Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Nantes - 19. února 2023   17:05

Lens
34' Machado (Medina) • 36' Thomasson  • 74' C. Traoré(vl.)
3:1
(2:1)
Nantes
40' Mollet  (Simon)
Lens
Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Samed (88. J. Onana), S. Fofana (C), Machado (75. Haidara) – Fulgini (63. D. Costa), Thomasson (62. Openda) – Sotoca (88. Labeau Lascary).
Leca – Boura, Le Cardinal, Poręba.
P. Gaillouste – V. Evrard, A. Viala
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Nantes
Lafont (C) – Corchia, João Victor, Girotto, Hadjam (63. Guessand), C. Traoré – M. Sissoko (78. Doucet), Simon (78. Coco), Moutoussamy (63. Chirivella) – Mollet, Mohamed (63. Delort).
Descamps – Centonze, Diaz, Blas.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:0. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:15.
Druhé dějství se hrálo dlouho bez branek, až zhruba čtvrt hodiny před vypršením základní hrací doby se domácí prosadili a to díky smolnému vlastenci hostů. Nantes šlo do zápasu jako velký outsider, přesto bojovalo statečně, ovšem na body to dnes nestačilo, favorit si náskok pohlídal až do závěrečného hvizdu.
90+5'
90+5'
Po útočném faulu budou domácí rozehrávat od svého vápna, utkání končí.
90+3'
Rychlý brejk Racingu šanci nepřinesl, obrana Nantes se stačila zformovat a centr odvrátit do bezpečí.
90+2'
A balón doslova projel kolem odkryté brány Nantes, poblíž bylo několik hráčů Lens, ovšem žádnému se nepovedlo balón tečovat.
90+1'
Rohový kop rozehraje domácí tým, David Costa nikam nepospíchá.
90'
Slabý pokus jednoho z hostí končí v náruči brankáře Lens.
88'
David Costa vystihl špatnou rozehrávku brankáře hostů, mohl přihrát na pravou stranu, kde měl zcela volného spoluhráče, místo toho pálil vysoko nad. Jeho mančaft to ale mrzet zřejmě nebude muset.
88'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Rémy Labeau Lascary.
88'
ze hřiště odchází Salis Abdul Samed, přichází Jean Emile Onana.
87'
Andy Delort se sice ocitl na trávníku na hranici vápna, přímý kop to však pro jeho barvy není, naopak rozehrávat bude domácí celek.
86'
Pedro Chirivella střílel slabě z dálky, míč až k brankáři domácího týmu nedorazil.
84'
Kombinace se hostům moc nezdařila, pokračovat budou autovým vhazováním.
83'
Zblokovaný centr na druhé straně přináší Nantes rohový kop.
82'
Loïs Openda sice dostal míč hezkou tečí do sítě, ovšem gól není pro ofsajd uznán.
81'
Domácí drží balón a do nějakých riskantních útoků se už neženou. Je jisté, že budou chtít především svůj náskok hájit.
78'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Marcus Coco.
78'
ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Lohann Doucet.
77'
Jeden z hráčů Lens si udělal prostor pro střelu, kterou následně poslal jen do soupeře před sebou.
75'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haidara.
74'
Lens právě vstřelilo branku!
Smolný moment pro hostující tým. Loïs Openda přihrával po zemi z levé strany pokutového území, míč ve snaze zabránit přihrávce tečoval CHARLES TRAORÉ nešťastně do odkryté brány svého mužstva.
73'
Jeden z hráčů Nantes zůstal volný v pokutovém území, čekal na přihrávku, která k němu však nedorazila.
72'
Hosté rozehrávají od své brány, znovu je tu spíš taková nudná pasáž hry.
70'
Brice Samba pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou a míč odkopává do bezpečí.
68'
Andrei Girotto fauloval na hranici vápna Opendu, hlavní arbitr však zůstává v klidu.
67'
David Costa posílal přihrávku vzduchem z levé strany, žádného ze spoluhráčů však v pokutovém území nenalezl.
65'
Domácí faulovali kousek za středovou lajnou, rozehrává tedy Nantes.
63'
ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Pedro Chirivella.
63'
ze hřiště odchází Jaouen Hadjam, přichází Evann Guessand.
63'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Andy Delort.
63'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází David Costa.
62'
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Loïs Openda.
60'
Domácí se dostali do další možnosti, ovšem střela jednoho z hráčů byla zblokována.
58'
Velké možnosti domácích, nejprve Alban Lafont konečky prstů vyrazil míč mimo svou bránu, akce pokračovala a z dálky střílel Fofana, jenž překonal gólmana Nantes, ovšem tomu pomohlo břevno.
56'
Po kombinaci střílel velmi nepřesně jeden z hráčů domácího mužstva, hosté tak celkem snadno získávají míč.
55'
Hra se nyní odbývá daleko od obou branek, šance k vidění nejsou.
52'
Rohový kop bude rozehrávat hostující tým.
51'
Vzápětí brankář Nantes zasahuje, když chytá střelu z levé strany do rukou.
50'
Angelo Fulgini pořádně protáhl brankáře hostů, avšak svou střelu adresoval přeci jen těsně vedle vzdálenější tyče. Někteří už možná viděli míč v síti, leč předčasně.
49'
Alban Lafont si vyběhl pro míč, původně se zdálo, že jej sebere do rukou, ovšem brankář Nantes rychle rozehrál.
47'
Przemysław Frankowski špatně přihrával v útoku a připravil tak svůj tým o míč.
46'
Slušná první půle, do které vstoupili aktivněji hráči domácího mančaftu, kteří měli více šanci, dvě z nich dokázali využít a ujali se dvoubrankového vedení. To však neudrželi, hosté hráli velmi nebojácně a jednu útočnou akci dokázali zužitkovat ke snížení. Snad bude druhé dějství stejně tak napínavé.
45+2'
44'
Florian Sotoca mohl vrátit svému celku dvoubrankové vedení, když hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, avšak fantastickým zákrokem se vytáhl Alban Lafont, jenž míč vyrazil. Charles Traoré chtěl poté balón odehrát do bezpečí, trefil protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
43'
Hosté se znovu vydali do útoku, ovšem v tomto případě si nevypracovali žádnou větší příležitost, nepřesná přihrávka letí k soupeři.
40'
Nantes právě vstřelili branku!
No tedy, o krásné góly tu zatím není nouze. Simon přihrál z levé strany na střed, přesně na hranici vápna, odkud levačkou střílel FLORENT MOLLET do břevna, od kterého se balón odrazil do sítě. Krásný gól, Brice Samba neměl absolutně šanci k zásahu.
39'
Alban Lafont zaváhal při vyběhnutí z pokutového území, míč se mu nepovedlo odehrát do bezpečí, ale mě štěstí, spoluhráči jej zastoupili.
36'
Domácí o dvě minuty později vedou už o dva góly. João Victor předvedl obrovskou chybu v obraně, když balón neodehrál do bezpečí, toho využil ADRIEN THOMASSON, jenž z hranice malého vápna pálil na vzdálenější stranu brány, kde byl volný prostor.
34'
Domácí se dočkali ještě v první půli a ujímají se vedení. DEIVER MACHADO se s tím nepáral a po přihrávce se opřel do míče, který odehrál krásně do vzdálenějšího horního rohu brány, kam se mohl kapitán hostů jenom ohlédnout. Tohle snad ani lépe trefit nešlo.
34'
Alban Lafont musel pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, balón odehrál v poslední chvíli.
32'
Salis Abdul Samed poslal u postranní čáry hodně tvrdě k zemi unikajícího Florenta Molleta a tady možná měla žlutá karta přijít, leč neděje se tak.
30'
Sébastien Corchia u postranní lajny nevybojoval balón, domácí budou pokračovat autovým vhazováním.
29'
Nakonec budou rozehrávat pouze kop rohový.
28'
Domácí se dožadují pokutového kopu po ruce jednoho ze soupeřů a možná i oprávněně.
26'
Následoval dlouhý centr do vápna, který si pohlídal kapitán hostujícího mužstva.
26'
Po faulu budou domácí rozehrávat od levé postranní lajny.
24'
O chvíli později se do šance dostal Sotoca, jenže pravačkou poslal svou přízemní střelu vedle vzdálenější tyče. Nyní byli domácí blízko.
23'
Seko Fofana střílel z dobré pozice jen na střed brány, kde stál připravený gólman Nantes.
21'
Hned dva hráči domácího celku se lapili do ofsajdové pasti.
20'
Hosté drží míč ve své moci a nikam se příliš neženou.
17'
Domácím se nepovedlo udržet míč na hrací ploše, hosté budou vhazovat.
15'
Salis Abdul Samed inkasoval tvrdý faul od Mustafy Mohameda, ten kartu nevidí.
14'
Ale mohli to být nakonec hosté. Sébastien Corchia střílel z dálky velmi dobře do vzdálenějšího dolního rohu brány, kde byl však Brice Samba včas a míč vyrazil do zámezí.
12'
Lens je zatím aktivnějším týmem a je zřejmě jen otázkou, kdy otevře skóre tohoto klání.
10'
Alban Lafont si nyní nebyl při svém zákroku moc jistý, střílený centr protihráče vyrazil jen před sebe, ovšem naštěstí pro něj nebyl žádný z protihráčů poblíž.
8'
Skrumáž v pokutovém území domácích žádnou šanci nepřinesla, rozehrává Brice Samba.
7'
Další dobrá možnost Lens, Przemysław Frankowski přihrával před odkrytou bránu, kde se nepovedlo Sotocovi míč tečovat, těsně na něj nedosáhl.
5'
Seko Fofana střílel po přihrávce Gradita na bližší tyč kterou však minul.
3'
Florian Sotoca se ocitl v první šanci, jeho skluz však výborným zákrokem vyrazil Alban Lafont, jenž poté míč sebral do rukou.
1'

Racing Club de Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Samed, S. Fofana (C), Machado – Fulgini, Thomasson – Sotoca.
Náhradníci: Leca – J. Onana, Haidara, Boura, Le Cardinal, D. Costa, Poręba, Openda, Labeau Lascary.
Trenér: F. Haise.

FC Nantes: Lafont (C) – Corchia, João Victor, Girotto, Hadjam, C. Traoré – M. Sissoko, Simon, Moutoussamy – Mollet, Mohamed.
Náhradníci: Descamps – Centonze, Diaz, Chirivella, Blas, Coco, Doucet, Guessand, Delort.
Trenér: A. Kombouare.

Rozhodčí: P. Gaillouste – V. Evrard, A. Viala.
Posledních pět vzájemných zápasů

Nantes – Lens 0:0
Lens – Nantes 2:2
Nantes – Lens 3:2
Nantes – Lens 2:4 (Pohár)
Nantes – Lens 1:1

Z posledních pěti soubojů, které se odehrály na hřišti Lens, se dvakrát radoval z výhry domácí celek, jednou Nantes a dva mač, ty úplně poslední, skončily nerozhodně.
Nantes

Hosté jsou na třinácté pozici, na kontě mají 28 bodů. Mimo svůj trávník si z dvanácti utkání odnesli jedenáct bodů díky dvěma výhrám a hned pěti remízám, skórovali v jedenácti případech a o čtyři branky více dostali. Bodovali ve čtyřech venkovních duelech za sebou, naposledy naplno, když porazili Ajaccio 2:0.
Alžířan Andy Delort, momentálně zraněný, je s šesti góly v čele střelců mančaftu.
Lens

Domácí tým drží čtvrté místo s 46 body, což znamená EL, ovšem na pozice zaručující LM moc bodů neztrácí. Na svém hřišti se hráčům Lens daří, z jedenácti klání si odnesli třicet bodů za deset výher a pomyslné tabulce se dělí o první pozici s Rennes, vstřelili dvaadvacet gólů a jen osm inkasovali. Poslední duel před svými fanoušky jim ale nevyšel, Nice jim uštědřilo první porážku, když vyhrálo 1:0.
Belgičan Lois Openda vede s devíti zásahy tabulku střelců týmu.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude zakončena nejvyšší francouzská fotbalová liga. Jako předposlední přijde na řadu souboj týmů z vrchní a střední části tabulky, jsou to Lens a Nantes. Velkým favoritem je první zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.