Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lorient - 14. ledna 2023   19:00

Marseille
38' Kolašinac (Ünder) • 53' Sánchez (Gigot) • 59' Veretout
3:1
(1:1)
Lorient
29' Moffi  (Cathline)
Marseille
López – Mbemba, Gigot, Balerdi – Malinovskyj (66. Payet), Rongier (C), Veretout (76. P. Gueye), Kolašinac (66. Kaboré) – Ünder, Guendouzi – Sánchez (76. Dieng).
Blanco, Ngapandouetnbu – S. Ben Seghir, Elmaz.
Dechepy – Le Tellier, Haulbert
Stade Vélodrome, Marseille
Lorient
Mannone – Kalulu, Matsima, Tálbí, Le Goff – Abergel (C) (70. Aouchiche), Ponceau (63. Innocent) – D. Ouattara, Le Fée (84. I. Koné), Cathline – Moffi.
Bartouche – S. Diarra, Doucouré, Silva, Meité, Yongwa.

S konstatováním, že Olympique potvrdil roli favorita a nad Lorientem zvítězil, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Sledovali jsme střetnutí, kterému Olympique dominoval. Ovšem v prvním poločase prohrával, avšak povedlo se mu do přestávky vyrovnat, a tak byl na koni. Domácí celek na začátku druhého poločasu vsítil ještě dva góly a hlídal si cestu k vítězství. Bohužel Lorient začal hrát až v posledních patnácti minutách, kdy vyslal několik střel, jenomže na body to nestačilo, a tak odjíždí s prázdnou.
90+3'
90+2'
Centrem od rohového praporku se prezentoval Adil Aouchiche, který našel volného spoluhráče. Ovšem Chrislain Matsima balon nezpracoval.
90+1'
Z pravé strany zakončoval na zadní tyčku Dango Ouattara, ovšem jeho pokus zablokoval jeden z bránících hráčů. Navíc Lorient vybojoval rohový kop.
89'
Dango Ouattara trochu zadrbal akci hostující celku, přesto ještě poslal míč na obsazeného Ibrahima Koného, který o něj na hranici vápna přišel.
88'
Leonardo Balerdi si přikopl míč do vzduchu a následně ho nedovoleně atakoval Bonke Innocent. Domácí celek tak ušetří pár desítek vteřin.
87'
Zakončení hostujícího mužstva přišlo ze střední vzdálenosti a mířilo kousek nad horní tyčku. Celou situaci ještě kontroloval Pau López, který navíc bude rozehrávat od brány.
86'
Yoann Cathline vyslal nepřesnou přihrávku na levou stranu, a tak akce hostujícího celku skončila. Naopak Olympique může hru znovu výrazně uklidnit.
84'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Ibrahima Koné.
84'
Kolmá přihrávka mířila do šestnáctky, kam si nabíhal Terem Igobor Moffi, jehož do šance ale nepustil Pape Gueye.
83'
Dimitri Payet přenesl hru na pravou stranu šestnáctky, kde se nepřesným volejem prezentoval Cengiz Ünder. Vito Mannone tak jen pozoroval, jak balon letí nad jeho brankou.
81'
Vypadá to, že v koncovce se Lorient ještě pokusí něco s výsledkem udělat. Hostující hráči se sice nacházejí na útočné polovině, ale zatím přes obrannou hráz nemohou přejít.
80'
Zpoza vápna se napřáhl Adil Aouchiche, jehož skákavý pokus zamířil do míst, kde byl se zákrokem připravený Pau López.
79'
Bonke Innocent za pomoci lékaře odklopýtal mimo hrací plochu, a tak se může pokračovat ve střetnutí. Hráči v černých dresech kombinují za vápnem soupeře a snaží se přiblížit ve skóre.
78'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc. Opět se chvíli nebude hrát.
77'
Před malou chvíli přišel a nyní se mohl zapsat mezi střelce. Bamba Dieng posupoval k brance zleva, ale byl příliš blízko brankáři, a tak jej trefil.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Bamba Dieng,
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Pape Gueye.
75'
Vidíme sérii přihrávek na vlastní polovině, zatímco další dva domácí hráči čekají na přerušení, aby mohli zasáhnout do hry.
74'
Centrem z levé strany se prezentoval Cengiz Ünder, ovšem jeho snažení bylo odvrácené. Balonu se ale znovu chopili hráči v bílých dresech, a tak jejich tlak dál trvá.
73'
Marseille drží míč a nikam s ním už moc nepospíchá. Domácí mužstvo má nahráno, a tak může střetnutí v poklidu dohrát.
71'
Adil Aouchiche vyslal zpětnou přihrávku na hranici šestnáctky, odkud vyslal tvrdou ránu do soupeře Vincent Le Goff. Chancel Mbemba schytal nepříjemnou ránu a zůstává ležet na zeleném pažitu.
70'
ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Adil Aouchiche.
69'
Domácí hráči dál kralující a vypadá to, že střetnutí dotáhnou k snadnému vítězství. Na přihrávku před branku si nabíhal Matteo Guendouzi, avšak Vito Mannone vyrazil včas a míče se chopil.
67'
Na levé straně se otevřel prostor, kterého chtěl využít Enzo Le Fée. Ovšem jeho přihrávka neprošla a odraženého míče mohl využít Yoann Cathline, jenž jakoby zamrzl, a tak nevystřelil.
66'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Issa Kaboré,
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Dimitri Payet.
65'
Pokud chce Lorient myslet alespoň na bod, bude muset ve zbytku zápasu výrazně přidat.
63'
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Bonke Innocent.
63'
V pokutovým území sice upadl Alexis Sánchez, avšak akce domácího celku pokračovala. Z hranice šestnáctky pálil vedle pravé tyče Ruslan Malinovskyj.
62'
Na levé straně se kolem soupeře protáhl celkem snadno Matteo Guendouzi, který viděl před branku nabíhajícího spoluhráče. Ovšem balonu se chopil hostující brankář, který byl na první tyči dobře postavený.
59'
Marseille právě vstřelilo branku!
Přihrávka z levé strany projela až do zadní části vápna, kde se míče chopil JORDAN VERETOUT. Ten udělal dva kroky blíže k brance a poté vystřelil tak, že míč otřel o soupeřovu kopačku. Vito Mannone už nestihl reagovat a potřetí tahá balon ze sítě.
58'
Domácí celek se musel pomoci přihrávkou k brankáři, který hru roztáhl na pravou stranu, kde celou akci zablokoval Yoann Cathline.
57'
Atmosféra na stadionu je skvělá, fanoušci se od začátku baví a přispívají dobrý fotbal. Navíc jejich hráči otočili stav na svou stranu, a tak je radost patřičná.
56'
Marseille otočila stav zápasu na svou stranu a přiznejme, že zcela zaslouženě. Hráči v bílých dresech totiž na hrací ploše dominují.
53'
Přihrávka z levé strany mířila před branku, kde se míče dotkl ještě Samuel Gigot. Ovšem balon putoval dál, a tak se do něj opřel ALEXIS SÁNCHEZ, jenž nekompromisní bombou propálil Vita Mannonea – 2:1. Asistence: Samuel Gigot.
53'
Centr z levé strany mířil k první tyči, kde se nacházela dvojice Chrislain Matsima – Alexis Sánchez. Obránce hostujícího celku nastřelil soupeři ruku, a tak se přerušuje.
52'
Obrana Lorientu na malou chvíli dostala od spoluhráčů volno. Ovšem po chvíli zachytil přihrávku Matteo Guendouzi a Olympique se znovu žene na útočnou polovinu.
50'
Na levé straně se nacházel rozeběhnutý Yoann Cathline, jehož zatažením za rameno zastavil Cengiz Ünder (Marseille). Hlavní rozhodčí okamžitě vytáhl první žlutou kartu.
50'
Cengiz Ünder se snažil vniknout do vápna, ale míč mu na rohový kop ukopl Vincent Le Goff. Následný centr mířil na první tyč, odkud byl odvrácený.
49'
Dalším centrem z pravé strany se prezentoval Ruslan Malinovskyj, jehož snažení skončilo mimo hrací plochu. Bude se tak odkopávat od hostující brány.
48'
Na pravé straně dostal trochu prostoru Cengiz Ünder, jehož pěkný centr mířil před branku. Ovšem před hlavičkou balon trefil ještě rukou Samuel Gigot.
47'
Začínáme tam, kde první poločas skončil, tedy na útočné polovině domácího mužstva. Marseille totiž cítí, že je lepším týmem a moc by potřebovala tři body.
46'
S chutí do toho a půl je hotovo. Ale ještě nás čeká druhá část zápasu, v níž se možná dozvíme, kdo bude vítězem.
46'
Sledovali jsme poločas, jemuž dominovala Marseille, která si ale nepohlídala jeden z protiútoků soupeře. A tak se Lorient ujal vedení, ovšem soupeři se povedlo ještě vyrovnat. Navíc Olympique si připravil i další tutovky, které neproměnil, a tak je přestávkový stav 1:1.
45+1'
45'
Míč více na střed si posunul Jordan Veretout, jehož pumelice mířila do vzdálenější šibenice. Avšak Vito Mannone se po něm natáhl a vyrazil jej nad břevno.
44'
Pas mířící do pokutového území si na prsa zpracoval Alexis Sánchez, který se chtěl rychle otočit a vystřelit. Ovšem obránci ho dostoupili a o míč připravili.
43'
Hráči v bílých dresech jsou znovu na útočné polovině, kde kombinují a hledají cestičku za dalším gólem.
42'
Obrovská šance domácího celku, který mohl otočit stav zápasu na svou stranu! Na centr od rohového praporku naskakoval na zadní tyči Samuel Gigot, jenž orazítkoval břevno. Míč se odrazil k Chancelu Mbembovi, který mířil do odkryté brány. Ovšem obránci byli dobře postavení a z brankové čáry balon odvrátili.
40'
Za vyrovnaného stavu se blížíme ke koncovce prvního poločasu. Olympique rozehrával další nepříjemný centr, který obrana soupeře odvrátila.
38'
Domácí celek zachytil přihrávku soupeře a vyrazil rychle zpátky k brance soupeře. Zprava odcentroval Cengiz Ünder a na jeho pas si naskočil SEAD KOLAŠINAC, který tak předčil brankáře a vyrovnal na 1:1. Asistence: Cengiz Ünder.
37'
Nedovolených zákroků hostujícího celku přibývá, tentokrát se faulem prezentoval Laurent Abergel. Ovšem ani další standardní situace zakončením do prostoru tří tyči neskončila.
36'
Marseille se vydala na útočnou polovinu a na levé straně si vynutila nedovolený zákrok soupeře. Následný centr mířící před branku odvrátila hostující obrana.
35'
Hned mezi pětici soupeřů si to namířil Enzo Le Fée, kterému se z hranice vápna podařilo vystřelit. Ovšem jeho pokus letěl jen vedle pravé tyče.
34'
Dalším centrem se prezentoval Leonardo Balerdi a Cengiz Ünder se snažil vrátit míč před branku. Ovšem jeden z domácích chtěl zakončovat akrobaticky, avšak míč netrefil.
33'
Velmi složitě se domácí mužstvo dostává před dobře postavenou obranu soupeře. Hráči v černých dresech se zatím velmi dobře pohybují.
32'
Olympique se ihned snaží najít odpověď. Ovšem centr z pravé strany přeletěl všechny hráče v bílém před brankou.
29'
Lorient právě vstřelil branku!
Centr od rohového praporku mířil znovu k penaltovému puntíku, kam se od obránce odpoutal TEREM IGOBOR MOFFI, jehož pokus z voleje zamířil přesně k pravé tyči. Autor úvodní branky oslavil gól několika salty – 0:1. Asistence: Yoann Cathline.
29'
Za pokutovým územím se pohyboval Gédéon Kalulu, jehož pokus srazil obrana Marseille na další rohový kop.
28'
Centrovaný míč mířil do dobrých míst, avšak spoluhráč na něj nedoskočil. A tak se hra vysunula ke středové čáře, kde jeden z hostujících hráčů nejprve zaváhal a poté odvrátil nebezpečí.
27'
Zprava se snažil odcentrovat Gédéon Kalulu, jehož pokus obrana odvrátila na rohový kop, který rozehraje Dango Ouattara.
25'
Střetnutí by pomohla vstřelená branka, ke které to mají oba celky poměrně daleko. Nic na tom nezměnila ani poslední akce Lorientu, protože centr z levé strany sebrala obrana.
23'
Přihrávka vzduchem mířila na levou stranu šestnáctky, kde se po balonu marně natahoval Alexis Sánchez. Vito Mannone tak akci domácích přerušil včasným výběhem.
22'
Enzo Le Fée má zatejpovaný kotník a vrací se na hrací plochu. Ovšem musí zamířit k vlastnímu vápnu, jelikož soupeř je znovu na tahu.
21'
Centrovaný míč jeden z hostujících hráčů ještě přizvedl, ovšem je k domácímu brankáři, jenž otáčí kormidlem hry.
20'
Enzo Le Fée se zatím nezvedá, a tak už se nějakou chvilku nehraje. To netrápí domácí fanoušky, kteří se chytli za ramena a otočili se zády k hrací ploše.
18'
Přihrávku domácího celku zachytil Enzo Le Fée, který ve sprintu vyrazil na útočnou polovinu, kde byl takticky zastavený. Hráč Lorientu potřebuje lékařskou pomoc.
17'
Na pravé straně vápna se pohyboval Terem Igobor Moffi, jenž nedokázal zkrotit skákající míč, a tak jej zablokoval soupeř. Bude se tak jen odkopávat od brány.
16'
Zatím nesledujeme střetnutí, které by fanoušky zrovna zvedalo ze sedadel. Ovšem Olympique mu zatím jednoznačně kraluje, i když gólově to ještě není vidět.
15'
Až v patnácté minutě se hostující celek ocitl s míčem na útočné polovině, když vyrazil do protiakce. Ovšem Dango Ouattara si dělal místo rukou, kterou trefil soupeře do obličeje.
13'
Centr od rohového praporku mířil na první tyčku, odkud jej hostující obrana v pohodě odvrátila a může si na malou chvíli odpočinout.
12'
Zleva postupoval do vápna Jordan Veretout, který se dostal za dvojici soupeřů, ovšem následně mu míč utekl a soupeř jej odkopl na rohový kop.
10'
Před vlastní brankou nezpracoval míč Yoann Cathline, a tak se ho chopil Chancel Mbemba. Balon sice poskakoval před malým vápnem, a tak ofenzivní domácí hráč balon poslal vysoko nad branku. Tohle byla situace, která měla stoprocentně skončit v síti.
9'
Hráči v bílých dresech stále dominují a snaží se projít do šestnáctky. Ovšem zároveň musejí dávat pozor na protiakce hostujícího mužstva.
8'
Hráči v bílých dresech se znovu nacházejí na útočné polovině, kde ale zatím marně hledají recept na překonání soupeřovy obrany.
6'
V úvodu zápasu Marseille dominuje, téměř neustále je na balonu a navíc na útočné polovině, kde trpělivě kombinuje. Centr zleva mířil na zadní tyčku, kde se k hlavičce odhodlal Cengiz Ünder. Avšak Vito Mannone byl u své levé včas a míč vyrazil. Následně se pískal ofsajd druhého zakončujícího hráče.
5'
Střílený centr mířil před branku, kde míč na roh odvrátil Laurent Abergel. Zpoza vápna poté vystřelil Cengiz Ünder, avšak Vito Mannone byl připravený zasáhnout.
4'
Do šestnáctky se nažil dostat Alexis Sánchez, jehož nedovoleným zákrokem zastavil Enzo Le Fée. Olympique tak za malou chvíli bude rozehrávat první volný kop.
3'
Do dnešního střetnutí nastoupila Marseille v bílých dresech, naopak Lorient hraje v černé sadě a znovu se brání akci soupeře.
2'
Domácí celek se nachází na útočné polovině, ale ani jeden ze dvou centrů neslavil úspěch.
1'
Jdeme na to, jelikož hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu. Míče se chopila Marseille, která střetnutí začíná kombinací.
1'

Olympique Marseille: López – Mbemba, Gigot, Balerdi – Malinovskyj, Rongier (C), Veretout, Kolašinac – Ünder, Guendouzi – Sánchez.
Náhradníci: Blanco, Ngapandouetnbu – S. Ben Seghir, Elmaz, Dieng, P. Gueye, Kaboré, Payet.
Trenér: Tudor.

FC Lorient: Mannone – Kalulu, Matsima, Tálbí, Le Goff – Abergel (C), Ponceau – D. Ouattara, Le Fée, Cathline – Moffi.
Náhradníci: Bartouche – Aouchiche, S. Diarra, Doucouré, Silva, I. Koné, Innocent, Meité, Yongwa.
Trenér: Le Bris.

Rozhodčí: Dechepy – Le Tellier, Haulbert.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje zhruba za padesát minut. Za několik minut oba kluby odtajní sestavy, a tak si je později představíme.
FC Lorient

Lorient se v obou posledních sezónách po návratu mezi francouzskou elitu těžce zachraňovalo až do samého závěru sezóny, letos ale zažívá vskutku přelomovou sezónu, když po osmnácti kolech je na šestém místě, když z osmnácti kol dokázalo plnou polovinu zápasů vyhrát.

Po mistrovství světa hraje se střídavými úspěchy, když po domácí prohře s Montpellierem 0:2 dokázalo otočit zápas na trávníku posledního Angers (2:1), naposledy pak uhrálo remízu 2:2 s Monakem, která ale rozhodně není nějakou citelnou ztrátou.

Hostům nadále chybí zraněná dvojice Julien Laporte a Theo Le Bris a dá se očekávat, že Theův strýc, trenér Régis Le Bris, vsadí na stejnou sestavu, jaká odehrála domácí utkání s Monakem.
Olympique Marseille

Marseille se pyšní skvělou formou, když od remízy ve Štrasburku v závěru října vyhrálo všechny další ligové zápasy a táhne už sérii pěti tříbodových úspěchů v řadě.

Po mistrovství světa si Marseille postupně vyšláplo na Toulouse (6:1), Montpellier (2:1) i Troyes (2:0), přičemž poslední dvě výhry se zrodily na hřištích soupeřů a v tabulce se přiblížilo druhému Racingu Lens už na rozdíl pouhých dvou bodů, čtvrté Rennes i páté Monako zaostávají za celkem z jižní Francie o pět bodů.

Domácí zůstávají bez Amina Harita, jenž po ošklivém zranění kolenních vazů zřejmě už v této sezóně do hry nezasáhne, do konce ledna pak jsou mimo hru Dimitri Payet a Jonathan Clauss.

Chybí i Nuno Tavares, jenž si odpyká druhý ze třízápasového trestu za vyloučení v Montpellieru. Kromě něj chyběl v Troyes i Eric Bailly, ten ale za vyloučení ve francouzském poháru dostal jen trest na jeden zápas a dnes je k dispozici.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 19. kola francouzské Ligue 1 Uber Eats, Marseille přivítá na Vélodromu Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.