Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Montpellier - 30. dubna 2023   13:00

0:4
(0:1)
Montpellier
28' Nordin   • 65' Maouassa  (Wahi) • 72' Nordin  (Mavididi) • 79' Mavididi  (Nordin)
Monaco
Nübel – Aguilar, Disasi, Maripán (51. Matsima), C. Henrique (84. Matazo) – E. Diop (46. Diatta), Yo. Fofana, Mo. Camara, Golovin (46. Jakobs) – Volland (46. E. Ben Seghir), Ben Yedder (C).
Didillon – Vanderson, Minamino, Boadu.
Bollengier – Ocak, Finjean
Stade Louis-II, Monaco
6 150 diváků
Montpellier
Lecomte – I. Sylla, Kouyaté, Sacko, Jullien – Ferri (C), L. Leroy – Maouassa (70. Mavididi), Nordin (84. Gueguin), Wahi (83. Germain) – Chazrí (70. Fayad).
Kamara – Tamas, E. Tchato, Sakho, Chotard.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.
AS Monaco má ted yze dvou posledních zápasů neskutečně záporné skóre 0:7! A na jeho čtvrtou pozici se již pomalu dotahuje Lille OSC, které ztrácí pouze dva body.

Montpellier HSC je na dvanáctém místě tabulky a alespoň dostali své skóre ze záporných hodnot, nyní se zastavilo na poměru vstřelených a inkasovaných branek 52:52.
Pouze úvod druhé půle zaznamenla nějakou snahu Monaca udělat něco s nepříznivým výsledkem. Ben Yedder zkraje druhé půle pohořel na Lecomtovi a podobně se vedlo o chvíli později Nordinovi vůči Nübelovi!

Poslední šanci Monaca měl na noze Matsima dvacetpět minut před koncme utkání, jenže jí nevyužil a přesně v ten moment začala úplná zkáza Monaca (herní i výsledková). Vzápětí totiž druhý gól Montpellieru přidal Maouassa. Následně začala úřadovat dvojice Nordin a Mavididi, která také rozvlnila síť monaca. Pátá branka Germaina v poslední minutě nebyla uznána.
90+1'
90+1'
A sudí vzápětí raději ukončil neskutečné trápení Monaca závěřečným hvizdem do píšťalky.
90'
Dlouhý pas našel ještě sprintujícího Germaina, který dostal míč do sítě, ale jeho gól není uznán asi pro údajný útočný faul!
89'
Přízemní pas před branku Montpellieru sebral Sacko a následně vyvezl míč do bezpečí Sylla.
88'
Statická a odevzdaná hra Monaca nemůže vésti ani k čestné korekci nelichotivového skóre.
87'
Hráči Montpellieru drží pohodlně míč ve středu hřiště na svých kopačkách za hlasité podpory svých fandů zpívajících chorály.
84'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Eliot Matazo.
84'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Axel Gueguin.
83'
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.
81'
Takhle jasnou gólovou převahu hostí zřejmě nečekal nikdo a hráči Monaca jsou zjevně již od minulé porážky dosti pod dekou.
79'
Montpellier právě vstřelil branku!
Jak je snadné skórovat opět předvedlis chutí hrající hráči Montpellieru, složení stejné jen si chlapci prohodili role a Nordin zapisuje ke svým dvěma brankám asistenci a STEPHY MAVIDIDI si během desetiminutového pobytu na hřišti k asistenci přípíše i vstřelenou branku – 0:4! Asistence: Arnaud Nordin.
79'
Narážečka Monaca byla neúspěšná jelikož se Ben Seghir mezitím ocitl nedobrovolně na zeleném pažitu.
78'
Wissam Ben Yedder to neustále zkouší nicméně jeho střela byla nyní zablokována soupeřem.
76'
Kouyaté vyslla na své spoluhráče značně nekvalitní nahrávku.
75'
Montpellier se bude snažit dohrát utkání v naprostém klidu. Hráči Monaca příliš nevypadají, že by byli ochotni jít do nějaké stíhací jízdy.
72'
Mavididi skvěle našels vého spoluhráče zhruba pětadvacemetrů od branky, ARNAUD NORDIN sis rovnal míč na levačku a posléze po následném postupu na branku zhruba z dvanácti metrů perfektně vystřelil – 0:3! Asistence: Stephy Mavididi.
72'
Nákop Monaca končí pouze bezpečnou hlavičkou obránce na brankáře Leocmta.
71'
Moanco volí komplikovanou rozehrávku v oblasti středového kruhu.
70'
ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Stephy Mavididi,
ze hřiště odchází Wahbí Chazrí, přichází Khalil Fayad.
68'
Wahbi Chazrí neprožívá zrovna své nejlepší fotbalové momenty a musí být ošetřen.
67'
Nordin se tentokráte nedostal přes obranu šokovaného soupeře.
65'
Z následné protiakce Wahi ukázkově uvolnil FAITOUT MAOUASSA, který přesnou střelou na bližší tyč zvyšuje stav utkání na 0:2! Asistence: Elye Wahi.
65'
Po centru z přímého kopu měl na kopačce vyrovnávací gól Matsima, ale proti skvělému Lecomtemu neuspěl!
64'
Kouyaté se provinil hrou rukou před svým pokutovým územím.
62'
Wahi zazdil brejk ve dvou lidech přetaženým centrem na svéjho kolegu. ale z minima je maximumu – rohový kop pro Montpellier.
61'
Nepovedený rohový kop Monaca soupeře nemohl zaskočit.
60'
Hodinu hry uzavře slabé zakončení Chazrího přímo do brankáže Nübela.
58'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Boubakar Kouyaté) za faul.
58'
Velmi nehezky sestřelil zezadu Kouyaté nebezpečného Ben Yeddera a sudí vytahuje z kapeičky uhned temně žlutou kartu. Zde klidně mohla padnou rovnou i červená.
57'
Wahiho pád po souboji nebyl zapříčeněn faulem soupeře, hra pylnule běží dále.
57'
Pobyt Montpellieru ne útočné polovině hřiště měl pouze jepičí život.
56'
Kapitán Ferri diriguje poctivou a obětavou hru Montpellieru HSC.
55'
Nepovedený centr Krépina Diatty příliš nepomůže ke zvýšení tlaku Monaca za vyrovnáním.
54'
Faul hráče Leo Leroy z Montpellieru znamená přímý kop pro hráče Monaca
53'
Rohový kop Montpeliieru byl z kategorie nepovedeně rozehraných.
51'
ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Chrislain Matsima.
51'
Ruben Aguilar se provinil svým zákrokem v osobním souboji proti fotbalovým pravidlům.
49'
Festival neproměněných tutovek pokračuje i nadále! Wahi po narážečcce se spoluhráčem v pokutovém území šikovně posunul míč doprava na Nordina jehož střelu famózně vykryl brankář Nübel!
48'
U postranní čáry zastavil faulem Ben Seghira bránící Sacko.
47'
Ben Yedder sice obdržel ukázkový pas, jenže jeho zakončení perfektně vyrazil připravený brankář Lecomte do bezpečí!
47'
Chazrí byl výtečně ubráněn a je z toho pouze rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs,
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Eliesse Ben Seghir,
ze hřiště odchází Edan Diop, přichází Krépin Diatta.
46'

Fauly: 7:6
V deváté minutě nebezpečnou střelu Diopa vychytal brankář Lecomte. O pět minut později měl ještě lepší možnost Nordin, ale vylámal si zuby na skvělém brankáři Nübelovi.

Po necelé odehrané půl hodině hry po kiksu obrany Monaca skóroval po povedené, individuální akci Nordin.

V poslední minutě první půle mohl vedení pojistit Wahi, ale tesně minul pravou tyč!

Veškeré důležité momenty pro čtenáře připravil ve formě gifů kolega Jan Hochman.
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Guillermo Maripán) za faul.
45+1'
Další velmi tvrdý zásah předvedl Maripán a bude po zásluze potrestán žlutým kartonkem.
45'
V další tutové mozici se v podobě úspěšného brejku ocitl Wahi jenže jeho zakončení o milimetry minulo pravou tyč!
44'
Nadýchaný centr Golovina byl odvrácen následně byl hráč Monaca faulována přímý kop rozehraje Caio Henrique.
43'
Hlavičkující Kouyaté po rohovém kopu neúspěšně zakončoval mimo branku.
42'
Střela Mouassy vyslaná levačkou byla zblokována zády bránícího Disasiho.
41'
Centrovaný míč z přímého kopu Sylla raději odehrál hlavou na rohový kop pro Monaco.
40'
Camara příliš neustál faul od Wahiho a sudí hbitě musel uhasit jejich rozmíšku následným oboustranným pohovorem.
39'
Následně Maripán nedovoleně fauloval na polovině hřiště pronikajícího Wahiho.
38'
Volland nevyslll zrovna nejkvalitnější balon v podobě centru do pokutového území.
37'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Wissam Ben Yedder) za faul.
37'
Ben Yedder v souboji kapitánů nehezky sestřelil Ferriho a s úsměvem na rtech přijme žlutou kartu od rozhodčího Bollengiera.
36'
Nordin zakončil pouze doprostřed branky s čímž jasně počítal brankář Nübel.
35'
Camara sice předvedl skvělý skluz nejprve odehrál balon, ale následně zasáhl nepříjemně i nohy Maouassa, který to dává jasně najevo znát bolestivou grimaosu na obličeji.
34'
Nordin byl tentokráte obehrán o míč již ve středu hrací plochy.
32'
Caio Henrique ve snaze o rychlý kontr vyslla ze své kopačky pouze nepřensou přihrávku, která nenašla původně hledaného adresáta.
31'
Chazrího centr z rohu byl nepřesný a soupeře nemohl nebzpečně ohrozit.
30'
Sražený centr Maouassa končí po zásahu protihráčů opět rohovým kopem pro Montpellier.
28'
Po neskutečné hrubce disasiho při rozehrávce, když vysloveně namazal ARNAUDOVI NORDINOVi, který svůj průnik vylepšil o obehrání minimálně tří protihráčů a následně přesnou střelou – 0:1!
27'
Edan Diop pouze tvrdým faulem zastavuje průnik unikajícího Chazrího.
26'
O atmosféru na stadionu se perfektně stará početná skupina fanoušků Montpellier HSC. Jinak by se utkání hrálo tradičně v komorní atmosféře monackého fotbalového stánku.
25'
Golovin nedokázal přesně uvolnit své spoluhráče z levé strany hřiště.
23'
Po vyslané střele byl Nordin nevybíravě a bolestivě dohrán protihráčem z Monaca konkrétně Maripánem.
23'
Zakončující Arnaud Nordin se také poněkuď nepeřsně zastřeloval.
22'
Bomba Ben Yeddera z přímého kopu míří pouze mimo pravou tyč.
21'
Po ubráněném rohovém kopu následný kontr Monaca musel před svým pokutovým územím zastavit taktickým faulem Jordan Ferri.
20'
Po rozehrávce nakrátko Chazrí naplno zaměstnal obranu Monaca a je to další rohový kop pro hostující hráče.
19'
Rohový kop bud erozehrávat při absenci Savaniera ofenzivní záložník či útočník Chazrí.
19'
Snaha Falaye Sacka o vyslání centru do pokutového území byla sice neúspěšná, ale po zásahu bránících hráčů vše končí rohem pro Montpellier.
17'
Fofana nyní předvedl, že mu vůbec není cizí velmi tvrdá hra, sudí to viděl a píská nedovolený zákrok.
16'
Edan Diop nedokázal zcela uspět v souboji jeden proti jednomu.
15'
Dva rohové kopy nestačili k zajimavému úderu hostí a po druhém rohu bere balon do svých rukavic brankář Nübel.
14'
Nordin dostal ideální míč do běhu za nestíhající obranu, ale brankář Nübel perfektně vyrazil míč na rohový kop pro Montpellier!
13'
Tentokráte se Youssouf Fofana prezentoval nepřesn ou střelou ze střední vzdálenosti.
12'
Fofana nedokázal svým počínáním v podobě překvapivého pasu zaskočit připravenou obranu soupeře.
11'
Po akci Nordina a následné teči bránících hráčů to bude rohový kop pro Montpellier HSC.
9'
Ben Yedder výborně dal míč po sebe, z čehož vznikla výtečná možnost pro zakončení Edana Diopa, ale brankář Lecomte potvrdil své kvality!
8'
Pohotovou střelou z voleje vystrašil Ben Yedder brankáře Lecomteho, vzrušení bylo zbytečně je pískán ofsajd.
7'
Tuto snahu na levé straně hřiště výborně eliminoval bránící Falaye Sacko.
6'
Ve vzdušném souboji byli úspěšnější hráči Monaca a mohou opět přejít do útoku.
5'
Menší zdravotnáí problémy hlásí obránce Sylla z Montpellieru.
5'
Centr Caia Henrique z rohu byl pokryt bránícím družstvem.
4'
Centr Rubena Aguilara dokázala obrana Montpellier HSC odehrát na rohový kop.
3'
Další snažení Monaca ve formě postupného útoku je opravdu jen velmi pozvolné.
2'
Wahiho střela pravačkou byla vysloveně z kategorie nepovedených.
1'
Pohotový volej Golovina z levé strany pokutového území míří pouze do rukavic brankáře Lecomteho.
1'

AS Monaco: Nübel – Aguilar, Disasi, Maripán, C. Henrique – E. Diop, Yo. Fofana, Mo. Camara, Golovin – Volland, Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Jakobs, Matsima, Vanderson, Diatta, Matazo, Minamino, E. Ben Seghir, Boadu.
Trenér: Philippe Clement

Montpellier HSC: Lecomte – I. Sylla, Kouyaté, Sacko, Jullien – Ferri (C), L. Leroy – Maouassa, Nordin, Wahi – Chazrí.
Náhradníci: Kamara – Tamas, E. Tchato, Sakho, Chotard, Fayad, Gueguin, Germain, Mavididi.
Trenér: Michel Der Zakarian.

Rozhodčí: Bollengier – Ocak, Finjean.
Předpokládané absence:

AS Monaco

Gelson Martins, Embolo, Sarr (všichni nespecifikované zranění)

Montpellier HSC

Sainte-Luce, Makouana, Estéve (všichni nespecifikované zranění)
Savanier (karetní trest)
AS Monaco ze čtyř utkání vytěžilo deset bodů. Jenže v posledním zápase zástupce monackého knížectví utrpěl jasnou prohtu 0:3 na hřišti třetího Racingu Lens.
Montpelier HSC se podařilo utnout třízápasovou sérii bez výhry (Olympique Marseille, FC Toulouse, Lille OSC) v posledním utkání výhrou nad Stade Rennes 1:0. Montpellier HSC hraje v klidném středu tabulky, když tento tým boduje především na domácím hřiště.
AS Monaco (4) bude bojovat o důležité body na domácí půdě proti týmu Montpellier HSC (13). Monaco zatím nahrálo o dvacetjedna bodů více.