Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Štrasburk - 5. listopadu 2022   17:00

Ajaccio
33' Bilajlí  • 34' Nouri (Hamouma) • 40' Bilajlí  • 45+3' Nouri (Bilajlí)
4:2
(4:2)
Štrasburk
6' Bellegarde   • 17' Gameiro  (Djiku)
Ajaccio
B. Leroy – Youssouf, I. Diallo, Vidal, Y. Koné – Nouri (85. Túzghár), Marchetti, Coutadeur (C) (85. Mangani), Bilajlí (73. Bayala) – Hamouma (80. Alphonse), El Idrissy.
Sollacaro – Spadanuda, Cimignani, Barreto, Laci.
Mathieu Vernice
Stade Francois Coty, Ajaccio
Štrasburk
Sels – Nyamsi, Djiku, Le Marchand (73. L. Perrin) – Pierre-Gabriel (54. Dagba), Prcić (73. Thomasson), Ajorque (54. Mothiba), Bellegarde, Delaine (54. D. Liénard) – Gameiro, H. Diallo.
Kawašima – Doukouré, Aholou, H. Diarra.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:20.
Je konec, druhý poločas už se hrál v podstatně pomalejším tempu. Největší šanci měl Bilajlí, jenž mohl proměnit už třetí nabídnutou penaltu, hattrick však nezkompletoval. Štrasburk se na divočinu z prvního poločasu snažil odpovědět, avšak marně, hosté se ve druhé půli netrefili ani jednou. Pro svěřence Juliena Stéphana to nebude z Korsiky příjemná cesta domů, čas do příštího kola totiž stráví v sestupovém pásmu.
90+6'
90+3'
Štrasburk nakopává míče do vápna, ale všichni zúčastnění jsou si vědomi, že tady je s největší pravděpodobností hotovo.
90+2'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Colin Dagba).
89'
Ajaccio už prakticky pouze odkopává míče. Tentokrát se do něj opřel Cyrille Bayala.
88'
Mounaïm El Idrissy zastavil útok Štrasburku už na polovině hřiště, avšak jen za cenu faulu.
87'
Kévin Gameiro si naváděl míč na střelu, avšak pokopl si jej příliš necitlivě, čehož okamžitě využil Ismael Diallo, který odkopl míč co nejdál od vlastní branky.
86'
Ismael Diallo se u pravé postranní čáry na útočné polovině sápal na záda soupeře až příliš tvrdě. Sudí mu odpískal útočný faul.
85'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Thomas Mangani,
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Júhán Túzghár.
84'
Štrasburk měl k dispozici další rohový kop, nicméně ani ten nezpůsobil žádné výraznější ohrožení branky.
83'
Ajaccio je po červené kartě ještě zataženější než doposud.
81'
O centr z volného kopu se postaral Dimitri Liénard, nicméně jeho nákop byl obranou odvrácen.
80'
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Mickaël Alphonse.
80'
Clément Vidal nakonec dostává červenou kartu a míří do sprch!
78'
Zákrok Vidala se bude ještě přezkoumávat na videu, uvidíme červenou kartu?
77'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Clément Vidal).
76'
Clément Vidal už je na nohou a bude pokračovat v zápase.
75'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Clément Vidal, možná jde jen o tahání času.
73'
ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Cyrille Bayala.

Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Maxime Le Marchand, přichází Lucas Perrin,
ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Adrien Thomasson.
72'
Přiťuknutý míč si na hraně vápna Kévin Gameiro příliš pokopl a nakonec vůbec nezakončil.
70'
Tempo ve druhém poločase znatelně opadlo. Ajaccio je zatažené na vlastní polovině a nutno říci, že to, co potřebuje, hraje svěle.
69'
Dimitri Liénard volným kopem ze střední vzdálenosti posadil míč na hlavu Dialla, který však branku vysoko přestřelil.
67'
Ajaccio drží míč na útočné polovině, kde krátkými přihrávkami nikam nespěchá.
64'
Júsuf Bilajlí mohl díky již třetí nabídnuté penaltě zkompletoval hattrick, touto jedinečnou šancí ale pohrdl, když míč poslal daleko od pravé tyče!
63'
Jeden z asistentů trenéra hostí ještě za protesty vyfasoval žlutou kartu.
62'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Maxime Le Marchand).
62'
Bude to další penalta! Maxime Le Marchand navíc ještě dostane žlutou kartu.
60'
Maxime Le Marchand podrazil Hamoumu v pokutovém území, bude to třetí penalta pro Ajaccio? Sudí se jde znovu podívat na video.
59'
Júsuf Bilajlí si na polovině hřiště všiml, že je Matz Sels poněkud daleko od branku a zkusil jej přelobovat. Neúspěšně, branku vůbec netrefil.
58'
Na Gameirův centr z pravé strany se snažil natáhnout Habib Diallo, který ale nestihl míč trefit před brankovou čárou.
57'
Dagbův centr z levé strany uklidil Ismael Diallo za postranní čáru. Následuje autové vhazování pro Štrasburk.
56'
Z hranice velkého vápna střílel Sanjin Prcić, jehož projektil ale letěl vysoko nad břevnem.
54'
ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Dimitri Liénard,
ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Colin Dagba,
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Lebogang Mothiba.
54'
Rohové kopy nakonec byly k vidění, ani jeden ale branku výrazněji neohrozil, oba směřovali někam na bližší tyč.
53'
Exekuce volného kopu se ujal Romain Hamouma, jehož centr k bližší tyči srazil Delaine na rohový kop.
52'
Mounaïm El Idrissy byl u pravé postranní čáry faulován. Ajaccio bude zahrávat volný kop z pozice ideální pro centr.
51'
Hra se teď odehrává okolo poloviny hřiště, kam směřují nákopy z obou stran. K vidění je řada hlavičkových soubojů.
49'
Z kraje velkého vápna střílel Delaine. Jeho projektil gólmanovi vypadl, ale nikdo míč nedokázal dorazit mezi tři tyče.
48'
Romain Hamouma zapnul na levém křídle nechytatelný sprint, nicméně jeho centr mířil přímo do rukavic gólmana.
47'
Thomas Delaine a Mounaïm El Idrissy se srazili u postranní čáry, oba se na chvíli odebrali mimo hřiště, ale budou pokračovat v zápase.
46'
Druhou půli svým výkopem zahajuje Štrasburk. Z tribun se mezitím nepřetržitě ozývají hlasité dělobuchy.
46'
Tak to byla divočina! Favorizovaný Štrasburk se nejdříve ujal vedení 0:2 a vypadalo to, že už bude jen bránit dvoubrankové vedení na cestě za třemi body. Jenže ve 33. minutě se začaly dít věci. Z penalty nejdříve snížil Bilajlí a po následném výkopu hostů skórovalo Ajaccio takřka okamžitě znovu, když do levé šibenice zavěsil Nouri. To ale nebylo vše, ve 40. minutě další penaltu proměnil Bilajlí a v nastaveném čase ještě rozhozená obrana Štrasburku nechala z bezprostřední blízkosti hlavičkovat Nouriho. Domácí tak po prvním poločase vedou 4:2!
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
45+4'
45+3'
Ajaccio právě vstřelilo branku! Ofenzivní představení domácího celku nebere konce! Bilajlí na levé straně zasekl a vyslal centr do malého vápna. Míč sedl přesně na hlavu RIADA NOURIHO, kterému stačilo trefit branku a překonal Selse.
45+2'
Ronaël Pierre-Gabriel se po krátkém ošetření zvedá a bude pokračovat v zápase.
45'
Na zemi leží Ronaël Pierre-Gabriel, uvidíme, zdali bude schopen pokračovat.
44'
Po nákopu z volného kopu zakončoval Clément Vidal, ten ale ve skoku nedokázal hlavou lépe zamířit.
42'
Dobrý obranný zákrok předvedl Ismael Diallo, jenž hlavou odvrátil prudký centr z levé strany.
41'
Tak na Korsice se dnes tedy dějí věci! Takový obrat asi nikdo nečekal, když takřka polomrtvé Ajaccio nastřílelo v rychlém sledu tři branky! Z tribun se ozývají výbuchy, hřiště zaplavuje dým z dýmovnic, tady bude ještě veselo.
40'
Ajaccio právě vstřelilo branku! JÚSUF BILAJLÍ i podruhé v dnešním zápase proměňuje pokutový kop, tentokrát míč poslal do pravé strany branky pod břevno. Ajaccio naprosto neuvěřitelně obrací skóre!
39'
A je z toho další pokutový kop pro Ajaccio!
37'
Júsuf Bilajlí se po zákroku Delainea skácel k zemi a dožaduje se penalty, rozhodčí bude situaci konzultovat s videem!
36'
Hřiště se čím dál tím více ponořuje do mlhy způsobené domácím kotlem, kde fanoušci pálí dýmovnice.
34'
Ajaccio právě vstřelilo branku! To jsou věci, nabuzené Ajaccio se za mohutné podpory tribun okamžitě zase zmocnilo míče a vyrovnává! Romain Hamouma z levé strany poslal míč do vápna, kde si jej zpracoval RIAD NOURI, který z otočky trefil levou šibenici.
33'
Ajaccio právě vstřelilo branku! Je sníženo! JÚSUF BILAJLÍ si počkal na pohyb gólmana a poslal míč takřka doprostřed branky.
31'
Penalta! Míč si na puntík postaví Júsuf Bilajlí, který se pokusí o korekci skóre.
29'
A pozor, sudí se jde podívat na video, Thomas Delaine po centru z 28. minuty zahrál v pokutovém území rukou. Bude z toho penalta?
28'
Júsuf Bilajlí se na levém křídle nádherně zbavil svého bránícího soka a poslal načechraný centr do vápna, ten ale jeden z obránců odvrátil.
27'
Špatnou rozehrávku Štrasburku zachytil Vincent Marchetti, který se s míčem na ose hřiště dostal až na hranu vápna, odkud střílel. Jeho projektil ale směřoval přesně doprostřed branky, kde stál připravený Sels.
26'
Na centr z rohového kopu se nejlépe vyhoupl Matz Sels, jenž schoval míč do rukavic.
25'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Djiku, jenž zlikvidoval nebezpečně vyhlížející centr z pravé strany. Následuje rohový kop pro Ajaccio.
24'
Thomas Delaine z levé strany hledal před vápnem osamoceného Dialla, avšak jeho přihrávku odkopl jeden z obránců.
23'
Z podobné pozice jako před malou chvílí tedy znovu centroval Riad Nouri, ale osud jeho centru byl podobný, tentokrát vysoký míč zkrotil brankář Sels.
23'
Po tvrdém skluzu v podání Pierra-Gabriel si na trávníku chvíli poležel Youssouf Koné, který se však zvedá a podle všeho bude v zápase pokračovat.
22'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Ronaël Pierre-Gabriel).
20'
Volného kopu se ujal Riad Nouri, jenž zakroutil centr do ohně, který však odvrátila obrana.
19'
Alexander Djiku fauloval u postranní čáry. Ajaccio zahrává volný kop z pozice ideální na centr do pokutového území.
17'
Štrasburk právě vstřelil branku! Tak to je skvělý vstup do zápasu v podání Štrasburku, hosté vedou už 0:2! KÉVIN GAMEIRO dostal parádní dlouhou přihrávku za obranu od Djikua a z poměrně ostrého úhlu na pravé straně vápna chytře přeloboval gólmana.
16'
Mohamed Youssouf na polovině hřiště skluzem tvrdě zboural Djikua, píská se faul, nicméně zatím bez žluté karty.
15'
Favorizovaný Štrasburk se po vstřelené brance zatáhl na vlastní polovinu a brání velmi hluboko.
14'
Jean-Ricner Bellegarde našel na ose hřiště volného Prciće, jenž zpoza velkého vápna střílel. Mířil k levé tyči, kterou však o parník minul.
13'
Júsuf Bilajlí z levé strany hledal spoluhráče na ose hřiště, ale jeho nepřesnou a pomalou přihrávku vystihl obránce.
12'
Gerzino Nyamsi ve vápně nepříliš sebejistě likvidoval vysoký míč a měl velké štěstí, že se k balónu nedostal Mounaïm El Idrissy, který by z nebezpečné pozice jistě zakončoval.
11'
Romain Hamouma dostal prudkou přihrávku na hranu velkého vápna a míč se snažil okamžitě tečovat na El Idrissyho, ten ale pobídku nestihl před brankovou čárou.
9'
Míč nyní na kopačkách drží Ajaccio, které si nakrátko přihrává na vlastní polovině.
8'
Romain Hamouma se pěkně prohnal po levém křídle a nikým nebráněný vymyslel centr k bližší tyči, s tím si ale poradila obrana.
7'
Na druhou stranu se hned hnal Mounaïm El Idrissy, nicméně jeho centr z pravé strany obrana hostů odvrátila.
6'
Štrasburk právě vstřelil branku! Exekuce volného přímého kopu se ujal JEAN-RICNER BELLEGARDE, jenž přestřelil zeď a posadil míč přesně k pravé tyči. Nádherná střela, gólman byl bez šance.
5'
Ismael Diallo zahrál na hraně vápna rukou, bude z toho volný kop pro Štrasburk z velmi nadějné pozice.
4'
Mohamed Youssouf byl při rozjíždění protiútoku faulován. Ajaccio má na vlastní polovině výhodu volného kopu.
3'
Exekuce rohového kopu se ujal Jean-Ricner Bellegarde, který se k rohovému praporku ihned zase vrátil. Ani napodruhé se ale hostům nepodařilo z této standartní situace výrazněji ohrozit branku soupeře.
2'
Jean-Ricner Bellegarde vyslal centr do pokutového území, který však domácí obrana odvrátila na rohový kop.
1'
Úvodního výkopu se v krásném korsickém prostředí ujímá domácí Ajaccio, které nastupuje v bíločervených dresech. Štrasburk je dnes v černé.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, I. Diallo, Vidal, Y. Koné – Nouri, Marchetti, Coutadeur (C), Bilajlí – Hamouma, El Idrissy.
Náhradníci: Sollacaro – Alphonse, Bayala, Spadanuda, Mangani, Cimignani, Barreto, Laci, Túzghár.
Trenér: Olivier Pantaloni

RC Štrasburk: Sels – Nyamsi, Djiku, Le Marchand – Pierre-Gabriel, Prcić, Ajorque, Bellegarde, Delaine – Gameiro, H. Diallo.
Náhradníci: Kawašima – L. Perrin, Doukouré, Dagba, Thomasson, Aholou, D. Liénard, H. Diarra, Mothiba.
Trenér: Julie Stéphan

Rozhodčí: Mathieu Vernice.
RC Štrasburk

Štrasburk je obrovským zklamáním letošního ročníku Ligue 1. Šestý tým minulé sezony, který tehdy do poslední chvíle bojoval o evropské poháry, se letos nachází až na 17. (tedy sestupové) pozici. Ztráta na 16. Nantes činí 4 body.

Z posledních pěti utkání vytěžil RC Štrasburk 5 bodů za dvě remízy a jednu výhru. Naposledy přivítal doma Marseille, se kterým ukopal remízu 2:2.

Nejlepším střelcem Štrasburku je senegalský útočník Habib Diallo, jenž má na kontě 5 přesných zásahů. Čtyři branky doposud nastřílel Kevin Gameiro.
AC Ajaccio

Záchrana, to je jasný cíl pro Ajaccio, které se však zatím pohybuje právě v sestupových vodách. Osmibodový zisk jej totiž řadí až na předposlední 19. místo, ztráta na 16. Nantes ale činí jen 4 body.

Tým se trápí hlavně v ofenzívě, protože během 13 zápasů nastřílel pouhopouhých 8 branek. Pro srovnání druhé nejhorší v této statistice ne Nice, které má na kontě branek 13.

Ajaccio má v kádru zatím jediného dvougólového střelce. Je jím třiadvacetiletý francouzský útočník Mounaim El Idrissy.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní francouzské kopané. Vítejte u utkání 14. kola Ligue 1 mezi celky AC Ajaccio a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.