Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Paris SG - 11. února 2023   17:00

Monaco
4' Golovin (Ben Yedder) • 18' Ben Yedder (Diatta) • 45+2' Ben Yedder (E. Ben Seghir)
3:1
(3:1)
Paris SG
39' Zaire-Emery  (Bernat)
Monaco
Nübel – Aguilar, Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta, Yo. Fofana, Mo. Camara (90+3. Matazo), Golovin (80. Jakobs) – E. Ben Seghir (72. Minamino), Ben Yedder (C) (72. Embolo).
Didillon – Boadu, Martins, Magassa, Volland.
Turpin – Danos, Pages
Stade Louis-II, Monaco
Paris SG
Donnarumma – Bitshiabu (46. Ramos), Pembélé (66. Hakimí), Marquinhos (C), Bernat – D. Pereira (59. Gharbi), Vitinha (80. Kimpembe), Zaire-Emery – Neymar, Ekitiké (80. Housni), Soler.
Letellier, Rico – N. Mendes.

Je konec. Monako dokonale využilo početnou marodku PSG a z tohoto důležitého zápasu si odváží tři body. Nutno říct, že domácí byli nebezpečnějším týmem, přechod do útoku ze strany PSG byl poněkud bezzubý. PSG tak s Monakem ztrácí tři body a vyhlíží návrat svých největších hvězd.
90+5'
90+3'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Eliot Matazo.
90+1'
Přihrávka doputovala celým vápnem až k Minaminovi, který ale nedostal míč do odkryté brány. Fantastickým přesunem další brance zabránil Donnarumma.
90'
Monako po zisku míče drží míč a nutí presovat soupeře. Ten už je ale s dnešním výsledkem, zdá se, smířený.
89'
Domácí se ale na míči dlouho neudrželi. PSG opět kombinuje a hledá v obraně soupeře skulinku.
88'
Neymar úspěšně obešel dva protihráče, ale před třetím obráncem si míč předkopl do autu.
86'
Monako se vydalo dopředu a vyplatilo se. Domácí vybojovali faul na útočné polovině.
84'
Centr Hakimiho odvrací Nubel do bezpečí.
83'
Donnarumma drží svůj tým ve hře o body, když proti střele Embola vytasil parádní zákrok.
81'
Nadějný brejk Monako nevyužilo. Střela domácích letěla jen do boční sítě.
80'
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs.

Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Presnel Kimpembe,
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Ilyes Housni.
80'
Postup Neymara přerušil faulem Camara. PSG bude rozehrávat z poloviny hřiště.
79'
Střelu zpoza vápna zablokoval Marquinhos.
78'
Hru obou týmu nyní kazí řada nepřesností. Veškerý děj se odehrává ve středu hřiště.
77'
Centr z pravé strany doletěl pouze do rukou Donnarummy. PSG tak zakládá další akci.
77'
Presink pařížského týmu už zdaleka není tak aktivní. Monaku nyní hosté dovolují v poklidu kombinovat na vlastní polovině.
76'
Nemyar v přechodové fázi vyslal nepřesnou přihrávku. U míče je tak nyní Monako.
75'
Monako nyní do vápna vyslalo dva centry, oba však byly příliš dlouhé.
75'
Ramos přerušuje útok Monaka odehráním míče do autu.
74'
Donnarumma měl nyní plné ruce práce! Centr z levé strany si málem srazil do vlastní sítě Sergio Ramos nebýt úžasné reakce italského brankáře.
73'
Po delší době se domácí dostali na útočnou polovinu a hned z toho byla střela. Minaminova hlavička ale byla nepřesná.
72'
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Breel Embolo,
ze hřiště odchází Eliesse Ben Seghir, přichází Takumi Minamino.
71'
Hakimi dojel Ben Seghira po odehrání míče. Za to vidí od rozhodčího kartu žluté barvy.
70'
Obraz hry se za poslední minuty nikterak nezměnil. PSG sice kombinuje ale k žádné šanci to nevede. Výrazně blíže vítězství je aktuálně Monako.
68'
Domácí obraně nyní pomohl vysoko postavený Nubel, který odkopl míč před dobíhajícími útočníky.
67'
Ben Seghir se pěkně uvolnil na levé lajně, svou střeleckou možnost ale prováhal.
66'
ze hřiště odchází Timothée Pembélé, přichází Ašraf Hakimí.
64'
Aguilar se pokusil zrychlit hru křižným pasem, míč ale skončil na kopačkách hostujících hráčů.
62'
Domácí se dostali do velké šance, tu jim ale zhatil zvednutý praporek pomezního signalizující ofsajd.
61'
Skvělá práce Camary, který nyní vyvezl míč a vybojoval faul. Monako si tak nyní může po delší době odpočinout.
60'
Ani dlouhý pas za obranu na Neymara nepřekvapil domácí obranu. Ta se zatím úspěšně brání tlaku PSG.
59'
ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Ismael Gharbi.
59'
Díky účinnému presinku PSG se Monako prakticky vůbec nedrží na balónu. Dlouhé míče pak sbírají domácí stopeři.
58'
Neymar se snažil dostat průnikovou přihrávku na Bernata, Aguilar byl ale pozorný a úmysl brazilského hráče vystihl.
56'
PSG kombinuje jen kolem vápna soupeře. Na větší šanci ve druhé půli zatím stále čekáme.
55'
Centr Neymara ale nebyl povedený. Hlavní rozhodčí navíc přerušuje hru, rozehrávat bude Monako.
54'
Vitinha nyní pěkně uvolnil Pereiru, ale jeho střela byla odvrácena na roh.
52'
Golovinův roh nadělal PSG řádné problémy. Maripan ale povedený centr nedokázal přetavit v gólovou střelu.
50'
O poločase přišel do hry Sergio Ramos. Ten se nyní snažil přenést hru, ale jeho nákop byl nepřesný.
48'
Pereira se odhodlal k průnikové přihrávce, ale míč na Pembeleho byl moc prudký.
47'
PSG mají aktuálně míč na kopačkách. Přihrávkami na polovině hřiště se snaží rozpohybovat soupeře.
46'
ze hřiště odchází El Chadaille Bitshiabu, přichází Sergio Ramos.
46'
45+2'
45+2'
Monaco právě vstřelilo branku!
Monako těsně před odchodem do šaten odskakuje na rozdíl dvou branek! WISSAM BEN YEDDER dostal míč za obranu a s nabídnutou šancí si poradil parádně, když obstřelil Donnarummu umístěnou střelou k pravé tyči.
44'
Zaire-Emery se pokusil kličkou uvolnit, ale obrana Monaka byla pozorná. Domácí spěchají do protiútoku.
43'
Centr z přímého kopu obrana PSG odvrací do bezpečí.
41'
Golovin se ocitl před brankářem soupeře, ale Donnarumma obětavým zákrokem sbírá míč.
39'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
PSG snižuje na rozdíl jedné branky! Míč ve vápně propadl až k WARRENOVI ZAIRE-EMERYMU, jenž už měl situaci jednoduchou. Prázdnou bránu prostě musel trefit.
37'
Monako z rohového kopu nic nevytěžilo, nyní se musí bránit.
35'
Aguilarův centr nenadělal obraně soupeře žádný problém. Obrana PSG hlavou dostává míč z vápna pryč.
34'
Nyní se do nadějného prostoru na hranici pokutového území dostal Seghir, ale jeho střela mířila jen doprostřed brány.
32'
PSG sice drží míč na kopačkách, ale v útočné fázi týmu schází potřebná kreativita.
30'
Podmínky na stadionu se v těchto minutách zhoršily poté, co se fanoušci na stadionu rozhodli využít donesené pyrotechniky.
29'
Ani na druhé straně Monako z rohového kopu nic nevytěžilo. Následovat bude odkop od branky.
28'
PSG mohlo snížit, ale Marquinhos se ve vápně dostatečně nezorientoval. Tohle je velká škoda pro PSG!
27'
Neymar nyní bude z pravé strany zahrávat rohový kop.
26'
Výborný zákrok Donnarummy nyní zachraňuje PSG od inkasování třetího gólu. Míč konečky prstů vyráží na roh!
24'
Neymar si v souboji s Camarou pomohl faulem.
22'
Bernat se vydal dopředu, jenže míč poté zbytečně zasekl. PSG tak znovu kombinuje na polovině hřiště.
21'
Schovanou střelu Solera srazila monacká obrana. Nubel poté v poklidu lapil míč.
19'
PSG nyní bude muset svůj výkon výrazně zlepšit a být aktivnější směrem dopředu. Zatím jsme z jejich strany neviděli žádnou větší šanci.
18'
A už je to o dvě branky! Velkou chybu v rozehrávce využil WISSAM BEN YEDDER, který střelou na zadní tyč překonal bezmocného Donarummu.
16'
Neymar nyní neobešel Camaru, záložník Monaka si ale pomohl nedovoleným zákrokem.
15'
Hra PSG je nyní plná nepřesností. S trochou štěstí ale zůstávají hosté u míče.
14'
Už to mohlo být o dvě branky! Aguilar si naskočil na centr z levé strany, ale jeho hlavičku Donnarumma reflexivním zákokem vyráží.
12'
Při presinku Neymar fauloval soupeře a je mu po zásluze odpískán faul.
11'
Monako uklidňuje hru a kombinuje na své polovině.
10'
Vysoký míč si našel Nubel, který jej ukryl ve své náruči.
9'
Neymar si nyní bere na starosti exekuce přímého kopu z pravé strany. Zcela jistě půjde o centr do vápna.
6'
Pereira nyní mohl poslat svého spoluhráče do samostatného úniku, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá.
4'
Monako hned v úvodu zápasu otevírá skóre! ALEKSANDR GOLOVIN se dobře zorientoval ve vápně soupeře a posílá domácí do vedení!
2'
Vitinha přerušil rodící se protiútok soupeře za cenu faulu.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Aguilar, Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta, Yo. Fofana, Mo. Camara, Golovin – E. Ben Seghir, Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Boadu, Embolo, Jakobs, Martins, Matazo, Magassa, Minamino, Volland.
Trenér: Clement.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Bitshiabu, Pembélé, Marquinhos (C), Bernat – D. Pereira, Vitinha, Zaire-Emery – Neymar, Ekitiké, Soler.
Náhradníci: Letellier, Rico – Gharbi, Hakimí, Housni, Kimpembe, N. Mendes, Ramos.
Trenér: Galtier.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages.
Vítáme vás u šlágru ve francouzské nejvyšší soutěži, kde se proti sobě postaví AS Monaco FC a Paris Saint-Germain. Ligue 1 tak čeká fotbalový svátek a uvidíme, kdo se bude radovat z vítězství. Pokud by PSG zaváhalo, mohl by se snížit jeho náskok na čele tabulky. Troufám si říct, e uvidíme zajímavé střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.