Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Stade Brest - 23. dubna 2023   15:00

0:0
(0:0)
Ajaccio
B. Leroy – I. Diallo (84. Avinel), Gonzalez, Vidal, Y. Koné – Marchetti (C), Mangani – Hamouma (62. Spadanuda), Barreto (17. Bayala), Bilajlí (62. Túzghár) – El Idrissy.
Sollacaro – Coutadeur, Chabrolle, Mayembo, M. Soumano.
Stinat – Mouysset, Boudikian
Stade Brest
Bizot – Fadiga, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Ma. Camara (71. Lemaréchal), Lees-Melou – Honorat (62. Del Castillo, 71. Pereira Lage), Belkebla (82. Magnetti), Le Douaron (82. Elis) – Mounié.
Blázquez – Darí, Hérelle, Locko.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 0:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:20.
Neatraktivní souboj dvou týmů z chvostu tabulky končí zaslouženou remízou. Brest se v jediné šanci domácího týmu spolehl na Bizota a vlastní příležitosti měl až ve druhé půli, kterou ovlivnilo vyloučení Túzghára. Mounié v obou případech gól nedal a jeho Brest tedy klesá za Štrasburk na sestupovou 17. příčku.
90+5'
90+5'
Leroy precizně stáhl další míč ze vzduchu. Od bezbrankové remízy nás dělí poslední sekundy.
90+4'
Bayala vedl míč po pravé straně, ale než stihl provést centr na tři spoluhráče ve vápně, tak byl u praporku obklopen hráči Brestu.
90+3'
A další sebraný míč domácím gólmanem. Moc času na zajištění životně důležité výhry už Brestu nezbývá.
90+1'
Hodně špatně provedený nákop Fadigy doručil balon k Leroyovi, který nechce spěchat s rozehrávkou.
88'
Obléhání domácího vápna znegoval zbytečný útočný faul mimo balon, který se zrovna přesunul do volnějšího křídla.
86'
Ajacciu se povedlo rozkouskovat hru a zmírnit tlak Brestu, který se v těchto okamžicích oddává dlouhé mezihře.
84'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Ismael Diallo, přichází Cedric Avinel.
83'
Pereira Lage neměl šanci přebrat dlouhý nákop z hloubi pole. Faulem na Dialla místo toho obral svůj tým o cenný čas.
82'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Harís Belkebla, přichází Hugo Magnetti.
82'
ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Alberth Elis.
80'
Bayala se propracoval k hlavičce, kterou Mounié ztečoval na roh. Z toho už domácí fotbalisté nic převratného nevymysleli.
79'
Diallo odvedl dobrou práci u postranní čáry. Zdvojen Duvernem a Brassierem byl zastaven nedovolenými prostředky a to znamená standardku pro Ajaccio.
78'
Sám faulovaný Pereira Lage zaobstaral nákop do náběhu, ale Brassierovi se na zadní tyči nepodařilo posunout míč na lépe postavené spoluhráče.
77'
Nápor hostů začíná zesilovat. Pereira Lage získal faul a současně s ním standardní situaci. Na přímé zakončení to moc není.
76'
Pohodová práce pro Leroye. U domácího gólmana nebyl vůbec nikdo, kdo by mu mohl zabránit v chycení neadresného centru.
75'
Noah Fadiga to vzal přímočaře k pokutovému území. Při několika úhybných manévrech ale spadl a nedočkal se zapískání faulu.
73'
Mathias Pereira Lage prvním dotekem adresoval míč dovnitř pokutového území. K dispozici měl Mouniého, jehož střelu z voleje dokázal Leroy zlikvidovat!
72'
Standardní situace dnes ani jednomu týmu nevychází. Zdaleka to není poprvé, co domácí kopnuli roh do rukou Bizota.
71'
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Félix Lemaréchal.
71'
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Mathias Pereira Lage.
70'
I v deseti se domácí vrhli do útoku. Marchetti centroval na zadní tyč a Duverne se rozhodl pro bezpečné zakopnutí balonu na roh.
69'
Mounaïm El Idrissy reklamoval rozhodnutí sudích o nařízeném autu tak vehementně, že byl napomenut žlutou kartou.
68'
Brest tedy má zhruba pětadvacet minut dlouhou přesilovku k tomu, aby dokázal bodově zareagovat na výhru Štrasburku a pád do sestupového pásma.
66'
Střídající Júhán Túzghár se ani nezapotil a už odchází zpátky ze hřiště! Snažil se odčinit dlouhý dotek a šlápl na kotník Leese-Meloua, což u sudího Stinata vzbudilo potřebu vytáhnout červenou kartu.
65'
Vysoký nákop do hostující obrany nevnesl žádné zmatky. Po nedovoleném zákroku na Le Douarona už hraje Brest.
64'
El Idrissyho tanečky zatrhl faul hostů ještě v dostatečné vzdálenosti od branky Marca Bizota.
62'
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Kevin Spadanuda.
62'
ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Júhán Túzghár.
62'
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Romain Del Castillo.
60'
Držení míče: 50 % – 50 %.
59'
Steve Mounié otřel střelu ze střední vzdálenosti o dva tečující soupeře. Míč najednou šel Leroyovi do protipohybu a skončil těsně vedle pravé tyče.
58'
Roh i pro hosty. Leroy si cestu k příchozímu centru neproklestil, nicméně na něj byl zapískán útočný faul Brassiera.
57'
Duverne našlápl na levé straně. S centrem se ale ukvapil a poslal ho do ohně, kde ještě neměl žádného spoluhráče.
56'
Pierre Lees-Melou zakřižoval Bilajlího a dal domácím roh, který letěl přímo do Bizotových rukavic.
55'
Ajaccio pro změnu promarnilo rychlý protiútok přihrávkou pro brankáře Marca Bizota.
54'
Brest trochu přidal, ale ani centrem z levé strany si svou první vyloženou šanci nevytvořil.
53'
Mounié neprostřelil první překážku. Z necelých třiceti metrů metrů si half-volej přichystal Lees-Melou, ovšem padající list skončil v náruči Leroye.
52'
Domácí u své branky příkladně zdvojili Mouniého a nenechali ho převzít přihrávku z blízkosti koncové čáry.
51'
Brestu remíza z tohoto duelu stačit nemůže. Po výhře Štrasburku totiž klesl na sedmnácté sestupové písmo.
49'
Boje o zahuštěný střed hřiště zatím nepoznaly vítěze. K zemi v nich šlo už několik mužů, problémy hlásí například Vidal.
47'
Po pauze na hřišti nepřibyl žádný nový hráč z lavičky. Jediným střídajícím zůstal Bayala, jenž nahradil zraněného Barreta.
46'
První půle byla skoupá na momenty, kvůli kterým by hrstka fanoušků musela vstávat ze sedaček. Jedinou menší šanci mělo Ajaccio až v 44. minutě, kdy se před chytajícím Bizotem vynořil Bilajlí. Jinak na hřišti dominují obě obrany.
45+3'
45+3'
Mounié si nezpracoval dlouhý pas, který se snášel za domácí obranu. Navíc se vynacházel v ofsajdu.
45+2'
Le Douaron zakončoval roh ještě před bližší tyčkou. Míč proťal brankovou čáru ještě před ní a bude se kopat od branky Ajaccia.
45+1'
Marchetti zajistil překonaného spoluhráče a upálil Duvernemu balon na rohový kop.
44'
Když už se Bayala mohl rozběhnout, tak měla defenziva Brestu větší problémy, které se přenesly i do pokutového území. Po zásahu Brassiera se poprvé musel zaskvět Bizot, jenž zasáhl nohama proti střele Bílajlího.
42'
Žádný prostor u lajny nedostal ani Bayala. První poločas spěje k bezbrankovému konci.
40'
Ismael Diallo si famózně zpracoval přenesení do křídla. Okamžitě ale čelil dvěma oponentům a ni ho od balonu zase oddělili.
38'
Diallovi se nepovedlo zpracovat naprosto jednoduchou přihrávku. Hned po autu Duverneho se však domácím míč vrátil útočným faulem Brestu.
37'
Nikoliv. Bizot už dostal pokyn k pokračování ve hře a my si na první gólovou šanci ještě nějakou dobu počkáme.
36'
Ještě se asi bude u videa zkoumat, jestli Vidalův pád nebyl způsoben faulem bránícího Mouniého. To by klidně mohlo znamenat penaltu pro Ajaccio.
35'
Na ubránění standardky z osy stačil samotný Bizot, který ulovil letící nákop před padajícím Vidalem.
34'
Marchetti nabral rychlost ve středu hřiště. Camara jej nemilosrdně sestřelil a nemůže nic namítat proti dalšímu žlutému trestu.
32'
Hamouma napravo utekl Duvernemu. Přes Bizota se snažil nahrát do malého vápna, ale tam situaci perfektně zvládl faulovaný kapitán Chardonnet.
31'
Držení míče: 52 % – 48 %.
30'
Brest se zase ubránil standardní situaci. Z centru zprava vzešla jen slabá hlavička na dobře postaveného Bizota.
29'
Gonzalez pomohl zlikvidovat přízemní centr před Leroye. Navíc ho fauloval Mounié a rozhodčí opět přišel se žlutou kartou.
27'
Tvrdá kolize mezi Diallem a Camarou byla posouzena jako faul domácího hráče, který dokonce byl napomenut žlutou kartou.
26'
Přesně uprostřed hřiště schytal bolestivou ránu do zad Bilajlí. Nejlepšího střelce Ajaccia zezadu trefil Fadiga.
25'
Lees-Melou zkusil štěstí z velké dálky, ale Leroyovu branku o několik metrů přestřelil.
24'
Obě obrany jsou velmi pozorné, když se hraje v pokutových územích. Brest z něj byl opět vytlačen až na půlku.
23'
Roh i na druhé straně. Míč do ohně servíroval Mangani, leč našel pouze rukavice Bizota.
22'
Přetažený roh se hostům nepovedlo sklepnout a Ajaccio pohodlně našlo cestu ven z pokutového území.
21'
Prostřednictvím Fadigovy tečované střely zpoza šestnáctky získává Brest rohový kop.
20'
Mangani posílal míč do pokutového území vzduchem. El Idrissy souboj ale prohrál a došlo na malou domů Bizotovi.
19'
El Idrissy se vyšťavil sprintem na křídle. V tandemu ale neměl nikoho a nakonec zase zařadil zpátečku.
18'
Belkebla pomohl na zem Manganimu. O kus dál skončil na zemi Chardonnet, takže míč zase získává Brest.
17'
ze hřiště odchází Mickaël Barreto, přichází Cyrille Bayala.
17'
Ledování levého stehenního svalu nevěstí nic dobrého. Pro Barreta tento duel asi končí.
16'
Další zdržení kvůli hráči v nefotbalové poloze. Domácí záložník Barreto bude potřebovat zásah doktora.
15'
Kolmicí veprostřed hřiště si domácí částečně otevřeli obranu Brestu. Protiútoku přesto scházel zdařilejší centr.
13'
Kvůli klečícímu Diallovi hosté sami odehráli míč do autu. O žádné vážnější zraněné však nejde.
12'
Hamouma zprava cpal míč do malého vápna. Vidal do něj přijel ve skluzu pozdě a přihrávka prošla až do autu.
11'
Začátek zápasu moc koukatelného fotbalu nepřináší. Oba týmy chrlí jednu nepřesnost za druhou.
9'
Znovu jen odevzdání míče Leroyovi.
7'
Le Douaron to měl daleko k přihrávce za obranu. Bez velké snahy si pro ni došel domácí brankář.
5'
Mounié o chlup nedosáhl na Le Douaronův centr.
4'
El Idrissymu se nepovedlo zakončit z bezprostřední blízkosti, když se před Bizotem natahoval pro přihrávku z křídla.
3'
První symbolický zákrok Leroye. Po teči obránce k němu sotva doletěla Belkeblova navštívenka ze střední vzdálenosti.
2'
Domácí Ajaccio nastoupilo před poloprázdným hledištěm v bíločervených dresech. Brest je v černém.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – I. Diallo, Gonzalez, Vidal, Y. Koné – Marchetti (C), Mangani – Hamouma, Barreto, Bilajlí – El Idrissy.
Náhradníci: Sollacaro – Avinel, Bayala, Coutadeur, Chabrolle, Mayembo, M. Soumano, Spadanuda, Túzghár.
Trenér: Olivier Pantaloni

Stade Brestois 29: Bizot – Fadiga, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Ma. Camara, Lees-Melou – Honorat, Belkebla, Le Douaron – Mounié.
Náhradníci: Blázquez – Darí, Del Castillo, Elis, Hérelle, Lemaréchal, Locko, Magnetti, Pereira Lage.

Stade Brestois 29

U hostů budou panovat ještě velké nervy spojené s bojem o setrvání ve francouzské nejvyšší soutěži. S bilancí sedmi výher, deseti remíz a čtrnácti porážek náleží Brestu šestnáctá, tedy první nesestupová, pozice. Náskok na sedmnáctý Štrasburk dělá dva body, které Brest dělí i od čtrnáctého Auxerre. V minulém kole Brest zaznamenal důležité vítězství 1:0 nad Nice, které jediným gólem zařídil Le Douaron.
AC Ajaccio

V Ligue 1 je vesměs jasno o třech ze čtyř sestupujících a jedním z nich pravděpodobně bude Ajaccio, které prohrálo devět z předchozích deseti kol. Před týdnem domácí celek hrál důležitý zápas o naději ve Štrasburku. Prohrál ho 1:3 a na záchranu ztrácí z předposlední 19. pozice už deset bodů. S bilancí 6+5 vede týmovou produktivitu Júsúf Bilajlí.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Ajacciem a Brestem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.