Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Stade Brest - 23. října 2022   15:00

Clermont Foot
89' Allevinah (Saračević)
1:3
(0:1)
Stade Brest
15' Del Castillo   • 54' Honorat  (Del Castillo) • 68' Le Douaron  (Del Castillo)
Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Magnin (61. Kyei), Gonalons (24. Rašani), Gastien (C) (74. Massolin), Neto Borges (61. Allevinah) – Cháwí, Saračević – Andrić (74. Dossou).
Djoco – Bela, Ar. Mendy, Ogier.
Pignard – Drouet, Coniglio
Stade Gabriel Montpied
Stade Brest
Bizot – Fadiga, Duverne, Brassier, Chardonnet (C) – Camara, Lees-Melou (82. K. Dembélé) – Honorat (82. Cardona), Pereira Lage (73. Belqebla), Del Castillo (73. Magnetti) – Slímání (62. Le Douaron).
Blázquez – Arconte, Camblan II, Hérelle.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:17.
Brest má v kapse druhé vítězství v sezóně a z posledního místa se posouvá na 17. příčku. Clermont je devátý.
Clermont má za sebou jedno z nejhorších představení v sezoně. Manko nabral už v patnácté minutě z penalty Del Castilla. Brest neustále hrozil z rychlých protiútoků. Honorat z něj zvýšil na 2:0 a Le Douaron v 68. minutě přidal i třetí gól. Snížení Allevinaha bylo pouze kosmetické.
90+3'
90+2'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Mateusz Wieteska).
90+1'
Mahdi Camara postupoval vstříc Diawovi, dokud ho pár metrů před brankou nesestřelil Seidu. Pignard v tom žádný faul neviděl.
89'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté potěšili fanoušky alespoň pozdním gólem na 1:3! Ve formě hrající Muhammed Saračević zaregistroval náběh JIMA ALLEVINAHA. Exkluzivně načasoval průnikovou přihrávku a rychlonohý Gaboňan z levého rohu malého vápna propálil na přední tyči fungujícího Bizota.
88'
Fadiga vystoupil proti přihrávce Dossoua a odkopem ze sedmdesáti metrů přidělal drobnou práci Diawovi, jenž nenechal zapadnout balon do sítě.
87'
Závěrečné minuty zápasu se nesou v uvolněném duchu. Na obou týmech je citelné jisté polevení, ale zároveň i snaha o vstřelení branky.
85'
Na okraji vápna si Dembélé pečlivě navedl balón na levačku. Očekávané zakončení ulétlo hodně vedle branky.
84'
Karamoko Dembélé se omlouvá za nepřesnou kolmici, ke které to měl nejblíže devětadvacetiletý brankář Clermontu.
83'
Franck Honorat se dočkal vřelého potlesku domácích fanoušků. Ti nezapomněli na jeho působení v Clermontu v ročnících 2017/18 a 2018/19. Také proto moc neslavil svůj gól na 2:0.
82'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Karamoko Dembélé.
82'
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Irvin Cardona.
81'
Bizot nepodcenil dalekonosnou ránu Saračeviće. Cháwí rozjel roh ve spolupráci s Dossouem, z jehož centru nepřesně pálil hlavou Wieteska. Připravena je další změna.
80'
Dossou vyzval k souboji Duverneho, který na jeho rychlé manévry neskočil. Obránce Bresti bude vhazovat.
79'
Rašani si naskočil na dalekonosný centr z pravé části hrací plochy. Pozici na hlavičku ale neměl komfortní a míč namířil hodně vedle levé tyče.
78'
Bez ohledu na výsledek hraje Brest pořád stejným stylem. Spolehlivě brání v bloku a čeká na ideální chvíle, kdy vyrazit do rychlých kontrů.
76'
Dossou provětral levou stranu hostující obrany. Před nahrávkou líbivě překonal dva hráče, ale Cháwí vpádu čisté konto Bizota neohrozil.
74'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Johan Gastien, přichází Yanis Massolin.
74'
ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Jodel Dossou.
73'
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Hugo Magnetti.
73'
ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Harís Belqebla.
72'
Pereira Lage se vlevo posunul o několik desítek metrů. Jednoduše přihrál do vápna na Andriće a Diaw měl co dělat, aby konečky prstů vyškrábl tečovanou střelu na roh.
70'
Grejonh Kyei zleva pronikl do pokutového území. Na zakončení to ale nestačilo, Brest si tyto prostory výborně hlídá.
68'
Brest právě vstřelil branku!
Hosté pečetí svou druhou výhru v sezoně! Honorat v přečíslení čtyři na dva otočil těžiště na pravou stranu. Del Castillo vymyslel krásný centr vnějším nártem a Diaw už nemohl konkurovat důrazné hlavičce JÉREMYHO LE DOUARONA.
67'
Allevinah měl volněji na pravé straně. Při pokusu o vytvoření finální přihrávky ale trefil Camaru, který si ponechal obě ruce přilepené k tělu. O penaltě nemůže být řeč.
65'
Del Castillo si svůj centr po rohovém kopu ještě dvakrát zopakoval. Podruhé to bylo nejvíce nadějné. Chardonnet však doplachtil k zadní tyči pozdě.
64'
Střela v podání Del Castilla to opravdu byla. Před Diawem ji hlavou nadzvedl Gastien a to znamená pokračování rohovým kopem.
63'
Standardka pro Brest. Míč je položen asi metr vedle pravého okraje pokutového území. Vyloučena není ani přímá střela.
62'
ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Jérémy Le Douaron.
61'
ze hřiště odchází Neto Borges, přichází Jim Allevinah.
61'
ze hřiště odchází Yohann Magnin, přichází Grejonh Kyei.
61'
Caufriez si kryl míč před Pereirou Lagem. Nepohlídal si ale pohyb ruky a hostujícího fotbalistu udeřil do tváře.
60'
Držení míče: 64 % – 36 %.
59'
Další pokus z delší vzdálenosti. Podepsal se pod něj Muhammed Saračević. Bizot ragoval skokem k levé tyči, nicméně míč skončil až za ní.
58'
Magnin si hezky narazil s Andričem. Střela z první už tak skvostná nebyla, vystoupala vysoko nad horní tyč.
57'
Johan Gastien přihrával uvnitř vápna patičkou. Cháwí si míč dostatečně rychle nepřipravil a ještě ho posouval o kus dál, kde už byla obrana Brestu připravená.
56'
Ani rohové kopy dnes Clermontu příliš nefungují. Na ten další vyrazil míč Lees-Melou, jenomže centr zleva pohodlně uchmátl Bizot.
54'
Jediná přihrávka Del Castilla ze středu hřiště totálně rozbila obranu Clermontu. FRANCK HONORAT si dal vynikající první dotek, utekl Seiduovi a zleva uklidil míč na zadní tyč. Povedlo se to i přes teč brankáře Diawa.
53'
Slímání je už delší dobu hodně podrážděný. Trenéři ho nejspíše neuklidnili ani během přestávky, po souboji u praporku už zase diskutoval s rozhodčím.
52'
Několikrát Brest nestihl vyčistit své pokutové území. Z přetrvávajících zmatků však domácí neprofitovali, Magninova rána byla zase sražená.
50'
Pokus mezi tři tyče si do statistik nepřidal ani Rašani. Šikovný Kosovan natrefil na clonícího protihráče.
49'
Islám Slímání už byl mimo ideální úhel. Magnin ho vedle malého vápna nenechal ani přihrát do výhodnějších míst.
47'
Ani jeden trenér v pauze nevystřídal. Jedinou změnou tak zůstal příchod Rašaniho místo zraněného Gonalonse.
46'
Výkon domácí obrany měl v první půli k ideálu daleko. Diaw lapsusy spoluhráčů zachránil šesti zákroky, nicméně po penaltovém prohřešku Magnina ho ze značky pokutového kopu překonal Del Castillo. Clermont byl na polovině soupeře nasáčkován častěji, pořádnou šanci si však nevypracoval.
45+1'
44'
Z čistého Slímáního skluzu na útočné třetině hřiště mohl profitovat Fadiga. Křížná střela mu zmizela daleko za zadní tyčkou.
43'
Rašani tancoval ve společnosti Duverneho. Krátké posunutí pod sebe však další člen hostující výpravy vystihl.
42'
S dotěrným Fadigou na zádech doprovodil Maximiliano Caufiez balon za koncovou čáru. Urychleně ho vrací Mory Diaw.
41'
Po souboji s Magninem leží na hřišti Mathias Pereira Lage. Záložník Clermontu je dalším žlutě napomínaným hráčem.
40'
Gastien od praporku nic moc nevykouzlil. Totéž platilo v případě Seidua a jeho nabídky zpátky do ohně.
39'
Střílený centr Cháwího do malého vápna hostující obrana s jistotou odklidila na rohový kop.
38'
Borges patou posouval míč do volného prostoru na křídle, kde byl zezadu povalen Caufriez. Clermont se připravuje na standardní situaci.
37'
Jeremie Pignard neměl nervy na výměnu názorů mezi Slímáním a Seiduem. Oba je ocenil žlutou kartou.
35'
Teď je to zase dobrá pasáž Brestu, který bezúspěšně zkoušel vymyslet něco dalšího z rohového kopu.
34'
Pereira Lage a Del Castillo s nečekanou lehkostí vykombinovali šanci pro Honorata. Diaw ránu z ostrého úhlu vyrazil a nezaskočila ho ani Lageho dorážka.
33'
Borges uspěl v souboji na křídle. Centr ale přetáhl a na druhé straně se už neprosadil Seidu. Dozadu zapracoval Slimání.
32'
Ani do další akce se nizozemský gólman Brestu zapojit nemusel. Rašanim vyrobený centr mu prosvištěl nad břevnem.
31'
Bizot nechal projít do autu hodně nepřesnou střelu Gastiena, který možná spoléhal na nějaký nečekaný poryv větru.
29'
Del Castillo hledal cestu ven z hromadného obklíčení. O kus dál byl odhozen ze hřiště jeho parťák Mathias Pereira Lage. Rozhodčí musí domácí fotbalisty trochu krotit.
28'
Držení míče: 63 % – 37 %.
27'
Brestu se hromadí práce v zadních řadách. Nyní čelil rychle rozehranému rohu, obránci ho eliminovali tvrdým zákrokem na šestnácti metrech od Bizota.
26'
Muhammed Saračević znovu postupoval otevřeným polem. Míč posunul doprava, odkud Rašani netrefil bránu technickou ranou z hranice trestného území.
25'
Domácí jednoduše pronikli do otevřené obrany. Byli tam ve třech, jenže Andrić vystřelil zpoza šestnáctky vedle brány.
24'
Nepříjemnost pro trenéra Gastiena. Velmi brzy musel sáhnout do sestavy a stáhnout ze hřiště zraněného Gonalonse. Jako náhradu využil Rašaniho.
24'
Saračević se ještě pokoušel míč získat zpět. Dopadlo to jeho nedovoleným zákrokem na levém křídle.
23'
Borges si narazil se Saračevićem, ale z levého okraje pokutového území další přihrávku do ohně nepropašoval.
22'
Ostatně počasí bylo před zápasem velké téma, protože se dnes čekala prudká bouře. Místní orgány dokonce nechaly z preventivních důvodů uzavřít protější tribunu.
20'
V silném větru Clermont rozehrál roh na krátko. Centr vznikal až později, ale Andrićova pomalá hlavička Bizota nevylekala.
19'
Oba týmy tíží velký počet nepřesností. Brest dvakrát za sebou odevzdal míč na vlastní polovině nepřesným přenesením.
17'
Wieteska ve vápně napravil hrubici v rozehrávce. Diaw bez práce přesto nezůstal, musel vyrážet povedený projektil z dálky. Autorem byl Pereira Lage.
15'
Poslední celek tabulky otevírá skóre! Diaw proti pokutovému kopu skočil k levé tyči, kdežto ROMAIN DEL CASTILLO skóroval střelou doprostřed branky.
13'
Brest má obří šanci na otevření skóre. Jean-Kévin Duverne byl na rohu pokutového území podražen stojícím Magninem. Pignard neváhal a ukázal na penaltový bod!
12'
V ofenzivní souhře Clermontu to zatím skřípe. Saračević neměl kudy projít, Borges zase jenom vhazuje od střídaček.
11'
Cháwího pád u hranice pokutového území sudí Pignard přešel. Brest se opět snažil o rychlý protiútok, ovšem Honorat se na hrotu ocitl v kleštích mezi Diawem a Seiduem.
10'
Přenesení hry Borgese o velký kus přeletělo. Před vhazováním ještě sudí domlouvá Gastienovi a Pereirovi Lagemu.
9'
Rohový kop tolik vzruchu nepřinesl. Diaw si pro centr zprava suverénně došel.
8'
Kolaps obrany Clermontu zachránil Diaw. Vychytal únik Slimaniho i dorážku Pereiry Lageho. Do třetice ještě dorážel Lees-Melou, Diaw vyškrábl balon na levou tyč.
7'
Stejně dobře byl zakřižován Sajfeddín Cháwí, takže se Seiduova přihrávka do běhu stala kořistí Brestu.
6'
Centr letěl na Magnina, který byl vzorně pokryt. Borges se musel spokojit s vhazováním.
5'
Obránci Brestu nastřelili sami sebe a darovali domácímu výběru premiérový rohový kop.
4'
Prvnímu náznaku hostující šance scházela lepší předfinální fáze. Střílená přihrávka z úhlu minula všechny čekající hráče před Diawem.
2'
Zahajovací výkop měli na starost domácí, kteří nastupují v červenomodrých dresech. Brest je kompletně v bílém.
1'

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Magnin, Gonalons, Gastien (C), Neto Borges – Cháwí, Saračević – Andrić.
Náhradníci: Djoco – Allevinah, Bela, Dossou, Kyei, Massolin, Ar. Mendy, Ogier, Rašani.
Trenér: Pascal Gastien

Stade Brestois 29: Bizot – Fadiga, Duverne, Brassier, Chardonnet (C) – Camara, Lees-Melou – Honorat, Pereira Lage, Del Castillo – Slímání.
Náhradníci: Blázquez – Arconte, Belqebla, Camblan II, Cardona, K. Dembélé, Hérelle, Le Douaron, Magnetti.
Trenér: Bruno Grougi

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio.
Vzájemné zápasy 2021/22

01.05.2022 Brest – Clermont 2:0
19.09.2021 Clermont – Brest 1:1.

Domácí překonávají veškeré předsezónní prognózy. Za jedenáct kol oslavili pět výher, k nim přidali dvě remízy a před nedělními zápasy jsou na výtečném devátém místě. Náskok na sestupové pásmo narostl už na devět bodů. Minulý týden hrál Clermont téměř celý zápas přesilovku nad Monakem, se kterým uhrál remízu 1:1. S bilancí 3+2 je neproduktivnějším členem týmu Komnen Andrič. Tři góly má také rakouský ofenzivní záložník Saračevič.
Stade Brestois 29

Hosté platí za největšího adepta na sestup, který v tomto ročníku Ligue 1 potká hned čtyři kluby. Brest v jedenácti kolech vyhrál pouze nad Angers. To se datoval 21. srpen, od té doby uhrál jen dvě remízy 1:1 se Štrasburkem a Auxerre. Minulý týden Brest prohrál 1:4 s Nantes. Na posledním místě tabulky ztrácí na záchranu tři body. Žádný z hráčů ještě nedal více než 2 góly. Na tomto čísle jsou Lees-Melou, Le Douaron a Del Castillo.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvanáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Clermontem a Brestem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.