Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Ajaccio - 5. srpna 2022   21:00

Ukončeno
Lyon
12' Tetê (Lacazette) • 21' Lacazette 
2:1
(2:1)
Ajaccio
31' Mangani  
Lyon
Sestavy:
Lopes – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Tetê (89. Cherki), Aouar (30. Riou), Lepenant, Paquetá (75. Tolisso), Toko Ekambi (75. Barcola) – Lacazette (C).
Náhradníci:
Boateng, D. Da Silva, Diomande, Akliouche, Kadewere.
Rozhodčí
Bastien – Zakrani, Berthomieu
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Ajaccio
Sestavy:
B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Avinel (71. Moussiti-Oko), I. Diallo – Nouri (71. Cimignani), Marchetti (C) (89. Coutadeur), Mangani (89. Laci), El Idrissy – Hamouma, Bayala (71. Spadanuda).
Náhradníci:
Sollacaro – Courtet, Vidal, Youssouf.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 6 – 4
Střely mimo: 4 – 4
Držení míče: 67 % – 33 %
Rohové kopy: 4 – 3
Ofsajdy: 0 – 0
Fauly: 10 – 18
Žluté karty: 1 – 6
Červené karty: 1 – 1.
První z celkového počtu 380 zápasů Ligue 1 v sezoně 2022/23 je u konce. Lyon nad korsickým nováčkem podle očekávání zvítězil, i když se mu cesta za tříbodovým ziskem značně zkomplikovala. Skvělý start pro favorita zařídili Tetê a Lacazette. Problém nastal s vyloučením Lopese, jehož součástí byla i penalta a gól Manganiho. Početní výhoda Ajaccia však neměla dlouhého trvání. V závěru poločasu si nechal dát druhou žlutou Hamouma a už v civilu sledoval, jak Peter Bosz proměnil druhou půli v taktické šachy. Lyon hrál na jistotu, aktivnější byl až po příchodů náhradníků, ale na stavu 2:1 už to nic nezměnilo.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Qazim Laci nevyvezl míč ani přes půlící čáru. Padesát vteřin před koncem tak Ajaccio přichází asi o poslední šanci, jak s nepříznivým stavem něco udělat.
90+3'
Coutadeur nedovoleně atakoval levou nohu Tolissa. Bezprostředně po rozehrání standardní situace zase Spanadola skřípl Gusta a řekl si o žlutý trest.
90+2'
Tříbodovou jistotu Boszovým svěřencům nevystřelil ani Rayan Cherki. Po zásahu Leroye si však Ajaccio míče dlouho neužilo.
90+1'
Barcola šel drze proti dvěma. Vyčichlého Alphonsa na poslední chvíli zastoupil Oumar Gonzalez.
89'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Vincent Marchetti, přichází Mathieu Coutadeur.
89'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Qazim Laci.
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Tetê, přichází Rayan Cherki.
88'
Vyčerpaný Mickaël Alphonse zavinil další přerušení. Od křečí mu pomáhá Benjamin Leroy. Bude se střídat na obou stranách.
87'
Lyon rezignoval na rychlý brejk. Gusto neměl žádnou podporu a musel si počkat na druhou vlnu. Korsičané se mezitím zformovali.
86'
Gonzalez neměl sebemenší šanci v rychlostním souboji se střídajícím Barcolou. Ten se přiřítil až k rohu malého vápna, takže byl velmi blízko Leroyovi a střelu poslal nad břevno.
85'
Mendes si vystačil s okopem k půlící čáře, kde Lyon konečně dostal míč na zem. Současný klid zbraní mu logicky vyhovuje.
83'
Rozhodčí Bastien volá na plac lékaře ve službách Ajaccia. Fit není Mickaël Alphonse. Drží se za hruď a jako první sahá po vodě.
82'
Spadanuda si nepřevzal Diallovu přihrávku. Na levé straně mu zavřeli všechen volný prostor Mendes a Gusto.
80'
Domácí propadli uprostřed hřiště. Mendes ten největší požár uhasil, když nepustil ke střele Spadanudu.
79'
Lepenantova kolmice za obranu putovala mimo dosah Tetêho. Ajaccio balon rychle odevzdalo Riouovi.
78'
Na rozdíl od první půle se hraje velmi čistě. Tento faul na Mala Gusta byl spíše výjimečnou událostí. Lyon bude pokračovat v pozvolné kombinaci.
77'
Magnani přenesl hru na levou stranu, kde měl spoustu prostoru centrující Diallo. Cimignaniho zakončení z voleje zmizelo mimo hřiště.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Corentin Tolisso.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Bradley Barcola.
74'
Od Lyonu je to poměrně profesorský výkon. V ofenzivě to zkouší neustále stejně, přičemž Toko Ekambi poslední nákop ze zadních řad nepřevzal.
73'
Spadanuda se uvedl ziskem rohového kopu. Manganiho centr propadl mezi penaltu a malé vápno, kde si Moussiti-Oko nemohl pořádně připravit zakončení. Slabou hlavičku Riou uzmul.
71'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Kevin Spadanuda.
71'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Cedric Avinel, přichází Bevic Moussiti-Oko.
71'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Yanis Cimignani.
71'
Roh byl rozehrán na krátko. Johann Lepenant až nesmyslně vypálil hodně vedle a nyní bude svědkem vícenásobného střídání.
70'
Marchetti ztratil a rychle se vracel s protiútokem čtyř hráčů Lyonu. Gustovi původní plán nevyšel, když zprava nedoručil přesnou přihrávku. Poté získal aspoň roh.
69'
Lucas Paquetá byl u praporku ze dvou obklíčen lajnami a z dalších dvou hráči Ajaccia, kteří pro sebe uzmuli autové vhazování.
68'
Lukeba se v prostorové tísni hezky uvolnil a navrch rozjel protiakci, jež měla velmi krátkého trvání. Neviditelný Toto Ekambi nevyrobil kvalitní centr.
66'
Oba trenéři vyčkávají s výraznějšími změnami v sestavě. V rozlišováku už se pilně rozcvičuje také Tolisso, který dorazil do Lyonu z Bayernu Mnichov.
65'
Tetê už není vidět tolik, jako tomu bylo v úvodu zápasu. Trochu ukvapeným pokusem z třiceti metrů víceméně odevzdal míč Korsičanům.
63'
Mickaël Alphonse si mizerně zpracoval nákop od Mendese. Míč posunul před rozběhnutého Tagliafica, jenž ve sprintu narazil do brankáře Leroye. Na penaltu to nevypadá.
62'
Leroy si za předchozí hodinu hry přečetl domácí úmysly. Kvůli eliminaci dalšího z dlouhých nákopů vyběhl až na metu třiceti metrů od brány.
61'
Drobný zámek v návaznosti na rohový kop zakončoval z neúplně dobrého úhlu Mounaïm El Idrissy. Riou byl poblíž přední tyče připraven.
60'
Marchetti se posouval po ose hřiště. Za přihrávkou vpřed se natáhl Riad Nouri a vpádu protáhl Rioua, který vyrážel pomalu padající lob na roh. Neměl to vůbec jednoduché, protože stál na okraji malého vápna.
59'
Lacazette si zpracoval Mendesův nákop za svá vlastní záda. Musel se tedy otáčet a pak už v souboji s Gonzalezem fauloval.
58'
Držení míče: 65 % – 35 %.
57'
Až Lyon se ve větším počtu nastěhoval do okolí pokutového území. Zprava centroval Gusto, ale trefil se jen do dlaní Leroye.
56'
Fakt, že je na hřišti více prostoru, nemá žádný efekt v podobě ofenzivního festivalu. Hraje se ze zabezpečených obran jen v okolí půlící čáry.
55'
Malo Gusto na pozici krajního beka geniálně získal míč na úkor El Idrissyho a ještě navíc si vynutil faul Nouriho.
54'
Lukeba, Tagliafico ani nikdo další se nehnal směrem dopředu. Po dlouhém čekání přišel nákop, který byl přetáhnut k Leroyovi.
52'
Ani Diallův centr neměl potřebné parametry. Lyon pomalu začíná útok od zítra pětatřicetiletého Rioua.
51'
Benjamin Leroy si došel pro centrovaný míč. Poté sledoval rychlý přechod, jenže El Idrissy a Bayala se zasekli v křídelní destinaci.
49'
Gusto i Tetê si zkušeně poradili s nepříjemným presinkem. Autora prvního gólu fauloval se žlutou kartou hrající Diallo.
48'
Lepenant jednoduše zlikvidoval roh kopnutý na přední tyč. Ajaccio každopádně zůstane na útočné třetině.
47'
Díky Manganimu pronikl za obrannou linii Marchetti. Finální přihrávku odkopl z malého vápna Thiago Mendes.
46'
Začal druhý poločas.
Francouzská Ligue 1 se vrátila se vším všudy. Po dvaceti minutách to přitom vypadalo na rutinní výhru Lyonu, který se v roli velkého favorita odtrhl do vedení 2:0. Nejdříve otevřel skóre Tetê a stejný muž vzápětí vybojoval proměněnou penaltu navrátilce Lacazettea. Ve 26. minutě domácím zavařil Lopes. Za tvrdý střet s El Idrissym dostal červenou kartu a kromě něj se tak musel ze hřiště pakovat také Aouar, kterého nahradil Riou. Náhradního gólmana Ajaccio ohrozit nestihlo. V nastavení první půle navíc přišlo o vyloučeného Hamoumu. Druhá půle začne za stavu 2:1 v deseti na obou stranách.
45+6'
První poločas skončil.
45+4'
Tak to se nestává často. Ještě před pauzou jsou oba týmy v deseti! Za loket v obličeji Paquety odchází předčasně do kabiny Romain Hamouma. To není moc dobrý debut za Ajaccio.
45+3'
Přesně to samé udělal na opačném konci hřiště Lucas Paquetá, jenž v době Marchettiho přihrávky zakřižoval pohyb Bayaly.
45+2'
Ismael Diallo doprovodil míč z nepřesného nákopu na Tetêho až za zadní čáru. Leroy si pomalu připravuje rozehrávku.
44'
Lukebovu diagonálu zastavil před Tetêm obránce Diallo. Snaha o rychlé vhození autu hosty z Korsiky nezaskočila.
43'
Na druhé straně se předvedl Romain Hamouma, který má v čerstvé paměti sestup v dresu St. Étienne. Samostatnou akci zakončoval křižnou střelou vedle brány.
42'
Talentovaný Gusto si před Nourim navedl míč na levačku. Leroy stál naprosto ideálně a projektil z rohu vápna rukou vyrazil.
41'
Ismael Diallo zezadu zatáhl za dres Tetêho, jenž zrychloval u půlící čáry. Tady už se žlutí.
40'
Lukeba nechtěl riskovat a vsadil na malou domů pro Rioua. To je pobídka pro Ajaccio k vysunutí presinku.
39'
Manganimu se přestala líbit domácí hra na na polovině hřiště. Zabrousil do Lepenanta a může být rád, že vyvázl bez karty.
37'
Jeden z domácích se nechal snadno přeskočit uprostřed hřiště. Míč si vzal Hamouma a pokračoval nejkratší cestou do vápna, kde ve snaze o zasekávačku upadl. Lukeba v tom byl nevině.
36'
Trocha uklidnění přichází vhod. Míč cirkuluje mezi obránci Lyonu, který asi bude velmi ostražitě hlídat zbývající náskok.
34'
Lucas Paquetá dostal na půlící čáře zezadu nakopáno od Mounaima El Idrissyho. Bastien opět šáhl do kapsy pro kartu žluté barvy.
33'
Výsledkem hromadné šarvátky jsou žluté karty pro Lacazettea a Hamoumu.
32'
Mounaïm El Idrissy byl znovu atakován a to už se mezi oběma týmy strhla poměrně velká potyčka. Šlo o vzdušný souboj s Mendesem.
31'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Pár minut staré tvrzení, že je po zápase, rozhodně neplatí! THOMAS MANGANI si vystačil s minimálním rozběhem a ze značky pokutového kopu poslal míč do pravého dolního rohu.
30'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Rémy Riou.
28'
Mounaïm El Idrissy se z tvrdého nárazu jen pomalu vzpamatovává. Lopes je celou dobu při něm, svého červeného deliktu si je naprosto vědom.
27'
Prvotní rozhodnutí bylo takové, že Ajaccio bude mít k dispozici pokutový kop. Během ošetřování El Idrissyho se rychle rozcvičuje náhradní gólman Riou.
26'
Lyon bude pokračovat v deseti! Anthony Lopes šel proti míči ven z branky. Na hranici vápna sestřelil El Idrissyho a od Bastiena obdržel rovnou červenou kartu!
25'
Už poněkolikáté se domácí zkusili posunout jedním dlouhým nákopem. Před Lacazettem tentokrát odklidil míč Leroy.
24'
Hamouma byl nalevo od pokutového území zdvojen. Mendes mu míč vzal a dokonce se snažil o konstruktivní rozehrávku s Gustem.
23'
Ligový nováček si prochází asi tím nejhorším možným scénářem. Na hřišti velkého favorita brzy prohrává o dva góly a chce se říct, že je skoro po zápase.
21'
Lyon právě vstřelil branku!
Vypadá to na senzační comeback do Lyonu! ALEXANDRE LACAZATTE přidal k předchozí gólové asistenci také proměněnou penaltu. Neomylně narval míč ze svého pohledu do pravé poloviny branky. Leroy skákal opačně.
20'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Cedric Avinel).
20'
Tetê vyrazil za skvělým nákopem Mendese. Ve vápně se zamotal do Avinela a sudí Bastien doprovodil jeho pád nařízením pokutového kopu!
20'
Stačilo pár sekund zásahu realizačního týmu a na střídačku už letěl zvednutý palec na znamení toho, že brazilský reprezentant bude schopen hrát dál.
19'
Lucas Paquetá si sedl na trávník a vyvlékl si ponožku. Vypadá to na nějaké starosti v oblasti kotníku.
18'
Bayala nabral rychlost a z pravého okraje šestnáctky přenášel míč za zadní tyč, kde ve vzduchu neměl nárok Riad Nouri.
17'
Aktivní Tetê obdržel diagonálu na pravé křídlo. Byl tam jeden na jednoho s Diallem a spáchal útočný faul.
15'
Velmi nepovedený nákop od Manganiho odletěl mimo hřiště. Takhle Pantaloniho svěřenci na body dozajista nedosáhnou.
14'
Ajaccio si nechalo vzít míč krátce po rozehrávce. Lacazette se znovu rval ve vápně, ale tentokrát si neporadil s Ismaelem Diallem.
12'
Lyon právě vstřelil branku!
Ve dvanácté minutě padl první gól sezony 2022/23! Ťukes před šestnáctkou vyvrcholil Lepenantovou přihrávkou na Lacazettea. Teď už bývalý hráč Arsenalu byl těsně bráněn zády brance, takže se rozhodl posunout balon pod sebe a tam už TETÊ ze čtrnácti metrů vystřelil bez přípravy k levé tyči.
11'
Lacazette si dával přednost s Tetêm během přebírání Gustovy přihrávky. Míč těmto dvěma odskákal do autu.
10'
Na Nouriho příspěvek ve stejných místech navázal Hamouma. Jeho centr pro změnu zapadl do náruče domácího gólmana.
8'
Nouriho centr z pravého křídla přistál jen na střeše Lopesovy branky.
7'
Tetêho střílený pas Leroy vyrazil před sebe. Šanci na dorážku Lyon nedostal. Místo toho byl nepřesně hledán Lacazette.
6'
Paquetá se ocitl v dobrém náběhu na úplném hrotu. Střela byla zablokována na roh Diallem.
4'
Rozhodčí Bastien má už takto brzy hodně práce. Nyní posoudil faul Lukeby na El Idrissyho, nicméně hosté ze standardky vůbec nic nevymysleli.
3'
Mounaïm El Idrissy se nedovoleně postavil do cesty Tetêmu. Po zaznění píšťalky bude Lyon hledat skuliny v bloku Ajaccia.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Soupeř z Korsiky je v černém.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Olympique Lyon: Lopes – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Tetê, Aouar, Lepenant, Paquetá, Toko Ekambi – Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Barcola, Boateng, D. Da Silva, Diomande, Akliouche, Cherki, Kadewere, Tolisso.
Trenér: Peter Bosz

AC Ajaccio: B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Avinel, I. Diallo – Nouri, Marchetti (C), Mangani, El Idrissy – Hamouma, Bayala.
Náhradníci: Sollacaro – Cimignani, Courtet, Coutadeur, Laci, Moussiti-Oko, Vidal, Youssouf, Spadanuda.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: Bastine – Zakrani, Berthomieu.
AC Ajaccio

Klub z Korsiky si v uplynulém ročníku vykopal postup do nejvyšší soutěže, kterou nehrál od konce sezony 2013/14. V Ligue 2 se umístil na druhém místě se čtyřbodovým mankem na Toulouse. Nejlepším střelcem byl s pouhými devíti góly sedmatřicetiletý veterán Riad Nouri. Nejzvučnější letní posilou trenéra je pětatřicátník Romain Hamouma ze St. Étienne. Dále Thomas Magnani z Angers nebo obránce Mayembo z Le Havre. Kouč Olivier Pantalon bude doufat v nějaké další posily. Se současnou podobou kádru je Ajaccio jedním z hlavního adeptů na sestup. V závěrečném přípravném duelu došlo k remíze 1:1 s Lorientem.
Olympique Lyon

Domácí klub bude v příštích měsících napravovat velkou blamáž. V minulé sezóně obsadil pod vedením trenéra Petera Bosze až osmé místo a nekvalifikoval se do žádného z evropských pohárů, což pro něj může být ve srovnání s konkurenty v lize výhodou. V rámci přestupů Lyon posílil o tři zvučná jména. Z Arsenalu se zadarmo vrátil útočník Alexandre Lacazette. V Bayernu si vyhlídl záložníka Corentina Tolissa a z Ajaxu přišel argentinský reprezentant Nicolás Tagliafico. Z kmenových hráčů skončili Léo Dubois nebo Jason Denayer. V generálce na novou sezonu Olympique remizoval 2:2 s Interem Milán. O týden dříve zdolal nizozemský Feyenoord 2:0.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na zahajovací duel sezony mezi Lyonem a Ajacciem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud