Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Monaco  - 9. října 2022   13:00

0:2
(0:1)
Monaco
45+1' Embolo  (Ben Yedder) • 80' Boadu  (C. Henrique)
Montpellier
Omlin – Tchato, Jullien, Esteve, Cozza – Chotard, Ferri (82. Germain) – Nordin (62. Maouassa), Savanier (C), Mavididi (62. Chazrí) – Wahi.
Kamara – Delaye, Fayad, L. Leroy, Sacko, Souquet.
Millot – Aube, Pagès
Stade de la Mosson, Montpellier
Monaco
Nübel – Vanderson, Disasi, Badiashile, C. Henrique (83. Jakobs) – Akliouche (46. Diatta), Camara, You. Fofana, Golovin – Embolo (73. Boadu), Ben Yedder (C) (87. Minamino).
Didillon – Jean Lucas, Maripán, Matazo, Sarr.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:16.
Monako zůstalo páté, ale přiblížilo se druhé Marseille na rozdíl tří bodů. Montpellier prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a ještě se dnes může o stupínek propadnout z 10. příčky.
Philippe Clement dovedl hostující mužstvo k šestému soutěžnímu vítězství v řadě. S přibývajícím časem Monako hru více a více kontrolovalo. Ke třem bodům mu pomohl zásah Embola z úplného konce prvého poločasu. V tom druhém neměl Montpellier nic, čím by mohl ztrátu smazat. V 80. minutě naopak narostla do finální podoby gólem střídajícího Boadua.
90+4'
90+3'
Minamino z úhlu nastřeloval míč na branku. Přítomnost Boadua Omlina nerozhodila. Z druhé strany na něj ještě pálil Vanderson.
90+2'
Ofenziva Montpellieru je téměř celý druhý poločas bezzubá. Teď to krásně podtrhla diagonála do autu, ze které resultuje výkop Nübela.
89'
Na zakončení z přímého kopu si trefil Alexandr Golovin. Kromě stojící zdi z osmnácti metrů překopl celou Omlinovu bránu.
88'
Disasi čistě obral Wahiho. Monako šlo ve velkém počtu do protiútoku. Fofana jej v bolestech zakončil nepřesně. Až potom sudí Millot dodatečně potrestal předcházející Jullienův zájezd do Golovina.
87'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Takumi Minamino.
85'
Fofana doprovodil svůj pád v souboji s Germainem hlasitým výkřikem. V 85. minutě je poprvé na hřiště povolán doktorský štáb.
84'
Savanier čechral míč k útočníkům. Wahi na něj ve vzduchu nedosáhl. Chazrí o kousek dál ano, ale jenom ho předal do rukou Nübela.
83'
ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
82'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Valère Germain.
81'
Dlouho se zdálo, že Boadu byl v ofsajdu a zásah videa ho o radost připraví. Opak byl pravdou, svůj náběh načasoval geniálně a ještě nebyl za kopačkou posledního obránce Julliena.
80'
Monaco právě vstřelilo branku!
Henrique doplnil v útočné akci Golovina, jenž mu balon rád přenechal. Brazilský bek levačkou nahrál za obranu. Z hranice ofsajdu vyplaval MYRON BOADU a těsně před Omlinem posunul míč do sítě.
79'
Na dlouhatánský nákop Julliena nikdo nereagoval. Míč doplachtil k Nübelovi a ten nemusí spěchat s jeho distribucí.
78'
Opět ve hře Savanier a teč Disasiho. Z rohu vznikl jen kontr Monaka, který ztroskotal na přihrávce Golovina na paty Diatty.
77'
Vandersonovy chybičky chtěl využít Savanier. Střela zpoza vápna byla dvakrát tečovaná. Tím se zpomalila a Nübel si pro ní došel.
75'
Fofanova dalekonosná rána letěla vysoko nad bránu. O pár chvil později útočící Maouassa zfauloval Henriqueho.
74'
Domácí si neporozuměli v přechodové fázi. Ztracený míč Boadu patou hezky posunul na Ben Yeddera, který pronikl skrz celou obranu, ale v závěrečné fázi neprostřelil Omlina.
73'
ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Myron Boadu.
72'
Esteveho zásluhou měl Savanier možnost distribuovat další rohový kop. Embolo na přední tyči míč nešikovně prodlužoval. Na druhé straně zvládl nesnadný defenzivní úkol Henrique.
71'
Mohamed Camara si taktickým faulem řekl o automatickou žlutou kartu, když se mu začal vzdalovat čerstvý Chazrí.
70'
Wahi dostal finální nahrávku Maouassy za paty. Savanier si posléze přehodil míč na levačku a zpoza vápna zakončil mimo.
69'
Uprostřed druhého poločasu má Monako hru pod kontrolou. Za celou dobu zápasu ještě nedalo Montpellieru ani jednu vážnější šanci.
68'
Oblouček Savaniera byl pro Faitouta Maouassu dlouhý. Disasi kontrolovaně doprovodil míč mimo hrací plochu.
67'
Henrique se mohl rozběhnout na levé straně. Místo vlastního postupu ale upřednostnil nahrávku před sebe, kterou si tísněný Golovin nepřevzal.
65'
Vanderson tvrdě narazil u rohu šestnáctky. Brejk Wahiho ještě ve středovém kruhu zrušil žlutý faul Benoîta Badiashilea.
64'
Krépin Diatta vysvobodil míč z plné pravé strany na osu. Camara zkusil štěstí z dálky, ale Omlinovi přidělal jen rutinní práci.
63'
Badiashile pod tlakem posunul míč na roh. Opět si pro centr šel Julien, ale už poněkolikáté ho nenasměroval na bránu.
62'
ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Faitout Maouassa.
62'
ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Vahbí Chazrí.
62'
Tempo hry postupně roste. Monako mělo volněji na pravé straně, ale Vanderson z jedničky přihrál Omlinovi. Klidně si balon mohl ještě zpracovat a situaci si lépe připravit.
61'
Držení míče: 48 % – 52 %.
60'
Vysunutý Vanderson si na chvíli vyměnil posty s Ben Yedderem. Pokus o prodloužení centru vyrušil Enzo Tchato.
59'
Golovin se přiřítil až k malému trestného území. Na střelu se necítil, takže zkusil přihrát. Ben Yedder byl dostatečně obsazen.
58'
Vanderson byl na pravé straně sám proti třem. Dlouho sympaticky vzdoroval, ale ve finále skončil na zemi bez reakce rozhodčích.
57'
Obsazený Savanier krásně prodloužil přihrávku Cozzy k penaltové značce. Ke střele tam napřáhl Nordin, ale míč putoval hodně vedle brány. Henrique podle sudích netečoval, takže se roh nechystá.
56'
Savanier si vyměnil přihrávky s Cozzou, ale pak zase centroval v době, kdy ve vápně nebyl dostatečný počet útočících kolegů.
55'
Domácí byli před Omlinem v dostatečném počtu. Golovinovi sebral přihrávku do ohně Joris Chotard.
54'
Nordinovi byl sklepnut balon pěkně proti noze. Stačilo to jen na sraženou střelu a roh, z něhož Julien hlavičkoval v těžké pozici nepřesně.
53'
Nordin přetáhl centr na protější stranu. Cozza nic podobného nezkoušel, vrátil se o několik metrů dozadu a monacká obrana se může nadechnout.
52'
Laciná technická chyba Tchata. Míč mu utekl za pravou postranní čáru a solidní nápor Montpellieru zanikl.
51'
Domácí se hezky prokombinovali do pravé části hřiště. Tchatův centr se ale neujal a reparát téhož hráče znegoval Henrique.
50'
Embolo si seběhl do křídla. Ve vápně dlouho nikdo nebyl, Golovin nešel dostatečně hluboko a přihrávka švýcarského reprezentanta proto skončila u Omlina.
49'
Spoře zaplněný stadion slavit nemůže. Pravačka kapitána Savaniera kopla trestňák asi půlmetr nad horní tyčku.
48'
Chotard otočkou zbavil dvou protihráčů. Poté ho podrazil už jednou napomínaný Henrique a výsledkem je přímý kop ze solidní pozice.
47'
Útočný faul Embola na Cozzu nebyl pro Millota složitý na poslouzení. Zpátky do pohybu uvede míč Jonas Omlin.
46'
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Krépin Diatta.
46'
Monačané byli nepatrně lepším týmem. První ostrý zákrok měl Omlin až v 28. minutě proti dělovce Henriquea. Jinak brankáři práci neměli, Ben Yedder z přímého kopu o kousek přestřelil a vše spělo k bezbrankovému konci poločasu. V jediné nastavené minutě ale nastala změna. Čtvrtým golem sezony hostům zařídil náskok švýcarský útočník Breel Embolo.
45+1'
45+1'
Vanderson a Akliouche stáli u zrodu první gólové akce! O sražený centr ještě zabojoval Ben Yedder, na dlouhou nohu posunul míč k BREELU EMBOLOVI a ten ho z dvanácti metrů nekompromisně zavěsil pod břevno.
45+1'
Enzo Tchato centroval jen na Vandersona. Možná si to mohl lépe připravit, nabídku ve vápně měl prachmizernou.
45'
Badiashile překazil přihrávku na Nordina a zachránil Monako od vážnějších trablů, protože růžoví postupovali ve třech proti dvěma.
44'
Zhruba z levého rohu pokutového území kroutil Ben Yedder přímý kop do bližší šibenice. Stoprocentně přesná trajektorie nebyla a Omlinův zásah nebyl zapotřebí.
43'
Christopher Jullien zle vystoupil proti Golovinovi. Metr před vápnem po něm musel sáhnout rukama a zavinil tím přímý kop.
42'
Tchatova hlava srazila Henriqueho nabídku na roh. Rychlé rozehrání Monaku ani trochu nepomohlo, po několika zadovkách si zahrál i Nübel.
41'
Mavididiho odkop z neúspěšné standardky Henriqueho nebyl dostatečný. Diasi hlavičkoval na Embola, který chtěl sklepnout míč pod sebe. Tam už byla jenom obrana Montpellieru.
40'
Omlin si vychutnal zachycení Vandersonova centru. Po výkopu došlo k faulu na Ben Yeddera. Esteve si podobné věci bude muset příště odpustit, Millot mu dává poslední slovní napomenutí.
39'
Stephy Mavididi si zpracoval těžký míč do běhu. Disasi ho od něj zkušeně odřízl a doprovodil až k Nübelovi.
38'
Monačané přečkali standardku díky bloku Golovina. Následoval rychlý přesun na protější konec hřiště, kde se situace opakovala. Embolo napálil Chotarda.
37'
Henrique šel při bránění na křídle na tenký led. Faulem na Savaniera si koledoval o druhou žlutou kartu.
36'
Camara prohrál souboj a byl tak u zrodu rychlého brejku. Do vápna přiběhl Arnaud Nordin, jenže přihrávka z ostrého úhlu už byla navíc.
35'
Golovin vytěžil na Estevem rohový kop. Zleva ho rozjel Henrique, nicméně Diasi ani nikdo jiný se k hlavičce nenatáhl.
34'
Tchato hrudí přebíral přihrávku zpoza půlící čáry. Sotva míč dopadl na trávník, tak pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu.
33'
Nordin servíroval centr z pravé strany, jenže před Alexanderem Nübelem jistě zapracoval stoper Disasi.
32'
O sraženou přihrávku uvnitř vápna zabojoval Mavididi. V konfrontaci s Camarou se snažil vypálit, přičemž orazítkoval Badiashilea.
31'
Tchato měl co dělat, aby se přes Henriqueho uvolnil k centru. Ten nakonec nebyl dostatečně přesný a stopeři ho hladce odklidili.
30'
Držení míče: 47 % – 53 %.
29'
Youssouf Fofana si narazil s neviditelným Golovinem. Nordin ho zakřižoval a odkopl míč někam k Savanierovi.
28'
Caio Henrique se hezky opřel do projektilu z delší vzdálenosti. Omlin stál na správném místě a nadvakrát schoval balon do dlaní.
27'
Téji Savanier vzal i tuto exekuci na sebe. Zkoušel překvapit obstřelem na přední tyč, ovšem Nübel se díky menší razanci pohodlně přesunul.
26'
Henrique chtěl vypíchnout míč Savanierovi. Trefil ale nohy a po udělení žluté karty se připravuje další standardka.
26'
Další roh. Byl mnohem delší, ale Cozza nesklepl Savanierův centr na nikoho jiného v růžovém tričku.
25'
Savanier kopal standardku směrem na Wahiho. Fofana zakopl míč na roh, nicméně Jullien kvůli Embolovi neusměrnil hlavičku na bránu.
24'
Caio Henrique si trochu popletl sporty. Zápasnicky stáhl na zem Mavididiho a Millot automaticky nařídil standardní situaci.
23'
Wahi neměl čas na zpracování míče na polovině hřiště. Hráči Monaka ho odevzdali minelou stopera Badiashilea.
22'
Změnit to chtěl Joris Chotard. Zhotovil se k ráně zpoza ucpaného vápna, která vystoupala asi metr nad břevno.
21'
První dvacetiminutovka je minulostí. Ve slunečném odpoledni byla poněkud mdlá a ospalá. Snad se to brzy zlepší.
20'
Camarovi neprošel opravdu tvrdý re-presink. Hokejovým hitem počastoval Savaniera.
19'
Vanderson měl volnější pravou stranu. Akliouche mu nevrátil míč přesně na nohu a to byla voda na mlýn pro zasahujícího Esteveho.
18'
Caio Henrique házel aut do šestnáctky, jenže míč proskákal k rukavicím Omlina.
17'
Embolo startoval pro přihrávku za obranu. Omlin situaci přečetl a díky brzkému vyběhnutí byl u míče první.
16'
Rozpaky v rozehrávce Montpellieru. Míč získal Akliouche, jehož spoluhráči se ale neprokombinovali do palebné pozice.
15'
Mohamed Camara přepadl přes nohu Savaniera, takže se balon vrací do hostujícího vlastnictví.
14'
Akliouche si opět vylámal zuby na Cozzovi. Z narůstající územní převahy ještě Monako nic moc nepřetavilo.
13'
Tchato vhazoval vedle své šestnáctky. Posílal míč na Savaniera, který byl ihned obrán o míč. Ještě navíc utrpěl nějakou bolístku na noze.
12'
Domácí se zatáhli do nízkého bloku. Ben Yedderova patička na Embola se právě v tomto zahuštěném prostoru zastavila.
11'
Maxime Esteve vidí žlutou kartu za provinění vedle středového kruhu. Na zem poslal rychlíka Embola.
10'
Omlin pohlídal dlouhou střelu Fofany. Wahi přepl do rychlého protiútoku, nicméně ve vápně neustál kontakt s Disasim. Na zisk penalty to nestačilo.
9'
Fofanův nákop se nepotkal s přesností. Přehnaně vysoký míč spadl do rukou švýcarského gólmana Montpellieru.
8'
Maghnes Akliouche se zasekl na Cozzovi. Prostřednictvím autu se Monako vrací k rozehrávce odzadu.
7'
Wissam Ben Yedder se pokoušel posunout s neposedně poskakujícím míčem do pokutového území. Nakonec ho přihrál brankáři Omlinovi.
6'
Tchato využil přítomnost Henriquea k zisku vhazování z obranné poloviny.
5'
Cozza zle rozehrál. Millot se ale vrátil o pár sekund později a dopískl faul Vandersona.
4'
A další ofsajd, tudíž se Wahiho střelecký pokus nad branku Nübela ani nezapočítá.
3'
První roh Montpellieru byl zastaven pro porušení pravidel. Nejspíše došlo k postavení mimo hru.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří netypicky nastoupili v růžovobílých barvách. Monako je v černých dresech.
1'

Montpellier HSC: Omlin – Tchato, Jullien, Esteve, Cozza – Chotard, Ferri – Nordin, Savanier (C), Mavididi – Wahi.
Náhradníci: Kamara – Delaye, Fayad, Germain, Chazrí, L. Leroy, Maouassa, Sacko, Souquet.
Trenér: Olivier Dall'Oglio

AS Monaco FC: Nübel – Vanderson, Disasi, Badiashile, C. Henrique – Akliouche, Camara, You. Fofana, Golovin – Embolo, Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Boadu, Diatta, Jakobs, Jean Lucas, Maripán, Matazo, Minamino, Sarr.
Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Millot – Aube, Pagès.
Vzájemné zápasy 21/22

23.01.2022 Montpellier – Monako 3:2
24.10.2021 Monako – Montpellier 3:1.
AS Monaco FC

Obhájce třetího místa se i letos pohybuje v horních patrech tabulky. Z devíti kol vyhrál pět, k tomu přidal dvě remízy a usadil se na pátém místě, z něhož se ani v případě dnešního vítězství nikam neposune, protože na Lens ztrácí čtyři body. Monako patří mezi týmy s nejlepší formou. Před týdnem přehrálo 4:1 Nantes. Byla to už čtvrtá ligová výhra v řadě. Další přidalo v Evropské lize proti Trabzonsporu. Skvělou formu má Wissam Ben Yedder. Ve zmíněných dvou duelech skóroval rovnou pětkrát.
Montpellier HSC

Domácí mají druhý nejsilnější útok lize. Přesto v ní patří jen do průměru. S bilancí čtyř výher a pěti porážek jim v našlapaném středu tabulky patří desáté místo. Od konce srpna Montpellier porazil pouze poslední Štrasburk. V minulém kole si odvezl ze hřiště Toulouse prohru 2:4. S pěti góly a jednou asistencí je nejproduktivnějším hráčem týmu teprve devatenáctiletý útočník Elye Wahi. Po třech trefách mají Nordin a Savanier.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola francouzské Ligue 1. Od třinácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi týmy Montpellier HSC a AS Monaco FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.