Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Štrasburk - 12. února 2023   15:00

Lille
23' David  • 29' David
2:0
(2:0)
Lille
Chevalier – B. Diakité, Fonte (C), Djaló, Weah (87. Gudmundsson) – Ang. Gomes (90+3. Baleba), André – Žegrova (73. Virginius), Cabella, J. Bamba (73. And. Gomes) – David (90+3. Bayo).
Costil, Jakubech – Alexsandro, Martin.
El Hadj – Ocak, Torregrossa
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Štrasburk
Sels – L. Perrin, Doukouré, Le Marchand – Guilbert (63. Dagba), I. Sissoko, Prcić (63. Sobol), D. Liénard (C) – Sanson (86. Jean), Gameiro (80. Kandil) – H. Diallo.
Risser – Bouebari, Djiku, Nuss, Suzuki.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:13.
Lille zaslouženě porazilo Štrasburk 2:0 a díky prohře Rennes se v tabulce Ligue 1 posunulo na pohárové páté místo. Dogy rozhodly hned v první půlhodině. Vítězný gól vsítil z pokutového kopu Jonathan David, který za dalších pět minut uzavřel skóre z dorážky. Ve druhé půli domácí polevili, nicméně Alsasanům nepovolili ani jednu střelu na branku.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Carlos Baleba.
90+3'
ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Mohamed Bayo.
90+2'
Dagbův náběh na pravém kraji hřiště znegoval Gudmundsson. Učebnicově jej zakřižoval a došel si pro faul.
90'
Sobol při svém průniku ztratil stabilitu a nestihl přihrát na Dialla. David s Cabellou otočili do rychlého protiútoku, na jehož konci Virginius nepropasíroval balon skrz vybíhajícího Selse. Před brankovou čarou hlavičkoval do autu Doukouré.
89'
Hostům se celý zápas nedaří přihrávky ze stran dovnitř pokutového území. Jean v tomto případě narazil na Angela Gomese.
88'
Colin Dagba si až moc ostře vyšlápl na Cabellu a bez poznámek přijal trest žlutou kartou.
88'
Cabella prostřednictvím volného přímého kopu mířil do levého horního rohu. Sels zůstal stát na místě a pohledem vytlačil balon za bránu.
87'
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Gabriel Gudmundsson.
86'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Dany Jean.
85'
Rémy Cabella si pečlivě rovná míč na zahrání přímého kopu. Zavinil ho Diakité a jeho hra rukou.
84'
Doukourému se poklidná kombinace nelíbila. Andrého Gomese ale zastavil nedovoleně a Štrasburk bude i nadále bránit.
83'
Angel Gomes dozadu na Fonteho a ten vedle sebe na Djala. Dogy šetří čas a ani je netrápí nějaký presink Alsasanů.
82'
Deset minut do konce. Lille už neoplývá ofenzivní aktivitou, ale zároveň hosty nepouští ani do náznaků šancí. Vše vypadá naprosto jasně.
80'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Nordine Kandil.
80'
V konfrontaci dvou střídajících mužů Virginius hrábl do obličeje Sobola. Bylo to úplně mimo balon, a tak El Hadj vytasil žlutou kartu.
79'
Sanson se uvolnil na levém kraji. Centr ale přišel moc brzy a Diallo pořádně nestihl doběhnout do předbrankové destinace.
78'
Sobol chtěl odčinit předchozí zaváhání stříleným centrem. Míč se kroutil směrem mezi tyče, ale Chevalier ho zkrotil v rukavicích.
76'
Sobol chyboval na vlastní půlce. André v brejku pět na tři posouval balon na Cabellu. Ten už byl v souboji a krkolomně si ukopl balon do autu.
74'
Benjamin André zajel do Sansona. Štrasburk zkusil rychle přejít dopředu, jenže Dagbův sprint po křídle zastavil hvizd.
73'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází André Gomes.
73'
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Alan Virginius.
72'
Angel Gomes se prokličkoval do pokutového území. Tam byl sám na tři bílé dresy a zakončení levačkou mu vůbec nesedlo.
71'
Dagba se napravo zasloužil o rohový kop. Levačka Liénarda kopala centr k Sissokovi, jehož hlavičku zablokoval Bamba.
70'
Doukourého diagonálu chytal Sanson. Postupně se ale dostal z palebné pozice a proto nahrál pod sebe na Gameira, který neměl přesnou mušku ve vzdálenosti osmnácti metrů od Chevaliera.
69'
Morgan Sanson si u vlastní branky vynutil faul ze strany dvougólového Davida. Kvůli zlému odkopu Selse se míč zase nachází u domácích.
68'
Žegrova přiběhl na roh vápna a levačkou zase zkoušel nacentrovat. Plány mu tentokrát zhatila hlava Doukourého.
67'
Dagba využil čerstvých sil k rychlému posunu podél pravé autové čáry. V tandemu měl Dialla, kterému nedal přesnou nahrávku za obranu.
66'
Další přečíslení Lille. V situaci pět na čtyři Žegrova ještě centroval na Bambu, jenž kvůli společnosti Dagby hlavičkoval vysoko nad.
65'
Americký reprezentant Weah podpořil ofenzivu centrem z levého křídla, ovšem Le Marchand spolehlivě vrátil míč mimo pokutového území.
64'
Diakitého vysunutí Davida neklaplo kvůli ofsajdu.
63'
ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Eduard Sobol.
63'
ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Colin Dagba.
62'
Prcić neměl na ose dostatek volného místa k palbě. Přihrávkou do strany na Le Marchanda se vše zase zpomalilo a Doukouré dokonce hrál malou domů Selsovi.
61'
Na základě rohového kopu bylo pořádně těsno v předbrankovém prostoru. Zlobil v něm hlavně David, ale Sels byl v tomto mini duelu opět úspěšnější.
60'
Držení míče: 73 % – 27 %.
59'
Čtyři na dva pro Lille. Od Bamby dostal míč do běhu David, ale Sels mu hattrick nedopřál. Prudkou střelu díky dobrému postavení vyrazil.
58'
Ibrahima Sissoko se dopustil faulu na Weaha, který si zatím spolehlivě plní defenzivní úkoly.
57'
Le Marchandův centr neměl šanci na úspěch. Stejně tak Liénardův, jenž se zastavil o Doukourého.
55'
Liénard si vyzkoušel standardní situaci. Domácí se velmi snadno ubránili a opět vystartovali do protiútoku. Žegrova si v něm předkopl balon do autu.
54'
Djaló udržel rychlost s Diallem a míč mu vypíchl. Předcházel tomu rychlý přechod Alsasanů po ose hřiště.
53'
Chevalier dlouhým výhozem nastartoval protiútok čtyř hráčů. Bamba z něj nic nevytěžil, Doukouré mu přihrávku dokonale přečetl.
52'
Gameirovi se otevřela levá straně. Přes Fonteho nacentroval, nicméně Diallovi nevyšel krok na střelu z voleje. Díky teči získal aspoň roh.
52'
André roztáhl hru na Cabellu, který si rozmyslel centr. Spolupráce tří hráčů na křídle skončila ztrátou Žegrovy.
51'
Dvougólový polštář způsobil, že se domácí tolik netlačí do ofenzivy. Štrasburk přesto hraje výhradně bez balonu.
49'
Sanson byl zezadu povalen Andrém, jenž unikl žlutému napomínání.
47'
Ze standardky u hostující branky rušno nebylo, Lille muselo zacouvat hluboko na vlastní polovinu, kde si připravuje nový postupný útok.
46'
Benjamin André předal balon Angelu Gomesovi a ten jen pár sekund po startu druhé půle prověřil Selse projektilem z ostrého úhlu. Belgičan ho vyrazil na roh.
46'
Fanoušci vyprovázejí domácí fotbalisty do šaten potleskem. Dogy opanovaly zahajovací půlhodinu a dvěma góly Jonathana Davida pravděpodobně rozhodly o tříbodovém triumfu. K vedoucí trefě přispěl faul Perrina, jenž kanadský útočník potrestal kvalitně kopnutou penaltou. Čtrnáctý gól v sezoně David přidal z dorážky Bambovy šance. Jediná šance Štrasburku byla z ofsajdu, Chevalier ji navíc Diallovi chytil.
45+1'
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Liénardův nákop byl Andrém odvrácen před Guilberta. Ten to ambiciózně zkoušel z voleje, jenže Chevaliera tím vůbec neznervózněl.
43'
José Fonte nastavil tělo individuálně pronikajícímu Diallovi. Také Štrasburk dostává k dispozici standardní situaci, ze které jde ohrozit brána Lucase Chevaliera.
42'
Z tohoto mráčku pršet nebude. Oblouček Bamby se ladně snesl do rukavic Matze Selse.
41'
Gomesova optimistická střela z dálky má za následek rohový kop. Pomalu letící míč byl podle všeho tečován.
40'
Angel Gomes odpadl z tvrdého souboje s Le Marchandem. Hlavní rozhodčí foukl do píšťalky a věnoval Lille standardní situaci.
39'
Dogy předchozí akce trochu vylekala. Raději volí hru na jistotu a ukrajují ze zbytku první půle co nejvíce času.
37'
Diallo si nepohlídal ofsajdovou linii při parádním centru Sansona. Potom, co mu Chevalier skvěle chytil hlavičku, letěl praporek pomezního do vzduchu.
36'
Sanjin Prcić nehodlal pustit do rychlého brejku Žegrovu. Za ryze taktický faul spatřil od El Hadje první žlutou kartu zápasu.
35'
Liénardův centr odvrátil Fonte na rohový kop. Hostující kapitán z něj dvakrát centroval, ale ostatní útočící hráči své souboje prohráli.
34'
Guilbert si nevěřil na výpad po pravé straně. Přihrávkou dozadu vše zpomalil a Lille už je v jedenácti lidech v pevném bloku.
33'
Jonathan David se díky dvěma zásahům z úvodní půlhodiny posunul na čelo tabulky střelců. Spolu s ním jsou na čtrnácti gólech ještě Ben Yedder a Balogun.
32'
Matz Sels patrně není spokojen s fungováním své obrany. Spoluhráčům v přerušené hře adresoval několik vyčítavých pohledů.
31'
Hakim Ben El Hadj se už nemohl dívat na nezvedajícího se Cabellu a přerušil hru. Domácí záložník dostal kolenem do beder.
30'
Držení míče: 79 % – 21 %.
29'
Lille právě vstřelilo branku!
Alsasané jsou zralí na ručník! Chevalier založil druhou gólovou akci rozehrávkou na Cabellu. Ten vytáhl míč na útočnou polovinu a kolmicí vysunul Bambu. Toho Sels pravou nohou ještě vychytal, ale s dorážkou JONATHANA DAVIDA už nemohl nic dělat.
28'
Andrého dlouhý balón odehrál před Žegrovou Le Marchand, takže domácí znovu začínají odzadu.
27'
Fonte uklidnil tempo kombinací na vlastní polovině. Přidal se k němu i Djaló, jenž zvolil malou domů na Chevaliera.
26'
Domácím narostlo už tak vysoké sebevědomí. Štrasburk naopak není schopen podržet míč a většinou je odevzdává ještě ve středu pole.
25'
Rozehráno bylo na Žegrovu. Až ten čepoval míč do ohně, ale hosté situaci ve vzduchu tentokrát zvládli s jistotou.
24'
Lille v těchto minutách na hřišti vládne. Z další akce po pravé straně resultuje rohový kop Cabelly.
23'
Domácí barvy otevírají skóre! JONATHAN DAVID uklidil míč z pokutového kopu do pravého dolního rohu a připisuje si už třináctou trefu v probíhající sezóně Ligue 1.
21'
Edon Žegrova byl jednoznačně podražen Perrinem. Rozhodčí El Hadj neváhal ani sekundu a ukázal ne penaltový puntík!
20'
Alsasané jsou dočasně v deseti. Tuto pasáž se snaží překlenout držením míče na vlastní polovině.
19'
Otřesen zůstává na zádech Ismaël Doukouré, jenž schytal ránu míčem do obličeje. Na plac míří realizační tým Štrasburku, který podobnou pauzu určitě vítá.
18'
Angel Gomes zase využil služeb Žegrovy. Centr zprava však účel nesplnil a vše skončilo útočným faulem Andrého.
16'
Kromě Diakitého hlavičky měl Sels práci i s křížnou střelou Jonathana Davida, kterého pěkně vysunul Cabella. Gólman Štrasburku míč vykopl.
15'
Cabella nakonec nechal rozehrát Žegrovu. Kosovan na zadní tyči našel Diakitého a Sels musel poprvé do akce kvůli prudké hlavičce.
14'
Doukouré srovnal se zemí Bambu. Rozhodčí El Hadj poskytl Lille standardní situaci, které se ujme Cabella.
13'
Žegrova se uvolnil narážečkou do křídla, ovšem na Bambu finální přihrávku nepropasíroval. Nařízen je odkop od branky Štrasburku.
12'
Benjamin André se omlouvá svým kolegům za nepřesnou přihrávku. Míč propadl k belgickému brankáři Selsovi.
11'
Weah prohrál souboj se Sansonem a postupný útok domácího mužstva se zase vrací do středního pásma.
10'
Le Marchand pochybil v přechodové fázi. Míč se vrátil k domácím, ovšem zákrok na Žegrovu jako nedovolený posouzen nebyl.
9'
Plán Alsasanů je zatím jasný. Primární je hra ze zabezpečné obrany, hrozit chtějí zejména z rychlých protiútoků.
8'
Prcić v protiútoku tři na tři zahnal Dialla k levému kraji. Situace se zbrzdila a Prcić ji definitivně pokazil neadresnou patičkou na Gameira.
7'
André byl zdvojen u pravé postranní čáry, jenže Liénard mohl jen zakopnout balon do autu. Akce Lille může pokračovat.
6'
Lucas Chevalier vystartoval proti výtečnému míči za obranu na hranici pokutového území, aby se k němu nemohl dostat vysunutý Diallo.
5'
Sanson se uvolnil a z půlky vysunul Dialla. Nejlepší střelec Štrasburku si zasekl balon na levačku a zblízka trefil vybíhajícího Chevaliera. Navíc byl dopísknut ofsajd.
4'
Angel Gomes přenesl hru na Žegrovu. Ten si rychle nachystal centr do pokutového území, ale v tom našel jen ruce Matze Selse.
3'
Timothy Weah v dnešním utkání netypicky nastupuje na pozici krajního obránce. Hosté ho nyní vystrašili presinkem, kvůli kterému musela přijít přihrávka dozadu na veterána Fonteho.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v červených dresech. Štrasburk je v bílém.
1'

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Fonte (C), Djaló, Weah – Ang. Gomes, André – Žegrova, Cabella, J. Bamba – David.
Náhradníci: Costil, Jakubech – Alexsandro, Baleba, Bayo, And. Gomes, Gudmundsson, Martin, Virginius.
Trenér: Paulo Fonseca

RC Štrasburk: Sels – L. Perrin, Doukouré, Le Marchand – Guilbert, I. Sissoko, Prcić, D. Liénard (C) – Sanson, Gameiro – H. Diallo.
Náhradníci: Risser – Bouebari, Dagba, Djiku, Jean, Kandil, Nuss, Sobol, Suzuki.

Lille OSC

Dogy zvítězily v polovině z dvaadvaceti odehraných kol a jsou součástí vyrovnaného závodu o postup do pohárové Evropy. S osmatřiceti body je Lille na šestém místě. Na páté Rennes mu chybí dva body, kdežto těsně za zády má zvedající se Nice. V roce 2023 odehrál Fonsecův tým šest ligových zápasů. Nestačil v nich pouze na zmíněné Nice, od té doby remizoval 0:0 s Clermontem a před pohárovým vypadnutím s Lyonem stihl zdolat Rennes 3:1. Nejproduktivnějším hráčem je s dvanácti góly a čtyřmi nahrávkami Jonathan David.
RC Štrasburk

Alsasané se budou v příštích měsících horko těžko zachraňovat mezi elitou. Po několika letech, kdy patřili do horní poloviny tabulky, šli výkonnostně dolů a v rozehraném 23. kole jim patří sestupové sedmnácté místo. V posledních pěti zápasech šel Štrasburk výsledkově nahoru. Díky výhrám 2:1 nad Lyonem a 2:0 nad Montpellierem zmenšil ztrátu na záchranu na jediný bod. S deseti góly je nejlepším střelcem mužstva Habib Diallo. Kouč Le Scornet se potýká s rozsáhlou marodkou. Tu doplňuje i vykartovaný obránce Aholou.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lille a Štrasburkem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.