Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Stade Brest - 24. února 2023   21:00

Lille
60' B. Diakité (Žegrova) • 80' Alexsandro (Ang. Gomes)
2:1
(0:1)
Stade Brest
8' Djaló (vl.)
Lille
Chevalier – B. Diakité (65. Gudmundsson), Alexsandro, Djaló, Weah – André (C), And. Gomes – Žegrova (65. Ang. Gomes), Cabella, J. Bamba – David (90+1. Bayo).
Costil – Baleba, Martin, Ramet, Virginius, Yoro.
Gaillouste – Evrard, Favre
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Stade Brest
Bizot – Lala (55. Fadiga), Darí, Brassier, Locko (84. Duverne) – Lees-Melou (C) – Arconte (67. Elis), Ma. Camara (83. K. Dembélé), Magnetti, Lemaréchal (67. Belkebla) – Le Douaron.
Blázquez, Coudert.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 7:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:11.
Páteční předehrávka 25. kola francouzské Ligue 1 nabídla až nečekaně dramatickou podívanou. Lille nakonec potvrdilo roli favorita a na domácí půdě porazilo houževnatý Brest těsně 2:1.

Hosté dostali favorita pod tlak v 8. minutě, kdy si centr Laly od praporku srazil do vlastní sítě Tiago Djaló. Domácí dlouho hledali recept na defenzivu soupeře a našli ji až v 60. minutě, kdy rovněž po rohu vyrovnal hlavičkující Bafodé Diakité. A rohový kop hrál klíčovou roli i při obratu, v 80. minutě Angel Gomes zakroutil centr na hlavu Alexsandra a brazilský stoper potrestal špatné vyběhnutí gólmana.

Svěřence kouče Fonsecy, jenž nervózním závěru inkasoval červenou kartu, si výhrou polepšili na páté místo před Rennes a Lorient. Brest zůstává šestnáctý a během víkendových zápasů mu hrozí sešup do sestupového pásma.
90+6'
90+6'
Po závěrečném hvizdu byl Mahdi Camara viditelně rozhořčen z porážky Brestu. Chtěl rozpoutat další potyčku, ale neuspěl, cestou do kabin navíc vyfasoval jako dárek červenou kartu, tím pádem i stopku pro další utkání.
90+5'
Zřejmě poslední útok hostujícího celku skončil v blízkosti pokutového území Lille, kde Gabriel Gudmundsson obral o míč Albertha Elise.
90+4'
Nervózní chvilky pokračují. Domácí trenér Paulo Fonseca si zřejmě neodpustil směrem k rozhodčímu nějaké to ostřejší slůvko, odměnou mu byla rovnou červená karta.
90+3'
Rozhodčí nakonec vyřešil situaci udělením dvou žlutých karet. Jednu dostal domácí Rémy Cabella, druhou hostující Noah Fadiga.
90+3'
Arbitr Gaillouste závěr utkání vůbec nezvládá. V průběhu celého střetnutí byl dosti benevolentní a nyní se mu situace vymkla z rukou, kdy došlo k hromadné potyčce u pravé lajny, do níž se zapojili i členové realizačního týmu.
90+2'
Brankář Lucas Chevalier se s míčem dlouho nemazlil. Po rychlém zpracování odkopl kulatý nesmysl do zámezí, Brest čeká autové vhazování z vlastní poloviny.
90+1'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Mohamed Bayo.
89'
Zleva centroval Gabriel Gudmundsson. Hledal ve vápně jediného přítomného spoluhráče Jonathana Davida, jehož Achraf Darí uhlídal.
88'
Rovněž Jonathan Bamba zvolil velmi jednoduché pojetí útočné akce. Těsně bráněný Duvernem konkurenta nastřelil. Lille bude kopat rohový kop, zřejmě nakrátko.
87'
Zkušeně si u pravé lajny počínal Angel Gomes. Nikam přehnaně nespěchal, kličkou si nepřišel na Brassiera, ovšem získal autové vhazování.
86'
Na trávníku zůstává v bolestech ležet Jean-Kévin Duverne. Je jisté, že nefilmuje, protože Brest v aktuální situaci potřebuje každou vteřinu.
85'
Volnější prostor se otevřel před Jonathanem Bambou. Křídelník otálel příliš dlouho, hostující defenziva se mezitím stihla zformovat a nahrávku na střed zastavil Achraf Darí.
84'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Bradley Locko, přichází Jean-Kévin Duverne.
83'
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Karamoko Dembélé.
82'
Hosté si jsou vědomi, že potřebují výrazně přidat směrem do ofenzivy, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk. Hugo Magnetti vyslal oblouček za obranu, který pokryl Gabriel Gudmundsson.
80'
Lille právě vstřelilo branku!
Také třetí gól padá po rohovém kopu, favorit dokonává obrat! Proti centru Angela Gomese vystartoval Bizon, jenže míč podběhl a ALEXSANDRO trestal měrou vrchovatou, balón v pádu dokázal nasměrovat do prázdné brány.
79'
Výborný návrat do vlastního vápna ukázal Hugo Magnetti. Stáhl se společně s Cabellou, před nímž prodloužil kulatý nesmysl do autu.
78'
Benjamin André uvolnil na pravé straně Timothyho Weaha. Americký reprezentant se po chvilce váhání odhodlal k centru, ve vzduchu kraloval bránící Pierre Lees-Melou.
77'
Hlasitě si řekl o pozornost Alexsandro. Hlavou ale balón netrefil vůbec dobře, Achraf Darí vzápětí hrací předmět odkopl do bezpečí z první.
76'
Svěřenci kouče Fonsecy vytrvale kombinují na obranné půli soupeře. Zprava centroval Haríse Belkeblu a vybojoval tak rohový kop.
75'
Angel Gomes zkoušel průnikovou přihrávku na Jonathana Davida, s kterou počítal Lilian Brassier a zabránil pasu v úspěchu.
74'
Autové vhazování pro Lille vybojoval Gabriel Gudmundsson. Hugo Magnetti sice soka nastřelil, ale balón se odrazil mimo hrací plochu právě od nohy hostujícího záložníka.
73'
Je zřejmé, že hosté budou spokojeni i s remízou, nikam přehnaně nespěchají. Alberth Elis místo konstruktivní rozehrávky odkopával do autu.
72'
Přetažený centr si našel Alexsandro. Domácí bek hlavičkoval do přehuštěného prostoru, trefil dobře stojícího Darího.
71'
Z dvaceti metrů střílel Angel Gomes. Marco Bizot měl volný výhled, včas spadl k pravé tyči a balón vyboxoval do zámezí.
70'
Pěkný pas obdržel do běhu k levé lajně Gabriel Gudmundsson. S hlavou nahoře volil střílený centr na přední tyč, kde Lilian Brassier udržel na uzdě Jonathana Bambu.
69'
Brejk vyzkoušel Pierre Lees-Melou. Vyřadil osobního strážce, načež si věřil i na Tiaga Djala, domácí stoper se obelstít nenechal.
68'
Obrat chtěl dokonat Rémy Cabella. Střelu z volného přímého kopu kroutil zajímavým způsobem na přední, levou tyč, s čímž Marco Bizot počítal a kulatý nesmysl vyboxoval do bezpečí.
67'
ze hřiště odchází Félix Lemaréchal, přichází Harís Belkebla.
67'
ze hřiště odchází Taïryk Arconte, přichází Alberth Elis.
66'
K levé lajně si potáhl míč čerstvý Gabriel Gudmundsson. Odcentroval přes protihráče do nebezpečného prostoru, Lilian Brassier přehlavičkoval Jonathana Davida.
65'
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Angel Gomes.
65'
ze hřiště odchází Bafodé Diakité, přichází Gabriel Gudmundsson.
64'
Pokračuje ošetřování domácího stopera, na lavičce se mezitím převlékl do dresu švédský obránce Gabriel Gudmundsson.
63'
Před chvílí byl hrdinou, nyní zřejmě bude muset střídat. Bafodé Diakité po souboji s protihráčem spadl na zem a gesto na střídačku je jasné, dále to nepůjde.
62'
Po vyrovnávací trefě domácího celku došlo k menší potyčce, v níž sehráli nejaktivnější roli Tiago Djaló a Lilian Brassier, oba hráči s trojkou na zádech inkasovali kartu žluté barvy.
60'
Domácí se dočkali, je vyrovnáno! Od levého rohového praporku centroval Žegrova a BAFODÉ DIAKITÉ vyskočil přes Brassiera, načež hlavičkoval nechytatelně do pravého dolního rohu, Bizot se za míčem jenom podíval.
59'
Marco Bizot při další útočné akce Lille už musel předvést svůj um. Jonathan David však vypálil přímo do středu brány, takže gólman zas tak těžkou práci neměl.
58'
Přes dva protihráče ke střele protančil Jonathan Bamba. Vůbec mu však nevyšla, míč nabral špatnou trajektorii, takže Bizot nemusel zasahovat.
57'
Nadále platí, že domácí celek působí lepším dojmem, každopádně skóre zůstává z jeho pohledu nepříznivé, hosté mají nakročeno k cennému zisku bodů.
56'
Edon Žegrova zvedl hlavu a od pravé lajny adresoval zajímavý centr do vnitra pokutového území, Rémy Cabella na míč těsně nedosáhl.
55'
ze hřiště odchází Kenny Lala, přichází Noah Fadiga.
54'
Další ošetřování hostujícího fotbalisty, tentokráte je v péči Kenny Lala- Zůstává otázkou, zda bude schopen v zápase pokračovat.
53'
Právě Bradley Locko přímý kop rozehrával a místo očekávaného centru krutil balón na zadní tyč, míč poslal o kousek nad břevno.
52'
Proti pravidlům hrál Benjamin André. Postavil se do cesty Lockovi, jenž přitom s míčem neběžel, takže nebylo co řešit.
51'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Félix Lemaréchal. Nedostalo se mu ale podpory od spoluhráčů, sám proti čtyřem neměl šanci uspět.
50'
Po souboji s Bambou dostal nepříjemný zásah do hlavy Achraf Darí. Otřesený marocký reprezentant si dnes už podruhé vyžádal lékařskou péči.
49'
Rohový kop Lille kopal Rémy Cabella. Narazil si s Andrém, načež odcentroval na hlavu Djala, který těsně bráněn Lockem hlavičkoval nad břevno.
48'
Lucas Chevalier nečekanou přihrávkou na krátkou vzdálenost dostal pod tlak Bafodého Diakitého, který balón neudržel a mohl poděkovat Tiagu Djalóvi, že v poslední chvíli vyrušil při střele Félixe Lemaréchala.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas zápasu mezi Lille a Brestem přinesl překvapivý výsledek, jsou to totiž hosté, kteří disponují nejtěsnějším možným vedením 1:0. Skóre střetnutí udává situace z 8. minuty, kdy centr Laly od rohového praporku nasměroval za záda vlastního gólmana Tiago Djaló. Domácí po inkasované brance výrazně zabrali a byli jasně lepším týmem, ale nulu v kolonce vstřelených branek zatím nevymazali, v největší příležitosti David vystřelil do břevna.
45+2'
45+1'
Jonathan Bamba si byl moc dobře vědom, že už není času nazbyt. Tato myšlenka s velkou pravděpodobností ovlivnila i jeho počínání, nepovedený centr doplachtil do rukavic brankáře.
44'
Problémy s kotníkem má Achraf Darí. Po krátkém ošetření vypadá býti v pořádku, hosté hráli v deseti lidech jenom pár vteřin.
43'
Nedovoleným zákrokem zastavil slibně se rozvíjející útok Lille Pierre Lees-Melou, když zatáhl za dres Edona Žegrovu. Arbitr Gaillouste se spokojil s ústní domluvou.
42'
Marco Bizot si křikl na Achrafa Darího a dostal malou domů. Následně poměrně dlouho váhal, aby nakonec poslal oblouček na osamoceného Magnettiho přes presujícího Davida.
41'
Útok levou stranou nevyšel. Jonathan Bamba si vyměnil balón s Benjaminem Andrém, centr od levé lajny poslal do prvního clonícího protihráče.
40'
Fonsecova družina touží vstřelit důležitý vyrovnávací gól do šatny. Brest brání zuby nehty hubený náskok, přeci jen už ale nabídl konkurentovi pár volných oken v obraně, které zatím zůstaly nevyužity.
39'
Hrotový útočník Jonathan David parádně píchl balón na Jonathana Bambu, jemuž Marco Bizot skvěle zmenšil střelecký úhel a zakročil. Pokud by balón skončil v síti, neplatil by zásah pro ofsajd.
38'
Jonathan Bamba je hodně vidět. Zbavil se osobního strážce podél levé lajny, následný centr usměrnil přímo do gólmanových rukavic.
37'
Dlouho trvající souboj o míč kolem poloviny hrací plochy nakonec ovládl Hugo Magnetti, který jeden na jednoho přetlačil Bafodého Diakitého.
36'
Zaváhání z před pár minut napravil Bradley Locko. Zachytil sprint Rémyho Cabelly a v souboji tělo na tělo byl úspěšnější.
35'
Znovu v akci Marco Bizot, jenž skvěle vystartoval mimo vápno k pravé lajně, aby odkopl kulatý nesmysl před sprintujícím Bambou.
34'
Není to poprvé, co spoluhráči zapojili do kombinace i brankáře Marca Bizota, který v tomto případě volil nákop k polovině hřiště.
33'
Váhajícího Locka obral Rémy Cabella. Pravou stranou se procpal do vápna, přihrávku na střed k Davidovi přes dva konkurenty nepropasíroval.
32'
Vzrušení bylo zbytečné. Po centru Laly střílel Jérémy Le Douaron za bezmocného gólmana, ale do posledního obránce, avšak v době nahrávky stál v ofsajdu, což pomezní velmi dobře viděl.
31'
Standardka v podobě rohového kopu ke srovnání nevedla. Rémy Cabella přetáhl centr na zadní tyč, kde úřadoval bránící Lilian Brassier.
30'
Chvilku dostupnou pro zakončení tentokráte Jonathan David prováhal. Zezadu k němu přiběhl Lilian Brassier a míč vypíchl na rohový kop.
29'
K vyrovnání chyběly centimetry! Cabella přihrál do vnitra vápna, který si posunul míč o kousek blíže ose hřiště a přes Lalu vypálil technicky na zadní tyč. Bizot plachtil vzduchem marně, zachránilo jej břevno.
28'
Dlouho hledal Edon Žegrova prostor k centru, nenašel. Proto se otočil směrem k vlastní bráně a zapojil do hry stopera Alexsandra.
27'
Lze konstatovat, že Lille od inkasovaného gólu dominuje. Není to ale velkému favoritovi zatím nic platné, navzdory územní převaze si nedokáže vytvářet šance, jež by mohly vést k vyrovnání.
26'
Nejprve Jonathan Bamba z levé strany šestnáctky přihrával Cabellovi, jemuž nevyšlo zpracování. Vzápětí míč znovu doputoval k Bambovi, jehož pokus o technický obstřel skončil vysoko nad břevnem.
25'
Z pravého křídla si míč navedl na střed Edon Žegrova. Vypálil z půlkruhu za šestnáctkou, přičemž napálil clonícího Magnettiho.
24'
Tradiční exekutor Rémy Cabella centroval na přední tyčku, kde však neměl žádného spoluhráče, dvojice fotbalistů Brestu situaci pohlídala.
23'
Standardku pro Lille zařídil Bradley Locko. Získal míč na úkor Jonathana Davida, jenže balón mu spadl na ruku, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
22'
Individuálně pokusil štěstí Taïryk Arconte. Už to vypadalo, že natlačí tělo před Alexsandra, nakonec přeci jen uspěl domácí stoper.
21'
Defenzivní složku mužstva podpořil André Gomes. Pohlídal si centr na hranici velkého vápna, Huga Magnettiho přehlavičkoval s přehledem.
20'
Těsně za velkým vápnem si hledal prostor ke střele Edon Žegrova. Nenašel, při kličce blíže středu hřiště mu Achraf Darí balón ukázkově vypíchl
19'
Svěřenci kouče Fonsecy postupují blíž a blíž bráně. Do vápna však zůstává cesta uzavřená, nadále platí, že defenzivně Brest předvádí doposud bezchybný výkon.
18'
Volný prostor Kenny Lala nevyužil. Nechtěl riskovat uvolnění jeho pravé lajny, proto volil nákop, s jehož zpracováním si Jérémy Le Douaron neporadil.
17'
Zhruba dvacet metrů od brány vyzkoušel střelecké štěstí André Gomes. Marco Bizot mohl zůstat v klidu, míč proletěl vysoko nad břevnem.
16'
Přestože měl Timothy Weah dost prostoru k centru, tak mu vůbec nevyšel, příliš nízký míč odvrátil mimo vápno Lilian Brassier.
15'
Zprava centroval do vnitra vápna Benjamin André. Pochvalu zaslouží Bradley Locko, jenž zažehnal nebezpečí rybičkou.
14'
Protiútok hostů příliš dlouho netrval. Edon Žegrova skvěle přečetl nahrávku Magnettiho po levé lajně, balón zpracoval pro sebe.
13'
Domácí sice po většinu času kontrolují míč na kopačkách, ale není jim to moc platné. Defenziva Brestu má zatím velmi dobře organizované řady.
12'
Bambův přetažený centr od rohového praporku nebyl nejlepší volbou. Bafodé Diakité ve velkém záklonu míč pouze prodlužoval za sebe do zámezí.
11'
Na levém křídle si vytvořil prostor k centru Jonathan Bamba. Hledal Davida, těsně před ním Lilian Brassier ve skluzu odpálil kulatý nesmysl na roh.
10'
Hráči v bílých dresech chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Volnějším středem zkusil proběhnout Jonathan David, stopku mu vystavil Pierre Lees-Melou.
8'
Brest právě vstřelil branku!
Studená sprcha pro domácí celek, první gól totiž střílí hostující outsider! Centr Laly od rohového kopu mířil k trestuhodně volnému stoperovi Darímu, který se nakonec k zakončení nedostal, protože těsně před ním nasměroval míč za záda vlastního gólmana nepovedeným obranným zákrokem TIAGO DJALÓ.
8'
Hru nohama si vyzkoušel rovněž hostující gólman Marco Bizot, po rychlém zpracování přenesl hru doleva na osamoceného Lalu.
7'
Odvážně si v defenzivě počínal Kenny Lala. Místo očekávaného odkopu ještě udělal kličku Davidovi, až potom odpálil hrací předmět na útočnou polovinu.
6'
Lille vyzkoušel štěstí po levém křídle, kde si chtěl narazit Rémy Cabella s Benjaminem Andrém, první jmenovaný ale při vytváření prostoru fauloval Darího.
5'
Pravou stranou nabral vysokou rychlost Taïryk Arconte. V plném sprintu odcentroval v blízkosti rohového praporku, kulatý nesmysl však poslal za brankovou čáru.
4'
Pěkná kombinace na jeden dotek k úspěchu nevedla. Jonathan Bamba měl před sebou jediného protihráče, Lilian Brassier soka zkušeně odstavil tělem.
3'
Z pravé strany přišel centr do domácího pokutového území, faulem se navíc provinil útočící fotbalista Pierre Lees-Melou.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech, fotbalisté Brestu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Alexsandro, Djaló, Weah – André (C), And. Gomes – Žegrova, Cabella, J. Bamba – David.
Náhradníci: Costil – Baleba, Bayo, Ang. Gomes, Gudmundsson, Martin, Ramet, Virginius, Yoro.
Trenér: Paulo Fonseca

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Darí, Brassier, Locko – Lees-Melou (C) – Arconte, Ma. Camara, Magnetti, Lemaréchal – Le Douaron.
Náhradníci: Blázquez, Coudert – Belkebla, K. Dembélé, Duverne, Elis, Fadiga.
Trenér: Éric Roy

Rozhodčí: Gaillouste – Evrard, Favre.
Stade Brestois 29

Brest řeší úplně jiné starosti, a sice záchranářské. Momentálně okupuje poslední nesestupové šestnácté místo, avšak náskok na Troyes čítá jediný bod. Ani forma Royovy družiny navíc není vůbec dobrá, neboť na ligový úspěch čeká už čtyři zápasy, dvakrát prohrála a dvakrát vyhrála. V doposud posledním střetnutí nestačila výsledkem 1:2 doma na Monako. Střelecké produktivitě celku vévodí Jérémy Le Douaron s šesti trefami.
Lille OSC

Fotbalisté Lille bojují o pozice zajišťující pohárovou Evropu pro příští sezónu. Aktuálně se nachází na sedmém místě, přičemž na šesté Rennes ztrácí dva body, na vedoucí PSG posléze bodů šestnáct. Právě s lídrem soutěže odehráli svěřenci kouče Fonsecy parádní utkání, z nějž vyšli naprázdno, v pohledné přestřelce prohráli těsně 3:4 a přišli tak o sérii tří ligových zápasů bez porážky. Nejlepším střelcem týmu je sedmnáctigólový Jonathan David.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 25. kola francouzské Ligue 1, u zápasu mezi Lille a Stade Brestois.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.