Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Clermont Foot - 16. října 2022   17:05

Monaco
31' Embolo
1:1
(1:0)
Clermont Foot
53' Andrić
Monaco
Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán, C. Henrique – Minamino (20. Diatta), Camara, You. Fofana, Golovin (61. Jakobs) – Embolo, Ben Yedder (20. Matazo).
Didillon – Akliouche, Boadu, Jean Lucas, Sarr, Volland.
Buquet – Debart, Courbet
Stade Louis-II, Monaco
Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Magnin, Cháwí, Saračević, Rašani, Neto Borges – Kyei (63. Allevinah), Andrić (74. Dossou).
Djoco – S. Cissé, B. Diallo, Kamdem, Ar. Mendy, Ogier, Massolin.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:9. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.
Clermont si udržel pěkné osmé místo. Monako spadlo za Rennes na šestou pozici.
Monacká série pěti výher v řadě dnešním dnem končí. Proti Clermontu hráli domácí fotbalisté sedmdesát minut v oslabení. Gól Embola z doražené penalty stačil alespoň na bod. Clermont ze svých šancí využil jen jednu. Ve třiapadesáté minutě dal svůj první gól od 14. srpna chorvatský útočník Andrič. S dělbou bodů nejspíše nebude panovat spokojenost ani na jedné straně.
90+3'
90+3'
Allevinah vsedě bojoval proti dvěma hráčům. Míč jim vyfoukl neúnavný Borges, který zleva proplul do pokutového území. Ve finále vymyslel přihrávku pod sebe. Dossouovi to vyšlo na střelu holení, Nübel ji nejistě vyrazil před sebe a k míči se napodruhé dostal s velkou pomocí Henriqueho.
90+2'
Mateusz Wieteska se na závěrečné okamžiky vysunul do útoku. Ve vápně měl zájem o centr Borgese, jenomže prudká hlavička šla dobré dva metry vedle.
90+1'
Krépin Diatta zkoušel vypíchnout míč Saračevićovi. Místo míče trefil nohy a dohrávat tak bude se žlutou kartou.
89'
Youssouf Fofana byl na začátku rychlého protiútoku. Pokračovat v něm měl Jakobs, jenž byl ubráněn Seiduem.
88'
Maximiliano Caufriez vyhnal Vandersona až za koncovou čáru. Nařízen je odkop od brány Clermontu.
87'
Trochu zbytečná výměna názorů. Seidu podrážděně reagoval na čistý skluz Jacobse. Oba se začali pošťuchovat a uklidnily je až žluté karty.
85'
Caufriez nenechal Maripána v klidu hlavičkovat. Henrique si roh zopakoval, ovšem byl to padající list přímo do dlaní Diawa.
84'
Fofana měl po levé ruce Jakobse, kterého si nikdo v modrém nehlídal. Křížnou střelu ze střední vzdálenosti Diaw vyškrábl na roh. Jasně nejlepší šance AS od penalty Embola.
83'
Ze snahy Borgese byl nepovedený roh Saračeviće a ještě horší dalekonosná střela Seidua.
81'
Wieteskovi se něco stalo ve vzduchu. Chvíli si poležel a Diaw radši zahodil míč za postranní čáru.
79'
Rozhodčí neřešil ležícího Embola. Relativně čerstvý Allevinah přepl do protiútoku, ale obstřel kolem Disasiho skončil daleko za pravou tyčkou.
78'
Saračević mohl spálenou šanci okamžitě napravit. Tentokrát útočil zleva a nacentroval k jistému Disasimu.
77'
Cháwí promáchl přihrávku Borgese. Míč pokračoval za něj, kde byl ve stejně dobré pozici Saračević. Rána levačkou vystoupala nad břevno.
76'
Hosté nákop Henriquea vyhlavičkovali kousek před šestnáctku. Fofanovi střela nesedla, míč málem nedoletěl k Diawovi.
75'
Embolo schytal další tvrdý direkt. Naskočil si na něj Seidu. Monako může po delší době něco předvést ze standardky.
74'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Jodel Dossou.
73'
Cháwí bezmocně sledoval vysoký pas Magnina, který vycestoval mimo hrací plochu.
72'
Nějaký problém během střídání Clermontu. Rašani se musel vrátit a Dossou si na svůj čas ještě počká.
71'
Disasi rezolutně odkopl Rašaniho nízký pas do předbrankového prostoru. Hostům tam hráči chyběli.
69'
Borgesův krásný centr spadl na Andriće, který vyskočil nad Maripána. Hlavička se mezi tyče nevešla.
69'
O nějaké drtivém tlaku Clermontu nemůže být řeč. Na druhou stranu ani Monako už nevyráží do útoků tak často, jako tomu bylo v první půli.
67'
Magninovi se zažlutilo před očima. Byla to reakce na velmi ostrý zákrok na Embola. Disasi logicky oroduje za červenou kartu.
65'
Strašidelný výhoz Alexandera Nübela. Německý gólman namazal Borgesovi, který byl ze vzniklé šanci asi překvapen a ukvapeně vypálil zpoza vápna nad břevno.
63'
Sajfeddín Cháwí rukama brzdil Fofanu a jeho postup středem hřiště. Musel počítat s tím, že přijde žlutý trest.
63'
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Jim Allevinah.
62'
Na tento roh bude chtít Cháwí co nejrychleji zapomenout. Pomeznímu neušlo, že centrovaný míč vletu překročil zadní čáru.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs.
61'
Rašani přihrál za paty Saračeviće, který musel hrát do strany. Borges otřel míč o Vandersona a vybojoval rohový kop.
60'
Držení míče: 39 % – 61 %.
58'
Cháwí nevyslyšel Saračevićovu prosbu o průnikovou přihrávku. Upřednostnil střelu z dálky, která proskákala vedle brány.
57'
Magnin roztáhl hru doleva na Borgese, který měl před sebou Saračeviće. Přihrávku však nasměroval velmi zle a bude se jen kopat od branky.
55'
Další masivní ukopnutí Golovina. V tomto případě asi šlo o technickou střelu z dobrých třiceti metrů.
53'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku! Magnin z jedničky vysunul Cháwího. Toho Nübel ještě vychytal, ale s dorážkou KOMNENA ANDRIČE už nemohl dělat zhola nic.
52'
Borges si narazil s Kyeim. Dostal se tím z ideálního úhlu a v nouzi přihrál jen k noze Guillerma Maripána.
51'
Wietesku zradil terén. Vpádu nepřihrál přesně na Borgese a Monako zadarmo získalo aut.
50'
Golovin přetáhl centr asi o patnáct metrů. Zatím to není nejlepší výkon od tohoto ruského fotbalisty.
48'
Žlutou kartu obdržel Rašani, který rukou zatáhl za nohu Vandersona. Hodně netypický přestupek.
48'
Saračević z bezprostřední blízkosti napálil Matazu. Reklamoval ruku, ale Buquet nic neřešil.
47'
Pascal Gastien ponechal důvěru všem jedenácti lidem, které nominoval do základní sestavy. K oživení ofenzivy se nabízí křídelníci Allevinah a Dossou.
46'
V sedmnácté minutě Monako ztratilo vyloučeného Camaru,ale i bez něj se ujalo vedení. Získanou penaltu z dorážky proměnil Breel Embolo. Největší šanci měl Clermont jen o dvě minuty později. Nübel s pomocí tyče a spoluhráče Henriqueho sérii dorážek přežil a do konce poločasu nic tak velkého řešit nemusel. Hosté stříleli vedle jeho brány.
45+2'
45+1'
Caufriez vyrazil ambiciózní nástřel Vandersona na roh. Kopnout si ho přišel Henrique, obraně Clermontu ulevil hlavičkující Alidu Seidu.
45'
Vzhledem k horšímu úhlu Sajfeddín Cháwí tentokrát centroval. U Nübela vyrostl ze všech nejvýše stoper Maripán.
44'
Cháwí měl k dispozici další standardku. Řešil ji krátkou přihrávkou na Saračeviće, kterého srazil k zemi Golovin. Volný přímý kop se bude opakovat jen o pár metrů vedle.
43'
Muhammed Cham Saračević napodobil pár desítek starý pokus Cháwího. Nübel pouštěl míč za svou levou tyč.
42'
Disasi šel trochu riskantně po balonu u zadní čáry. Kyeiho nefauloval, na programu bude rohový kop.
41'
O trestňák z osmadvaceti metrů se postaral Cháwí. Levačkou se k bližší tyči netrefil, v opačném případě by Nübel míč beztak měl.
40'
Penaltový hříšník Magnin se tentokrát ocitl v roli faulovaného. Na Fofanovi získal přímý kop.
38'
Diaw vyběhl před pokutové území. Bez pomoci rukou zkrotil nákop z půlky, za kterým běžel Golovin.
36'
Sajfeddín Cháwí neobešel Disasiho. Monačané se vysvobodili jen částečně a zůstávají pod tlakem.
35'
Další zásah Nübela. V tomto případě šlo o rutinní záležitost, protože Seidu nedal do své střely dostatek energie.
33'
Čtyřnásobná gólovka Clermontu! Na vybíhajícího gólmana si nepřišel Kyei. Dorážka Saračeviće byla posunuta na tyč, další střelu Cháwího zablokoval na čáře Henrique a Rašani ve finále našel Nübela.
31'
Monaco právě vstřelilo branku!
BREEL EMBOLO zařídil penaltu. Chabým kopem ji neproměnil, ale Diaw k němu míč vyrazil takovým způsobem, že švýcarský útočník zaváhání napravil jednoduchou dorážkou.
31'
Breel Embolo (AS Monaco FC) neproměňuje pokutový kop.
29'
Henriqueho další pas do pokutového území. Bral si ho Breel Embolo, kterého neohrabaně kopl do levé nohy Magnin. Buquet nařídil penaltu!
28'
Vyloučený hráč Monaku citelně chybí. Při útočných akcích většinou není komu přihrát.
27'
Další akce Golovina. Skončila na úplně stejném místě, tentokrát kvůli nezaviněnému pádu.
26'
Alexandr Golovin byl sám na pět protihráčů, kteří ho do pokutového území nepustili.
25'
Henriqueho dlouhé míče na obranu Clermontu zatím neplatí. Nezměnila to ani tato standardní situace.
24'
Embolo skončil v kotrmelcích kvůli faulu Magnina. Buquet tentokrát nevytáhl ani žlutou a vystačil si se slovní domluvou.
22'
Grejonh Kyei neměl šanci chytit nákop Seidua. Míč bere Nübel.
20'
Po zápase má také Minamino. Hru v oslabení bude mít na starost Diatta.
20'
Clement v reakci na červenou kartu stahuje ze hry kapitána Ben Yeddera. Do hry jde Matazo. Diváci tohle rozhodnutí hodnotí pískotem.
19'
Saračevićův centr z rohu vápna opustil hrací plochu.
18'
Sajfeddín Cháwí podstoupil ošetření a bude moci být účastníkem přesilovky Clermontu.
17'
Šokující moment! Cháwí pelášil přes půlící čáru. Zezadu mu přišlápl nohu Camara a rozhodčí Buquet vytáhl rovnou červenou kartu.
15'
Taktika Monaka je jasná. Hráči posílají na hrot jeden nákop za druhým, zatím však bez úspěchu.
14'
Henrique si narazil s Embolem. Po faulu na jeho osobu domácí rychle rozehráli, nicméně k překvapení obrany Clermontu nedošlo.
12'
Až na jeden brejk a nekvalitní koncovku Borgese se úvod zápasu nese v poklidném duchu. Napomáhá tomu i slabší kulisa. Stadion není zaplněn ani z poloviny.
11'
Zase dlouhý míč z hloubi pole. Adresátem měl být Embolo, ovšem Wieteska s chladnou hlavou zahrál malou domů pro Diawa.
10'
Diaw sebral další Henriqueho nákop, za kterým marně spěchal japonský legionář Minamino.
9'
Skvěle Henrique. Vsedě nedal míč Rašanimu a odrazem o hlavu Cháwího získal aut pro Monako.
8'
Ben Yedder byl zpomalen stoperem a nákop z nohy Henriquea se proto stal kořistí brankáře Diawa.
7'
Henrique pokryl příjemce Borgesova přízemního centru. Míč chtěl získat zpět Magnin, jenže podle sudího fauloval Fofanu.
6'
Saračević s Borgesem byli zastaveni. Potom už nastal faul na Embola, takže si domácí obrana uleví.
5'
Minamino se postaral o rychlý přechod. Na útočné třetině ale neměl nikoho k sobě a musel tak přihrávat dozadu.
4'
Clermont vysunul presink. Henriqueho výkop nebyl dostatečný a míč se stále pohybuje v okolí domácí šestnáctky.
3'
Neto Borges stál na konci hostujícího přečíslení. První střelecký pokus se domácí obraně podařilo zablokovat. Konkrétně Vandersonovi.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří jdou do zápasu v modrých dresech. Monako je v bílém.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán, C. Henrique – Minamino, Camara, You. Fofana, Golovin – Embolo, Ben Yedder.
Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, Diatta, Jakobs, Jean Lucas, Matazo, Sarr, Volland.
Trenér: Philippe Clement

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Magnin, Cháwí, Saračević, Rašani, Neto Borges – Kyei, Andrić.
Náhradníci: Djoco – Allevinah, S. Cissé, B. Diallo, Dossou, Kamdem, Ar. Mendy, Ogier, Massolin.
Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Buquet – Debart, Courbet.
Vzájemné zápasy 2021/22

16.01.2022 Monako – Clermont 4:0
26.09.2021 Clermont – Monako 1:3.
AS Monaco FC

Domácí schytali ve čtvrtek výprask od Trabzonsporu a zkomplikovali si situaci v boji o postup ze skupiny Evropské ligy. Na domácí scéně naopak mají nejlepší formu ze všech dvaceti účastníků Ligue 1. Monako jako jediné drží sérii pěti výher, kterou naposledy natáhli na hřišti Montpellieru. V tabulce je na pátém místě a dnes může poskočit ještě o stupínek výše, před Lens. Clementovo mužstvo má třetí nejlepší obranu v soutěži. O vstřelené góly se starají Embolo a Ben Yedder. Oba mají po čtyřech kusech.

Po letních odchodech Zedadky a Baya do Lille se v Clermontu asi každý obával sestupu, který se letos týká čtveřice týmů. Odehráno je deset kol a realita je taková, že si svěřenci Pascala Gastiena užívají na osmém místě s náskokem osmi bodů na sestupové pásmo. Ve dvou říjnových zápasech Clermont porazil nováčky z Auxerre a Ajacia. S třemi zásahy zůstal nejlepším střelcem Saračević.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin a pěti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monakem a Clermontem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.