Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Ajaccio - 19. února 2023   15:00

Lorient
6' Dieng  • 43' Faivre  • 58' Ponceau (Dieng)
3:0
(2:0)
Lorient
Mannone – Kalulu, Meïté, Tálbí, Le Goff (C) – Makengo, Le Fée (63. Abergel) – Faivre (74. S. Diarra), Ponceau (74. Aouchiche), Dieng (63. Le Bris) – I. Koné (85. Doucouré).
Pollersbeck – Yongwa, Silva, Kari.
Wattellier – Courbet, Mouysset
Venue Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient
12 918 diváků
Ajaccio
B. Leroy – Alphonse, Vidal (77. Puch-Herrantz), Avinel, Youssouf – Gonzalez – Hamouma (77. Levine), Barreto, Marchetti (C), Bayala (87. Botué) – M. Soumano (62. Djitté).
Sollacaro – V. Lebas, Mayembo, P. Lebas.

FC Lorient i ve druhé půli byl lepší než soupeř a tak si připisuje zalsouženou výhru 3:0 Na které se podíleli Dieng (z penalty), Faivre, Ponceau.

Navíc po hodině hry zaznamenal čtvrtou branku Koné, ale kvůli předchozí hře rukou nemohla být uznána. V tomto snažení nebyl úspěšný ani Kalulu, který těsně před koncem dokázal pořádně zavařit hostujícímu brankáři.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 0:7. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.
90+3'
90+2'
Hráči Ajaccia čekají na závěřečný hvizd rozhodčího, aby je konečně vysvobodil z dnešního trápení.
90+1'
Djitté nebyl úspěšný při svém probíjení přes bránícího hráče v situaci jeden na jednoho.
88'
Hráči Lorient se snaží docílit čtvrté branky, která by korunoval jejich dnešní převahu nad slabším soupeřem.
87'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Kouamé Botué.
85'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Siriné Doucouré.
85'
Čtvrtá branka Lorient pořádné létá ve vzduchu nyní k ní mnoho nechybělo.
85'
Po odraženém míči následovbala nebezpečná střela zastavena obětavým obráncem a další pokus hráče lorientu skončil na pravé tyči!
84'
Nebezpečnou střelu Kalula dokázal výtečně před sebe vyrazit brankář Leroy!
83'
Djitté se snažil něco vymyslet v pokutovém území, ale jako první u míče byl opět brankář Mannone.
81'
Po jeho rozehráním centrem to velmi akrobaticky zkoušel Mickael Alphonse, jeho pokus mířil pouze přímo do brankáře Mannoneho.
81'
Ze středu hřiště bude přímý kop rozehrávat Mickael Barreto.
80'
Posléze definitivně přišli o míč na hranici pokutového území.
79'
Místo posunutí míče doleva se hráči Ajaccia zahnali sami téměř zpět až ke středovému kruhu.
78'
S větší časovou prodlevou byl o něco později odpískán faul Alphonseho na Stéphane Diarru.
77'
ze hřiště odchází Clément Vidal, přichází Mehdi Puch-Herrantz,
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Ruan Levine.
76'
Pas Makenga letící před branku soupeře marně hledal spoluhráče, jelikož končí u brankáře Leroye.
74'
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Adil Aouchiche,
ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Stéphane Diarra.
73'
Šikovnou akci podél postranní čáry předvedl Theo Le Bris, ale nakonec z toho nebude ani rohový kop.
71'
Makengo se sice nedobrovolně ocitl na trávníku, ale hra bez přerušení plyne dál.
70'
Další nepřesnost ve středu hřiště dává možnost ke kombinaci soupeři z Lorientu.
69'
I další rohový kop Ajaccia byl neúspěšně rozehrán.
67'
Hráči Ajaccia sice nepostrádají snahu, ale sami jsou si vědomi rozdílu kvalit v dnešním měření sil se svým soupeřem.
65'
Ibrahima Koné sice dokázal dostat míč počtvrté do sítě, ale tento gól nemůže být uznán pro předchozí hru rukou!
64'
Nepřesný volej předvedl zakončující hráč Ajaccia, který před chvíli přišel na hřiště Djitté.
63'
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Laurent Abergel,
ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Theo Le Bris.
62'
ze hřiště odchází Moussa Soumano, přichází Moussa Djitté.
61'
Lékaři obou týmů se dnes rozhodně nenudí.
60'
K vidění byl další tvrdý souboj, po kterém to příliš dobře nevypadá s Cyrillem Bayalou.
59'
A dnešní výkon svého mužstva ocenili fanoušci Lorientu skandovaným potleskem.
58'
Lorient právě vstřelil branku!
Naopak po parádní akci zleva poslla skvělý pas Dieng, který v předbrankovém prostoru pohotově umístil za brankáře Leroye dobře nabíhající JULIEN PONCEAU – 3:0! Asistence: Bamba Dieng.
57'
Svůj platonický tlak nedokáží hráči Ajaccia přetavit ve snižující branku.
55'
Centr Barreta nedůrazně odvrátila obrana Lorientu, nicméně velký závar před brankou elegantně vyřešil s přehledem hrající Kalulu.
54'
Barreto bude rozehrávat přímý kop, následně se dalšího faulu dopustil Faivre.
52'
Ve vzdušném souboji lépe uspěl hráč Lorientu, nicméně svým výkřikem si přece jen odpískání faulu vynutil neúspěšný Vidal.
50'
Nebezpečný centr zprava posílá svou hlavou Soumano z dobré pozice v pokutovém územím pouze mimo tři tyče.
49'
Kulhající Le Fée v doprovodu maséra a lékaře opouští hrací plochu.
49'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Clément Vidal) za faul.
48'
Le Féé byl po odehrání míče tvrdě atakován, sudí musí přerušit hru a domácí hráč bude ošetřen.
47'
Pělná kombinace Ajaccia hraná po pravé straně hřiště končí pouze propagačním pokusem přímo do brankáře Mannoneho.
46'

Fauly: 7:6
První poločas vyšel lépe favorizovanému FC Lorient, který do dvojbrankového vedení dostal Dieng z penalty a Faivre.

Největší možnost vstřelení branky za hosty měl po půlhodině z přímého kopu kapitán Marchetti.

Nejen góly, ale i ostatní důležité momenty z tohoto zápasu v gifech připravil kolega Michal Raška.
45+3'
45+3'
Po rozehrání přímého kopu z levé strany rozhodčí ihned ukončuje první poločas.
45+2'
Gedeon Kalulu velmi nehezky dohrál záložníka Hamouna.
45+1'
Le Féé utržil taktéž drobné šrámy od tvrdě hrajících soupeřů.
44'
Další snaha Lorientu byla sražena na rohový kop, který bude rozehrávat Faivre.
43'
Koné parádně patičkou vrátil balon spoluhráči Enzovi Le Féé, který byl zablokován a odražený míč umístil z první do sítě dobře nabíhající z druhé vlny ROMAIN FAIVRE – 2:0!
42'
Hráči Lorientu v klidu kombinují s míčem na kopačkách na své polovině hřiště.
41'
Pomalá kombinace Ajaccia končí prohraným soubojem Bayaly a jeho soupeř Kalulu může založit rychlý brejk.
40'
Jasné držení dresu bránícího hráče předvedl v těsné blízkosti pokutového území Bamba Dieng.
38'
Na dlouhý míč od spoluhráče se marně natahoval Moussa Soumano.
37'
Hráči Ajaccia byli pod velkým tlakem atakujícího soupeře při své rozehrávce poblíž pokutového území, ale dokázali se dostat z této ošemetné situace.
36'
Centr zprava nedokázali hráči Ajaccia v pokutovém území patřičně zkrotit a následně byl navíc ještě odpískán ofsajd.
34'
Marchettiho centr z přímého kopu skončil na prvním bránícím hráči, odražený míč z voleje velmi nepřesně zakončil jeho spoluhráč Cyrille Bayala.
33'
Ofenzivní Bamba Dieng se po osobním souboji ve velkém čtverci ocitá na zemi, ale v tomto případě to nevypadá na odpískání pokutového kopu.
31'
Rohový kop se korsickému zástupci AC Ajaccio povedl o poznání hůře než zahrání přímého kopu před několika okamžiky.
30'
K exekuci přímého kopu se postavil kapitán Marchetti a jeho povedenou střelu musel výtečným zásahem likvidovat brankář Mannone vyražením na rohový kop pro AC Ajaccio!
29'
Roman Faivre nedovoleně atakoval Bayalu a Ajaccio bude mít k dispozici přímý kop ze slušné vzdálenosti.
28'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Mohamed Youssouf) za faul.
27'
Další tvrdý faul již tomuto hráči neprojde a bude se poprvé v tomto utkání žlutit.
25'
Kvůli drobným šrámům z předchozího souboje se o ošetření hlásí Ibrahima Koné.
25'
Obrana AC Ajaccia si úspěšně poradila odvrácerním centru po rohovém kopu Lorientu.
24'
Obětavý obránce zablokoval pokus z voleje na hranici pokutového území od Vincenta Le Goffa svým zásahme na rohový kop pro FC Lorient.
23'
Ibrahim Koné uplatnil svá kila v osobním souboji ve kterém byl sice jako vítěz, ale pouze díky pomoci faulu.
22'
Mohamed Youssouf opakovaně potvrzuje, že ten se rozhodně s protihráči párat nebude.
21'
Bamba Dieng se marně snažil pasem před brankou soupeře nalézti kohokoliv ze svých spoluhráčů, obrana Ajaccia stihla včas a správně zareagovat.
19'
Po několika divokých momentech se hra velmi uklidnila na čemž má vliv i nepřesnost přihrávek ve středu hrací plochy.
17'
I v tomto případě se do hry dostal VAR systém, který informoval hlavního rozhodčícho do sluchátek, že v tomto případě se penalta zahrávat nebude. Tudíž i v tomto sporném momentě hry měl pravdu rozhodčí Wattellier. Což není příliš dobrá zpráva pro čekající hráče Ajaccia.
17'
A i hosté si stěžují na hru rukou Meitého v pokutovém území. Tentokráte však sudí není příliš ochoten nařídit pokutový kop.
15'
Úvod utkání odehrané čzvrthodinky poznamenala rychlá branka domácích prostřednictvím úspěšné penalty Dienga za hru rukou soupeře v pokutovém území.
13'
Pas sice našel vysunutého, hrotového útočníka Lorientu Ibrahima Koné, ale ten se v době převzetí přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
11'
Roman Faivre svedl neúspěšný souboj jeden proti jednomu s bránícím hráčem a o míč následně přišel.
10'
Další útočné snažení Lorientu je po písknutí hlavního rozhodčího přerušeno kvůli útočnému faulu Dienga.
8'
Nedovoleného zákroku se proti soupeři dopustil obránce Youssouf.
6'
Autorem branky z pokutového kopu je BAMBA DIENG, který přízemní střelou k tyči dokázal oklamat brankáře Leroye – 1:0!
6'
Je to tak. VAR systém posvětil pokutový kop, který bude zahrávat Dieng.
5'
Sudí ukázal na penaltový puntík, nicméně celou situaci bude zkoumat ještě VAR systém!
4'
Lehký oblouček za obranu soupeře našel Koného, který ho šikovně sklepl na svého spoluhráče a po následném centru do pokutového území se domácí hráči dožadují u rozhodčího odpískání penalty za hru rukou soupeřova bránícího hráče.
3'
Hráči Lorientu zkouší postupný útok tentokráte po levé straně hřiště.
2'
Centrovaný nákop podél pravé postranní čáry lehce zlikvidovala obrana AC Ajaccio.
1'
Hned dva hráči Lorientu zůstali po osobních soubojích ležet na hřišti, sudí tedy musel násldně přerušit hru.
1'

FC Lorient: Mannone – Kalulu, Meïté, Tálbí, Le Goff (C) – Makengo, Le Fée – Faivre, Ponceau, Dieng – I. Koné.
Náhradníci: Pollersbeck – Yongwa, Silva, S. Diarra, Kari, Le Bris, Aouchiche, Abergel, Doucouré.
Trenér: Régis Le Bris

AC Ajaccio: B. Leroy – Alphonse, Vidal, Avinel, Youssouf – Gonzalez – Hamouma, Barreto, Marchetti (C), Bayala – M. Soumano.
Náhradníci: Sollacaro – V. Lebas, Mayembo, P. Lebas, Puch-Herrantz, Levine, Djitté, Botué.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: Wattellier – Courbet, Mouysset.