Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Reims - 13. listopadu 2022   15:00

Montpellier
90+1' Delaye
1:1
(0:0)
Reims
87' Munetsi  (van Bergen)
Montpellier
Omlin – Souquet (66. Maouassa), Sacko, Jullien, Cozza, Esteve (89. Delaye) – L. Leroy (89. Fayad), Savanier (C) (65. Nordin), Ferri – Mavididi (77. Germain), Wahi.
Kamara – Chazrí, Sakho.
Batta – Favre, Evrard
Stade de la Mosson, Montpellier
Reims
Diouf – I. Diakité (78. Foket), Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet (83. Locko) – Matusiwa, Cajuste – Ito, K. Doumbia (58. Munetsi), Zeneli (77. van Bergen) – Holm (58. Balogun).
Pentz – Guitane, Keita, Mbuku.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 11:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:15.
Střetnutí mezi Montpellier a Reims vítěze nepoznalo, skončilo nerozhodným výsledkem 1:1.

Dlouho se zdálo, že se přítomní diváci nedočkají ani jednoho gólu. Bezbrankový stav nakonec prolomil v 87. minutě hostující žolík Marshall Munetsi, jenž způsobil velkou euforii v táboře Reims. Ta ovšem příliš dlouho nevydržela, protože i na druhé straně zaúřadoval střídající hráč, alespoň bod vystřelil domácímu favoritovi v první nastavené minutě Sacha Delaye.

Montpellier si zásluhou získaného bodu polepšilo v tabulce na třináctou příčku, Reims zůstává na jedenácté pozici s tříbodovým náskokem na dnešního soupeře.
90+6'
90+5'
Dlouhý nákop brankáře Omlina ještě Valère Germain prodlužoval za sebe, Arnaud Nordin posléze neuspěl kličkou proti Abdulhamídovi.
90+4'
Přeci jen to vypadá, že zápas skončí dělbou bodů. Reims zahrozilo centrem od pravé lajny, avšak adresát Marshall Munetsi byl v ofsajdu.
90+3'
Konzultace byla poměrně rychlá, gól zůstává v platnosti!
90+2'
Tak pozor. Ještě se zkoumá, zda vyrovnávací trefě náhodou nepředcházel útočný faul Wahiho na brankáře Dioufa.
90+1'
Montpellier právě vstřelil branku!
Dlouho se Reims z vedení neradovalo! Gólman Diouf vyrazil centr z levé strany pouze k protihráči SACHOVI DELAYEMU, jenž zachoval chladnou hlavu a nártem zacílil nechytatelně k pravé tyči.
89'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Léo Leroy, přichází Khalil Fayad.
89'
ze hřiště odchází Maxime Esteve, přichází Sacha Delaye.
87'
Remeš právě vstřelila branku!
Spolupráce střídajících hráčů zafungovala na jedničku, hosté střílí gól a rázem jsou velmi blízko zisku tří bodů! Van Bergen si narazil s Item, načež z pravé strany šestnáctky vyslal střílenou nahrávku na střed k MARSHALLU MUNETSIMU, který ve skluzu dopravil míč za záda bezmocného Omlina.
86'
Roh Montpellier nebezpečí neznamenal. Valère Germain vyskočil vysoko do vzduchu, avšak hrací předmět v letu úplně minul.
85'
Centrem z levé strany se prezentoval Faitout Maouassa. Až do vápna míč nedoputoval, ještě před ním ho zblokoval Marshall Munetsi.
84'
Z větší vzdálenosti vypálil tvrdou ránu nártem Folarin Balogun. Domácí gólman Omlin na střelu dobře viděl a zkrotil ji v rukavicích.
83'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Thibault De Smet, přichází Bradley Locko.
82'
Azor Matusiwa moc dobře věděl o Jensi Cajustem, jenže v době nahrávku už spoluhráč stál, protože s pasem nepočítal. Jonas Omlin bude odkopávat.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. V utkání mezi Montpellier a Reims stále marně čekáme na první gól, momentálně to vypadá na dělbu bodů.
80'
Na druhé straně centroval zleva Marshall Munetsi. Adresát Azor Matusiwa na balón nedoskočil, ten propadl až k brankáři Omlinovi.
79'
Faitout Maouassa neváhal a po zisku míče okamžitě centroval od pravé lajny, situaci ve vápně pohlídal nově příchozí Mitchell van Bergen.
78'
Odražený balón si na hranici velkého vápna našel Maxime Esteve. Střílel z první, jeho spoluhráč Arnaud Nordin však smolně ztečoval míč vedle pravé tyče.
78'
ze hřiště odchází Ibrahim Diakité, přichází Thomas Foket.
77'
ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Mitchell van Bergen.
77'
ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Valère Germain.
75'
Křeče postihly Ibrahimu Diakitého. Pole prvních obrázků to vypadá, že střídání bude v tomto případě nevyhnutelné.
74'
A hosté zahrozili. Marshall Munetsi drobným dotekem prodloužil balón na Júnise Abdulhamída, ten v pádu střílel vysoko nad.
73'
Dlouho si Džunja Ito hledal prostor ke střele, až nakonec přeci jenom vypálil, dobře postavený Christopher Jullien srazil míč na roh.
72'
Slibnou příležitost Montpellier zastavil Jens Cajuste jenom za cenu nedovoleného zákroku oceněného žlutým kartónkem.
71'
Na polovině hřiště fauloval Arbër Zeneli. Nicolas Cozza si chvíli poležel na trávníku, na vážnější zranění to ale nevypadá.
70'
Nyní ovšem útočili hosté. Marshall Munetsi vyslal po levé lajně Jense Casjuteho, jenž si balón okopl druhou nohou, proto centroval do zámezí.
69'
Přestože s výsledkem nemohou být spokojení, tak fanoušci vytrvale povzbuzují své oblíbence a ženou je za kýženým vedoucím gólem střetnutí.
68'
Montpellier pokračuje v tlaku. Maxime Esteve hledal průnikovým pasem Arnauda Nordina, jehož Júnis Abdulhamíd zastavil ukázkově provedeným skluzem.
67'
Fanoušci i domácí hráči se dožadovali penalty poté, co Falaye Sacko trefil ruku De Smeta, ta však byla v přirozené poloze u těla.
66'
ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Faitout Maouassa.
65'
ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Arnaud Nordin.
64'
Následný roh nebezpečí neznamenal. Júnis Abdulhamíd vyskočil vysoko do vzduchu a balón nasměroval mimo bezprostřední nebezpečí.
63'
Jordan Ferri centroval do brány. Yehvann Diouf se zaskočit nenechal a pravou rukou balón nasměroval nad horní tyč.
62'
S šancemi se teď doslova roztrhl pytel. Tváří v tvář brankáři Wahi neuspěl. V pokračujícím útoku vypálil dělovku Maxime Esteve, i s tímto projektilem si Yehvann Diouf věděl rady!
61'
Hosté byli blízko vedoucímu gólu! Po centru od rohového praporku hlavičkoval Emmanuel Agbadou do břevna. O dorážku se přihlásil Ibrahim Diakité, jeho prudkou hlavičku zastavil Omlin parádním zákrokem pravou rukou!
60'
Za domácí nyní dvakrát perfektně zapracoval Arnaud Souquet. Zblokoval střelu po centru z pravé strany a i následný pokus o dorážku.
59'
Stephy Alvaro Mavididi vystřelil zpoza velkého vápna slabě po zemi. Yehvann Diouf míč překvapivě jenom vyrazil, ovšem zaváhání hned napravil, neboť si poradil i s dorážkou Wahiho.
59'
Za Reims se o slovo přihlásil Arbër Zeneli. Vypálil do přehuštěného prostoru a trefil Julliena do levého stehna.
58'
ze hřiště odchází Noah Jean Holm, přichází Folarin Balogun.
58'
ze hřiště odchází Kamory Doumbia, přichází Marshall Munetsi.
56'
Tlak fotbalistů v černých dresech pokračuje. Kapitán Téji Savanier technickým obstřelem neuspěl, zblokovaný pokus pomalým tempem doputoval k brankáři.
55'
Vysoký míč z přímého kopu hostující defenziva ubránila. Odražený balón posléze zajímavě napálil Stephy Alvaro Mavididi, Yehvann Diouf si poradil nadvakrát.
54'
Přenesení hry vyšlo na jedničku. Nicolas Cozza pak centroval na Wahiho, jehož hlavička v lehkém záklonu letěla vysoko vzduchem, navíc přímo do středu brány.
53'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Téji Savanier viděl rozběhnutého Jordana Ferriho, avšak nahrávku nasměroval mimo jeho dosah. Diouf bude odkopávat od brány.
52'
Další centr následoval zleva. V tomto případě úřadoval Jonas Omlin, který ze vzduchu bez potíží sebral kulatý nesmysl do rukavic.
51'
Azor Matusiwa mohl centrovat, ale ještě volil přihrávku k pravé lajně na De Smeta, jehož centr si pohlídal dobře stojící Christopher Jullien.
50'
Bolestivý šlapák na levý kotník inkasoval Téji Savanier. Faulující Arbër Zeneli si od arbitra Batty vyslechl ústní varování.
49'
Pod tlakem Noah Jean Holm neměl komu nahrávat, musel zkusit štěstí individuálně. Kličku k levé lajně vystihl skluzující Jordan Ferri.
48'
Aktivněji nastartovali druhé dějství domácí. Stephy Alvaro Mavididi centroval od levé lajny, Elye Wahi hlavičkoval z těžké pozice nad břevno.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Úvodní dějství zápasu mezi Montpellier a Reims gól nepřineslo. Za zmínku stojí jediná akce hostů, a to ta z 32. minuty, kdy Omlin vyrazil křižnou střelu Ita z pravé strany, Zeneli posléze dorážel nepřesně. Favorizované Montpellier zatím navazuje na špatné výkony z minulých zápasů, pokud v nich budou pokračovat i ve druhé půli, potřebného vítězství se ani dnes nedočkají.
45+3'
45+2'
Protiútok Reims zastavil zdvižený praporek pomezního a následný hvizd hlavního. Maxime Esteve se v době Ferriho nahrávky nacházel v ofsajdu.
45+1'
Gólman Jonas Omlin chtěl spoluhráčům pomoci, proto doběhl za míčem až k rohovému praporku. Odkop mu ale hrubě nevyšel, hrací předmět skončil v autu.
44'
Jasný faul, jehož autorem se stal Thibault De Smet. Nataženou nohou byl daleko od míče, místo toho přes ni přeletěl dobře presující Léo Leroy.
43'
Zničehonic se sám před gólmanem zjevil Elye Wahi. Jako by se této skutečnosti sám zalekl, tak vůbec nevystřelil a zpětnou přihrávkou oslovil jenom protihráče.
42'
Elye Wahi chtěl vybojovat přímý kop pro Montpellier, přitom to byl právě on, kdo vysokou nohou trefil do ramene Doumbiu, čímž porušil pravidla. Arbitr Batta správně nařídil přímý kop ve prospěch Reims.
41'
S problémy, ale přece Falaye Sacko ještě udržel kulatý nesmysl na hrací ploše. Následný pas ovšem skončil pouze na protihráči Cajustem.
40'
Žlutému trestu neunikl Léo Leroy. Ve snaze o zastavení protiútoku Reims šel do skluzu, místo balónu však trefil jenom běžícího Matusiwu.
39'
Polovysoký prudký centr vyslaný z kopačky Mavididiho měl najít Jordana Ferriho, ještě před ním ovšem ve vzduchu výborně zapracoval Ibrahim Diakité.
38'
Noah Jean Holm vyzkoušel odvážnou kličku patičkou na Téjiho Savaniera. Výsledkem byl faul domácího kapitána.
37'
Prodloužený balón na přední tyči se dostal k Christopheru Jullienovi, jenž lehce překvapený zakončoval hlavou nepřesně.
36'
Po pravé lajně se rozběhl Falaye Sacko. Cajustemu utekl, ale spoluhráče zastoupil Júnis Abdulhamíd, kapitán Reims odvracel na roh.
35'
Centr na přední tyč domácí defenziva ubránila. Hlavičkoval Téji Savanier, jehož posléze Noah Jean Holm nedovoleně poslal k zemi.
34'
Rohový kop vybojoval Arbër Zeneli. Na kličky už si nevěřil, takže šikovně nastřelil levou noho blokujícího protihráče.
33'
S těžkou přihrávkou mezi dva protihráče si Noah Jean Holm poradil. Míč si nechal projet mezi nohama a hrál k pravé lajně na Doumbiu.
32'
Další akce Reims už byla o poznání nebezpečnější! Křižnou ránu Ita z pravé strany šestnáctky Jonas Omlin vyrazil pouze před sebe, dorážející Arbër Zeneli vypálil těsně vedle levé tyče.
31'
Nepovedený nákop za obranu hravě sebral domácí brankář Jonas Omlin, pravou rukou bleskově hodil míč k nohám Mavididiho.
30'
Jak dal Arbër Zeneli najevo, tak nahrávku od Jense Cajusteho očekával dříve, i proto byl v době jejího provedení za posledním obráncem v ofsajdu.
29'
Thibault De Smet je naštěstí v pořádku a připraven pokračovat ve hře, byť muselo dojít k obstříknutí jeho pravého kotníku. Hra opět pokračuje.
27'
Druhou žlutou kartu střetnutí obdržel domácí bek Arnaud Souquet. Proti zpětnému pasu na svou osobu zabral pozdě a pozdě byl i v souboji s De Smetem, jehož zezadu bolestivě podrazil.
27'
Sám proti dvěma Maxime Esteve neměl moc šancí na úspěch. Ovšem zabojoval sympaticky a nastřelením Abdulhamída vybojoval alespoň aut.
26'
Z pravého křídla centroval Léo Leroy. Gólman míč podběhl, avšak nemusel smutnit, protože do vzduchu se nejvýše vyšponoval jeho spoluhráč Doumbia.
25'
Tentokráte odvedl hostující gólman Yehvann Diouf dobrou práci. Vyběhl na hranici pokutové území a před sprintujícím Estevem na jistotu odkopával do zámezí.
24'
Tohle se nepovedlo. Yehvann Diouf vyběhl mimo vápno, jenže podcenil rychlost Mavididiho. U míče byli zhruba stejně a gólman pro jistotu protihráče fauloval, za což dostal žlutou kartu.
24'
Do středu dostával zajímavý pas Džunja Ito, jenže japonskému hráči vůbec nevyšlo zpracování, což mělo za následek ztrátu míče.
23'
Montpellier má aktuálně herně navrch. Ani další rohový kop se však neujal, Stephy Alvaro Mavididi si k balónu pomohl nedovoleným způsobem.
22'
Zcela jistě měl Jordan Ferri za cíl centrovat, ale míč netrefil ideálně a ten se stáčel pod břevno. Yehvann Diouf měl plné ruce práce, levou horní končetinou nakonec hrací předmět vyrazil nad břevno.
21'
Léo Leroy si píchl kulatý nesmysl před sebe a zastavil jej u lajny. Následoval střílený pas do vnitra vápna, kde Júnis Abdulhamíd přetlačil adresáta Wahiho.
20'
Rohový kop Reims příliš vzruchu nepřinesl. Balón se vykroutil až na hranici velkého pokutového území, kde kraloval bránící Nicolas Cozza.
19'
Džunja Ito si chtěl narazit s Jensem Cajustem, jenže ke zpětné nahrávce běžel v příliš velkém oblouku. Tělo před něj dal Christopher Jullien a ve skluzu poslal míč do zámezí.
18'
Za obranu dostával pas rozběhnutý Džunja Ito. Došlo ovšem k jeho zdvojení a Arnaud Souquet sebejistě zvládl i konstruktivně rozehrát na Ferriho.
17'
Proti vysokému centru vystartoval z brankové čáry Jonas Omlin. Poradil si na jedničku, hrací předmět lapil do rukavic.
16'
Do druhé vlny Kamory Doumbia nahrával Jensi Cajustemu. Následovala střela placírkou z první, kterou Christopher Jullien zblokoval na roh.
15'
Júnis Abdulhamíd viditelně nepočítal se skutečností, že Maxime Esteve proti němu tolik vytáhne presink, pod tlakem přihrával pouze do autu.
14'
Do hry nohama se zapojil i Jonas Omlin. Měl dostatek času, takže kulatý nesmysl v klidu zpracoval, načež nahrával k levé lajně na Souqueta.
13'
Prudké autové vhazování sklepával Elye Wahi k pravé lajně, s čímž Stephy Alvaro Mavididi nepočítal a na balón nedosáhl.
12'
Vyběhnuvšího gólmana si všiml Noah Jean Holm a zkusil jej přelobovat téměř z poloviny hřiště. Jonas Omlin zacouval a míč snadno zkrotil.
11'
Jordan Ferri si navedl míč z levé lajny do vápna a zkoušel střílet na zadní tyč. Nepřesně, nicméně nechybělo moc, aby Elye Wahi ve skluzu nasměroval balón mezi tři tyče.
10'
Dalekonosný projektil Téjiho Savaniera měl k úspěchu hodně daleko. Kulatý nesmysl proletěl výrazně vedle pravé tyče hostující svatyně.
9'
Akce levou stranou Reims nevyšla. Emmanuel Agbadou viděl rozběhnutého Thibaulta De Smeta, avšak nahrávku nasměroval do zámezí.
8'
S malou domů si Yehvann Diouf poradil na jedničku. Po rychlém zpracování volil přenesení k pravé lajně na volného Holma.
7'
Za faul způsobený nepovedenou kličkou se Stephy Alvaro Mavididi omluvil nejen faulovanému Cajustemu, ale i spoluhráčům za zmaření šance.
6'
Centr na přední tyč nebyl dobrou volbou. Tento prostor si pohlídal Jens Cajuste a hlavou odhlavičkoval míč mimo vápno.
5'
Standardka pro Montpellier. Téji Savanier si na levé straně velmi dobře pokryl balón, nedovoleným zákrokem se prezentoval Kamory Doumbia.
4'
Zápas pokračuje. Po levé lajny doběhl až k rohovému praporku Stephy Alvaro Mavididi, odkud zkusil odcentrovat, ale zasáhl jenom bránícího soka.
3'
Ještě na útočné polovině fauloval Azor Matusiwa. Nebezpečně poslal k zemi Jordana Ferriho, ten je aktuálně v péči lékařů.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních černých dresech, fotbalisté Reims pro dnešní ligové klání oblékli dresy barvy bílé.
1'

Montpellier HSC: Omlin – Souquet, Sacko, Jullien, Cozza, Esteve – L. Leroy, Savanier (C), Ferri – Mavididi, Wahi.
Náhradníci: Kamara – Delaye, Fayad, Germain, Chazrí, Maouassa, Nordin, Sakho.
Trenér: Romain Pitau

Stade de Reims: Diouf – I. Diakité, Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa, Cajuste – Ito, K. Doumbia, Zeneli – Holm.
Náhradníci: Pentz – Balogun, Foket, Guitane, Keita, Locko, Mbuku, Munetsi, van Bergen.
Trenér: Will Still

Rozhodčí: Batta – Favre, Evrard.
Stade de Reims

Reims na tom je poměrně solidně. Hlavním cílem je vyhnout se bojům o sestup, což by tento celek momentálně splňoval, jelikož je jedenáctý s šestnácti body. Svěřenci kouče Stilla nepoznali hořkost porážky už po šest utkání, přičemž dvakrát vyhráli a čtyřikrát remizovali, v doposud posledním střetnutí zdolali těsným výsledkem 1:0 Nantes. Střelecké produktivitě mužstva vévodí osmigólový Folarin Balogun.
Montpellier HSC

Fotbalisté Montpellier se svým dosavadním postavením v tabulce rozhodně být spokojeni nemohou. Nachází se totiž až na čtrnáctém místě se ziskem třinácti bodů, přičemž na sestupové pásmo mají náskok pouhých dvou bodů. Aktuální forma Pitauovy družiny navíc není vůbec dobrá, neboť na vítězství čeká už dlouhých šest zápasů, přičemž během nich uhrála jediný bod za remízu 1:1 v Clermontu. Nejlepším střelcem týmu je Elye Wahi se šesti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování 15. kola francouzské Ligue 1, u zápasu mezi Montpellier a Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.