Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Nantes - 15. ledna 2023   15:00

0:3
(0:1)
Nantes
45+13' Girotto   • 81' Mohamed   • 84' Blas  (Corchia)
Montpellier
Omlin – Tchato, Jullien (86. Sacko), Sakho, Maouassa (79. Cozza) – Ferri (79. Fayad), L. Leroy (65. Chotard) – Germain (65. Nordin), Savanier (C), Chazrí – Wahi.
Kamara – Tamas, Mavididi, Makouana.
Léonard – Boudikian, Ocak
Stade de la Mosson, Montpellier
10 947 diváků
Nantes
Lafont (C) – C. Traoré (16. Corchia), Zeze (60. Moutoussamy), Girotto, Castelletto, Centonze – Simon, Chirivella (85. Doucet), M. Sissoko, Guessand (60. Mohamed) – Blas (85. Coco).
Descamps – Diaz.

Montpellier HSC doplatil na neskutečnou nedisplicinovanost svých hráčů Chazrí a zejména Wahi (simulování a protesty).

Hráči FC Nantes toho sledovým klidme využili, poté co nedokázal vyrovnat obránce Julien, potvrdili zaslouženou výhru svého týmu Mohamed a ochvíli později také Ludovic Blas.

Tři body zasloužené putují do Nantes, jenž bude muset řešit situaci ohledně zraněných obránců Traorého a Zezeho. Daleko více starostí má vedení Montpellieru (2x vyloučení hráči, nespokojenost fanoušků, divácké nepokoje s následnou pokutou od francouzského svazu, tým absolutně z formy apod.).

Čtenářům onlajnů přeji hezký, nedělní večer.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:14.
90'
90'
Sudí nehodlá dlouho prodlužovat agónii hráčů Montpellieru, která kvůli vyloučení přišla hned o dvojici ofenzivních hráčů Wahiho a Chazrího.
88'
Utkání se již dohrává jen z povinnosti.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Christopher Jullien, přichází Falaye Sacko.
85'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco,
ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Lohann Doucet.
84'
Nantes právě vstřelili branku!
ludovic Blas individuálně potáhl celou akci, včas si na hranici pokutového území po zemi vyměnil balon s Corchiou a následně s přehledem LUDOVIC BLAS míč potřetí za záda brankáře Omlina – 0:3! Asistence: Sébastien Corchia.
82'
Mohamed hrál zbytečně dál i po odpískaném ofsajdu.
81'
Po obrovské chybě obránce Sakha se střelou po zemi pohotově prosazuje MUSTAFA MOHAMED – 0:2!
81'
Ludovic Blas svým pokusem netrefil zařízení Montpellieru HSC.
80'
Savanierův centr z rohu likviduje s přehledem brankář Lafont.
79'
Obrovskou šanci na vyrovnání měl na své hlavě Christopher Julien, ale brankář Lafont zachránil svůj celek od gólové pohromy – rohový kop pro Montpellier!
79'
ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Khalil Fayad,
ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Nicolas Cozza.
78'
Trenér Montpellieru se snaží na nepříznivou situaci reagovat další dvojitou změnou ve svém kádru.
76'
Hráči Nantes pochopili, že hrají příliíš pasivně a vybojovali další roh v krátkém časovém sledu za sebou.
75'
Po akci Chirivelly s Ludovicem Blasem bude druhý jemnovaný rozehrávat rohový kop Nantes.
73'
Přímý kop Savaniera končí pouze propagační hlavičkou jeho spoluhráče přímo do brankáře.
72'
Castelletto taktickým faulem přerušil v zárodku útočnou akci Montpellieru.
70'
Jordan Ferri se po narážečce od spoluhráče dostal k zakončení na branku z oblasti penaltového puntíku, ale jeho střela nalezla pouze brankáře Lafonta!
69'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Moses Simon) za zdržování hry.
69'
Moses Simon předvedl ostrý a nešetrný zákork proti domácímu hráči.
68'
Červená karta pro tým Montpellier HSC (Elye Wahi) nesportovní chování/protesty.
68'
Wahi neudržel nervy na uzdě kritizoval rozhodčí a následně bude již druhým hráčem Montpeliieru v dnešním utkání, který předčasně opustí harcí plochu.
67'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Elye Wahi) za simulování.
65'
ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Arnaud Nordin,
ze hřiště odchází Léo Leroy, přichází Joris Chotard.
64'
Poprvé v utkání a to hned dvakrát bude také střídat lavička Montpellieru HSC.
62'
Hráči FC Nantes zatím pečlivě střeží svůj jednogólový náskok.
60'
ze hřiště odchází Nathan Zeze, přichází Samuel Moutoussamy,
ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Mustafa Mohamed.
60'
Hodinu hry vydržel na hřišti otřesen po ostrém faulu Chazrího obránce Zeze.
59'
Špatný odskok míče při zpracování míče a rázem je úspěšný obránce nantes Centonze.
57'
Elye Wahi je prvním hráčem v tomto utkání, který si nepohlídal své ofsajdové postavení.
56'
Centr Teji Savaniera z přímého kopu končí pouze mimo hrací plochu.
55'
Rozehrávku z přímého kopu v režii Blase na spoluhráče opět výtečně s přehledem přečetl brankář Omlin.
53'
Rozehrání rohového kopu Blase věnoval svou pozornost brankář Omlin a také proto z této situace vyšel pro tento moment hry jako vítěz.
52'
FC Nantes vytěžilo z minima možné maximum v podobě vedoucí branky Girotta, která rozhodně stála za to. Nicméně herní aktivitu přenechává svému oslabenému soupeři.
50'
Hráči FC Nantes tuto další situaci před svou brankou přečkali bez úhony.
49'
Po centru z rohu se pokusil neúspěšně skórovat halvou aktivní Germain, ale jeho pokus neskončil v prostoru tři tyčí.
49'
A těžit z toho bude formou zahrávání rohu od rohového praporku Teji Savanier.
47'
Dle očekávání vstoupilo do druhého poločasu aktivně oslabené družstvo Montpellieru.
46'
Statistika:

Držení míče: 61%:39%
Střely na branku: 3:2
Střely mimo branku: 3:0
Rohy: 1:1
Fauly: 7:6
Čtyři zajímavé momenty přineslo toto utkání.

V jedenácté minutě Germain otřel svoji střelu pouze o tyč. Následně se díky dýmovnicím a nepořádku na tribunách zejména v kotli Montpellieru nehrálo více než 15 minut!

Ve čtyřicáté druhé minutě po brutálním zásahus vé kpačky do obličeje zezeho vyfasoval rovnou červenou kartu Chazri (Montpellierú).

Ve třinácté minutě nastaveného času toto vyloučení potrestal skvělou ránou z dálky Girotto. Gify i reakce z twitteru ze všech těchto událostí přinesl kolega Michal Břuchanský.
45+18'
45+17'
Po výkopu brankáře Lafonta končí rozhodčí dlouhé nastavení prvního poločasu.
45+16'
Hra se odehrává na polovině týmu Nantes.
45+15'
Montpellier se v oslabeném počtu marně snaží o vyrovnání.
45+13'
Hráči Nantes hráli míč poblíž pokutového území pod sebe a z velké dálky z první při sprintu napřáhl ANDREI GIROTTO a jeho dalekonosný pokus i přes snahu a dotek brankáře Omlina se již třepotá v síti – 0:1!
45+12'
Domácí se snažili ohrozit branku Nantes Wahim, ale ten neuspěl dle svých představ.
45+12'
Kombinace Nantes skončila díky nepřesnosti ve středu hřiště.
45+11'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Evann Guessand) za nepěkný faul zezadu bez možnosti hrát míč.
45+9'
Hráči obou týmu jsou značně nervózní, sudí je ve velké diskusi se Savanierem a Sakhem.
45+8'
Drobné potažení soupeře rukou Wahiho je odhaleno hlavním rozhodčím a je následně ospískán útočný faul.
45+7'
Po zákroku Corchii se přeci jen Savanier oklepal a pokračuje i nadále ve hře.
45+5'
Tchato svedl velmi tvrdý souboj s Centonzem a opět to je zvýšená aktivita dělobuchů u domácích utlras.
45+4'
Zdravotní problémy hlásí i kapitán Montpellieru Teji Savanier.
45+2'
Wahi odvážně pronikl do pokutového území soupeře a po zásahu obránce je z toho rohový kop pro Montpellier HSC.
45+1'
Sissoko posunul míč napravo Guessandovi, jehož centr s přehledem zachytil brankář Omlin.
45+1'
Savanier neuspěl ve tvrdém souboji proti obránci Castelelttovi.
44'
Zeze se vrací na hřiště a pokusí se pokračovat ve hře.
42'
Červená karta pro tým Montpellier HSC (Wahbí Chazrí) za brutální faul.
42'
Zeze je dlouze ošetřován na hrací ploše a sudí bude přísně, ale spravedlivě trestat.
41'
O chvíli později Chazrí velmi nešetrně sestřelil kopačkou do obličeje obránce Zezeho.
41'
Wahi po kontaktu s Corchiou marně u sudího žádal odpískání pokutové kopu.
40'
Hráči Nantes přerušují útočný postup soupeře odehráním míče za postranní čáru.
39'
Velké nepřesnosti ve středu hřiště se doupouštějí hráči Montpellieru HSC.
39'
Kličkující obránce Girotto ze svých parádiček proti napadajícímu protihráči nevyšel zrovna jako vítěz.
37'
Teji Savanier se provinil faulem ve středu hrací plochy.
36'
Při obětavém bránění byl Sissoko z bezprostřední blízkosti zasažen prudkým míčem z kopačky protivníka.
35'
Přímý kop rozehraný kapitánem a vyhlášeným technikem Teji Savanierem končí úspěšným zásahem brankáře Albana Lafonta!
34'
Nadýchaný centr Faitouta Maouassa byl odvrácen pozornou obranou soupeře mimo pokutové území.
32'
Zahraný rohový kop hráčů ve žlutých dresech málem zaskočil domácí obranu.
31'
Opět s ehraje, uvidíme zda se toto utkání již vyvaruje excesů ze strany horkokrevných fanoušků Montpellieru.
Zhruba ve třicáté minuty původní hracé doby, se objevili na hrac í ploše také zástupci FC Nantes.
Rozhodčí se objeviil v tunelu, tak snad se bude opět pokračovat ve hře.
Po deseti minutách se na hřišti objevili alepsoň hráči Montpellier HSC.
Spořádaní diváci marně vyhlíží na opuštěný, zelený pažit.
Je zatím ve hvězdách zda se toto utkání vůbec dohraje. A jestliže ano, tak je otazná jak dlouhá bude prodleva způsobená diváky. Zatím přerušení hry trvá pět minut.
Kotel domácích i před dohled několika desítek pořadatelů stále nedovolují pokračovat v tomto utkání.
Pyrotechnika na místním stadionu bouchá jak na Silvestra.
Nepokoje jsou zejména za jednou z branek a marná je prosba hlasatele k utišení celé situace.
19'
Hráči byli rozhodčím odesláni zpět do útrob stadionu v Montpellieru!
18'
Utkání je rozhodčím Léonardem přerušeno, kvůli přílišné vášni fotbalových fanoušků.
16'
ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Sébastien Corchia.
16'
Je to tak! FC Nantes musí kvůli zranění nuceně střídat.
14'
Charle Traoré hlásí zranněí, potřebuje ošetření a možná bude muset předčasně opustit hrací plochy a skončit své učinkování v tomto duelu.
13'
Hezký pas Savaniera, který mířil přesně mezi obránce, byl na poslední chvíli zablokován a nenašel tak úspěšně zamýšleného adresáta.
12'
Rychlý brejk Nantes končí opakovaně na nepřesnostech v podobě přihrávky v pokutovém území Montpellieru.
11'
O poznání lépe napřáhl jeho spoluhráč, ofenzivněji laděný Valere Germain a jeho přízemní pokus končí na pravé tyči branky, kterou hájí brankář Lafont!
9'
Střelecké zakončení středopolaře Montpellieru Leo Leroye prosvištělo pouze kolem pravé tyče za koncovou čáru do zámezí.
7'
Hra pokračuje dále bez přerušení ani VAR systém neshledal porušení fotbalových pravidel.
6'
Andrei Girotto možná zahrál rukou ve svém vlastním pokutovém území, protesty hráčů Montpellieru jsou zatím marné. Uvidíme zda zasáhne VAR systém.
4'
Leo Leroy předvedl v osobním souboji přespříliš důrazu a byl mu odpískán neodvolený zásah proti hráči Nantes.
3'
Úvod utkání je dle očekávaní z obou stran velmi opatrný, ve stylu hlavně neudělat žádnou chynu.
1'
Svojí rozehrávku hráči Montpellieru HSC nedokázali přetavit v nic nebezpečného pro svého soupeře z Nantes.
1'

Montpellier: Omlin – Tchato, Jullien, Sakho, Maouassa – Ferri, L. Leroy – Germain, Savanier (C), Chazrí – Wahi.
Náhradníci: Kamara – Sacko, Tamas, Cozza, Mavididi, Chotard, Fayad, Nordin, Makouana.
Trenér: Romain Pitau

Nantes: Lafont (C) – C. Traoré, Zeze, Girotto, Castelletto, Centonze – Simon, Chirivella, M. Sissoko, Guessand – Blas.
Náhradníci: Descamps – Diaz, Corchia, Coco, Doucet, Moutoussamy, Mohamed.
Trenér: Antoine Kombouaré

Rozhodčí: Léonard – Boudikian, Ocak
Předpokládané absence:

Montpellier HSC

Bertaud, Sainte Luce (oba poraněné koleno)
Mendes (poraněné stehno)

FC Nantes

Pallois (poraněné koleno)
Merlin (poraněná třísla)
Montpellier HSC je naopak zcela z formy. Posledním světlým momentem byla výhra 2:0 nad břetańským Lorientem. Porážka s Olympique Marseille 1:2 se asi dala čekat, nicméně výbuch s Nice 1:6 rozhodně ne.

Nevalné výsledky podtrhlo vyřazení v Coupe de France od mužstva Pau z nižší soutěže 1:2!
FC Nantes nemělo rozhodně povedený vstup do sezóny, nicméně po přestávce kvůli MS ve forbale, ještě neprohrál a ukazuje solidní formu. V lize s bilancí 1 – 2 – 0, přičemž bezgólová remíza s Olympique Lyon má svou váhu.

Toto také bylo potvrzené vystoupením v Coupe de France v němž následoval postup přes Virois v poměru 2:0!
Ceká nás vyrovnaný souboj v podobě střetu dvou sousedů z ligové tabulky, kdy Montpellier HSC (15) na svém hřišti přivítá FC Nantes (14). Oba soupeře dělí pouhý bod.