Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lyon - 25. února 2023   17:00

87' Sima
1:3
(0:1)
Lyon
38' T. Mendes   • 80' A. Sarr  (Caqueret) • 90+2' Barcola
Angers
Bernardoni – Valery, Hountondji, Ousm. Camara II, Ghoulam (70. Šabanović) – Salama (85. Bahoya), B. Mendy, bin Tálib (C) (85. Al Milálí), Abdelli – Niane (65. Hunou), Sima.
Borne – Šettí, Abdoula. Bamba, Amadou, Thioub.
Florent Batta
Stade Raymond Kopa, Angers
Lyon
Lopes (C) – Diomande, Lukeba, Lovren, Tagliafico – Lepenant, T. Mendes (89. El Arouch), Caqueret – Cherki (67. Jeffinho) – M. Dembélé (67. A. Sarr), Barcola.
Riou – Kumbedi, Mam. Sarr, Henrique, Lega.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:6.
Ve druhém poločase nejprve Lyon v 80. minutě zásluhou Amina Sarra odskočil do dvoubrankového vedení a zdálo, že je hotovo. Pak se ale děly věci. Dejan Lovren příšernou přihrávkou dovolil Simovi snížit a zdramatizovat závěr. Nakonec ale vedení Lyonu potvrdil ještě Barcola. Hosté si tak odvážejí tři body.
90+4'
90+2'
Lyon právě vstřelil branku! Tak branka nakonec přeci jen platí! Po pěkné akci na jeden dotek se BRADLEY BARCOLA proháčkoval vápnem i přes sklouzávajícího Šabanoviče a zakončil k levé tyči. O ofsajd se nejednalo, což po konzultaci s videem uznal i hlavní arbitr.
90'
Bradley Barcola dostal míč do vápna a vstřelil gól. Trefu nejprve odvolal pomezní jakožto ofsajd. Sudí se ale jde podívat k VARu!
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Mohamed El Arouch.
87'
Angers právě vstřelilo branku! Tak přeci jen máme zaděláno na drama! Dejan Lovren vyrobil obrovskou chybu, když přihrával gólmanovi. Jeho slaboučký pas vystihl ABDALLAH SIMA, jenž obešel Lopese a po zemi poslal míč do sítě.
86'
Čerstvý Faríd Al Milálí se dostal do dobré střelecké pozice na levé straně šestnáctky a poslal míč prudce do Lopesových nohou. Vše zbytečně, nacházel se totiž v ofsajdu.
85'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Faríd Al Milálí,
ze hřiště odchází Amine Salama, přichází Jean-Matteo Bahoya.
83'
Bradley Barcola z pravé strany prostrčil míč do vápna, kde operoval Jeffinho, nicméně hrací předmět si až příliš pokopl.
82'
Amin Sarr v přečíslení nastartoval po pravém křídle Barcolu, který okamžitě centroval, trefil ale jen blokujícího protihráče.
80'
Lyon právě vstřelil branku! Tak tady je s největší pravděpodobností hotovo! Maxence Caqueret z pravé strany prudce prostrčil míč k bližší tyči a AMIN SARR jen nastavenou kopačkou usměrnil za Bernardoniho.
79'
Yan Valery z levé strany centroval na bližší tyč, nicméně Anthony Lopes chytil míč těsně před dobíhajícím Simou.
78'
Nabíll bin Tálib u levé postranní čáry prostrčil míč na rozběhnutého Simu, kterého však čistým skluzem odzbrojil Lovren.
77'
Útok po levé straně zastavil Dejan Lovren tak, že se navíc jedná o autové vhazování pro Lyon.
75'
Hosté už brání opravdu hodně hluboko a jejich vůle směrem dopředu je na bodu mrazu. Jen aby se to dnešním favoritům ještě nevymstilo.
72'
Abdallah Sima si nabíhal na centrovaná míč a ve vápně se skácel k zemi. Dožadoval se penalty, avšak píšťalka hlavního arbitra zůstává v klidu.
71'
Amine Salama dostal obrovskou porci prostoru na pravé straně, který využil k posunutí se až do bezprostřední blízkosti branky. Jeho pumelici z úhlu ale skvěle vytáhl Lopes.
71'
Jeffinho se snažil z levé strany navést míč na osu, avšak Cédric Hountondji jej uzemnil tvrdým a čistým ramenem.
70'
ze hřiště odchází Faouzi Ghoulam, přichází Halid Šabanović.
67'
ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Amin Sarr,
ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Jeffinho.
66'
Thiago Mendes se pokusil přidat svůj druhý gól střelou z velké dálky. Ta ale letěla vysoko nad.
65'
ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Adrien Hunou.
63'
Z bezprostřední blízkosti branky zakončoval do nohy gólmana Sima. Povyk zbytečný, jednalo se o ofsajd.
61'
Obrana Lyonu se stáhla velmi hluboko a vše nasvědčuje tomu, že hosté budou soustředit hlavně na ubránění jednobrankového náskoku.
59'
Yan Valery měl na pravém křídle spoustu místa, které využil k centru. Ten ale letěl do míst, kde se vůbec nikdo nenacházel.
58'
Angers už začíná v osobních soubojích výrazně přitvrzovat. Na půlící čáře fauloval Nabíll bin Tálib.
57'
Už už to vypadalo, že se Ibrahima Niane zmocní nepřesné přihrávky ve vápně. Nebezpečnou situaci ale vyřešil Anthony Lopes, když včas vyběhl z branky.
55'
Batista Mendy a Yan Valery si u rohového praporku na polovině soupeře nerozuměli. Druhý jmenovaný poslal přihrávku za brankovou čáru, Anthony Lopes bude vykopávat.
53'
Po nákopu z volného kopu hlavičkoval Castello Lukeba, jenž ale poslal míč jen do gólmanových rukavic.
52'
Nicolás Tagliafico doslova zaryl hlavou v zemi, když jej při zakládání útoku zboural Yan Valery, píská se faul.
51'
Na konci zajímavě vyhlížející domácí akce byl Abdallah Sima, jenž Mendyho pas na pravou stranu velkého vápna přetavil v prudkou střelu. Ta ale letěla nad.
50'
Thiago Mendes zachytil prudkou přihrávku u pravé postranní čáry a posunul míč na Cherkiho, jehož centr ale neprošel přes blok.
49'
Lyon měl k dispozici rohový kop, jehož exekuce se ujal Maxence Caqueret, nicméně žádné nebezpečí nezpůsobil.
48'
Nabíll bin Tálib nakonec zakončil pobyt svého týmu na útočné polovině střelou z velké dálky, která ale letěla úplně mimo.
47'
Ibrahima Niane zachytil přihrávku ve středovém kruhu a do útoku vyslal Simu, který míč po pravém křídle dovedl na útočnou polovinu.
46'
O zajímavou situaci hned zkraje druhé půle se dostal Rayan Cherki, jenž ze zajímavé pozice na pravé straně šestnáctky zamířil nad.
46'
První půle končí bez nastavení jediné minuty. Nutno říci, že nám toho příliš zajímavého nepřinesla. Na trávníku se až do 38. minuty nedělo prakticky nic, co by stálo za zmínku. Ve zmiňované 38. minutě se ale k exekuci přímého kopu postavil Thiago Mendes, jenž nádherným obstřelem zdi otevřel skóre. Skóre 0:1 platí i na konci prvního poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45'
43'
Himad Abdelli měl přečíslení určitě vyřešit lépe. Zajímavě vyhlížející situaci naprosto zazdil, když na pravou stranu poslal Simovi úplně nepřesnou přihrávku.
42'
Rayan Cherki pěkným dloubákem prostrčil míč na Dembélého, jenž se ale nedaleko penaltového puntíku natahoval marně. Míč končí v Bernardoniho rukavicích.
41'
Lyon je znovu na útočné polovině, kde má k dispozici autové vhazování nedaleko rohového praporku.
38'
Lyon právě vstřelil branku! Tak přece jen jsme se dočkali úvodní branky! Doufejme, že se utkání trochu otevře. THIAGO MENDES z přímého kopu překrásně obstřelil zeď a jeho projektil zapadl k levé tyči. Paul Bernardoni se natahoval marně.
37'
Lepenant z podobného místa tentokrát nepřihrával, ale pokusil se o střelu. Ještě před tím, než míč opustil jeho kopačku, byl ale faulován. Lyon má k dispozici volný kop ze zajímavé pozice.
36'
Johann Lepenant se z osy hřiště pokusil dloubnout míč do vápna, hrací předmět ale do bezpečí odklidil Sima.
35'
Nuda, nuda, šeď, šeď. Dvaadvacítka borců na trávníku nám doposud nepředvedla snad nic, co by stálo za pochvalu. Brankáři by si do branky mohli donést houpací sítě.
33'
Ousmane Camara nabral na ose hřiště vysokou rychlost, avšak jeho pokus o shození míče doleva skončil nezdarem.
32'
Valeryho centr z pravé strany se snesl na hlavu Abdallaha Simy, který se ale nacházel v postavení mimo hru.
31'
Yan Valery z pravého křídla poslal míč do druhé vlny a z kraje velkého vápna vypálil Himad Abdelli. Jeho tvrdá rána ale letěla tak vysoko, že snad vyletěla ze stadionu.
30'
Ousmane Camara dostal svého gólmana pod velký tlak, nicméně domácí obrana to nakonec pomocí přihrávek nakrátko uhasila.
29'
Nabíll bin Tálib se snažil uvolnit podél levé postranní čáry, Johann Lepenant jej ale nepovoleným zákrokem poslal k zemi.
28'
Bradley Barcola se pokusil ze strany natáhnout míč na osu, nicméně na hraně velkého vápna vběhl do změti hráčů, kde byl odzbrojen.
27'
Oba týmy se v posledních minutách soustředí výhradně na obranu. Zatím skutečně nesledujeme oku lahodící kopanou.
26'
Faouzi Ghoulam si na levém křídle zpracoval vysoký míč, který ihned protečoval na rozběhnutého Mendyho, ten ale otočil směr a vrátil hrací předmět zpět na obrannou polovinu.
25'
Abdallah Sima vystihl nepřesnou přihrávku ve středovém kruhu, nicméně míč zase hned odevzdal, když si jej na pravou stranu příliš pokopl a nestihl jej před postranní čárou.
24'
Na druhou stranu rychle spěchal Amine Salama, který ale přečíslení zbytečně zbrzdil a sám se při přihrávce vystavil vůči obránci do nevýhodné pozice.
23'
Obrovská porce prostoru se otevřela na pravém křídle pro Barcolu, který ale přes blok ani nadvakrát neprocedil míč do ohně.
22'
Exekuce domácího rohového kopu se ujal Faouzi Ghoulam. Jeho centr chvíli poskakoval v šestnáctce, míč ale nakonec vyvezl Bradley Barcola.
20'
Z ostrého úhlu na levé straně se pomocí efektní kličky vymanil Rayan Cherki, jehož následnou střelu ale zblokoval bránící sok.
19'
Moussa Dembélé si na hraně velkého vápna přiťukl míč s Cherkim, který si nevšiml úplně volného spoluhráče na pravé straně a zavedl míč doleva, útok hostů ale pokračuje.
18'
Obrana Lyonu se oproti prvním minutám zatáhla velice hluboko. Domácí si tak přihrávají na vlastní polovině, avšak s přejitím střední části hřiště mají velký problém.
17'
Dobrým pohybem si o přihrávku na levou stranu řekl Amine Salama, nicméně žádný únik se nekoná, praporek pomezního sudího značí ofsajd.
16'
Hra se teď hodně zpomalila a uklidnila. Angers drží míč na kopačkách, ale nějakou větší šanci by pohledal.
15'
Amine Salama vyslal přihrávku za obranu, která ale byla příliš prudká a skončila jen v Lopesových rukavicích.
14'
Faouzi Ghoulam měl na levé postranní čáře dostatek místa k pohybu vpřed. Místo riskantního sprintu ale zvolil držení míče a vrátil hrací předmět do bezpečí na obrannou polovinu.
13'
Rozehrávka favorizovaného Lyonu je zatím velice nepřesná. Domácí jsou jakožto velký outsider mnohem lepším týmem.
12'
Bradley Barcola dostal zhruba na polovině hřiště prudký pas k pravé postranní čáře, který se z první snažil posunout na střed. Jeho záměr ale přečetli domácí.
11'
Tohle vypadalo zajímavě, i když nakonec nebylo. Amine Salama dostal dobrou přihrávku do běhu za obránce, naprosto zbytečně si ale vylepšoval pozici směrem na osu hřiště, čímž dal stoperům šanci na úspěšný návrat.
9'
Yan Valery si potáhl míč po pravé postranní čáře a vyslal střílený míč k bližší tyči. Gólman Anthony Lopes ale zachoval duchapřítomnost a po míči úspěšně skočil.
8'
Obrana Angers je při rozehrávce pod tlakem. Lyon vysoko napadá a netoleruje přihrávky na domácí obranné polovině.
7'
Exekuce rohového kopu se ujal Faouzi Ghoulam, jehož centr přistál přesně na hlavě Nianeho, jenž ale hlavičkoval vysoko nad.
6'
Domácí jsou velmi aktivní na levé straně. O další centr zleva se postaral Amine Salama, tentokrát je z toho alespoň rohový kop.
5'
Faouzi Ghoulam měl na levém křídle spoustu místa a dobře si zpracoval vzdušný pas. Potom vyslal prudký centr na bližší tyč, který ale odvrátila obrana.
3'
Rayan Cherki dostal přihrávku těsně před obrannou řadu Angers a snažil míč protečovat dál na nabíhajícího útočníka, leč neúspěšně.
2'
Faouzi Ghoulam se do autového vhazování pořádně opřel a hodil míč až do šestnáctky, tam jej ale zpacifikovala obrana Lyonu.
1'
Centr z pravé strany se snášel na hlavu Nianeho, jenž z hloubi velkého vápna hlavičkoval daleko od levé tyče.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí, kteří začínají přihrávkami až dozadu k obrannému valu.
1'

Angers SCO: Bernardoni – Valery, Hountondji, Ousm. Camara II, Ghoulam – Salama, B. Mendy, bin Tálib (C), Abdelli – Niane, Sima.
Náhradníci: Borne – Šabanović, Šettí, Abdoula. Bamba, Amadou, Thioub, Al Milálí, Bahoya, Hunou.
Trenér: Abdelaziz Bouhazama

Olympique Lyon: Lopes (C) – Diomande, Lukeba, Lovren, Tagliafico – Lepenant, T. Mendes, Caqueret – Cherki – M. Dembélé, Barcola.
Náhradníci: Riou – Kumbedi, Mam. Sarr, Henrique, Jeffinho, El Arouch, A. Sarr, Lega.
Trenér: Laurent Blanc

Rozhodčí: Florent Batta.
Olympique Lyon

V Lyonu mají poněkud příjemnější starosti, nicméně ani tam to na bůhvíjak úspěšnou sezonu nevypadá. Olympique je s 35 body na 9. místě a účast v pohárech je tak vzdálena na 8 bodů. Z posledních pěti utkání získal Lyon 10 bodů, naposledy se ale představil na hřišti nováčka z Auxerre, kde padl překvapivě 2:1. Nejlepším střelcem týmu je Alexandre Lacazette, jenž nastřílel už úctyhodných 14 branek.
Angers SCO

Zatím vše nasvědčuje tomu, že záchrana nejvyšší soutěže bude letos pro Angers nedosažitelným cílem. Celek ze západu Francie s pouhými 10 body krčí na posledním místě a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. 19. Ajaccio má náskok propastných osmi bodů. Z posledních pěti zápasů získalo Angers 2 body a naposledy se představilo ve Štrasburku, odkud se po prohře 2:1 vracelo s prázdnou. Nejlepším střelcem týmu je Sufján Búfál, jenž má na svém kontě 4 zásahy.
Zdravím všechny příznivce francouzské kopané. Vítejte u přenosu z utkání mezi celky Angers SCO a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.