Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Troyes - 26. února 2023   15:00

Ajaccio
62' Bilajlí  • 68' El Idrissy (Hamouma)
2:1
(0:1)
Troyes
23' M. Baldé
Ajaccio
B. Leroy – Vidal (84. Alphonse), Gonzalez, Avinel, I. Diallo – Hamouma (90+2. Djitté), Marchetti, Coutadeur (C), Bayala (79. Barreto) – El Idrissy, Bilajlí (83. Nouri).
Sollacaro – Spadanuda, M. Soumano, Mayembo.
Bollengier – Grosbost, Ocak
Stade Francois Coty, Ajaccio
5 983 diváků
Troyes
Gallon – Salmier, Rami (C) (82. Palmer-Brown), Porozo (82. Ugbo) – Conté (83. Larouci), Chavalerin, Agoumé, Bruus – Odobert (83. Ripart), Rony Lopes (90+2. Tibidi) – M. Baldé.
Lis – Zoukrou, Dongmo, Kouamé.

AC Ajaccio vydřelo tři body za výhru 2:1 což značí posun na sedmnáctou pozici! Naopak ESTAC Troyes se po dnešním neúspěchu propadlo na devatenácté místo.

Troyes nevyužilo své dvě dobré možnosti zkraje druhé půle k navýšení náskoku což se stalo osudným. Po hodině hry totiž fauloval Rami v pokutovém území Hamoumu a po shlédnutí celé situace u obrazovky byla nařízena penalta, kterou se štěstím proměnil Bilajlí!

O šest minut později dovršil úspěšný obrat skóre El Idrissy! Navíc o několik později se nechal vyloučit za nepěkný faul na brankáře během šesti minut po druhé žluté kartě Mama Baldé.

Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek neděle!
90+5'
90+3'
Ajaccio si toužebně očekávající výhru proti oslabenému soupeři v nastaveném čase pohlídá.
90+2'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Moussa Djitté.
90+2'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Alexis Tibidi.
85'
Velký počet střídání má za účel zklidnit hektické poslední minuty tohoto utkání. Určitě lze očekávat dlouhé nastavení.
84'
ze hřiště odchází Clément Vidal, přichází Mickaël Alphonse.
83'
ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Riad Nouri.
83'
ze hřiště odchází Abdu Conté, přichází Yasser Larouci.
83'
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Renaud Ripart.
82'
ze hřiště odchází Jackson Porozo, přichází Ike Ugbo,
ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Erik Palmer-Brown.
80'
Hostující tým chystá několikanásobné střídání.
79'
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Mickaël Barreto.
78'
Bayala je otřesen a musí být ze zdravotních důvodů předčasně vystřídán.
78'
Cyrille Bayala nedosáhl na centrovaný míč, místo toho narazil částí svého těla od tyče a zbytek těla se srazil s brankářem Gallonem.
76'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Vincent Marchetti) za nesportovní chování.
76'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým ESTAC Troyes (Mama Baldé).
75'
Tak ankonec pravá korsická potyčka v domácí brance se pod krkem drží minimálně deset hráčů.
74'
Leroy je ošetřován a Mama Baldé nahání minimálěně trojice domáícch hráčů.
74'
Mama Baldé surově napadl a dohrál domácího brankáře! Když se mu prošel po hlavě.
72'
Marchetti se očním kontaktem u sudího dožadoval odpískání faulu na svou osobu.
70'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Mama Baldé) za faul.
69'
Pronikajícího hráče zastavil jen za cenu faulu vracející se Mama Baldé.
68'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Pouhých šest minut stačilo na otočení výsledku! Pas Bilajlího vrátil ze stranu zpět před branku Hamouam a nejlepší orientaci číhajících hráčů ukázal MOUNAÏM EL IDRISSY – 2:1! Asistence: Romain Hamouma.
67'
El Idrissy byl na polovině hřišti zastaven jen pomocí za použití faulu.
66'
Troyes se po delší době dostalo k držení míče na své útočné polovině hřiště.
65'
Individuálně projít přes tři hráče v podání Cyrille Bayaly bylo dosti naivní.
64'
Ajaccio po vyrovnání opět ožilo jak na hřišti, tak zejména jeho fanoušci v hledišti.
62'
Autorem branky z pokutového kopu je JÚSUF BILAJLÍ, který měl neskutečné štěstí, když poslal míč k levé tyči a na balon si sáhl brankář Gallon, ale gólu nedokázal zabránit – 1:1!
61'
Penaltu bude zahrávat Bilajlí.
61'
Sudí nakone zásah kapitána Ramiho posoudil jako faul na Hamoumu -pokutový kop!
60'
Sudí celou situaci velmi dlouho řeší s videorozhodčím. Nakonec je odeslán k obrazovce.
59'
Hamouma byl púo souboji odeslán na trávník Ajaccio chce pkutový kop!
57'
Nepřesný centr zleva letí pouze daleko mimo pokutové území Ajaccia.
56'
Další cnetr hráčů Troyes v modrých dresech končí pouze na horní brankové síti.
55'
Únik Ronyho Lopese na poslední chvíli zastavil ukázkovým skluzem obránce Gonzalez roh pro ESTAC Troyes.
55'
Ani série tří rohů za sebou nepřinesla pro hráče Ajaccia tolik kýžený gól.
53'
V souboji dvou sedmnáctek sudí dobře posoudil, že se míče jako poslední dotkl Yoann Salmier – rohový kop pro AC Ajaccio.
52'
Centr Ronyho Lopese z přímého kopu byl uhlídán u vzdálenější tyče.
51'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Clément Vidal) za faul.
51'
Vidal se velmi diví, že mu byl odpískán faul na unikajícího Abdu Contého.
50'
Ukázkové držení za dres předvedl v oosbním souboji El idrissy na protihráči Lucienu Agoumé.
49'
Skákavou střelu ze střední vzdálenosti vyslanou Wilsonem Odobertem musel pohotově likvidovat brankář Leroy!
47'
Baldé sice na levé straně pokutového území našel Abdu Contého, jehož střela byla zablokována zásahem brankáře Leroye.
47'
Obrana ESTAC Troyes si s přehledem poradila s centrem letícím od pravé postranní čáry.
46'

Fauly: 2:9
V souboji dvou nepříliš atraktivních soupeřů se během prvního poločasu událo bezpočet zajímavýchudálostí.

Již ve čtvrté minutě Hamouna spálil neskutečnou příležitost a brankář Gallon parádně zasáhl! O deset minut později Gallon výborně vyrazil přímý kop z kopačky stejného hráče.

Jenže ve dvacátétřetí minutě z ojedinělé akce se nejlépe před brankou orientoval Baldé a první gól tohoto utkání byl na světě, byť možná na překvapivé straně.

O tři minuty později Bayala pořádn ězatopil obraně soupeře avše vyřešil brankář Gallon. Po půl hodině hry ukázal své kvality i brankář Leroy a festival zahozených šancí v prvním poločase zakončil o čtyři minuty palič utkání Hamouna svým halfvolejem.

Většinu těchto příležitostí můžete vidět díky gifům kolegy Jana Hochmana.
45+1'
45+1'
Rohový kop Ajaccia zřejmě bude poslední akcí nastaveného času.
43'
Centr naa Baldého vyřešil jako první brankář Leroy, navíc byl následně pískán ofsajd.
42'
Hlavní rozhodčí strávil nějaký čas diskusí s trenérem AC Ajaccio Olivierem Pantalonim.
41'
Po pasu zprava v časové tísní před dotírajícím obráncme střílí El Idrissy pouze nad branku, kterou střeží Gallon.
40'
Baldé sice pod tlakem, ale u rohového praporku z minima vytěžil maximum.
39'
Centr končí pouze zatím u velmi spolehlivě chytajícího Gauthiera Gallona.
38'
Převaha Ajaccia je sice zřejmá, chybí jí pouze korunovat gólem. Hráči Troyes velmi chytře čekají na možné brejkové akce.
36'
Baldé obdržel pas v pokutovém území pouze na své paty, s tímto nemohl vůbec nic kloudného dělat.
35'
Snaha Ajaccia je velmi zřejmá, tento tým měl několik vyložených šancí, které vždy spálil. Hostům vyšla jedna protiakce a tak díky trefě Baldého stále vedou 1:0!
34'
O chvíli později po skvělém pasu Coutadeura doprava na rozběhnutého Bayalu po jehož centru zakončil z dobré pozice Hamouna halfvolejem těsně mimo pravou tyč!
33'
Centr zleva byl centr Bilajlího velmi přetažen.
32'
Vzápětí byl ve středu hrací plochy odpískán faul na pronikajícího hráče Ajaccia.
32'
Sudí kupodivu pustil velmi tvrdý zásah na Rony Lopese.
31'
Rozhodčí si zve před dalším rozehráním rohu dva protihráče k diskusi, jeden z této dvojice byl kapitán Troyes Rami.
30'
Nebezpečnou střelu ze třinácti metrů vyrazil pohotový brankář Leroy a následně je míč odehrán na rohový kop pro Troyes!
29'
Centr podél postranní čáry byl na sprintujícího El Idrissyho příliš dlouhý a končí až v zámezí mimo hrací plochu.
28'
Hra se chvíli odehrává ve středu hrací plochy.
26'
Po rozehrání rohu je opravdu neskutečné co během necelé půlhodiny hry dokázali zahodit hráči Ajaccia, tentokráte střelu Cyrille Bayaly likviduje brankář Gallon anáslednou střelu po teči obránců vyráží raději na rohový kop!
25'
Rohový kop pro Ajaccio z pravé strany hřiště.
24'
Chavalerin opět velmi nevybíravě v hlavičkovém souboji nedovoleně zastavil El Idrissyho.
23'
Troyes právě vstřelilo branku!
Po centru z levé strany hřiště se nejlépe ve skrumáži hráčů v pokutovém území orientoval pohotově zakončující MAMA BALDÉ – 0.1!
22'
Odvrácený míč po cnetru z přímého kopu nakonec po chvíli definitivně končí ztrátou míče Ajaccia před pokutovým územím.
21'
Xavier Chavalerin velmi něpekně zastavil faulem pronikajícího kapitána Ajaccia Coutadeura.
20'
I po faulu na Hamounu zůstávají hráči Ajaccia na své ptočné polovině hřiště.
19'
Zmatky po centru Agoumého dokázala obrana Ajaccia odehrát mimo své pokutové území.
17'
Rozehrávka Marchettiho nebyla tak povedená jak před několika minutami jeho spoluhráče.
17'
Rozhodčí dlouze rovná neposednou zeď v pokutovém území.
16'
El Idrissy byl faulován těsně před pokutovým územím soupeře.
15'
Romain Hamouna se postavil k exekuci přímého kopu a střela mířící k tyči byla na poslední chvíli vyražena brankářem Gallonem!
14'
Rony Lopes se v další útočné snaze nedokázal patřičně projevit.
12'
Postup hráčů AC Ajaccia byl tentokráte včas odehrán soupeřem za postranní čáru.
11'
Rony Lopes svým velmi nepovedeným centrem přispěl k nepřesnostem již je zatím během tohoto utkání více než dost.
10'
Ve středu hrací plochy byl po faulu ošetřován kvůli drobným šrámům Hamouma.
8'
Ze střední vzdálenosti velmi nepřesně levačkou vystřelil zakončující Vincent Marchetti.
7'
Neproměněná gólová šance pouze ukazuje na najvětší slabinu Ajaccia což je střílení branek – nejméně vstřelených branek z celé soutěže.
5'
Po rozehrání přímého kopu skončil míč po nedůrazné koncovce pouze u brankáře Gallona. Navíc byl odpískán ofsajd.
5'
Následný útok ajaccia byl zastaven jasným faulem Andrease Bruuse před pokutovým územím.
4'
Nenápadný centr zprava byl před brankou ještě nečekaně prodloužen a u zadní tyče ho nabíhající Romain Hamouna umístil k tyči, ale na brankové čáře ho skvěle vykopl brankář Gallon!
3'
Hráči obou týmů momentálně soutěží kdo spáchá větší nepřesnost.
2'
Centr Salmiera z přímého kopu mířil pouze do ofsajdové pozice na spoluhráče.
1'
Velmi těsný presink hráčů Ajaccia sice dostal pod tlak Contého, ten se následně chyby nedopustil.
1'
I když je stadion poloprázdný, panuje tu velmi vášnivá atmosféra, klasická pro korsické území.
AC Ajaccio bude hrát v pruhovaných bíločervených dresech. ESTAC Troyes nastoupí k utkání v modrých dresech.

AC Ajaccio: B. Leroy – Vidal, Gonzalez, Avinel, I. Diallo – Hamouma, Marchetti, Coutadeur (C), Bayala – El Idrissy, Bilajlí.
Náhradníci: Sollacaro – Alphonse, Barreto, Nouri, Spadanuda, Djitté, M. Soumano, Mayembo.
Trenér: Olivier Pantaloni

ESTAC Troyes: Gallon – Salmier, Rami (C), Porozo – Conté, Chavalerin, Agoumé, Bruus – Odobert, Rony Lopes – M. Baldé.
Náhradníci: Lis – Zoukrou, Dongmo, Kouamé, Tibidi, Larouci, Ripart, Palmer-Brown, Ugbo.
Trenér: Patrick Kisnorbo

Rozhodčí: Bollengier – Grosbost, Ocak.
Předpokládané absence:

AC Ajaccio

Cimignani, Mangani (oba nespecifikované zranění)
Koné (poranění kotníku)
Túzghár (svalové zranění)

ESTAC Troyes

Palaversa, Reine-Adeilade (oba nespecifikované zranění)
Yade (červená karta)
Tradieu (uranění Achillovy šlachy)
AC Ajaccio zvítězilo na začátku února nad Angers 2:1. Následné tři utkání skončili bez zisku bodu se skórem 0:8. Což jasně napovídá, kde tlačí tým z Korsiky nejvíce bota – v ofenzivní činnosti, 18 gólů po 24 zápasech je nejslabší počin ze všech týmů.
ESTAC Troyes čeká na výhru od druhého ledna, kdy vyhrál nad Štrasburkem 3:2. Včetně francouzského poháru nevyhrál již osm zápasů za sebou. Poslední čtyři skončili porážkou, naposledy 0:1 od Montpellieru. ESTAC Troyes má ze všech týmů hrajících Ligue1 nejpropustnější obranu – 53 inkasovaných branek.
AC Ajaccio (19) se v dalším duelu na své horké, korsické půdě bude snažit o zisk bodů proti přímému konkurentovi v boji o záchranu ESTAC Troyes (17) Oba soupeře dělí pouze jeden bod.