Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lens - 22. října 2022   21:00

0:1
(0:0)
Lens
78' D. Costa
Marseille
López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (22. P. Gueye) – Clauss (80. Kaboré), Rongier (C), Veretout, Tavares – Guendouzi (76. Payet), Harít (76. Ünder) – Sánchez (76. Dieng).
Blanco – Gerson, L. Suárez, I. Touré.
Millot – Viala, Favre.
Stade Vélodrome, Marseille
Lens
Samba – Haidara, Danso, Medina – Frankowski, Samed, J. Onana (57. D. Costa), Sek. Fofana (C), Machado (82. Boura) – Sotoca, Openda (57. W. Saïd).
Leca – Buksa, Claude-Maurice, Fortes, Poręba, Barry.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním měla navrch Marseille, po přestávce už bylo lepší Lens. Taktickou bitvu rozhodl zhruba čtvrt hodiny před koncem David Costa, když jeho střela z dálky s přispěním teče obránce Leonarda Balerdiho zapadla přímo pod břevno.

Lens se minimálně do zítřka posunulo na druhé místo před Lorient, zatímco potřetí v řadě poražená Marseille může vypadnout z TOP 4.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4.
Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:20.
90+3'
90+3'
Detailní záběr na Leonarda Balerdiho odhalil nervozitu v jeho tváři. Dobře si uvědomuje, že jeho Marseille už s výsledkem nic nezmůže...
90+2'
Dobrá práce. Issa Kaboré ubránil některého z útočících hráčů a Brice Samba s odkopem vůbec nespěchá.
90'
Marseille potřebuje srovnat a už nechává otevřená zadní vrátka. Do nich teď vešel Wesley Saïd, ale Chancel Mbemba ho nakonec vytlačil.
88'
Houf hráčů v pokutovém území očekával centr a ten skutečně přišel. Jenže Ünderovi odkopl míč Danso a Mbemba v hlavičkovém souboji fauloval Ismaëla Bouru.
87'
Přihrávka na levé křídlo a sražený centr, po kterém Dimitri Payet rozehraje roh.
86'
Když to nešlo kombinačně, vzal to Pape Gueye na sebe. Jeho individuální průnik zastavili hosté faulem.
84'
Fotbalisté Marseille drží balón na kopačkách a vyměňují si s ním krátké přihrávky. Pokoušejí se rozebrat obranu soupeře, aby se mohli dostat ke střele.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens:
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Ismaël Boura.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Issa Kaboré.
78'
Lens právě vstřelilo branku!
Tribuny oněměly po střele, kterou ze střední vzdálenosti vyprodukoval DAVID COSTA. Míč si vedl z levé strany a na ose se do něj tvrdě opřel. Obránce Leonardo Balerdi stihl zvednout nohu a tím balon přizvednout, ne však dostatečně a ten zapadl přímo pod břevno.
78'
Dimitri Payet zatím jenom ofsajdem.
77'
Igor Tudor touží vyhrát, a proto čtvrt hodiny přec koncem sáhl k trojnásobnému střídání. Jak se mu Bamba Dieng, Cengiz Ünder a Dimitri Payet odvděčí?
76'
ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Dimitri Payet.
76'
ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Cengiz Ünder.
76'
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Bamba Dieng.
75'
Celkové držení míče: 58% : 42%.
Držení míče ve 2. poločase: 41% : 59%.
74'
Domácí v přímočaré akci prostrčili míč doprava na Guendouziho, do jeho střely vpadl obětavý Kevin Danso.
73'
Zajímavá nabídka od Floriana Sotocy na přední tyč. Tam si, myslím, nabíhal Seko Fofana, jenže Leonardo Balerdi ho dokázal ubránit.
71'
Dvacet minut před koncem tak Marseille hraje s Racingem stále bez branek.
70'
Standardka pro Lens z nebezpečné pozice dva metry před šestnáctkou. Zleva se k míči postavil David Costa, zprava Przemysław Frankowski a oba do poslední chvíle tajili, kdo z nich vystřelí. Nakonec to byl prvně jmenovaný, kterému se nepovedlo obstřelit zeď.
68'
Tomu se Olympique hravě ubránil.
67'
Seko Fofana protáhl Lópeze dobře mířenou střelou k tyči, po které Lens rozehraje roh.
65'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Matteo Guendouzi).

Ofenzivní záložník je potrestán za řeči.
64'
Chancel Mbemba obdržel přihrávku na střed vápna a mezi dvěma obránci chtěl prostřelit Sambu. Konžský gólman šel okamžitě do pokleku a tak trochu hokejovým zákrokem míč vyrazil.
63'
Amín Harít po souboji s Frankowskim padá uvnitř vápna k zemi! Penalta se nepíská.
61'
Przemysław Frankowski vypálil ze střední vzdálenosti levačkou asi metr nad břevno.
60'
Celkové držení míče: 61% : 39%.
Držení míče ve 2. poločase: 35% : 65%.
59'
Centr z rohového kopu zlikvidoval gólman Samba, jeho tým pak ale ještě čelil dalšímu. Tentokrát už spolehlivě zakročili obránci.
58'
Chancel Mbemba odhodlaně protančil na pravou stranu vápna a znenadání vystřelil. Massadio Haidara srazil balon na roh.
57'
ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází David Costa.
57'
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Wesley Saïd.
55'
Obraz hry se oproti úvodní půli úplně změnil a publikum už na to reaguje pískáním. Pape Gueye opět nechal vystřelit Fofanu, který z boku rozvlnil jen boční síť.
54'
Marseille znovu bránila. Seko Fofana si potáhl míč kolem Gueyeho a vystřelil na přední tyč. Pau López zasahovat nemusel.
53'
Hezká kombinace na malém prostoru dostala do akce Sotocu. Ten na hranici vápna hledal lépe postaveného Opendu, ale do přihrávky vložil nohu Balerdi.
51'
Lens je po přestávce překvapivě aktivnějším týmem. Ale vzrůstá počet faulů. Třeba jako když si teď Alexis Sánchez na útočné půlce vyšlápl na Kevina Dansa.
50'
Žlutá karta pro tým Racing Club De Lens (Massadio Haidara).

Pravý bek podkopl v souboji o míč Haríta.
49'
Salis Abdul Samed si dobře pokryl balon před Jordanem Veretoutem. A o chvíli později dostal přihrávku doběhu, kterou ovšem nevyužil.
47'
Současně kopli Jordan Veretout a Jean Emile Onana do míče, který se pak dokutálel za koncovou čáru. Hosté chtěli odkop a domácí roh. Sudí Millot se nakonec přiklonil na stranu bránícího se Lens.
46'
Marseille svého protivníka přehrála, ale potíž byla v proměňování šancí. Jordan Veretout, Amín Harít ani Jonathan Clauss ty své nedali, přitom posledně jmenovaný měl v závěru poločasu hned dvě. I Racing si sem tam něco vytvořil, ale rozhodně toho nebylo tolik, jak co do množství, tak co do rizika.

Ještě uvidíme, jak velkou ztrátou pro Marseille bude Sead Kolašinac, kterého ve 22. minutě musel nahradit méně zkušenější Pape Gueye.
Držení míče: 67% : 33%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:0.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:11.
45+8'
45+8'
Lens ještě ubránilo standardku a teprve teď je jasné, že do kabin se půjde za stavu 0:0.
45+7'
První poločas se hodně přetahuje, toho ošetřování na jeho konci je skutečně dost.
45+6'
Další tvrdý direkt tentokrát od Dansa schytal Alexis Sánchez. Kevin Danso se po něm v osobním souboji ohnal loktem a za tohle nejspíš měla přijít karta.
45+4'
Hosté tak museli s rohovým kopem nějakou dobu vyčkat. Teprve pak Deiver Machado dostal pokyn a rozehrál centrem na branku, kde stál připravený López.
45+2'
Pape Gueye a Przemysław Frankowski jsou ošetřováni přímo na hrací ploše.
44'
Dvě velké šance Marseille v jedné minutě! Nejprve Nuno Tavares lobem z boku poslal spoluhráče přímo před Sambu, ale ten ho díky tomu, že dal obě nohy k sobě, vychytal. V navazující akci dostal příjemnou přihrávku za obranu Jonathan Clauss, ale balon po odskoku netrefil vůbec ideálně a špičkou kopačky těsně minul tyč!
42'
Hosté rychle přenesli hru na druhou stranu hřiště a tam kopali roh. Do centrovaného míče se položil Balerdi a odkopl ho do bezpečí.
41'
Slibně vypadala i další akce Marseille, než ji na pokyn svého asistenta přerušil Benoit Millot. Mohl za to v ofsajdu stojící Jonathan Clauss.
40'
Fotbalisté Marseille zleva dostali míč nebezpečně blízko branky a před ní čekali na zajímavý odraz. Nedočkali se.
38'
Žlutá karta pro tým Racing Club De Lens (Jean Emile Onana).

Onana ve středu pole převálcoval Haríta, další taxativní trest.
37'
Na druhé straně si vytvořil prostor pro střelu Seko Fofana. A na rozdíl od svého protivníka měl přesnější mušku. Pau López byl však na střelu doprostřed brány připraven a nepřipustil změnu skóre.
36'
Ten se o chvíli později mohl pomstít gólem, ale to byl nesměl zevnitř vápna přestřelit.
34'
Žlutá karta pro tým Racing Club De Lens (Florian Sotoca).

Sotoca při svém útočném výletu ztratil míč a při pokusu o jeho opětovný zisk podťal Jonathana Clausse.
33'
Massadio Haidara ve vápně přehlavičkoval Haríta pouze za cenu rohového kopu, který potom hosté zodpovědně odbránili.
31'
Rychlá předávka míče na hranici vápna a stejně pohotová levačka od Amína Haríta nadělala starosti Sambovi. Konžský gólman ve službách Racingu si nakonec poradil, i když měl kvůli bránícímu Haidarovi částečně zakrytý výhled.
30'
Držení míče: 64% : 36%.
29'
Přechod středem hřiště znamenal ztrátu míče. Ten teď drží fotbalisté Marseille a já jsem zvědavý, co Tudorův tým vymyslí.
27'
Fotbalisté Racingu si varování vzali k srdci a raději už s poklidem kombinuji na svém.
26'
Jordan Veretout se krásně položil do Claussovy zpětné přihrávky, ale akrobatický volej poslal jenom nad branku. Škoda, tohle mohl být výstavní gól.
24'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Igor Tudor).

Trenér Marseille protestoval tak vehementně, až se mu to nevyplatilo. Rozhodčí ho potrestal za nesportovní chování. Já osobně nechápu, čemu se Igor Tudor divil, vždyť Rongierův šlapák na Machada byl zcela evidentní...
23'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Valentin Rongier).

Domácí středopolař atakoval Machada bolestivým šlapákem, je z toho druhá žlutá karta pro Marseille.
22'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Pape Gueye.
21'
Ajéje, tohle vypadá na nějaké zranění. Sead Kolašinac nevypadá vůbec dobře a kulhá směrem k lavičce.
20'
Že by Lens převzalo iniciativu? Útok Racingu si vzal na starost Loïs Openda, sám vnikl do vápna, ale proti Mbembovi se ukličkoval k pádu.
19'
Przemysław Frankowski si znovu na pravé straně narazil míč se Samedem, všemu ale učinil přítrž Nuno Tavares.
17'
Przemysław Frankowski zprava hledal nízkým centrem Sotocu. Francouzský útočník se k balonu nedostal, protože se pro něj dříve ohnul gólman López.
16'
Seko Fofana musel po tvrdém pádu vyhledat ošetření, ale už je zpátky na nohou a pokračuje ve hře.
15'
14'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Sead Kolašinac).

Levý bek zastavil rodící se kontr tím, že ještě na útočné polovině nastavil nohu Fofanovi a ten přes ní přepadl.
13'
Lens se čím dál více dostává do hry. O balon za obranu si řekl Jean Onana, ale stejně jako před ním Deiver Machado se nechal chytit v ofsajdu.
11'
Z brejku vymyslel sólo akci Loïs Openda a dokázal ji zakončit. Belgičan si navedl míč z levé strany, ale jeho nepříliš razantní střelu Pau López snadno zkrotil.
10'
Tam už zase hraje Marseille. Roztažení hry doprava, kde působí Jonathan Clauss, narazil si s Rongierem, ale pak o balon přišel.
8'
Obléhání pokutového území netrvalo dlouho. Rongierovu nahrávku na Sáncheze zachytil Kevin Danso a přes svoje spoluhráče posunul hru ke středu.
7'
K němu se postavil Amine Harit a ze všech možných variant si vybral rozehrávku na kratší vzdálenost, po které Olympique zahájil kombinaci.
6'
Claussův nízký centr Deiver Machado do šestnáctky nepustil, Marseille má výhodu rohového kopu.
5'
Už i hosté vystrčili drápky. Jmenovitě Deiver Machado, který za obranou převzal průnikovou přihrávku. Avšak bohužel pro Lens byl přistižen v ofsajdu.
3'
Marseille je od začátku aktivnějším mužstvem. U míče byl znovu Nuno Tavares, do vápna ho zkoušel poslat lobem, ale na ten zareagoval stoper Danso.
2'
Souboj předních týmů Ligue 1 už má první střelecký pokus. Ve střední vzdálenosti od branky si srovnal míč Tavares, ale vypálil jen vysoko nad.
1'
A je to tady! Základní jedenáctky se objevily v hledáčku kamer, před něž je přivedl Benoit Millot. Domácí oblékli bílé dresy a provedou výkop, hosté odehrají zápas ve žluto-červených barvách.

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac – Clauss, Rongier (C), Veretout, Tavares – Guendouzi, Harít – Sánchez.
Náhradníci: Blanco – Gerson, Dieng, P. Gueye, Payet, Kaboré, Ünder, L. Suárez, I. Touré.
Trenér: Igor Tudor.

Racing Club De Lens: Samba – Haidara, Danso, Medina – Frankowski, Samed, J. Onana, Sek. Fofana (C), Machado – Sotoca, Openda.
Náhradníci: Leca – Boura, Buksa, Claude-Maurice, D. Costa, Fortes, Poręba, W. Saïd, Barry.
Trenér: Franck Haise.

Rozhodčí: Millot – Viala, Favre.
Zápas na Stade Vélodrome v Marseille začne ve 21 hodin a vy jste k němu srdečně zváni!
V říjnu zaznamenal svou první prohru i Lens. Racing poznal přemožitele v Lille, na jehož hřišti padl nejtěsnějším rozdílem. Na rozdíl od Marseille si však v minulém kole spravil chuť výhrou nad Montpellierem, když chybu kapitána Savaniera potrestal Wesley Said.
V lize se fotbalisté Marseille dlouho přetahovali o vedoucí flek s PSG, ale v říjnu jim už došel dech. Přitom nechybělo moc, aby potupnou domácí prohru s ligovým nováčkem Ajacciem aspoň částečně odčinili v Paříži, jenže proti tomu byl Brazilec Neymar. Porážky 1:2 a 0:1 jsou pro Marseille vůbec první v sezoně.
Marseille to má o to těžší, že kromě domácí soutěže nastupuje i v Lize mistrů a musí správně rozložit síly. Že to není vůbec snadné, ukázala hned úvodní dvě kola milionářské soutěže. Marseille v nich nestačila ani na Tottenham, ani na Frankfurt a bez vstřelené branky se krčila v zákoutí skupiny D. V utkáních s lisabonským Sportingem už ale vyšlo vše tak, jak mělo a po domácí výhře 4:1 a venkovní 2:0 se Marseille vrátila do hry o první místo.
V Marseille bude k vidění šlágr kola! Na hřiště čtvrtého celku Ligue 1 přijede o stupínek lépe postavené Lens. Oba soupeři si své postavení prohodili po minulém kole, kdy Marseille těsně prohrála Le Classique na hřišti PSG, zatímco Lens rovněž po těsném boji zdolalo Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.