Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Paris SG - 21. dubna 2023   21:00

Angers
87' Thioub (Sima)
1:2
(0:2)
Paris SG
9' Mbappé  (Bernat) • 26' Mbappé  (Messi)
Angers
Bernardoni – Valery, Ousm. Camara II (69. Thioub), Hountondji, Abdoula. Bamba, Kalumba – Abdelli (C), B. Mendy, Hunou – Bahoya Négoce (88. Taïbi), Niane (69. Sima).
Yah. Fofana – Gaya, Belkhdim, Blažič, D. N'Diaye, Raolisoa.
Wattellier – Aube, Courbet
Stade Raymond Kopa, Angers
Paris SG
Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), D. Pereira – Hakimí, Soler (62. Verratti), Ruiz, Vitinha (90. Zaïre-Emery), Bernat (89. Bitshiabu) – Mbappé, Messi.
Letellier, Rico – Nhaga, Gharbi, Housni, Ekitiké.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:8.
Je dobojováno. Hosté nenavázali na dvougólový poločas a i když měli herní převahu, brankáře domácích už nepřekonali. Naopak si zadělali v závěru na drama, protože se prosadil domácí celek, nakonec se ale ukázalo, že šlo už jen o korekci skóre. Pařížané zapisují další tři body do tabulky a upevňují si první pozici.

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
90+3'
90+2'
Pařížané mají míč na svých kopačkách a snaží se ubránit těsný výsledek. Domácí naopak už nemají moc času na to, aby se jim povedlo vyrovnat.
90+1'
Akce hostů skončila na rohovém kopu, který rozehrál Verratti, ale z této standardní situace hosté nic nevytěžili.
90'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Warren Zaïre-Emery.
89'
ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází El Chadaille Bitshiabu.
88'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Jean-Matteo Bahoya Négoce, přichází Waniss Taïbi.
87'
Angers právě vstřelilo branku!
Domácí v závěru snižují na rozdíl jediné branky, a to po krásné akci. Abdallah Sima poslal míč hlavičkou doprostřed pokutového území, kde balon nekompromisně poslal do sítě SADA THIOUB – 1:2. Asistence: Abdallah Sima.
85'
Angers se statečně brání a nepouští soupeře do zakončení a stále tak je pro ně dosavadní výsledek k nim milosrdný.
83'
Následně pak ze vzduchu sebral do rukavic míč Paul Bernardoni a okamžitě ho odkopl daleko od své branky.
83'
Kylian Mbappé čekal na přihrávku od Verrattiho, ale nedosáhl na ni.
81'
Další šance Kyliana Mbappého, hráči to nyní hrají stále na něho, protože má možnost dosáhnout na tříbodový večer. Pokus pařížské sedmičky ale končí mimo.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, míč mají hosté a už z vlastní poloviny míří zase na opačný konec hřiště.
79'
Domácí se vydali dopředu, Abdallah Sima ale nestačil na soupeře, který mu míč vzal a do akce na druhé straně pak zamířili zase Pařížané.
78'
Po nějaké době se zase do zakončení drali domácí hráči, ale na kraji velkého vápna svou střelou branku minul Jean-Matteo Bahoya Négoce.
77'
V zápase se zatím hraje čistě, hlavní sudí nemusel ještě ani jednou vytáhnout žlutou kartu.
75'
Ze standardní situace nezapršelo, nicméně hosté se stále drží na polovině Angers.
74'
Kylian Mbappé útočil na hattrick. Jeho nepříjemné zakončení musel konečky prstů vyrazit nad sebe Paul Bernardoni a hosté aspoň zahrají ještě rohový kop.
73'
Ašraf Hakimí si naběhl na pravou stranu a u velkého vápna pak operovali hosté, ale znovu se nedostali do pořádného zakončení. Následně pak končí balon na vlastní polovině Pařížanů.
72'
Himad Abdelli vystoupil z velkého vápna, následovala rána Hunoua a je z toho další rohový kop pro Angers.
70'
Z této standardní situace nebylo nic a následuje tak pouze odkop od branky Gianluigiho Donnarummy. Dopředu tak budou moci vyrazit zase hráči Paris Saint-Germain.
69'
Po další aktivitě domácích končí míč za zadní čárou díky soupeři a Angers zahrají další rohový kop.
69'
ze hřiště odchází Ousmane Camara, přichází Sada Thioub.
69'
ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Abdallah Sima.
67'
Himad Abdelli se pokusil centrovaný míč usměrnit mezi tři tyče, ale proti byl zákrok Gianluigiho Donnarummy.
67'
Rohový kop pro domácí.
65'
Juan Bernat nepřesně přihrával do ohně, balon pak získali domácí a procházeli na polovinu Paříže, ale hosté se míči dostali zase zpátky a míří s ním opět až před Bernardoniho.
64'
Batista Mendy se odhodlal ke střele, kterou poslal jen vysoko nad branku Donnarummy. Ten se ještě po míči ohnal rukou, ale nakonec nemusel.
63'
Hosté se zase zaparkovali u pokutového území domácích a znovu si s Angers hrají jako kočka s myší. Messiho nákop pak dostal Mbappé, ale ten balon neudržel na kopačce.
62'
ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Marco Verratti.
61'
Himad Abdelli posílal míč na Abdoulayeho Bambu a poté se do toho ještě připletl Justin Noel Kalumba, ten ale svou střelu poslal jen vedle branky Donnarummy.
60'
Hodina hry je za námi a Pařížané stále drží dvoubrankový náskok. Gianluigi Donnarumma navíc hájí pořád čisté konto.
59'
Ašraf Hakimí našel přihrávkou Kyliana Mbappého, ten se ale nedokázal uvolnit a jít dopředu i díky obraně soupeře, která mu v tom zabránila.
56'
Volný přímý kop zahrávali domácí a to ze slibné vzdálenosti. Následně pak hlavičkoval Ibrahima Niane, ale jen vedle Donnarummovy brány.
54'
Ašraf Hakimí pálil z hranice velkého vápna a jeho rána pak skončila nad břevnem domácí brány. Další šance hostů, po které však balon v síti nekončí.
53'
Ibrahima Niane místo střely před pokutovým územím zvolil přihrávku na spoluhráče, ale Batista Mendy svou střelu poslal jen do plných.
52'
Další kombinace hostů, kteří se tak snaží jít do dalšího zakončení, ale vysunutý Mbappé byl nakonec v ofsajdové pozici a míč mají domácí hráči.
51'
Batista Mendy posílal míč na Adriena Hunoua, ale ten to měl na paty. A hned na to si balon převzal Marquinhos, jenž se spoluhráči jde do dalšího útoku.
50'
Sergio Ramos podržel míč na polovině domácích, poté ho nasměroval centrem před pokutové území, kde však Lionel Messi na balon nakonec nedosáhl.
49'
Himad Abdelli zahrál další akci domácích, kteří se ve druhém poločase zatím dlouho drželi před brankou soupeře, ale ani tentokráte nezakončili přesně.
48'
Ibrahima Niane prověřil pozornost Gianluigiho Donnarummy, který zakročil a má míč v rukavicích. Bude tak mít k dispozici další odkop od své svatyně.
47'
Domácí ale vybojovali rohový kop, před Donnarummou vznikla skrumáž, ze které se nejlépe zorientovali hosté a mají míč. I kdyby se ale domácí prosadili, gól by pro ofsajd neplatil.
47'
Domácí se dostali na polovinu pařížského klubu, kde zakončoval Jean-Matteo Bahoya Négoce, ale ten střílel jen do obrany soupeře.
46'
Oba celky do druhého poločasu nastoupily ve stejných sestavách, jako tomu bylo v poločase prvním.
46'
Střely na branku: 2 – 3
Sudí nenastavil ani minutu navíc a první poločas je u konce. V něm se v deváté minutě prosadil Kylian Mbappé a stejný hráč se pak prosadil v šestadvacáté minutě podruhé a Pařížané vedou 2:0. Hostující útočník tak má zaděláno na hattrick a pokusí se ho dosáhnout. Hosté potvrzují roli favorita a svého soupeře prakticky k ničemu nepouštějí. I když se hráči Angers dostali do velké šance, po které mohli jít do vedení, od té doby pak už jen spíše bránili rozjeté hosty. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně ve 22:00.
45+1'
44'
Ašraf Hakimí se pokusil o další střelu v závěru prvního poločasu, ale proti byl znovu dobrý zákrok Paula Bernardoniho.
43'
Mbappé roztančil pokutové území a nasměroval míč na Lionela Messiho, ten ale nedobře přihrávku zpracoval a následně tak skončila další dobrá akce hostujícího týmu.
43'
Zadní vrátka nechali hosté chvíli volná a toho hned k rychlému průniku před Donnarummu drali domácí hráči, Fabián Ruiz ale šanci zmařil dobrým obranným zákrokem.
42'
Kylian Mbappé zahrál rohový kop, který poté po odrazu chtěl dostat za záda domácího brankáře Danilo Pereira, ale proti byla noha jednoho z domácích obránců.
41'
Ašraf Hakimí zpětnou přihrávkou poslal míč na Marquinhose a ten ho okamžitě poslal dopředu. Ale neměl tam nikoho, kdy by jeho centr zužitkoval a ohrozil tak branku Paula Bernardoniho.
40'
Jdeme do poslední pětiminutovky prvního poločasu, ještě možná nějakou tu minutku navíc sudí přidá. Míč mají hosté a pomalu s ním směřují opět před Bernardoniho.
38'
Yan Valery poslal centr na Abdoulayeho Mambu a ten vyslal nepříjemné zakončení, které za Donnarummou nekončí.
37'
Hned na to ale získali míč zase hosté, kteří hýřili aktivitou a Danilo Pereira vysunul Kyliana Mbappého, který ještě vše vyšperkoval přihrávkou na nabíhajícího Lionela Messiho, ale jeho rána končí na rukavici Bernardoniho.
36'
Dlouho se hrálo ve středu pole, nyní mají míč domácí a měli snahu se dostat do zakončení před Donnarummou, ale soupeř mu to nedovolil.
33'
Po neúspěšné akci domácích následoval odkop od branky Gianluigiho Donnarummy a hrozba pro domácí je tu znovu, hosté se už derou před Paula Bernardoniho.
32'
Autové vhazování zahráli domácí hráči, zůstali u míče a už se protahují skrze obranu PSG do další útočné akce a pokusí se snížit pro ně nepříznivý stav.
31'
Juan Bernat zastavil akci domácích a balon odhlavičkoval daleko od branky Gianluigiho Donnarummy.
30'
Bernardoni pak centr od rohového praporku vyboxoval pryč a do akce se tak mohou opět dostat domácí hráči.
29'
Kylian Mbappé se opět obtočil před obráncem a poslal míč na Ašrafa Hakimího, který ještě vrátil přihrávku zpět právě Hakimímu, ten střílel, ale domácí balon srazili na další rohový kop.
28'
Hosté jsou rozjetí a dostali se opět do zakončení před brankou Paula Bernardoniho, tentokráte ale neměli mířidla seřízená přesně.
26'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Krásná akce hostů, kterou dokonale vymyslel Lionel Messi. Ten dlouhou přihrávkou vybídl KYLIANA MBAPPÉHO, který šel do úniku, položil si Paula Bernardoniho a poté prošel před prázdnou bránu, do které pak poslal pokus z pravé strany pokutového území – 0:2. Asistence: Lionel Messi.
24'
Nyní po delší době operují na polovině pařížského Saint Germain zase domácí hráči, ale čelili dobrému obrannému zákroku hostů, kteří je nepustili do ohrožení branky Gianluigiho Donnarummy.
23'
Marquinhos nyní hlavou uklidil míč na Donnarummu, když hrozilo nebezpečí v podobě úniku soupeře. Poté brankář Paris Saint-Germain odkopl balon směrem dopředu.
21'
Lionel Messi se dostával do zakončení, ale soupeř mu to nedovolil a dostal ho za zadní čáru a je z toho další rohový kop pro pařížský celek.
20'
Danilo Pereira získal míč od Carlose Solera a směřoval s ním k pokutovému území, ale na kopačce ho neudržel a následovala tak ztráta. Po ní se snaží o útok domácí fotbalisté.
19'
Na konci devatenácté minuty jsou u míče znovu hosté a už se tlačí před branku Paula Bernardoniho. Zatím se však Pařížanům nedaří ohrozit jeho branku.
18'
Hosté se sami dostali ven z území domácích, po chvilce se tam vrátili zase zpátky a už se dostávají do další kombinace. Obrana Angers tak musí vyhlásit další stupeň pohotovosti.
17'
Gianluigi Donnarumma ze vzduchu sebral vysoký míč po střele domácích a následně pak ho odkopl daleko od svého zařízení a posílá své spoluhráče útočit.
16'
Centr do pokutového území odhlavičkoval do bezpečí Marquinhos a následovala šance Justina Noela Kalumby a tu už Pařížané odklidili na rohový kop.
14'
Další autové vhazování pro Pařížany, kteří hýří aktivitou a stále se drží na území soupeře. Nyní se dostávají do další šance, ale čelí dobré obranné činnosti soupeře.
13'
Fabián Ruiz převzal míč od Marquinhose a ze střední vzdálenosti vyslal pokus, který zastavili obránci Angers.
12'
Pařížané znovu zastavili slibně se rodící akci Angers a putovali směrem k brance Paula Bernardoniho, ale noha jednoho z domácích dostala míč do zámezí, vhazovat tak budou hosté.
11'
Hosté byli znovu hodně vidět a dostali se do další šance, tu ale zastavila obrana Angers a domácí se snaží hned projít na opačnou stranu.
9'
Hosté v deváté minutě otevírají účet zápasu a jdou do vedení. Na centr v pokutovém území si k bližší tyči naběhl KYLIAN MBAPPÉ, napoprvé mu střela nevyšla, ale hned na to se otočil a střelou k tyči pak balon usměrnil za záda Bernardoniho – 0:1. Asistence: Juan Bernat.
6'
Hosté hned po tom, co přežili velkou šanci Angers otočili hru, operovali na polovině soupeře, ale Lionel Messi poté nedokázal přesněji zakončit z rohu velkého vápna.
5'
Obrovská šance Angers a mohlo to být klidně 1:0 pro domácí. Ibrahima Niane dostal přihrávku a okamžitě nabral směr pokutové území. Zblízka pak vystřelil na Donnarummu, jenž jeho pokus kryje!
4'
Danilo Pereira to myslel dobře a po levé straně se dral do pokutového území, avšak jeho následný centr nebyl zužitkován. Následuje tak jen odkop od domácí branky, který provede Paul Bernardoni.
3'
Paul Bernardoni vyboxoval střelu Marquinhose, který pálil po centru od rohového praporku a podržel tak domácí tým.
3'
Ašraf Hakimí si potáhl míč a dostal se s ním před velké vápno, tam ala zazmatkoval a nakonec se do žádného zakončení nedostal. Nicméně akce pokračovala dále a po ní hosté vybojovali první rohový kop zápasu.
2'
Poté Cédric Hountondji vypíchl balon a dopředu šli domácí hráči, ale rychle je obrana Paris Saint-Germain zastavila a vrací hru opačným směrem.
1'
Hosté se nemohou skrze precizní obranu domácího celku dostat blíže brance Paula Bernardoniho a ten ve svém brankovišti zatím nemusí být v pohotovosti.
1'
Začalo úvodní utkání dvaatřicátého kola francouzské Ligue 1 a u míče jsou Pařížané, kteří se dostávají na polovinu Angers.
1'

Angers SCO: Bernardoni – Valery, Ousm. Camara II, Hountondji, Abdoula. Bamba, Kalumba – Abdelli (C), B. Mendy, Hunou – Bahoya Négoce, Niane.
Náhradníci: Yah. Fofana – Gaya, Belkhdim, Taïbi, Sima, Thioub, Blažič, N'Diaye, Raolisoa.
Trenér: Alexandre Dujeux

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), D. Pereira – Hakimí, Soler, Ruiz, Vitinha, Bernat – Mbappé, Messi.
Náhradníci: Letellier, Rico – Bitshiabu, Nhaga, Verratti, Zaïre-Emery, Gharbi, Housni, Ekitiké.
Trenér: Christophe Galtier

Rozhodčí: Wattellier – Aube, Courbet.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil v probíhající sezóně zvládli lépe Pařížané, kteří v Parku Princů zvítězili 2:0.
Paris Saint-Germain

Hráči Paris Saint-Germain jsou v tabulce na prvním místě se ziskem dvaasedmdesáti bodů a v tuto chvíli mají náskok na druhé Marseille osmi bodů. Do konce je ještě sedm kol a stát se může cokoli, titul tak samozřejmě ještě v kapse nemají a musejí ještě posbírat důležité body, aby si svou pozici upevnili. Po dvou prohrách po sobě, kdy PSG padlo 0:2 s Rennes a 0:1 s Lyonom, tým okolo Lionela Messiho zabral a zapsal dvě výhry v řadě. 2:0 zvítězil na půdě Nice a 3:1 pak porazil třetí celek tabulky, a sice RCL Lens. Dnes by tedy rádi na tyto dvě výhry navázali a na hřišti Angers budou chtít potvrdit roli favorita a odvézt si všechny tři body.
Angers SCO

Angers, které v dosavadním průběhu soutěže zaznamenalo pouhých čtrnáct bodů, se krčí na samém chvostu francouzské nejvyšší soutěže. Poslední celek ligové tabulky se tak už pomalu loučí s nejvyšší soutěží, jelikož na šestnáctou příčku ztrácí už sedmnáct bodů a takovou ztrátu už zkrátka dohnat nemůže, to by se asi musel stát vysloveně zázrak. V posledních třech zápasech ale hráči Angers zapsali alespoň čtyři body. Po remíze 1:1 vzali dva body Nice, poté dokonce vyhráli nad Lille 1:0. Naposledy ale nestačili na Clermont, jenž doma vyhrál těsně 2:1. Dnes tak na domácí tým čeká pořádně silné sousto, protože na jejich hřiště zavítá hvězdný celek z Paris Saint-Germain. Domácí budou v roli outsidera, ale rozhodně se pokusí svého soka potrápit.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes odstartuje dvaatřicáté kolo francouzské Ligue 1 duelem mezi týmy Angers SCO a Paris Saint-Germain. Půjde tak o souboj posledního celku s prvním. Střetnutí by mělo být jasnou záležitostí, ale doufejme, že se domácí mužstvo vzepře osudu a alespoň trochu potrápí favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.