Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Monaco  - 28. prosince 2022   17:00

Auxerre
30' Niang  • 69' Yo. Fofana(vl.)
2:3
(1:1)
Monaco
45+3' Ben Yedder   • 59' Ben Seghir  (Golovin) • 85' Ben Seghir  (Jakobs)
Auxerre
Costil – Zedadka, Jubal, Jeanvier, Mensah – B. Touré (C) – Sinayoko (87. Raveloson), Sakhi (87. Camara), Autret (60. M'Changama), G. Perrin (60. Da Costa) – Niang (80. Hein).
De Percin – Joly, Bain, Bernard.
Bollengier – Pages, Auger
Stade de L'abbé-Deschamps, Auxerre
Monaco
Nübel – Aguilar (71. Disasi), Maripán, Sarr, Jakobs – Martins (77. Vanderson), Mo. Camara, Matazo (46. Yo. Fofana), Minamino (46. Golovin) – Ben Yedder (C) (46. Ben Seghir), Embolo.
Didillon – Badiashile, Boadu, Diatta.

Sledovali jsme další parádní utkání Ligue 1 Uber Eats, které v koncovce zápasu přineslo vítězství Monaca. Jedno je jasné a to, že Auxerre bude zklamané, protože se více tlačilo k zakončení, přesto důležité body do tabulky nezapsalo. Naopak knížecí klub se dnes mohl spolehnout na teprve sedmnáctiletého mladíka, jelikož Eliesse Ben Seghir vsítil dva góly.

S konstatováním, že Eliesse Ben Seghir rozhodl střetnutí a pomohl favoritovi k vítězství, se loučím a přeji vám příjemný večer.
90+4'
90+3'
Před šestnáctkou byl nedovoleně zastavený Mohamed Camara, který pro Monaco vybojoval standardní situaci z velmi dobré pozice.
90+2'
Domácí celek se ještě pokouší o vyrovnání, ale kombinace na útočné polovině byla pomalá a navíc nepřesná. Na druhou stranu se chtěl vydat Mohamed Camara, jehož nedovoleně atakoval Gideon Mensah.
90'
Monaco mělo na útočné polovině převahu, ovšem Youssouf Fofana trefil jen soupeře. Celá akce tak byla zpomalená a Auxerre se stihlo vrátit.
88'
Do vzduchu se pověsil Malang Sarr, kterému soupeř nastavil stoličku, a tak bolestivě dopadl na hrací plochu. Zdravotní stav hráče ještě rychle zkontroloval hlavní sudí.
87'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Ousmane Camara,
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Rayan Raveloson.
85'
Monaco právě vstřelilo branku!
Za vápnem si balon na střed navedl ELIESSE BEN SEGHIR, jehož technický pokus zamířil k zadní tyči. Sedmnáctiletý talent tak posouvá knížecí klub zpátky do vedení – 2:3. Asistence: Ismail Jakobs.
83'
Na pravé straně měl blízko sebe soupeře Vanderson, jemuž se povedlo odcentrovat. Avšak jeho pas před brankou sebral Benoît Costil.
81'
Axel Disasi posunul míč do vápna, kde byl tvrdě dohrán střídající Vanderson. Hlavní rozhodčí ukázal, že se bude rozehrávat od branky.
80'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Gauthier Hein.
80'
Centr od rohového praporku mířil jen na první tyčku, odkud jej odvrátil bránící soupeř. Auxerre je už kousek od „senzačního“ bodu.
79'
Alexandr Golovin poslal kolmici před branku, kde se v náběhu nacházel Eliesse Ben Seghir, jehož pokus byl zablokovaný a Monaco bude kopat roh.
78'
Metz trojicí soupeřů se protáhl Nuno Da Costa, který vystřelil zpoza šestnáctky jen doprostřed branky. Až na samotné zakončení se jednalo o pěknou individuální akci.
77'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Vanderson.
77'
Další centr domácího celku mířil před branku Monaca, ovšem M'Baye Niang si pomohl faulem a navíc se nacházel v ofsajdovém postavení.
76'
Eliesse Ben Seghir posunul míč šajtlí na pravou stranu vápna, kde se v těžké pozici nacházel Gelson Martins, jehož střela tak byla nepřesná.
75'
Špatný výkon předvádí střídající Youssouf Fofana, a tak domácí znovu zahrozili. Střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Birama Touré, jehož pokus mířil nad branku.
73'
Obsazený Breel Embolo prodloužil míč patou do vápna, kam si nabíhal Alexandr Golovin. Jenomže Benoît Costil byl blíže k míči, a tak jej v pohodě rozehrál.
72'
Na hranici vápna si míč doleva posunul Lassine Sinayoko, kterému se pře obránce podařilo vystřelit. Ovšem zakončení mířilo jen doprostřed branky, kde se nacházel připravený Alexander Nübel.
71'
ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Axel Disasi.
70'
Na hrací ploše pracují emoce! Nejprve Guillermo Maripán předvedl tvrdý skluz, následně se hostující kapitán postrkával s Nunoem Da Costou. Hlavní rozhodčí celou situaci řeší domluvou.
69'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Rohový kop na první tyči prodloužil Breel Embolo a celou situaci chtěl patou uklidnit YOUSSOUF FOFANA, který uklidil balon přesně k levé tyči. Alexander Nübel byl spoluhráčem vystaven do role pozorujícího diváka – 2:2.
68'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Hamza Sakhi, jehož pokus padal do levého spodního rohu branky. Ovšem Alexander Nübel se po míči natáhl a vyrazil jej na roh.
67'
Hráči v bílých dresech drží delší dobu balon, ale obtížně se posouvají k jeho brance. Po chvíli prostrčil míč na rozeběhnutého spoluhráče M'Baye Niang. Jenomže Gideon Mensah nedal přesný centr.
65'
Ismail Jakobs a Alexandr Golovin kombinovali na levé straně, ale ruskému ofenzivnímu záložníkovi se nezdála podpora v pokutovém území, a tak poslal míč ještě zpátky.
64'
Druhý poločas zatím jasně patří hostujícímu celku, který už může hrát v klidu, protože otočil stav zápasu na svou stranu.
63'
Alexandr Golovin vystoupil proti soupeři, kterého nedovoleně atakoval. V přerušené hře diskutoval s rozhodčím ještě Eliesse Ben Seghir.
62'
Auxerre vybojovalo faul a míč před branku se snažil poslat Hamza Sakhi. Jeho centr ale zamířil jen do rukavic Alexandera Nübela, jenž měl snadnou úlohu.
60'
ze hřiště odchází Gaëtan Perrin, přichází Nuno Da Costa,
ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Youssouf M'Changama.
59'
Hostující celek zachytil balon před vápnem soupeře a Alexandr Golovin si počkal na náběh spoluhráče. ELIESSE BEN SEGHIR z levé strany vápna vyslal střelu podél brankáře a otočil skóre zápasu. Asistence: Alexandr Golovin.
57'
U postranní čáry se nacházel nikým nehlídaný Gideon Mensah, jemuž nevyšel první dotek s míčem, a tak Guillermo Maripán balon poslal mezi fanoušky.
55'
Do pokutového území vnikl Breel Embolo, kterého tělem atakoval Julian Jeanvier. Hostující útočník se dožadoval pokutového kopu, ale rozhodčí ukázal odkop od branky.
54'
Gelson Martins dlouhou dobu čekal, jenomže následný centr směřoval jen k soupeři. Monaco ve druhém poločase zvýšilo aktivitu a okamžitě se to projevuje na obrazu hry.
53'
K rohovému praporku přispěchal Alexandr Golovin, který vyslal parádní centr, jenž mířil k penaltovému puntíku. Ovšem Guillermo Maripán prohrál hlavičkový souboj.
52'
Monaco přeneslo hru na levou stranu, kde Ismail Jakobs nezvládl zpracování a míč mu utekl mimo hrací plochu. Jenomže knížecí klub se zmocnil balonu a vybojoval rohový kop.
51'
Jubal dlouhým nákopem hledal spoluhráče na hrotu útoku. Jenomže dal míči velkou razanci, a tak se ho v pohodě zmocnil Alexander Nübel.
50'
Guillermo Maripán nejprve zaváhal, ovšem svou maličkou chybu rychle napravil a posunul míč dopředu. Monaco se tak znovu přesunulo na útočnou polovinu.
49'
Benoît Costil dlouhou dobu otálel s rozehrávkou, následný nákop šel stejně za postranní lajnu. Ovšem Auxerre dobře napadalo a vybojovalo autové vhazování.
48'
Na začátku druhého poločasu drží míč více hostující celek, který aktuálně kombinuje na útočné polovině. Ovšem obrana soupeře se zatím dobře přesouvá.
47'
Od Wissama Bena Yeddera převzal kapitánskou pásku Guillermo Maripán.
46'
Hostující trenér nebyl s hrou svého týmu spokojený, a tak udělal tři změny. Ovšem hlavní rozhodčí už dal pokyn k tomu, aby se zahájil druhý poločas.
46'
ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Alexandr Golovin,
ze hřiště odchází Eliot Matazo, přichází Youssouf Fofana,
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Eliesse Ben Seghir.
46'
První poločas moc šancí nepřinesl, ale oba týmy rozehrávaly pokutový kop, a tak je stav zatím vyrovnaný. Monaco sice o trochu více drželo míč, naopak Auxerre bylo více přímočařejší. Jenomže obě mužstva se velmi těžko dostávala před branku, a tak sledujeme spíše hru, která se odehrává od vápna k vápnu.
45+4'
45+4'
Na pravé straně se v náběhu nacházel M'Baye Niang, jemuž přihrávka před branku nevyšlo, a tak bude rozehrávat Alexander Nübel.
45+3'
K pokutovému kopu se postavil WISSAM BEN YEDDER, který zamířil do pravého spodního rohu branky. Naopak Benoît Costil se vydal na druhou stranu, a tak je znovu srovnáno.
45+1'
Pokutový kop pro Monaco! Takumi Minamino si píchl míč a zezadu jej do lýtka trefil Gideon Mensah. Hlavní rozhodčí měl ihned jasno a ukázal na penaltový puntík.
45'
Od postranní čáry odcentroval Ismail Jakobs a v pokutovém území stáhl nohu před soupeřem Takumi Minamino.
44'
Na hranici pokutového území se do vzduchu pověsil Gaëtan Perrin, jehož hlavička mířila na branku, ale také na dobře postaveného Alexandera Nübela.
43'
U domácí střídačky ležel M'Baye Niang, který se při střele poranil. Auxerre je v deseti, ale před soupeřovu branku se hnal Akim Zedadka, jenž byl v posledním momentu zastaven.
42'
Po delší době vidíme další kombinaci domácího mužstva, avšak Gaëtan Perrin poslal přihrávku až k vlastnímu brankáři. Následný nákop Auxerre nevyužilo, což o pár vteřin později předvedlo také Monaco.
41'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, který rozhodně nepotvrdil papírové předpoklady. Sledujeme totiž vyrovnané střetnutí, které moc šancí zatím nepřineslo.
39'
Na pravé straně měl hodně prostoru M'Baye Niang, který tak otočil hru a vnikl až do vápna. Už na jeho pohybu bylo vidět, že nemá dostatek sil, a tak jeho pokus ze nic nestál.
38'
Skvěle se vrátil Takumi Minamino, jenž ve středovém kruhu vypíchl míč soupeři, kterého se poté zmocnil Mohamed Camara. Hráči v černých dresech se znovu přesouvají na útočnou polovinu.
37'
Velmi dobré utkání hraje Ismail Jakobs, který proskočil mezi dvěma soupeři a ještě odcentroval před branku. Ovšem v pokutovém území měl malou podporu spoluhráčů.
36'
K přímému kopu se postavila hned trojice hostujících hráčů, ovšem rozehrál jej Ismail Jakobs. Jeho levačka poslala míč kousek nad břevno, ale také do míst, kde celou situaci jistil rukou brankář Benoît Costil.
34'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Julian Jeanvier (Auxerre), který zastavil těsně před šestnáctkou pronikajícího Wissama Bena Yeddera. Monaco bude rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
33'
A další pád před domácí brankou, kde skončil na hrací ploše Wissam Ben Yedder. Ovšem praporek pomezního rozhodčího byl už v tu dobu nad hlavu, a tak se pískal ofsajd.
32'
Na druhou stranu hrací plochy se vydal Breel Embolo, který na hranici vápna upadl. Ovšem hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.
30'
K pokutovému kopu se postavil M'BAYE NIANG, který vyslal razantní střelu doprostřed branky. Balon nohou sice Alexander Nübel zasáhl, ale gól neodvrátil.
27'
Pokutový kop pro Auxerre! Na pravé straně se rozeběhl Hamza Sakhi, jenž vyslal centr do vápna. Lassine Sinayoko si míč ve výskoku pokryl a nedovoleně jej atakoval Eliot Matazo. Celou situaci ještě řeší VAR!
25'
Auxerre táhlo další akci po pravé straně a přihrávku ve vápně převzal M'Baye Niang, jehož pokus byl zablokovaný. Nově příchozí Akim Zedadka se chopil odraženého balonu, ale střelou jen rozvlnil boční stranu sítě.
24'
Na levé straně skvěle zabojoval Wissam Ben Yedder, který okamžitě přihrával na hranici vápna. Jenomže Breelu Embolovi scházel krůček k tomu, aby míč převzal.
23'
Domácí celek vyslal pěkný pas na pravou stranu, kde se nacházel rozeběhnutý Hamza Sakhi. Ovšem tomu chybělo pár desítek centimetrů k tomu, aby udržel balon na hrací ploše.
22'
Takumi Minamino se s míčem dostal až k rohovému praporku a navíc měl na zádech dva soupeře. Jenomže jeho následný centr šel až příliš k brance, a tak se ho chopil Benoît Costil.
21'
Hostující AS se znovu tlačí k pokutovému území, ovšem hráči v bílých dresech dobře brání prostor před vlastní brankou.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a my jsme se branky nedočkali. Co je ještě horší je fakt, že jsme neviděli ani žádnou velkou příležitost.
19'
Monaco se pokoušelo vysunout Wissama Bena Yeddera, kterého zakřižoval Jubal, jenž pustil balon mimo hrací plochu, a tak se bude kopat pouze od branky.
18'
Lassine Sinayoko posunul míč do strany, odkud balon příliš přetáhl Gaëtan Perrin. Celou akci centrem zakončil Mathias Autret, jelikož zamířil do rukavic Alexandera Nübela.
17'
Mohamed Camara přehlavičkoval soupeře a chtěl se pustit sám do akce. Ovšem balon si trochu ukopl a je trochu s podivem, že mu následně nebyl odpískaný faul.
16'
Knížecí klub se znovu nachází na útočné polovině, ale zatím se nemůže dostat přes obrannou hráz soupeře. Monacu zatím schází větší pohyb a moment překvapení.
15'
Domácí celek se zvedá a více může myslet na útočné snažení. Další centr mířil před branku z kopačky Lassinea Sinayoka, ovšem jen k hostujícímu brankáři.
14'
Gaëtan Perrin posunul míč k levé postranní lajně, odkud přišel centr, jenž mířil před branku. Ovšem v pokutovém území byl dobře postavený Guillermo Maripán.
13'
Snad poprvé v dnešním utkání sledujeme postupnou akci nováčka ve francouzské nejvyšší soutěže. Ovšem Auxerre se nedostalo ani k pokutovému území.
11'
K rohovému praporku přispěchal Takumi Minamino, jehož centr byl přetažený a hledal monackého kapitána. Ovšem obránce byl ve vzduchu připravený a míč odhlavičkoval do bezpečí.
10'
Breel Embolo se u postranní lajny zbavil soupeře, ale následná přihrávka do vápna byla nepřesná. Domácí obrana míč jen odpálila na rohový kop.
9'
M'Baye Niang hlavou prodloužil míč na pravou stranu, kde dva soupeře vymíchal Lassine Sinayoko, který si následně chtěl balon narazit. Ovšem Mathias Autret mu jej nevrátil a hra se znovu otáčí na druhou stranu.
8'
Na levé straně si pohybem o míč říká Ismail Jakobs, jemuž ale nevyšel další centr. Následně Auxerre mířilo na druhou stranu, avšak M'Baye Niang byl zastaven obráncem.
7'
Několik soubojů bylo k viděni na útočné polovině Monaca, kde hru uklidnil až Breel Embolo. Hostující celek po chvíli poslal centr před branku, ale obrana soupeře byla znovu pozorná.
6'
Domácí mužstvo zkoušelo nákop za obranu z pravé strany, ovšem míče se zmocnil Alexander Nübel, od něhož začne další akce Monaca.
5'
Nepříjemnou přihrávku převzal v malém vápně Benoît Costil, který naznačil, že míč odkopne a v klidu nechal proběhnout hostujícího kapitána.
4'
Domácí hráči mají v zádech skvělou podporu fanoušků, kteří jsou opravdu hodně slyšet. Tentokrát Auxerre v pohodě zastavilo další akci soupeře.
3'
Knížecí klub využil špatného nákopu domácího brankáře, a tak rychle míč vhodil zpátky do hry. Sledujeme tak kombinaci hráčů v černých dresech. Zleva odcentroval Ismail Jakobs, avšak našel jen soupeře.
2'
Auxerre do dnešního zápasu nastoupilo v bílých dresech, naopak Monaco hraje v černé sadě. Právě hosté se hnali do útoku, avšak Wissam Ben Yedder byl v ofsajdovém postavení.
1'
Francouzská liga se znovu rozeběhla, a tak startuje i utkání, v němž oba týmy mají rozdílné starosti. Hlavní rozhodčí pan Marc Bollengier totiž duel právě zahájil.
1'

AJ Auxerre: Costil – Zedadka, Jubal, Jeanvier, Mensah – B. Touré (C) – Sinayoko, Sakhi, Autret, G. Perrin – Niang.
Náhradníci: De Percin – Joly, Bain, Bernard, M'Changama, Da Costa, Hein, Raveloson, Camara.
Trenér: Pelissier.

AS Monaco FC: Nübel – Aguilar, Maripán, Sarr, Jakobs – Martins, Mo. Camara, Matazo, Minamino – Ben Yedder (C), Embolo.
Náhradníci: Didillon – Badiashile, Ben Seghir, Boadu, Diatta, Disasi, Yo. Fofana, Golovin, Vanderson.
Trenér: Clement.

Rozhodčí: Bollengier – Pages, Auger.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje zhruba za pětatřicet minut. Oba týmy již představily sestavy, a tak vám je za pár okamžiků odtajníme.
Střetnutí šestnáctého kola Ligue 1 Uber Eats startuje ve středu od 17 hodin. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Favoritem je Monaco, ovšem ani nováček nehraje špatný fotbal a navíc bude mít v zádech své fanoušky. A tak uvidíme, kdo zaznamená vítězství.
Do jednoho ze středečních soubojů se zapojí také Auxerre, které bojuje o záchranu ve francouzské nejvyšší soutěži. Nováček se aktuálně nachází na sedmnáctém místě, když posbíral třináct bodů, což je stejně jako má Nantes a Brest. Ovšem domácí tým má horší skóre, a tak je na první sestupové pozici. Jenomže Ligue 1 je velmi vyrovnaná a jedno vítězství může Auxerre posunout až na dvanáctou pozici. Po nepovedeném začátku se zvedá také Monaco, které se nachází už na šesté příčce, když zapsalo sedmadvacet bodů. Ovšem výsledky knížecího klubu jsou jako na houpačce, a tak hostující celek rád přivítal reprezentační přestávku. Pokud by Monaco zvítězilo, může se posunout na čtvrté místo tabulky.
Po mistrovství světa se o slovo hlásí francouzská Ligue 1 Uber Eats, která má na programu šestnácté kolo, v němž se proti sobě postaví AJ Auxerre a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.