Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Montpellier - 7. května 2023   17:05

Lyon
31' Lacazette (Barcola) • 59' Lacazette (Barcola) • 70' Lovren (Caqueret) • 82' Lacazette (Barcola) • 90+10' Lacazette
5:4
(1:2)
Montpellier
40' Wahi  (Chotard) • 41' Wahi   • 53' Wahi   • 55' Wahi  (Chotard)
Lyon
Lopes – Gusto (71. Kumbedi), Diomande, Lovren, Tagliafico (46. Henrique) – T. Mendes, Lepenant (59. Jeffinho) – Cherki, Caqueret, Barcola – Lacazette (C).
Riou – El Arouch, A. Sarr, M. Dembélé, Mam. Sarr.
B. Dechepy – B. Parinet Le Tellier, J. Haulbert
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Montpellier
Lecomte – Sacko, Jullien, Sakho (77. Estève), I. Sylla (46. Mavididi) – Ferri (C), Chotard – Nordin, Fayad (65. L. Leroy), Maouassa (65. Sainte-Luce) – Wahi (80. Germain).
Kamara – E. Tchato, Gueguin.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:14.
Když v 55. minutě hosté zvyšovali na 4:1, kdo z fanoušků nebo hazardních hráčů by si na výhru Lyonu v tu chvíli vsadil? Zřejmě málokdo očekával, že se domácí tým dokáže ještě zmátořit, ale stalo se. Lyon velmi rychle vstřelil kontaktní gól, o deset minut později snížil na rozdíl jediné branky a osm minut před koncem se mu povedlo vyrovnat. Poté byl nadále aktivnější, ale vypadalo to, že mač skončí remízou. Při poslední akci však hosté faulovali v pokutovém území a Lacazette z pokutového kopu dokonal neuvěřitelný obrat, sám pak čtyřiadvacátým zásahem sezóny přeskočil Mbappého v ligové tabulce střelců. Za hosty je třeba vyzdvihnout jiného borce, tím je Elye Wahi, jenž vstřelil všechny góly svého mužstva, na bodový zisk to ovšem nestačilo.
90+10'
90+10'
Lyon právě vstřelil branku!
Obrat dokonán, ALEXANDRE LACAZETTE poslal svou ránu do pravého horního rohu brány, kam Lecomte nemohl dosáhnout a podruhé v zápase strhává vedení na stranu svého mužstva. Ovšem v tomto případě už soupeř asi nebude míč čas na odpověď.
90+9'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Christopher Jullien).
90+8'
Lyon může dokonat obrat, je tu pokutový kop.
90+8'
Kouč hostujícího mužstva inkasuje žlutou kartu.
90+8'
Ale pozor, hlavní arbitr se jde podívat na video, zda nedošlo k faulu a nebude to pokutový kop.
90+7'
Domácí byli hodně rychle zpátky v útoku, obrovskou možnost měl Bradley Barcola, pravačkou však poslal balón vedle vzdálenějšího horního rohu brány. Stadionem to jen zahučelo.
90+6'
Konečně se může pokračovat, hosté posílají míč až k bráně Lyonu.
90+4'
Hra je přerušena, ošetření si vyžádal jeden z hráčů Montpellieru a v tomto případě nejde o natahování času, neboť k vidění je krvavé zranění na hlavě.
90+4'
Sinaly Diomande mohl dokonat fantastický obrant svého celku, hlavou však centrovaný míč odehrál jen do zámezí.
90+3'
Po faulu rozehraje Lyon z pravé hranice pokutového území, utkání graduje.
90+2'
Kombinace na jeden dotek domácích byla zastavena, Lyon pokračuje autovým vhazováním.
90'
Bylo tomu tak, avšak soupeři se povedlo odkopnout balón do bezpečí.
90'
Lyon rozehraje standardku na půli soupeře, následovat bude zřejmě dlouhý nákop do vápna.
89'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Falaye Sacko).
89'
Domácí se dožadovali faulu, hlavní arbitr ale nechal ve hře pokračovat a naopak faul o chvíli později přiznal Montpellieru.
87'
Nepřesná kombinace Lyonu končí balónem v zámezí, hosté vhazují a snaží se šetřit čas, jak jen to jde.
84'
Hosté šli málem zpátky do vedení, Maxime Estève však hlavičkoval v malém vápně jen do protihráče před sebou.
82'
Gólové hody nekončí, je vyrovnáno a to zřejmě zaslouženě. Cherki založil útočnou akci přihrávkou podél levé strany, míč dostihl Barcola a přihrál jej před malé vápno, kam naběhl nepohlídaný ALEXANDRE LACAZETTE, jenž prudkou ranou poslal míč do volné části hostující brány. Třiadvacátý gól v sezóně pro francouzského fotbalistu, který se v tuto chvíli dělí o celkové prvenství s krajanem Mbappém.
80'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.
80'
Špatná kombinace Lyonu, po které končí míč pouze v zámezí. Benjamin Lecomte s rozehrávkou spěchat nebude.
78'
Bradley Barcola sice dokázal tváří v tvář brankáři rozvlnit síť za jeho zády, předtím se ale provinil ofsajdem.
78'
Hosté chvíli drželi míč na útočné straně, ale už musí rychle zpátky.
77'
ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Maxime Estève.
75'
Útočná snaha Lyonu končí, neboť Thiago Mendes si počínal až příliš směle.
74'
Brankář Montpellieru vyběhl až k hranici pokutového území, kde sebral letící míč do rukou. Nechybělo ale moc a nepovedlo se mu to.
71'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Sael Kumbedi.
70'
Tak to je neuvěřitelné drama, už je to jen o gól. DEJAN LOVREN si před hranicí malého vápna vyskočil na vysoký centr a hlavou odehrál balón na vzdálenější stranu brány, kam Benjamin Lecomte nemohl dosáhnout.
69'
Malo Gusto střílel do vzdálenějšího dolního rohu brány, brankář hostů dokázal míč vyrazit.
69'
Střela hráče Lyonu z hranice pokutového území byla zblokována, Benjamin Lecomte zasahovat nemusel.
68'
A málem se do šance dostal Léo Leroy, zakončit se mu však nepovedlo.
68'
Hostům se povedlo vybojovat míč a dostat jej daleko od své brány, čímž se mohou na chvíli uklidnit.
67'
Další přihrávka směřovala před odkrytou část hostující svatyně, tentokrát byla odvrácena do bezpečí.
65'
ze hřiště odchází Khalil Fayad, přichází Léo Leroy.
65'
ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Théo Sainte-Luce.
63'
Lyon pokračuje v útočné aktivitě a hosté mají v obraně hodně práce.
61'
Už to bylo málem jen o gól, přihrávku před prázdnou bránu tečoval jeden z hráčů Montpellieru do břevna. Velké štěstí nyní stálo při hostujícím celku.
59'
Gólová přestřelka pokračuje. Barcola dostihl míč před brankovou lajnou, přihrál jej před prázdnou bránu, kam naběhl ALEXANDRE LACAZETTE, jenž měl už snadnou práci. Tímto zásahem se dostal na dostřel nejlepšího střelce ligy Mbappého, na kterého mu schází už jen gól.
59'
ze hřiště odchází Johann Lepenant, přichází Jeffinho.
58'
Domácím se málem povedlo vzápětí vstřelit kontaktní gól, ovšem Benjamin Lecomte tvrdou ránu Cherkiho dokázal vyrazit.
55'
Montpellier právě vstřelil branku!
Tak to neuvěřitelné představení hostujícího hráče, který dává čtvrtý gól. ELYE WAHI obešel vyběhnutého gólmana a poté z úhlu přes obránce dokázal dostat míč do prázdné brány. Lopes se ještě snažil situaci zachránit, ale neměl šanci.
54'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Elye Wahi). Hráč při oslavě třetího gólu sundal dres.
53'
Čepice na trávník, hattrick je tu. ELYE WAHI poslal pravačkou míč ze svého pohledu do levého dolního rohu brány a ač Lopes směr vystihl, na míč nedosáhl.
53'
Tak nakonec je vše jinak, Montpellier opravdu pokutový kop zahrávat bude.
52'
Hosté se dožadovali pokutového kopu, ovšem předtím se provinili ofsajdem.
51'
Velký tlak Lyonu v pokutovém území, žádný z hráčů se ale neodvážil střílet.
49'
Druhá půle začala obdobně jako ta první, opatrnou hrou z obou stran.
46'
ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Stephy Mavididi.
46'
ze hřiště odchází Nicolás Tagliafico, přichází Henrique.
46'
Dlouho se v první půli hrál vyrovnaný fotbal, krátce po půl hodině hry se domácí ujali vedení, ovšem do kabin nakonec odchází spokojenější soupeř, který dvěma slepenými brankami na počátku poslední pětiminutovky poločasu dokázali stav otočit. Kouč domácího celku má tak o přestávce svým svěřencům jistě co říct.
45+2'
44'
Další nebezpečný střelecký pokus hostů dokázala obrana Lyonu zblokovat.
44'
Nechybělo moc a bylo to o dva góly, Anthony Lopes však v tomto případě padl včas k zemi a přízemní ránu lapil.
41'
Hosté bleskurychle otáčí stav a vedou. Hlavní postavou byl znovu Johann Lepenant, jenž nedokázal balón odehrát do bezpečí, toho se zmocnil ELYE WAHI a svou střelu z pravé strany odehrál i za pomoci teče ke vzdálenější tyči.
40'
Nyní už se hosté radují. Lepenant si v rozehrávce až příliš hrál s balónem, toho využil Chotard, který soupeři míč sebral, poslal do šance spoluhráče, kterým byl ELYE WAHI, jenž skluzem tečoval balón k bližší tyči za vyběhnutého brankáře Lyonu.
39'
Nyní jsme byli svědky střeleckého pokusu, Arnaud Nordin střílel pravačkou, ovšem míč odehrál nijak prudce po zemi přímo do připraveného koše Lopese.
38'
Hosté kombinují dlouho na své polovině, je pravda, že domácí dobře napadají jejich rozehrávku.
35'
Málem se Lyon dostal do další velké možnosti, jeden z jeho hráčů však netrefil v dobré pozici míč.
33'
Hostující tým na druhé straně zastavuje ofsajd.
31'
Rayan Cherki poslal centr na vzdálenější tyč, kde zůstali volní dva jeho spoluhráči, Barcola dokázal skluzem udržet míč na hrací ploše, ten si vzápětí zpracoval ALEXANDRE LACAZETTE a levačkou jej odehrál k bližší tyči.
29'
Sinaly Diomande se snažil pohlídat míč v cestě do zámezí a vynutil si faul.
27'
Rohový kop rozehrál Montpellier, Anthony Lopes musel být ve střehu, neboť se míč se stočil pod břevno, povedlo se mu jej však vyrazit.
25'
Nepřesný pas na druhé straně, ani domácím se tak nepovedlo zahrozit.
23'
Issiaga Sylla si nedokázal zpracoval křižný centr u levé postranní čáry, jeho tým bude pokračovat autovým vhazováním.
20'
Další faul Lyonu, jenž znamená ztrátu balónu.
20'
Rayan Cherki v situaci jeden na jednoho přes protihráče nepřešel, vzápětí jeho tým navíc fauloval.
18'
Kombinaci před pokutovým územím Lyonu nevyšla, tečovaný míč letí ven z hrací plochy.
16'
Alexandre Lacazette trefil pouze dobře postavenou zeď, od níž se míč odrazil za postranní čáru.
15'
Alexandre Lacazette chtěl střílet z hranice vápna, avšak promáchl a balón netrefil. Dle hlavního arbitra to bylo s faulem a Lyon bude zahrávat přímý kop.
12'
Na trávníku zůstává po ataku protihráče ležet Khalil Fayad, karta udělena není.
10'
Rayan Cherki se vydal se spoluhráčům do rychlého brejku, pokazil však přihrávku a z šance tak nebylo nic.
9'
Domácím nevyšla kombinace před pokutovým územím, o míč tak přišli.
7'
Hra se odbývá u středové čáry, daleko od obou brankářů, kteří se zatím musí spíš nudit.
4'
Zatím se hraje vyrovnaný fotbal ze strany na stranu, ovšem bez šancí.
1'

Olympique Lyon: Lopes – Gusto, Diomande, Lovren, Tagliafico – T. Mendes, Lepenant – Cherki, Caqueret, Barcola – Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Henrique, Kumbedi, El Arouch, Jeffinho, A. Sarr, M. Dembélé, Mam. Sarr.
Trenér: L. Blanc.

Montpellier HSC: Lecomte – Sacko, Jullien, Sakho, I. Sylla – Ferri (C), Chotard – Nordin, Fayad, Maouassa – Wahi.
Náhradníci: Kamara – Sainte-Luce, Estève, L. Leroy, E. Tchato, Germain, Mavididi.
Trenér: M. Der Zakarian.

Rozhodčí: B. Dechepy – B. Parinet Le Tellier, J. Haulbert.
Vzájemné zápasy

Poslední souboj na trávníku Lyonu skončil vysokou hokejovou výhrou domácího mužstva 5:2, předtím to byly ovšem vždy vyrovnané souboje končící maximálně o gól.
Montpellier

Hosté se nachází v poměrně klidném středu tabulky, daleko od pohárových, ale i sestupových míst. Mimo svůj trávník se jim daří střídavě, ze šestnácti klání si přivezli dvacet bodů za šest výher a dva nerozhodné výsledky, vstřelili šestadvacet branek a o jednu více inkasovali. Naposledy si přivezli všechny body z Monaca, kde vyhráli vysoko 4:0.
Nejlepším střelcem je další francouzský hráč, a sice Elye Wahi se třinácti zářezy na kontě.
Lyon

Domácí tým bojuje o pohárová místa, ovšem na páté místo ztrácí šest bodů, takže si nesmí dovolit zaváhat a doufat v bodovou ztrátu soupeřů. Na svém hřišti odehrál šestnáct klání a zaznamenal šestadvacet bodů díky sedmi výhrám a pěti remízám, skórovat ve čtyřiadvaceti případech a o deset branek méně inkasoval. Naposledy však před svými fanoušky nestačil na Marseille, které podlehl 1:2.
S rovnými dvaceti góly je nejlepším střelcem mančaftu Francouz Alexandre Lacazette.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.