Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Reims - 30. dubna 2023   15:00

Clermont Foot
4' Kyei
1:0
(1:0)
Diaw – Zifán (78. Konaté), Ogier (C), Wieteska, Caufriez, Allevinah – Saračević (71. Cháwí), Gonalons (78. Maurer), Gastien, Rašani (71. Magnin) – Kyei (78. Andrić).
Margueron – Bela, S. Cissé, Kamdem.
Stephanie Frappart
Stade Gabriel Montpied
Reims
Diouf – De Smet (85. van Bergen), Abdulhamíd (C), Agbadou, Foket (64. Sierhuis) – Munetsi, Matusiwa (70. Cajuste) – Flips, K. Doumbia (85. Lopy), Itó – Balogun.
Olliero, S. Sylla – Busi, Keita.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:12.
Je rozhodnuto! Domácí berou výhru díky jedinému gólu zápasu z úvodu hry. Poslednícg deset minut dohrávali hráči Clermontu v oslabení, jelikož Wieteska po osobním souboji vyfasoval červenou kartu. I přes několik zajímavých šancí na obou stranách už nepadl žádný gól, a tak končí dnešní utkání poměrem 1:0.
90+5'
90+5'
Do protiútoku se vzápětí dostávají domácí. Zakončení však chyběla přesnost.
90+4'
Ve finálních minutách hry tlačí Reims co to jde, k dělící čáře se přiblížil i gólman Diouf.
90+2'
Abdulhamíd si zpracoval míč ze vzduchu, střelou z pokutového území však soupeřovu bránu minul.
89'
Gastien centroval před Dioufa, před bránou Reims však nebyl nikdo ve stejných barvách, kdo by mohl balon poslat do sítě.
87'
V posledních minutách tempo hry značně zvolnilo. Diaw podruhé během krátké doby vykopává od své brány po dlouhém nákopu hostí.
85'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Kamory Doumbia, přichází Dion Lopy,
ze hřiště odchází Thibault De Smet, přichází Mitchell van Bergen.
83'
Domácí sice hrají v oslabení, i tak se jim ale daří tlačit před Dioufovou bránou.
83'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Folarin Balogun).
80'
Mateusz Wieteska vyfasoval po souboji před vlastní bránou červenou kartu! Po přerušení hry totiž kopl protihráče, kterého bránil do hrudníku.
79'
Flips se zhostil přímého kopu a zkusil štěstí střelou přímo na bránu, míč však ze vzduchu zkušeně stáhl Diaw.
78'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Komnen Andrić,
ze hřiště odchází Mahdí Zifán, přichází Cheick Oumar Konaté,
ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Aiman Maurer.
76'
Zbývá poslední čtvrthodina zápasu a boje o míč se aktuálně dějí na dělící středové čáře.
73'
Po rohovém kopu pálil jeden z hráčů Clermontu tvrdě z dálky, i kdyby však padl gól, tak by neplatil. Domácí byli v ofsajdu.
71'
ze hřiště odchází Muhammed Cham Saračević, přichází Sajfeddín Cháwí,
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Yohann Magnin.
70'
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Jens Cajuste.
68'
Domácí se pokoušeli po rohovém kopu nadvakrát překonat Dioufa, v obou případech bezúspěšně.
66'
Munetsi zůstává po střetu před Diawovou bránu na zemi a netváří se moc spokojeně. Na hřiště je po signalizaci rozhodčí přivolán lékař aby jej ošetřil.
64'
ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Kaj Sierhuis.
62'
Obrovskou šanci domácích zastavuje obrana Reims. Jeden z hráčů Clermontu skluzem obral protihráče o míč a vydal se s ním až před bránu, tam však následná střela skončila na těle obránce hostí.
60'
Munetsi to zkusil z dálky, Diaw ale vše viděl a míč bez větších problémů zastavil.
58'
Zifánovu ránu z první po centru zastavila tyč!
55'
Hráči Reims překombinovali před bránou domácích a nakonec nebudou těžit ze solidně vypadajícíc akce.
53'
Centr Clermontu z rohu končí bezpečně v náručí Dioufa.
52'
Gonalons končí na hrací ploše s bolestivou grimasou, jeden z protihráčů mu totiž při souboji o míč skočil na nohu.
51'
Kyei se propracoval s míčem až do pokutového území, jeho zakončení však trefilo jen bránícího protihráče.
49'
Matusiwa pálil zpoza šestnáctky, soupeřovu bránu ale minul.
48'
De Smet se marně natahoval po vysokém centru před bránou.
46'
Clermont až napodruhé úspěšně rozehrál druhou polovinu utkání.
46'
Hráči obou mužstev již procházejí koridorem ze šaten zpět na hřiště, druhý poločas za okamžik začne.
Je konec prvního poločasu a musíme uznat, že tento duel nabízí velice koukatelný fotbal. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre Kyei. Po takto brzy inkasované brance se rozjeli hosté směrem do útoku, tam je ale trápila nepřesost v rozehrávkách. I tak se jim ale podařilo několikrát zahrozit. Nejblíže druhému gólu v zápase však byli znovu hráči Slermontu, kteří po rohovém kopu ve 30. minutě žonglovali s balonem před Dioufovou svatyní, do sítě se jim ale hrací předmět nasměrovat nepodařilo.

Statistiky po prvním poločase:
Držení míče – 33 % x 66 %
Střely – 3 x 4
Fauly – 4 x 10

Druhý poločas začne za pár minut.
45+2'
45+2'
Foket se snažil centrovat míč před Diawovu bránu, trefil však jen před sebou stojícího obránce.
44'
Je tu první žlutá karta! Tu si za přílišné okřikování dnešní sudí vysloužil trenér Reims Will Still.
42'
Hosté zahrozili solidním únikem, do něhož se dostal Itó. Tomu se podařilo předběhnout jednoho z obránců, aby předešel ztrátě míče, tak před druhým zatočil a chtěl přihrát do volného prostoru, míč však jen posunul kousek před sebe.
39'
Foket v souboji s Itém nešetřil nárazy do svého protihráče, píská se tedy nedovolený zákrok.
37'
Hosté se znovu snaží tlačit v útoku, stále je ale trápí nepřesnosti v rozehrávkách.
34'
Munetsi měl vyrovnání na čele. Hlavičkou ale odrazil míčněkolik metrů doleva od brány.
31'
Allevinah hrozil ze šestnáctky, jeho rána ale končí vedle Dioufa a jeho svatyně.
30'
Kyei mohl přidat druhou branku v dnešním zápase! Po odraženém centru z rohového kopu spadl míč přímo před bránou právě k němu, do sítě jej však poslat nedokázal.
29'
Nepřesnost přihrávek stojí hosty rohový kop.
28'
Rohový kop zahráli hosté na krátko, žádnou kombinaci ale následně nevymysleli, a tak míč vykopává Diaw až ke středové čáře.
26'
Doumbia vybojoval out, po jeho vhození však hráči Reims posílají balon až na svou polovinu na kopačky Dioufa.
23'
Balogun byl blízko vyrovnání! Po obdržení přihrávky pálil zleva z poměrně velkého úhlu, míč ale končí za Diawovou bránou.
20'
De Smet zůstal za obranou Clermontu, a tak je odpískán ofsajd.
18'
Teď už ale před Dioufovou bránou atmosféra zhoustla. K zakončení se dostal Zifán, jeho střela zprava však skončila daleko od vzdálenější tyče.
16'
Rašani vymotal při průniku přes půli hřiště hned tři protihráče, neměl však komu dále přihrát, a z nadějně vypadajícího útoku tak Clermont těžit nemůže.
14'
Allevinah se chopil outového vhazování, vysoký hod ale zachytili hosté, kteří pokračují ve svém ofenzivním snažení.
12'
Tlak v útočné polovině hřiště se hráčům Reims nemůže upřít, schází jim však přesnost přihrávek, a tak zatím nijak vážněji neohrozili bránu domácích.
9'
Agbadou zastavil kousek za dělící čárou možný protiútok po nepřesné rozehrávce Itóa. O chvíli později se Itó snažil vysunout spoluhráče před bránu, jeho nákop před bránu byl však moc dlouhý.
7'
Hosté se po ledové sprše z inkasované branky rychle probudili a okupují prostory před Diawovou bránou.
4'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Tak to je opravdu bleskové otevření skóre. Hráči Reims ani se nestačili rozkoukat a po chybě před vlastní bránou loví míč už po čtyřech minutách ze sítě. Jeden z hráčů Clermontu naběhl na obránce, který chtěl rozehrát balon od vlastní svatyně, v tom však o míč přišel a ke střele zblízka se dostal HREJOHN KYEI, který bez problémů umístil hrací předmět za Dioufa.
1'

Clermont Foot: Diaw – Zifán, Ogier (C), Wieteska, Caufriez, Allevinah – Saračević, Gonalons, Gastien, Rašani – Kyei.
Náhradníci: Margueron – Andrić, Bela, S. Cissé, Kamdem, Cháwí, Konaté, Magnin, Maurer.

Stade de Reims: Diouf – De Smet, Abdulhamíd (C), Agbadou, Foket – Munetsi, Matusiwa – Flips, K. Doumbia, Itó – Balogun.
Náhradníci: Olliero, S. Sylla – Busi, Cajuste, Keita, Lopy, Sierhuis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.