Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Angers - 30. října 2022   15:00

Monaco
54' Embolo (Vanderson) • 70' Golovin (Volland)
2:0
(0:0)
Monaco
Nübel – Disasi, Maripán, Sarr (46. Vanderson) – Akliouche (73. Diatta), You. Fofana, Matazo, Jakobs (55. C. Henrique) – Minamino (55. Golovin) – Embolo (68. Volland), Ben Yedder (C).
Didillon – Badiashile, Martins, Jean Lucas.
Frappartová – Berchebru, Boudikian
Stade Louis-II, Monaco
Angers
Yah. Fofana – Capelle (C), Ba. Mendy, Amadou, Hountondji, Valery (46. Bamba) – Únáhí, bin Tálib, Hunou (73. Al Milálí) – Abdelli (73. Taïbi), Salama (68. Sima).
Bernardoni – Blažič, Camara, Thioub, Šettí.

Druhý poločas již nenabídl tolik zajímavých momentů jako první dějství, ale přinesl to nejdůležitější co patří k fotbalu a to jsou góly!

Otevřít skóre mohl pět minut po přestávce Capelle, ale nechal vyniknout pouze brankáře Nübela! Čehož využili hráči Monaca po trefách Embola a zejména úchvatném gólu Golovina.

Čestnou branku mohl zaznamenat velmi agilní, střídající Al Mílálí, ale těsně o milimetry minul levou tyč.

AS Monaco kromě tří bodů, se velmi slušně připravilo na rozhodujííc duel své skupiny v EL proti CZ Bělehrad. Monaco i v tomto duelu bude plnit roli papírového favorita, nicméně ho čeká podstatně těžší soupeř než dnes.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:15.
90+3'
90+2'
Nyní byl odpískán kontakt útočícího hráče s obličejem bránícího Golovina.
90+1'
Angers SCO je nuceno tvořit proti obraně v bloku a tomu vůbec nesedí.
90'
Al Mílálí tentokráte nahrával z pravé strany před branku Nübela, ale jeho spoluhráči nedokázali z této příležitosti nic podstatného vytěžit.
89'
Fofana od své branky bude zahajovat další ofenzivní snahu týmu Angers.
88'
Al Mílálí dostal skvělý míč na hranici ofsajdu, utekl pomalému Henriquemu a křižnou střelou po zemi těsně minul branku Nübela.
87'
Youssouf Fofana přeci jen dokázal udržet míč v blízkosti pokutového území pro své spoluhráče.
85'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Batista Mendy) za faul.
85'
Mendymu nezbývalo nic jiného než šikovnějšího protihráče stáhnout k zemi.
84'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Axel Disasi) za faul.
83'
Úder rukou protihráče dos vého obličeje inkasoval záložník Angers Únáhí.
82'
Henrique dnes hraje velmi špatně, lehkou ztrátou míče založil další případnou možnost Angers pro brejk.
81'
Rohový kop Vollanda z levé strany hřiště přečkala obrana Angers bez úhony.
80'
Volland byl bráněn velmi důsledně až za hranicí kompromisu.
78'
Al Mílálí až velmi snando pronikal pokutovým územím před branku Nübela, do té doby než ho zastavil obránce Disasi.
77'
Snaha hráčů Angers vedla k zisku rohového kopu po zásahu bráníícho Henriqueho.
75'
Golovin se snažil nastartovat Henriqueho, ale ten balon následně ihned ztratil ze své moci.
74'
Dobrou techniku s míčem předvedl záložník Nabíl bin Tálib a může tak i nadále pokračovat ve své akci, jelikož udržel balon na hrací ploše, byť ve velmi nelehké situaci.
73'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Krépin Diatta.

Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Faríd Al Milálí,
ze hřiště odchází Himad Abdelli, přichází Waniss Taïbi.
71'
Opět v tomto utkání dochází k ošetřování zraněného hráče.
70'
Monaco právě vstřelilo branku!
Volland posunul míč na levou stranu, kde si ho dal na pravačku ALEXANDR GOLOVIN a jeho parádně zatočenou střelu pod břevno i přes šáhnutí na míč neměl nárok brankář Fofana – 2:0! Asistence: Kevin Volland.
69'
Hráči Angers sice stále snižují náksok Monaca co se týče držení míče, ale nepříznivý, gólový stav stále trvá.
68'
ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Kevin Volland.

ze hřiště odchází Amine Salama, přichází Abdallah Sima.
67'
Čeká se na přerušení hry, aby mohlo proběhnout hromadné střídání.
66'
Defenzíva Monaca vyřešila včas rodící se akci soupeře.
65'
Hráči Monaca to chtěli až moc velkou parádou na jeden dotek rozebrat obranu Angers na hranici pokutového území, což tentokráte nevedlo k jejich úspěchu.
64'
Nedůrazná halvička končí pouze v rukavicích brankáře Nübela.
62'
Ben Yedder se řítil zcela sám na brankáře Fofanu, jenže toho hokejovým blafákem nedokázal obehrát a navíc byl pískán ofsajd.
61'
Individuální akci zakončil Vanderson nepřesnou střelou ze sedmnácti metrů vysoko nad branku Fofany.
60'
Hráči Monaca, jak je u nich velmi často zvykem, zatím nepolevili ve své snaze po vedoucí brance.
59'
Pas na Henriqueho byla zastaven jasnou hrou rukou soupeře.
58'
Embolo si nyní v pozici nahrávače vedl o poznání hůře než v roli zakončovatele.
57'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Abdoulaye Bamba) za faul.
55'
ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Alexandr Golovin,
ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Caio Henrique.
54'
Parádní pas za obranu byl již na Ben yeddera, který byl hlídán obráncme Amadou a proto hrál míč do strany na Vandersona, po jehož centru se nejlépe před brankou orientoval zakončující BREEL EMBOLO – 1:0! Asistence: Vanderson.
52'
Druhý poločas začal v podstatně živějším módu než první půla, která se rozjídžděla jen velmi pomalu.
50'
Celkou šnaci měl na svýcjh kopačkách velmi aktivní kapitán Capelle, jenže jeho střelu skvostně vyrazil nohou brankář Nübel!
48'
Amadou velmi takticky před atakujícím soupeřem nechla utéci míč za koncovou čárou.
46'
ze hřiště odchází Malang Sarr, přichází Vanderson.

ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Abdoulaye Bamba.
46'

Fauly: 11:8
První poločas žádnou regulérní branku nenabídl, nicméně o zajímavé momenty nebyla nouze.

V osmnácté minutě byla odvolána penlata po simulování pronikajícího Hunou. Čtyři minuty před koncme první půle mohl skóre z penalty otevřít Ben Yedder, jenže jako exekutor pokutového kopu po faulu na svou osobu selhal a nechal vyniknout brankáře Fofanu!

Brejk Angers skončil sice gólem, ale pro ofsajd nemohl platit. A navíc se v nastaveném čase po srážce s protihráčem zranil Angers obránce Valery.

Důležité momenty z tohoto utkání ve svých gifech připravil kolega Michal Břuchanský.
45+4'
45+4'
Valery byl odveden mimo hrací plochu a nahradit by ho měl Bamba.
45+3'
Valery je již odveden mimo hrací plochu, hra může pokračovat.
45+2'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Takumi Minamino) za faul.
45+2'
A zdá se, že tento hráč Angers dnešní utkání kvůli zranění nedohraje.
45+1'
Jde o Valeryho, který se nepříjemně srazil s japonským legionářem Minaminem.
45+1'
Přímo na hrací ploše probíhá ošetřování jednoho z obránců Angers SCO.
44'
Vzápětí pěknou ránu Minamina ze střední vzdálenosti vyráží brankář Fofana na rohový kop!
44'
Akci Angers tři na dva sice končí úspěšnou spoluprácí Únáhího s Capellem gólem, ale kvůli ofsajdu tento gól nemůže být uznán!
43'
Abdellího střela mezi tři tyče končí pouze u zasahujícího brankáře Nübela.
42'
AS Monaco tak opakovaně ukazuje, že není zrovna v nejlepší formě.
41'
Wissam Ben Yedder (AS Monaco FC) neproměňuje pokutový kop, když poslal míč k levé tyči, kam parádně skočil brankář Fofana a balon vyrazil!
39'
Ben Yedder si patičkou skvěle zpracovával míč ve vzduchu a k zemi ho faulem poslal Amadou – pokutový kop!
38'
Hráči Angers dostávají po dlouhých minutách více prostoru, aby předvedli svou případě konstrukční hru, nicméně Angers v této disciplíně nikdy nevynikalo. Spíše brejky jsou silnou stránkou tohoto týmu.
37'
Rychlý bin Tálíb po faulu ve středu hřiště na svou osobu hlásí menší problémy s ramenem.
36'
Centr z přímého kopu již téměř tradičně nalezl pouze připraveného brankáře Fofanu.
35'
Útočnému snažení Breel Embola vystavil nekompromisní stopku Azzedine Únáhí.
34'
Minamino svým centrem zprava v pokutovém území nenalezl žádného svého spoluhráče.
33'
Akliouche opět totálně pohořel v souboji jeden proti jednomu v podobě Mendyho.
31'
Valery se nedokázal při svém útočném výletu plně prosadit proti bránící dvojici.
30'
První půl hodinu hry uzavřel snažící se Ben Yedder.
29'
Minamino zahrál přímý kop z pravé strany opravdu velmi nekvalitně, větší logiku by dávalo, kdyby tuto situaci rozehrával také připravený Akliouche.
28'
Parádní kličkou na levé straně předvedl Hunou, ale následně již proti třem bránícím hráčům Monaca nedokázal dostat balon před branku Nübela.
27'
A opět se vládcem svého pokutového území stává brankář Yahia Fofana.
26'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Malang Sarr) za faul.
26'
Po zásahu Sarra se v nefotbalové pozici na trávníku ocitl útočník Himad Abdelli.
25'
Akliouche toho na pravé straně hřiště ve prospěch svého týmu opravdu příliš nevymyslel.
23'
Ben Yedder ihned dává míč soupeři poté, co byl odpískán jeho útočný faul ve formě strčení na bránícího Valeryho.
21'
Po předchozím souboji se jen těžce zvedá ze zeleného pažitu hráč Angers SCO.
20'
Střelecký pokus hráčů Angers velmi dobře zastavil ještě před brankovou čárou obránce Guilermo Maripán.
19'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Adrien Hunou) za simulování.
19'
Jenže pozor, penlata je zrušena! Sudí Frappartová byla zavolána k monitoru a po shlédnutí celé akce tu bude velká změna rozhodnutí!
18'
Rozhodčí Frappartová píská penaltu, když Sarr zaváhal a po ztrátě míče byl v souboji s Hunou velmi pozdě!
16'
Brejk Angers SCO po ubráněném rohovém tři na jednoho nejprve zazdil Hunou a následně se z úhlu nedokázal na levé straně prosadit ani kapitán Capelle.
15'
Po zahrání centru z přímého kopu včas zasáhl v pokutovém území kapitán Capelle a míč odvrátil na rohový kop.
14'
Rozhodčí Frapaprtová ještě rovná hromadné srocení hráčů na hranici pokutového území.
13'
Velmi slabý pokus Mataza po zemi skončil opět pouze u brankáře Fofany.
12'
Držení míče zatím jasně mluví ve prospěch favorizovaného týmu Monaca 71% ku 29%.
11'
Statický fotbal se snažil rozhýbat pasem před branku soupeře Jakobs a bude to opět další rohový kop pro Monaco.
10'
Několikaminutový pobyt Angers na útočné polovině zhatila nepřesná přihrávka před pokutovým územím.
8'
Pronikajícího Yana Valeryho jen faulem zastavil nestíhající Eliot Matazo.
7'
Centr z přímého kopu nalezl pouze připraveného brankáře Fofanu.
6'
Centrovaný míč z rohu skončil pouze v rukavicích brankáře Fofany.
5'
Pěkná diagonála za obranu Angers byla opět sražena na rohový kop pro AS Monaco.
4'
Opozdolí návštěvníci přicházejí na utkání až v této chvíli, tradičně panuje na stadionu v Monacu velmi komorní atmosféra.
3'
Převaha Monacy pro turo chvíli končí sraženým míčem za koncovou čárou, což značí rohový kop.
2'
Dobrý míč zprava na poslední chvíli odehrála obrana Angers do bezpečí mimo pokutové území.
1'
AS Monaco bude hrát v bíločervených dresech, Angers SCO nastoupí k utkání v černé barvě dresů.

AS Monaco FC: Nübel – Disasi, Maripán, Sarr – Akliouche, You. Fofana, Matazo, Jakobs – Minamino – Embolo, Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Badiashile, C. Henrique, Vanderson, Diatta, Martins, Golovin, Jean Lucas, Volland.
Trenér: Philippe Clement

Angers SCO: Yah. Fofana – Capelle (C), Ba. Mendy, Amadou, Hountondji, Valery – Únáhí, bin Tálib, Hunou – Abdelli, Salama.
Náhradníci: Bernardoni – Bamba, Blažič, Taïbi, Camara, Sima, Thioub, Al Milálí, Šettí.
Trenér: Gérard Baticle

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Boudikian.
Předpokládané absence:

AS Monaco

Geubbels, Akliouche (oba nespecifikované zranění)
Camara (červená karta)
Aguilar (poraněná noha)
Vanderson (poraněné koleno)

Angers SCO

Doumbia, Fofana (oba nespecifiikované zranění)
Diony, Kalla, Eneme-Ella (všichni poranění kolena)
Bamba (červená karta)
Ould Khaled (poranění stehna)
AS Monaco má dílčí problémy hrát vyrovnaně jak v Ligue1 tak na evropském poli. Remíza 1:1 v Budapešti nebyla pro knížecí klub z Monaco to pravé ořechové. Náročný program se podepsal pod to, že Monaco naposledy zvítězilo devátého října nad Montpellierem 2:0.
Angers SCO dle papírových předpokládů zažívá krušnou sezónu a záchrana v nejvyšší soutěži bude malým zázrakem. Slabá forma trápí Angers, když po výhře nad Nice 1:0, přišli čtyři porážky po sobě naposledy v derby se Stade Rennes gólem v nastaveném čase. A dalším problémem je velká absence hráčů z různých příčin.
AS Monaco (7) nemohlo dostta lepšího soupeře k nastartování lepší formy, než poslední Angers SCO (20). Rozdíl mezi soupeři je třináct bodů a Monaco je jednoznačným favoritem.