Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Lens - 12. února 2023   20:45

Lyon
23' Lacazette (Cherki) • 64' Cherki (Caqueret)
2:1
(1:1)
Lens
39' Machado  (Sotoca)
Lyon
Lopes – Diomande, Lovren, Lukeba – Kumbedi, Caqueret, Tolisso, Tagliafico – Cherki (80. Lepenant) – Lacazette (C) (46. A. Sarr), Barcola (66. M. Dembélé).
Riou – Henrique, Boateng, Aouar, T. Mendes, Lega.
E. Wattellier – J. Aube, V. Evrard
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Lens
Samba – Le Cardinal (63. Frankowski), Gradit (69. D. Costa), Danso, Medina, Machado (77. Haidara) – S. Fofana (C), Samed, Fulgini (63. Openda) – Sotoca (77. Labeau Lascary), Thomasson.
Leca – J. Onana, Boura, Poręba.

A to je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji hezký večer, dobrou noc a úspěšné vkročení do nového týdne. Příště na počtenou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 15:11.
Je dobojováno, druhé dějství přineslo už jen jeden gól, když se krátce po hodině hry radovali domácí, kteří dokázali využít zaváhání soupeře a strhnout vedení zpět na svoji stranu. Lens oproti první půli nedokázalo najít odpověď, šance sice mělo, ovšem tentokrát mu chybělo více štěstí, Lyon si těsný náskok pohlídal.
90+6'
90+5'
Ještě je tu strkanice, David Costa je zřejmě rozčílen tím, jak domácí polehávají.
90+4'
Další nevyužitá možnost Lyonu, jehož hráči šli v přečíslení tři na jednoho, ovšem Brice Samba si poradil se střelou protihráče a dále už soupeř nemohl vinou ofsajdu pokračovat.
90+2'
Massadio Haidara neuspěl se svou střílenou přihrávkou, jeho tým rozehraje rohový kop.
90+1'
Moussa Dembélé mohl definitivně rozhodnout, ovšem jeho přízemní pokus pravačkou zneškodnil brankář hostů, který ještě drží svůj tým nad vodou.
90'
Lyon drží míč daleko od své svatyně, za chvíli začne nastavený čas.
88'
Nepřesná přihrávka na hostující straně končí v zámezí, Lyon může takticky zdržovat.
87'
Moussa Dembélé střílel z voleje ve vápně hostů, míč odehrál vysoko nad jejich svatyni.
85'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Salis Abdul Samed). Hostující hráč fauloval unikajícího Caquereta.
85'
Nyní už se faul píská a bude se i žlutit.
84'
Zelení si šli pro penaltu, Seko Fofana po kontaktu skončil v pokutovém území na trávníku, ovšem hlavní arbitr zůstává v klidu.
83'
Do další šance se jeho celku nyní projít nepovedlo, domácí budou vhazovat a mohou šetřit čas.
81'
Seko Fofana střílenou přihrávkou míč neprotlačil před bránu, míč byl tečován do zámezí.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Johann Lepenant.
78'
Anthony Lopes si zpracoval míč, do rukou jej sebral teprve poté, co k němu přiběhl jeden z protihráčů.
77'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Rémy Labeau Lascary.
77'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haidara.
77'
Florian Sotoca nebezpečně hlavičkoval v pokutovém území, ovšem minul ze svého pohledu levou tyč asi o dva metry.
75'
Fofana je dnes velmi aktivní, jeho nynější střela pravačkou letí těsně nad břevno.
74'
Přetažený centr hostí letí ven z hrací plochy, Lopes s rozehrávkou pospíchat nebude.
71'
Málem bylo podruhé srovnáno, Seko Fofana bombou z dálky pořádně protáhl domácího brankáře, kterému se povedlo míč, jenž směřoval pod břevno, vyrazit do zámezí.
70'
Lyon mohl jít do dvoubrankového vedení, jeden z jeho hráčů šel sám na brankáře Lens, ovšem ten dobře vyběhnul a pokus protihráče vyrazil.
69'
ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází David Costa.
68'
Jonathan Gradit zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
67'
Sinaly Diomande odehrál skluzem míč do zámezí, hosté rozehrají roh.
66'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Moussa Dembélé.
64'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon strhává vedení zpět na svou stranu. Hosté přišli úplně zbytečně o míč, následoval útok domácích, při kterém RAYAN CHERKI obdržel křižnou přihrávku na pravou stranu a svou následnou bombu poslal do vzdálenější tyče, od níž se míč odrazil do sítě.
63'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Loïs Openda.
63'
ze hřiště odchází Julien Le Cardinal, přichází Przemysław Frankowski.
62'
Nebezpečný centr pronikl do vápna, ovšem žádný z hráčů Lyonu se k hlavičce nedostal. Situace pokračovala, Brice Samba střelu z dálky pouze vyboxoval před sebe, balón si zpracoval Rayan Cherki, levačkou jej však odehrál vedle vzdálenější tyče.
61'
Amin Sarr byl poslán k zemi nedovoleným zákrokem, následovat bude standardka Lyonu na útočné polovině.
58'
Brice Samba musel vyběhnout k hranici pokutového území, kde sebral míč do rukavic.
56'
Faulu se domácí tým před vápnem soupeře nedovolal a jeho hráči musí rychle zpátky.
54'
Adrien Thomasson se dostal ve vápně k hlavičce, kterou však adresoval ze svého pohledu vedle levé tyče.
53'
Přetahovaná o míč vyznívá pro hostující tým, jenž bude vhazovat.
51'
Jasný ofsajd hostujícího mužstva, tady nebylo co řešit.
50'
Domácím se nepovedlo projít skrz obranný val soupeře a musí rychle zpátky.
48'
Rohový kop bude rozehrávat domácí tým.
47'
Bradley Barcola mohl vrátit vedení zpět na stranu svého celku, když se dostal sám před brankáře, ovšem střelou po zemi těsně minul vzdálenější tyč.
46'
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Amin Sarr.
46'
První půle je již minulostí, hosté v ní začali aktivněji, ovšem byl to domácí tým, který využil svou první velkou šanci a ujal se vedení. Soupeř zbraně nesložil, byl dál aktivní a odměnou mu bylo vyrovnání. Další góly už úvodní dějství nenabídlo, ovšem bude to ještě napínavý mač, který z celků se bude po finálním hvizdu radovat?
45+2'
45+2'
Nastavuje se tedy o něco víc, hosté rozehrají ze středového kruhu.
45+1'
Alexandre Lacazette si v závěru vyžádal ošetření, první půle se tak o něco prodlouží.
44'
A málem přišla šance na druhé straně, kdy mohl jít Lyon do přečíslení, i v tomto případě byla přihrávka zblokována obránci.
42'
Málem tu byl obrat, jeden z hráčů Lens zůstal volný na pravé straně, přihrávka na něj byla v poslední chvíli zneškodněna.
39'
Lens právě vstřelilo branku!
Hosté ještě před koncem první půle srovnávají. Přihrávku z pravé strany patičkou hezky tečoval Sotoca, k míči následně doběhl DEIVER MACHADO a poslal jej do vzdálenějšího horního rohu brány, kam Lopes neměl šanci dosáhnout. Krásný gól.
38'
Alexandre Lacazette se dostal do velké šance, kterou však neproměnil a navíc se chytil do ofsajdu.
37'
Nicolás Tagliafico střílel z dálky, jeho pokus byl zblokován a až k brankáři nedoputoval.
36'
Zelený tým nyní kombinuje na své polovině a hledá cestu k Lopesově bráně.
33'
Další slušná šance Lens na srovnání, Seko Fofana zůstal nepokryt na hranici malého vápna, hlavou se opřel do letící míče, který však odehrál vysoko nad.
32'
Hostům se do vápna soupeře nepovedlo proniknout, o míč tak přichází.
30'
Jasný faul domácího celku, který tak musí míč odevzdat a stáhnout se na svou polovinu.
28'
K hlavičce se v pokutovém území dostal Angelo Fulgini, zamířil ale vysoko nad břevno.
26'
Hra se dál odbývá u středové lajny, daleko od obou branek.
23'
Nyní už se domácí radují z gólu. ALEXANDRE LACAZETTE nejprve skončil na trávníku, ale rychle se zvedl, využil přízemní přihrávky na pravou stravu vápna, odkud tvrdě a přesně střílel ke vzdálenější tyči.
21'
Alexandre Lacazette odehrál svůj pokus jen do dobře postavené zdi, kdyby míč přeletěl, mohlo to být více nebezpečnější.
19'
Sael Kumbedi si šel pro faul a dočkal se, jeho tým rozehraje těsně před hranicí vápna a je to slušná možnost.
18'
Špatná kombinace na druhé straně, Lyon bude vhazovat aut.
16'
Kombinace na jeden dotek u středové lajny Lyonu nevyšla, u míče Lens.
14'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Castello Lukeba). Domácí hráč počastoval skluzem Kevina Dansoa.
14'
Na druhé straně se nedovolený zákrok píská a navíc se bude žlutit.
12'
Domácí se faulu na útočné straně nedovolali, hra pokračuje.
10'
Hosté vyrazili do otevřené obrany Lyonu, zastavuje je ovšem ofsajd.
9'
Slušná možnost hostů, hlavičku jednoho z nich z bezprostřední blízkosti však brankář Lyonu zneškodnil.
8'
Sael Kumbedi prudký míč nedoběhl, ten mu utekl za postranní lajnu.
7'
Nicolás Tagliafico poslal nedovoleně k zemi Juliena Le Cardinala, rozehrává tedy hostující celek.
6'
Hosté kombinují na své polovině, nikam se zatím moc nehrnou.
3'
Anthony Lopes vyběhl proti míči a vyboxoval jej do bezpečí, čímž zabránil šanci soupeře.
3'
Jonathan Gradit centroval nebezpečně do pokutového území, míč byl ovšem odvrácen.
1'

Olympique Lyon: Lopes – Diomande, Lovren, Lukeba – Kumbedi, Caqueret, Tolisso, Tagliafico – Cherki – Lacazette (C), Barcola.
Náhradníci: Riou – Henrique, Boateng, Aouar, T. Mendes, Lepenant, A. Sarr, M. Dembélé, Lega.
Trenér: L. Blanc.

Racing Club de Lens: Samba – Le Cardinal, Gradit, Danso, Medina, Machado – S. Fofana (C), Samed, Fulgini – Sotoca, Thomasson.
Náhradníci: Leca – J. Onana, Haidara, Boura, D. Costa, Poręba, Frankowski, Openda, Labeau Lascary.
Trenér: F. Haise.

Rozhodčí: E. Wattellier – J. Aube, V. Evrard.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lens – Lyon 1:0
Lens – Lyon 1:1
Lyon – Lens 2:1
Lyon – Lens 3:2

Lyon z deseti ligovým soubojů na svém hřišti porazil Lens hned v osmi případech, jednou skončil mač remízou a jen jednou se radoval hostující celek.
Lens

I hostům se mimo svůj stadion poměrně daří, z jedenácti střetnutí si přivezli šestnáct bodů za tři výhry a hned sedm remíz, pouze v jediném případě se stalo, že by nebodovali, vstřelili dvanáct gólů a o čtyři góly méně inkasovali. Nyní drží velmi zajímavou sérii čtyř remíz mimo svůj stadion za sebou, naposledy hráli 1:1 s Lens.¨
Nejvíce gólů dosud zaznamenal Belgičan Lois Openda, jenž má na kontě devět zásahů.
Lyon

Lyonu se na svém hřišti spíš daří, třebaže v pomyslné tabulce mu náleží až osmá příčka, když z jedenácti utkání vybojoval osmnáct bodů za pět výher a tři remízy, vstřelil sedmnáct gólů a devět inkasoval. Na výhru před svými fanoušky však čeká už čtyři zápasy, naposledy zvítězil doma 30. října, kdy porazil Lille těsně 1:0.
Nejlepším střelcem týmu je s třinácti brankami Francouz Alexandre Lacazette, jenž na celkové prvenství ligy ztrácí jediný gól.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude uzavřeno 23. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu souboj týmů ze středu a vrchu tabulky, a sice Lyonu a Lens. Mírným favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.