Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Rennais - 21. května 2023   13:00

0:5
(0:4)
Rennais
14' Santamaría  (Majer) • 32' Gouiri  (Toko Ekambi) • 37' Doku  (Majer) • 40' Gouiri  (H. Traoré) • 71' Gouiri  (H. Traoré)
Ajaccio
B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Vidal, Youssouf – Spadanuda (65. Strata), Coutadeur, Barreto (80. Puch-Herrantz) – Chegra (46. Nouri), El Idrissy (90. Khelifa), M. Soumano (46. Be. Touré).
Quilichini – Avinel, Bayala, P. Lebas.
Wattellier – Courbet, Aube – Toulliou
Venue Stade François Coty (Ajaccio)
Rennais
Mandanda – Belocian (64. Assignon), Omari, Rodon, H. Traoré – Santamaría – Gouiri (72. Kalimuendo), Majer, Bourigeaud (72. Tait), Doku (65. Salah) – Toko Ekambi (79. D. Doué).
Alemdar, Damergy – G. Doué, Ugochukwu.

Rennes splnilo úkol, bere tři body. Dnes bylo jasně lepší, vstřelilo 5 branek. Gouiri si zastřílel, protože dal hattrick a tak si vylepšil své osobní statistiky, z 11 branek na 14 a to je velký boost do závěru soutěže. V tabulce střelců ligy je tak už jedenáctý a může v posledních kolech zabojovat o první desítku. To by bylo pro něj hezké. Rennes může ještě mít hodně povedenou sezonu, pokud zvládne boj o Konferenční ligu. V příštím zápase přivítá na svém hřišti Monako a to prověří jeho schopnosti mnohem více, to je elitní soupeř. S konstatováním, že Rennes je stále šesté, ale na páté místo ztrácí už jen bod, se s vámi loučím a přeji hezkou slunečnou neděli, třeba ve společnosti fotbalu. Mějte pohodový den a někdy zase u fotbalu na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:14.
90+0'
90'
A Khelifa si připíše jen start, byl na hřišti 20 sekund a to ještě, když se nehrálo. Sudí nic nenastaví. Není proč.
90'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Anthony Khelifa.
90'
Hosté ještě zkouší nějaké akce.
90'
POslední minuta, bude nějaké nastavení?
89'
Hezká kolmice na hranici pokutového území, do šane to ale nevedlo. Rennes tak skóre nenavýší.
89'
Hosté už hrají v pohodě, na výši, jsou sebevědomí. Zkusí si věci, které v zápase normálně nezkouší.
88'
Rennes dobývá hráz soupeře.
85'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Lorenz Assignon).
85'
Tu rozehráli nebezpečně, ale obránce míč odkopl maximálně vysoko, daleko.
85'
Domácí faulování při postupu na branku, na půlce poloviny. Budou tak zahrávat standardku.
84'
Domácí vrací hru až na svého brankáře těžiště se tak sune až na začátek.
84'
Ajjaccio na míči, věc nevídaná.
83'
Brejk Ajjaccia, míč jim však hosté odebrali a poslali potupně na brankáře, který pak míč kopl zpět do hry.
82'
Domácí se pokoušeli prokousat do šance, nepovedlo se.
80'
ze hřiště odchází Mickaël Barreto, přichází Mehdi Puch-Herrantz.
80'
Utkání postrádá náboj, o všem je rozhodnuto.
79'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Désiré Doué.
79'
Další kolmice na spoluhráče Rennes. Ale ten jí nezužitkoval v nic zásadního.
78'
Marný pokus Ajjaccia, sice utekli až skoro do šestnáctky, ale tam naprosto selhali. Ukazuje se, ožná až moc, kdo byl dnes favoritem utkání.
75'
Další pěkná přihrávka do vápna, roh pro Rennes. ROzehráno nakrátko a Salah to zkouší po přistrčení si do strany, ale gól nedává.
75'
Rennes v poklidu kombinuje.
74'
Hosté pokračují tlaku a ten je hodně jednostranný.
72'
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Arnaud Kalimuendo.
72'
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Flavien Tait.
71'
Rennes právě vstřelilo branku! Krásná akce. Autorem branky je AMINE GOUIRI. Gouiri si převzal balón exkluzivně a excelentně, pak už mu stačilo přesně zakončit a to také udělal, při postupu sám na branku dal míč placírkou na bližší tyč. Je to 5:0 pro hosty. Fotbalový koncert hostů pokračuje. Asistence: Hamari Traoré.
69'
Hosté hrají přesilovku o jednoho muže a na hřišti je to znát, Ajjaccio už v podstatě rezignovalo na útočení a tvoření, chce udržet výsledek, který je už tak dostatečně ostudný.
68'
Rennes kombinuje a chce taktikou nepůjčování balónu soupeře kontrolovat hru.
67'
Salah utíká směr brána domácích, vypadá to, že při této disciplíně nemá soupeře na hřišti. Akce zůstala nedokončena.
66'
Nouri faulován při kličce.
65'
Zahraný roh hostů, pěkně, na hranici malého vápna a hlavička, ale nad branku.
65'
ze hřiště odchází Kevin Spadanuda, přichází Tony Strata.
65'
ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Ibrahim Salah.
64'
ze hřiště odchází Jeanuel Belocian, přichází Lorenz Assignon.
63'
VAR se rozhodl za přišlápnutí achillovky udělit červenou kartu, a to zcela po právu. Dobré rozhodnutí VARU.
62'
VAR bude kontrolovat situaci.
62'
Doku byl opět zastaven, Alphonse mu přišlápl achillovku a to nebylo vůbec hezké a sportovní. Je vidět, že Doku dělá Ajjacciu velké problémy.
60'
Rennes viditelně ubralo a už nechodí tak neohroženě do útoků. Snaží se spíš udržet už tak dobrý výsledek.
60'
Ajjaccio se ostalo k centru a pak chtělo zakončovat, dříve tam byl však Mandanda a jejich akci ukončil.
59'
Gouiri si chtěl dát třetí branku! Nicméně jeho střela skončila vedle branky.
59'
Rennes opět dominuje na míči.
57'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Clément Vidal).
57'
Doku zastaven na půli při vedení míče a předkopnutí si ho. Byl doslova sejmut k zemi. A to nemůže být nic jiného než žlutá karta.
56'
Dvojnásobná šance pro hosty!!! Akce vedená po levém křídle, výtečně zahraná, Majer se dostal ke střele, přišla i dorážka, ale gól to není, navíc je poté mávaný ofsajd.
55'
Pěkný centr Barreta, jenž vystrašil brankáře Mandandu, v brance ale neskončil.
54'
Zápas je veden v poklidném tempu.
53'
Hosté nikam nepospíchají a čekají spíše na chyby soupeře, už se nemají kam hnát, můžou pošetřit síly v závěru sezony.
51'
Barreto zahrál standardku velmi dobře, González však hlavičku na bránu nezvládl.
50'
Soumano si pokryl balón v rohu hřiště a pak přihrál, založil tím tak zajímavou akci, která vedla ke střele. Ta ovšem skončila nad bránou.
49'
Hosté jdou kupředu po pravém křídle, akci ale nedokončili, a místo toho zkusí štěstí Ajjaccio.
48'
Domácí chtějí dát alespoň jeden gól a potěšit tak fanoušky, jenž přišli na zápas.
48'
Leroy zase vrátí balón do hry výkopem.
47'
Tady není co řešit, záleží kolik branek Rennes ještě Ajjacciu naloží. Případně jestli se soupeř probere a možná se prosadí.
46'
Začalo se zlehka.
46'
ze hřiště odchází Moussa Soumano, přichází Ben Hamed Touré.
46'
ze hřiště odchází Ivane Chegra, přichází Riad Nouri.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:02.
Velmi opatrný vstup obou týmů do zápasu vystřídal gólostroj hostů, ti se trefili hned čtyřikrát a nedávají domácím vůbec vydechnout, cožpak o to, oni jsou o čtyři branky za poločas horší a to je ve fotbale prostě moc. Rennes hraje perfektně, nemá tolik šancí, ale když je má, je mimořádně produktivní a efektivní. Dává krásné góly a využívá chyb na celé ploše Ajjaccia. To se nevyvarovalo chyb ani třeba po rozehrávaném vlastním rohu. Nestihlo se vrátit a přišel trest. Ve druhém poločase tak nezní otázka kdo? Ale o kolik. Ajjaccio je jistý sestupující a to jakoby se na výkonu podepsalo. Hrají špatně, nevěří si a soupeř jim dává ránu za ranou. Rennes získá tři body a ty se budou v konci ligy sakra hodit při boji o Konferenční ligu.
45+2'
45+2'
Faulovaný Vidal je ošetřován na hřišti a nevypadá moc dobře.
45+1'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Amine Gouiri).
45'
Chegra, hlavní kreativec domácích, se rozeběhl, ale po postupu s míčem byl poté obrán o míč.
44'
Nyní se řeší nějaký problém na tribuně, pravděpodobně s fanouškem. Vše je ale v pořádku a hra pokračuje.
43'
Obrovská šance, kterou chytá Leroy a odkopává obránce!!!
42'
Hráči Ajjaccia jsou rozhádaní a naštvaní, můžou však být tak akorát na sebe. Po jejich chybách je to právě 0:4.
40'
Rennes právě vstřelilo branku! Autorem branky je AMINE GOUIRI. Traoré prošel po lajně, předal míč krásnou přihrávkou pod sebe a tam byl Amine Gouiri který míč ukldiil na přední tyč, brankář opět bez šance. 4:0 za poločas, to je velký debakl. Asstence: Hamari Traoré.
40'
Domácí zahráli roh, ale ne příliš chytře, dopředu jdou hosté.
37'
Rennes právě vstřelilo branku! Autorem branky je JEREMIE DOKU. Majer hraje dnes skvělý part, nejenže má dvě asistence, ale celkově podává komplexní výkon. Našel Dokua, ten míč vzal a nikomu ho nepůjčil, proššel až do vápna a z jeho pravé části ho poslal na druhou stranu než byl brankář. Asistence: Lovro Majer.
36'
Ajjaccio tvoří hru, opět Chegra, ale byl obrán o balón a dopředu pospíchá Doku.
36'
Obranný zákrok domácích zamezil dalšímu ofenzivnímu výpadu Rennes.
35'
Chegra rozjíždí útok, domácí to dnes hrají hodně přes něj.
35'
To už bude mít Ajjaccio těžké, ani domácí půda jim moc nepomáhá.
34'
Ofsajd hostů.
33'
Chegra dnes už podruhé faulovaný při rozjetí útoku.
32'
Rennes právě vstřelilo branku! Autorem branky je AMINE GOUIRI. Toko Ekambi utekl po křídle, představil míč pro Gouiriho a ten ho trefil hlavou přesně a neuvěřitelně pod břevno. Gólman bez šance a Rennes vede 2:0 a bojuje tak úspěšně o Konferenční ligu. Asistence: Karl Toko Ekambi.
31'
Alphonse bude pokračovat ve hře, vrátil se nadvakrát kuriózní situace, vrátil se jednou a poté podruhé, aby vhodil aut.
29'
Nebo dokonce si s ním sám hnul při dopadu.
29'
Alphonseovi byl přilehnut při souboji kotník a to nevypadá příliš dobře.
28'
Parádně zahraná standardka, Mandanda měl hodně práce, aby po hlavičce míč vytáhl mimo branku. Nakonec je pískán ofsajd a tak můžeme pokračovat bez vzrušení dále.
27'
Faul na Chegru, který se obejde bez karty. Je to ale dobrá pozice pro centr do vápna pro domácí.
25'
Mandanda a jeho důležitý výběh před šestnáctku, poté odkopl daleko od brány, tak aby domácí nemohli vyprodukovat nějakou šanci.
25'
Rennes si to proťukali po zemi až před vápno, tam ale jejich akce skončila.
25'
Ajjaccio rozehrálo po faulu a snaží se dobýt půlku hostů, ale to jim příliš nevychází.
24'
Nebezpečný zákrok na hostujícího záložníka Bourigeauda. Ten se otřepal a bude pokračovat ve hře.
23'
Dobrý centr Barreta a hlavička z hranice malého vápna, ale kulatý nesmysl přeletěl bránu.
22'
I domácí si zahrají rohový kop.
22'
Vidal založil akci, postupný útok, centr do křídla, pokus o průnik, ale marný.
21'
Náznak šance domácích, ti se ale do zakončení neprobojovali.
21'
I domácí brankář si zahraje nohama.
20'
Míč pošle do hry Mandanda.
20'
El Idrissi bude v pohodě, to byl ten ošetřvaný hráč.
18'
Ošetřování hráče přímo na hřišti, byli povoláni zdravotnící.
18'
Utkání dominují hostující plejeři.
17'
Domácí odkopávají, žádná velká kreativní podívaná.
14'
Rennes právě vstřelilo branku! Autorem branky je BAPTISTE SANTAMARÍA. Centr do vápna, přihrávka hlavičkou na pravou stranu opakovaný centr, odražený míč, který sebrali hosté a ti ho poslali krásně k pravé tyči gólmana a je to 1:0 pro hosty z Rennes. Ti načínají gólový účet. Asistence: Lovro Majer.
14'
Roh pro hosty.
13'
Doku prošel parádně přes dva obránce a spadl, byl nejspíš faulován, ale sudího píšťalka mlčí. Fanouškům hostů se to nelíbí.
13'
Rennes se usídlilo na polovině soupeře a kombinuje.
12'
Velmi opatrná, taktická hra od obou celků.
12'
Je to spíš boj než fotbal, zatím.
11'
Doku, Traoré, ale dopředu jdu domácí, pokus o kolmici, ale byl zastaven.
10'
Rennes začíná rozehrávku opět od stoperů.
10'
Domácí se vydali na zteč, ale byli zachyceni a ofenzíva tímto skončila.
8'
Hosté jsou na balónu, Belocian centruje do vápna a střela!!! Ta minula branu o hodně.
7'
Majer jde s kůží na trh.
7'
Rennes dobře napadali a zsíakli tak míč, útok ale dlouho netrval.
6'
Kolmice hostů po pravém křídle, ale ta byla zkřižována a domácí jsou ta v bezpečí.
6'
Rennes bylo zastaveno v postupném útoku a musí se tak vracet a pomoc při defenzívě.
5'
Další faul tentokráte na Spadanudu. Ajjaccio rozehraje.
4'
Teď kombinuje Ajjaccio, jediná vada je že to je na vlastní půlce, kde toho moc nevymyslí.
3'
El Idrissi byl přišlápnut a zůstává ležet na zemi.
3'
Rennes potvrzuje roli favorita a hraje více na míči a tvoří hru.
3'
Toko EKambi špatně zpracoval a míč jde do autu.
2'
Faul na Toko Ekambiho, ten dostal loktem do hlavy.
1'
Rennes začíná od stoperů.
1'
Dlouhý nákop na Leroye, ten míč shrábl jakoby česal ovoce.
1'
Jako první rozehráli hosté.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Vidal, Youssouf – Spadanuda, Coutadeur, Barreto – Chegra, El Idrissy, M. Soumano.
Náhradníci: Quilichini – Avinel, Khelifa, Bayala, P. Lebas, Nouri, Puch-Herrantz, Strata, Be. Touré.
Trenér: Olivier Pantaloni

Stade Rennes FC: Mandanda – Belocian, Omari, Rodon, H. Traoré – Santamaría – Gouiri, Majer, Bourigeaud, Doku – Toko Ekambi.
Náhradníci: Alemdar, Damergy – Assignon, D. Doué, G. Doué, Kalimuendo, Salah, Tait, Ugochukwu.
Trenér: Bruno Genesio

Rozhodčí: Wattellier – Courbet, Aube – Toulliou.
Stade Rennes FC

Rennes to je jiná muzika, okupuje šestou pozici a ještě má šanci na evropské poháry. Pokud předežene Lille, které má místo před sebou, může si ještě zahrát Evropskou konferenční ligu. Z posledních 5 duelů vyhrálo hned tři. Celkově má 18 výher z 35 duelů. 5 remíz a 12 proher. Se skórem 60:38 je na tom taky velmi dobře. Má pátý nejlepší útok společně s Montpellierem. 59 bodů. Když to však vememe hlouběji, tak z psledních 10 utkání vyhrálo Rennes v lize jen čtyřikrát a dokonce pětkrát prohrálo!!! Plus 1 remíza. To už není taková hitparáda. Nejlepším střelcem je s 11 brankami Francouz Amine Gouiri. Celkově šestnáctý muž střelecké tabulky.
AC Ajaccio

Je už utopené v sestupových vodách. Ztrácí 11 bod ne nesestupující Auxerre a to už bohužel nemůže dohnat. ZNáme tak už tři sestupující, zbývá poznat čtvrtého. Ajaccio však sestupuje zaslouženě. Dokázalo vyhrát v celé sezoně jen 6 duelů z 35, pětkrát remizovat a 24krát prohrát. S hrozivým skórem 22:66 okupuje osmnáctou pozici LIgue 1. NEvyhrálo už desetkrát v řadě, naposledy porazilo 26.2.23 Troyes. Tzn. skoro tři měsíce bez vítězství, strašná bilance. Nejlepším střelcem je Alžířan Youcef Belaili s šesti brankami. Jen pro porovnání, nejlepší střelec ligy Alexander Lacazette má 26 branek. Z posledních pěti zápasů Ajaccio vytěžilo 2 body za 2 remízy – 0:0 s Brestem a 0:0 s Toulouse.
Zdravím všechny fanoušky dobrého fotbalu. Dnes se společně podíváme na duel Ligue 1 mezi domácím Ajaccio a hosty z Rennes. Utkání začíná ve 13 hodin a vy máte jedinečnou možnost být u toho, proto neváhejte a sledujte duel francouzské LIgue 1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.