Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Auxerre - 30. dubna 2023   20:45

Marseille
75' Ünder (Clauss) • 77' Sánchez (Guendouzi)
2:1
(0:1)
Auxerre
33' B. Touré
Marseille
López – Mbemba (70. Guendouzi), Gigot, Kolašinac (90+4. Balerdi) – Clauss, Rongier (C), Veretout, Kaboré (46. Tavares) – Ünder (89. Bailly), Sánchez – Oliveira (70. Payet).
Ngapandouetnbu, Blanco – Elmaz, Malinovskyj.
Pignard – Drouet, Boudikian
Stade Vélodrome, Marseille
Auxerre
Radu – Jeanvier, Jubal, Pellenard (87. Dugimont) – Raveloson, M'Changama (79. G. Perrin), B. Touré (C), Zedadka – Hein (79. Sinayoko), Da Costa (79. Sakhi) – Niang (67. Abline).
Léon – Autret, Danois, Lipinski.

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji všem čtenářům za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 12:5. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:6.
Dlouho to vypadalo, že Auxerre získá tři body proti dalšímu silnému soupeři, což se dařilo zejména díky důsledné defenzivě. Ta se ale rozpadla na pouhé dvě minuty, což stačilo Marseille k tomu, aby urvalo plný bodový zisk. Mírné chyby obránce v 75. minutě využil Cengiz Ünder a o dvě minuty později na něj navázal úspěšným únikem Alexis Sánchez. Následně si to domácí bez problémů pohlídali a i přes dramatický průběh utkání si nakonec pohlídali téměř povinné tři body.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Leonardo Balerdi.
90+3'
Hromadný souboj ve středu hřiště zvládl lépe Olympique, Dimitri Payet následně odcentroval, ale žádný z jeho spoluhráčů před bránou nebyl.
90+1'
Hamza Sakhi dost nečekaně vypálil z velké vzdálenosti, navíc se střela opravdu povedla, protože se točila pod horní tyč, avšak Pau López byl tentokrát připraven!
90'
Marseille velmi aktivně napadá a soupeře prakticky ani nepouští na svou polovinu.
89'
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Eric Bailly.
88'
Nuno Tavares si přebral přihrávku na hraně šestnáctky a vzápětí zkusil štěstí, míč ale neměl v ideální pozici, a proto letěl vysoko nad bránu.
87'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Théo Pellenard, přichází Rémy Dugimont.
86'
Alexis Sánchez zůstává při chuti a opět se uvolnil v pravé části pokutového území, tentokrát ale pálil z velkého úhlu a nejspíš kvůli tomu bránu netrefil.
85'
Nuno Tavares je i nadále na levém křídle hodně rychlý, tentokrát ale nešel do zbrklého centru, spíše se snažil míč co nejdéle podržet.
83'
Už zase mohl platit vyrovnaný stav, ve středu šestnáctky totiž dostal prostor Matthis Abline, takže přišla střela, která se ale vůbec nepovedla a skončila až na tribuně za bránou.
82'
Hosté se přece jen dostali dopředu a hned nadějný centr vymyslel Birama Touré, žádný z jeho spoluhráčů na něj ale nenavázal.
81'
Alexis Sánchez si našel příliš dlouhou přihrávku a následně zkoušel centrovat, Jubal se mu ale postavil do cesty a nakonec ho obral o balón.
80'
Najednou je to Auxerre, které musí dotahovat. Marseille se ale v žádném případě nechce dostat pod tlak a samo pokračuje v útočení.
79'
ze hřiště odchází Youssouf M'Changama, přichází Gaëtan Perrin.
79'
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Lassine Sinayoko.
79'
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Hamza Sakhi.
77'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí udeřili podruhé jako blesk z čistého nebe! Jednoduchou akci přes pravé křídle vyřešil výbornou průnikovou přihrávkou Matteo Guendouzi, který tak vyslal do úniku ALEXISE SÁNCHEZE, jenž ho vyřešil prudkou střelou mezi nohy brankáře. Asistence: Matteo Guendouzi.
75'
Olympique je odměněn za svůj neustálý tlak a konečně vyrovnává! Hosté při bránění předvedli snad první větší zaváhání, protože Jonathan Clauss dostal přihrávku před bránícího hráče na CENGIZE ÜNDERA, který bez váhání zakončil přímo ke vzdálenější tyči. Asistence: Jonathan Clauss.
74'
Matthis Abline vedl protiofenzivu prakticky sám, nakonec tedy i sám zkusil štěstí, ale vymyslel jen přízemní střelu, kterou Pau López bez problémů pokryl.
73'
Střídající hráči se hned zapojili do hry, Matteo Guendouzi se dokonce s míčem dostal do šestnáctky a vymýšlel další centr, obránce v cestě ale řekl opět důrazné ne.
72'
Auxerre po delší době kombinuje na útočné polovině, ale kombinace neměla dlouhého trvání, protože přišla jediná přesnost, které domácí okamžitě využili.
70'
ze hřiště odchází Chancel Mbemba, přichází Matteo Guendouzi.
70'
ze hřiště odchází Vitor Oliveira, přichází Dimitri Payet.
70'
Marseille už má pouhých dvacet minut, ke vstřelení gólu se navíc stále pořádně nepřiblížila. Nyní to sice hlavou zkoušel Chancel Mbemba, ale i on mířil hodně vysoko.
68'
Konečně si někdo z domácích našel centrovaný míč, byl Alexis Sánchez, ale střela mu hrubě nesedla, protože letěla několik metrů nad bránu.
67'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Matthis Abline.
66'
Jonathan Clauss si na zadní tyči našel odražený míč a okamžitě pálil volejem, jenže zase byl v cestě jeden z obránců.
65'
Nuno Tavares je pořád v akci, tentokrát vymyslel dobrý centr, jenže se do něj vložil obránce hostů, který hlavou srazil míč do rukavic svého brankáře.
64'
Nuno Tavares dostal přihrávku moc daleko, míč mu tedy proklouzl až mimo hrací plochu, takže si Auxerre bude moci opět oddechnout.
62'
M'Baye Niang už se otáčel k průnikové přihrávce, tvrdým zákrokem ho ale zastavil Sead Kolašinac, který podle rozhodčího nefauloval.
61'
Julian Jeanvier se výborně vrátil proti nakopnutému míči a zabránil tak jakémukoliv úniku. Balón ale pro své spoluhráče nezískal.
60'
Vstupujeme do závěrečné třetiny zápasu, přičemž favorizované Marseille stále ztrácí jednu branku. Jednoznačně je ale lepším týmem a na soupeře pořádně tlačí.
59'
Gauthier Hein si ze souboje odnesl nějaký bolestivý šrám a chtěl nechat přerušit hru, to se mu však nepovedlo, takže se po chvíli zvedl a jde pomoci svým spoluhráčům při bránění.
58'
Olympique nepolevuje v náporu, spíše ho stupňuje. Nuno Tavares se tak okamžitě pokoušel napravit svou zahozenou šanci, jenže jeho pozice byla neskutečně složitá a proto není divu, že míč skončil vysoko nad bránou.
56'
Nuno Tavares přišel na druhý poločas a hned se mohl stát hrdinou, jenže po přihrávce před odkrytou klec příliš dlouho čekal, obránci tedy proti němu vrhli a nakonec jeho pokus zablokovali!
55'
Gauthier Hein nezpracoval prudkou přihrávku v pokutovém území, míč se od něj navíc odrazil mimo hřiště, takže následně rychle rozehrává Pau López.
54'
Jonathan Clauss je i nadále velmi aktivní a výborně si naběhl za obranu, pohlídal si o ofsajd. Zkazil ale následnou přihrávku, která neprošla přes bránícího hráče.
53'
Rayan Raveloson si dával s vhozením autu opravdu na čas, stejně mu to ale moc nepomohlo, protože hned po rozehrání míč získalo Marseille.
51'
Jubal dobře stínoval protihráče a v pokutovém území nakonec zabránil i centru, jenže míč ho trefil do ruky. Byl to ale přirozený pohyb a navíc měla ruka blíže k tělu, takže se o penaltě jednat nemůže.
50'
Hosté překazili útok soupeře hned v samotném zárodku, sami tedy mohli směřovat dopředu. Místo toho ale nakonec zvolili zpětnou přihrávku, aby nic neriskovali.
49'
Konečně tu máme střelu na bránu od domácích, postaral se o ní Vitor Oliveira. Jeho pokus byl ale hodně slabý, navíc letěl přímo doprostřed, takže to měl Ionuț Radu jednoduché.
48'
Jonathan Clauss už zase zrychloval na pravé straně, jenže přihrávka byla dlouhá a příliš nečekaná, kvůli čemuž skončila až za brankovou čárou.
46'
ze hřiště odchází Issa Kaboré, přichází Nuno Tavares.
46'
Marseille nalétlo do zápasu jako uragán a v úvodních dvaceti minutách totálně tlačilo svého soupeře. Důležitá první branka ale nepřišla, Auxerre se proto dostalo do zápasu a hned o pár minut později z toho těžilo. Neuvěřitelně přesnou střelu z dálky vytasil Birama Touré, který hned překonala Paua Lópeze, takže hosté se prosadili ze své jediné střely. Domácí se následně vrátili na kontě, ale další velkou příležitost si už nevypracovali, takže ve druhé půli budou muset pořádně zlepšit své zakončení.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
45+2'
45+1'
Olympique pokračuje v náporu, i když času už moc nezbývá. Auxerre samozřejmě brání v plných a doufá, že vedení do přestávky už udrží.
45'
Ionuț Radu bez problémů pokryje přetažený centr a následnou rozehrávkou vůbec nepospíchá. První přestávka se totiž rychle blíží.
43'
Marseille rozehrává další roh s pořadovým číslem deset, což je skoro až neuvěřitelné. I přesto ani jeden rohový kop nepřinesl střelu na bránu, což platí i tentokrát.
42'
Gauthier Hein poměrně rychle rozehrál přímý kop centrem, ten byl ale příliš vysoký, takže skončil až v rukavicích Paua Lópeze.
41'
Alexis Sánchez zase šáhl po skluzu, tentokrát to odnesl Rayan Raveloson. Domácí forvard tak už tentokrát musel vidět žlutou kartu.
41'
Po dalším rohu byl zase míč blízko brány hostů, ani tentokrát však nepřišlo zakončení a hned jak to bylo možné, domácí uklidili balón odkopem.
40'
Domácí byli v pokutovém území rovnou ve čtyřech, ale ani tentokrát nadějná přihrávka nenašla zakončujícího hráče.
39'
Přece jen Auxerre ještě zahrozilo, konkrétně to rozjel Nuno Da Costa, který si hledal prostor v šestnáctce, ale protihráče nakonec neoblafnul.
38'
Jordan Veretout opět centroval přímo do malého vápna, tam stálo dohromady snad deset fotbalistů, ale i přesto tudy míč proletěl bez povšimnutí.
37'
Auxerre se po vstřelení branky soustředí hlavně na bránění a tento nadějný stav chce udržet minimálně do přestávky.
36'
Ionuț Radu svou rozehrávkou zase žádného spoluhráče nenašel a hrát opět mohou domácí. Ti to také zkoušeli nákopem, ale tentokrát byli neúspěšní.
34'
Domácí samozřejmě okamžitě usilují o odpověď, hosté ale pokračují ve velmi svědomité defenzivě a i nadále protihráče nepouštějí ke střele na bránu.
33'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Při pohledu do statistik Auxerre zaostává ve všech ohledech, nyní se ale dostává do překvapivého vedení! Olympique doplatil na své časté fauly, po dalším z nich sice centr zlikvidoval Pau López, ale míč srazil pouze na nohu BIRAMA TOURÉHO, který neuvěřitelným volejem z dálky rozvlnil síť.
31'
Cengiz Ünder vyslal velmi nadějný vzdušný pas na zadní tyč, Alexis Sánchez ale stihl míč pouze za brankovou čárou, kvůli čemuž ho zase poslal jen do boční sítě.
30'
Auxerre díky přímému kopu mohlo konečně zahrozit, k čemuž však příliš blízko nemělo. V pokutovém území se sice chvíli drželo, ale Marseille žádné zakončení nedovolilo.
28'
Youssouf M'Changama byl při hlavičkovém souboji mírně přistrčen, což faul rozhodně nebyl, avšak hráč hostů následně velmi ošklivě došlápl a potřebuje ošetření, protože to nevypadalo vůbec dobře.
27'
Další faul opět předvedli domácí fotbalisté, hosté tak následně nakopávali dopředu. I tentokrát ale vyzněl hromadný souboj pro hráče Marseille.
26'
Issa Kaboré si velmi šikovně narážel s Cengizem Ünderem, jenže následně selhal při zpracování, takže z toho nic nebylo.
24'
Až teď jsme se dočkali prvního nedovoleného zákroku, dopustil se ho Alexis Sánchez. A hned to bylo dost tvrdé, protože předvedl skluz zezadu.
23'
Kombinace domácích byla tentokrát až příliš rychlá, i když Marseille disponuje dost mrštnými hráči. Míč tak skončil mimo hrací plochu a hrát bude gólman Auxerre.
22'
Nuno Da Costa byl ve středu hřiště hodně rychlý, nakonec ho ale protihráči hraničním zákrokem odstavili od míče. Faul se ale nepíská.
21'
Chancel Mbemba z pravé strany vyslal hodně vysoký centr. Míč se i poměrně nečekaně udržel na hrací ploše a Auxerre díky tomu konečně může mířit dopředu.
19'
Od rohového praporku letěl centr na zadní tyč, kde byl připravený Alexis Sánchez, ale ten hlavou poslal míč jen do boční sítě.
19'
Jonathan Clauss měl spoustu volného prostoru na levém křídle, nakonec šel do zakončení sám, ale to bylo sražené na další roh.
17'
Auxerre se s míčem zase dlouho neohřálo a musí se opět jenom bránit. Teď alespoň vyhnala protihráče na jejich polovinu.
16'
Další příležitost měl Vitor Oliveira po centru, avšak ten nedostal úplně ideálně, a podle toho také vypadala střela. Opět tedy bude rozehrávat Ionuț Radu.
15'
Marseille má i nadále jednoznačně navrch. Nyní z toho těžil Vitor Oliveira, který pálil z hranice šestnáctky, ale ani on se netrefil.
14'
Jonathan Clauss si nadějně obhazoval protihráče, ten ho však nakonec zablokoval tělem a následně odkopl míč mimo nebezpečnou zónu.
12'
Vitor Oliveira v souboji rovnou dvakrát skončil na zemi, ale míč i přesto nakonec získal, a proto mohl přijít další nadějný centr, který však skončil dalším nepřesným zakončením.
10'
Olympique poprvé pořádně zahrozil! Roh z pravé strany se povedl na jedničku, centr tak skončil přímo na hlavě Seada Kolašinace, který ale bránu o pár centimetrů minul!
9'
Issa Kaboré nemohl zachytit vysoký míč na pravém křídle, ten tedy končí v autu a hosté obranu opět zvládli.
8'
Alexis Sánchez si dobře sběhl za obranu a rozjel tak nadějnou útočnou akci, hosté ale včas zahustili prostor a nakonec protihráče zatlačili zpět.
7'
Ani jednomu týmu nyní nevyšly průnikové přihrávky. Nakonec z toho lépe vyšlo Auxerre, které může pokračovat v kombinaci.
6'
Poprvé se dopředu vrhli také hosté, konkrétně se snažil dostat k zakončení Gauthier Hein, ale v pokutovém území skončil pouze na zemi. Penaltu si ale nevymodlil.
5'
Marseille hned od úvodních minut udává tempo hry a nyní dokonce získalo rohový kop. Ten byl rozehrán nakrátko a až poté přišel centr, který ale vyrazil pozorný Ionuț Radu.
2'
Hrají už také hráči Auxerre, kteří dobře zvládli kombinaci na středu hřiště. Akim Zedadka ale následně při individuálním souboji zbytečně přišel o míč.
1'
Úvodní výkop patřil domácím fotbalistům, kteří následně zkoušeli jít dopředu přes obě křídla, ale ani na jedné straně to nevyšlo.
1'

Olympique Marseille: López – Mbemba, Gigot, Kolašinac – Clauss, Rongier (C), Veretout, Kaboré – Ünder, Sánchez – Oliveira.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Bailly, Guendouzi, Tavares, Balerdi, Elmaz, Payet, Malinovskyj.
Trenér: Igor Tudor.

AJ Auxerre: Radu – Jeanvier, Jubal, Pellenard – Raveloson, M'Changama, B. Touré (C), Zedadka – Hein, Da Costa – Niang.
Náhradníci: Léon – Autret, Sinayoko, Dugimont, Abline, Danois, Sakhi, G. Perrin, Lipinski.
Trenér: Christophe Pélissier.

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Boudikian.
Aj Auxerre
Auxerre na tom poslední dobou také není vůbec zle a úspěšně se dostává ze sestupové zóny. Avšak i přesto, že Auxerre bodovalo v devíti z posledních deseti zápasů, na sedmnáctý Brest má pouze jednobodový náskok, což fanouškům tohoto týmu stále připomíná nepovedený podzim. Jak jsem již zmiňoval, aktuálně je to ale mnohem lepší, dnešní hosté dokonce ještě nedávno drželi šňůru tří výher v řadě. Naposledy ale remizovali s Lille, což ale zpětně vzato není vůbec špatné proti pátému týmu tabulky. I dnes by Auxerre bralo remízu všemi deseti.

Poslední tři utkání
Auxerre vs. Lille – 1:1
Auxerre vs. Nantes – 2:1
Ajaccio vs. Auxerre – 0:3
Olympique Marseille
Marseille hraje poslední dobou v obrovské pohodě a tomu také odpovídá postavení v tabulce. Olympique se totiž nachází na druhém místě, přičemž na vedoucí PSG ztrácí osm bodů, což se dá ještě teoreticky dohnat, pokud se pařížskému celku přestane dařit. Každopádně tým z jižní Francie neprohrál už sedm po sobě jdoucích zápasů, avšak v rámci této série třikrát remizoval. Aktuálně má ale na kontě dvě výhry v řadě, vyšlápl si na Troyes a Lyon, tudíž tuto šňůru dnes bude chtít ještě vylepšit.

Lyon vs. Marseille – 1:2
Marseille vs. Troyes – 3:1
Lorient vs. Marseille – 0:0
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům! Ligue 1 má tento víkend na programu již 33. kolo, přičemž poslední utkání celého kola proti sobě sehrají Marseille a Auxerre. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.