Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Girotto, Merlin (50. C. Traoré) – Guessand (68. Coco), M. Sissoko, Chirivella (83. Doucet), Simon (83. Corchia) – Mohamed (68. Ganago), Blas.
Lopes – Kumbedi, Lovren, Lukeba, Tagliafico – Lepenant (69. Tolisso), Caqueret (85. Reine-Adélaïde) – Tetê (69. Cherki), T. Mendes, Toko Ekambi – Lacazette (C).
Riou – Diomande, Gusto, Faivre, M. Dembélé, Barcola.

A to je z toho utkání vše, děkuji vám za jeho sledování a přeji hezký večer.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:15.
Jak jsem psal po první půle, může rozhodnout jediný gól, ovšem ten nepadl ani na jedné straně, takže si oba celky odnesou po bodu za bezgólovou remízu. Promarněného dvoubodového zisku navíc mohou litovat oba mančafty, oba měly šance k tomu, aby skórovaly, ale zároveň i inkasovaly. Remíza je jistě spravedlivá, ale minimálně pro Lyon je to málo.
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Sébastien Corchia).
90+4'
Ještě jeden faul Nantes, po kterém následuje žlutá a poslední standardka pro hosty.
90+3'
Anthony Lopes sebral letící míč do náruče a rozehrál na krátko na pravou stranu.
90+2'
Fabien Centonze byl zcela jasně faulován, Lyon tak ztrácí míč na své polovině.
90'
Igniatius Ganago se skácel k zemi a zpět na nohy se mu moc nechce. Hostům se tohle zdržování moc nezamlouvá.
88'
Málem se domácí dostali v pokutovém území do zakončení, obrana Lyonu v posledním momentu odehrála balón do bezpečí. Myslím, že si hosté teď z hluboka oddechli.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
85'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Sael Kumbedi). Po jeho ataku skončil na trávníku unikající Marcus Coco.
83'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Sébastien Corchia.
83'
ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Lohann Doucet.
81'
Rychlý útočný výpad Nantes nadělal hostům nemalé potíže, ovšem ani v tomto případě to gól není a rozehrává Anthony Lopes.
79'
Maxence Caqueret si při zpracování pomohl rukou, na což domácí vehementně poukazovali a rozhodčí jim dal za pravdu.
79'
Domácí se pokusili zahrozit z protiútoku, jenže přetaženým centrem přišli o míč a tak to může zkusit opět Lyon.
77'
Tohle byla velká šance Lyonu, Rayan Cherki se dostal na pravé straně ke střele bez přípravy, kterou adresoval do vzdálenějšího dolního rohu brány, trefil však jen protihráče, který nejspíš zabránil jasné brance.
76'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Castello Lukeba).
74'
Lyon se dožadoval pokutového kopu, Alexandre Lacazette se těžce sbírá ze země, rozhodčí je jiného názoru.
73'
Hodně dobrá šance hostů, z pravé strany vápna pálil jeden z hráčů, ovšem jeho tvrdou ránu stačil Lafont vyrazit.
71'
Hosté začínají být více aktivnější, remíza je jim jistě málo.
69'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Charles Traoré). Hráč Nantes srazil hodně tvrdě k zemi jednoho ze soupeřů u postranní čáry.
69'
ze hřiště odchází Tetê, přichází Rayan Cherki.
69'
ze hřiště odchází Johann Lepenant, přichází Corentin Tolisso.
68'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Igniatius Ganago.
68'
ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Marcus Coco.
66'
Hezkou souhru předvedli hráči Lyonu, Alban Lafont však hru dobře přečetl, vyběhl včas a míč vyrazil. Akce hostů ještě chvíli pokračovala, ovšem ke gólu už nevedla.
64'
To na druhé straně se faul pískal, hosté rozehráli centrem na místo střely, míč ovšem odvrátila obrana Nantes do bezpečí.
62'
Fabien Centonze si šel pro faul, upadl těsně před hranicí vápna, ale arbitr posoudil zákrok jako dovolený.
60'
Znovu nepovedená souhra žlutého mužstva, tohle se fanouškům líbit jistě nemůže.
58'
Mizerná kombinace Nantes končí míčem v zámezí, Lopes mohl v tomto případě zůstat zcela v klidu.
57'
Na hřišti je to opět spíše nuda, hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem bez šancí.
54'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Tetê). Hráč hostů se dožadoval faulu, místo toho inkasuje trest za filmování.
52'
Pořádnou pumelici z dálky vyslal na bránu Alexandre Lacazette, Alban Lafont však výtečným zásahem míč vyrazil. K dorážce se ještě dral jeden z hostů, ovšem to už byl máván ofsajd.
50'
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Charles Traoré.
50'
Hráč v doprovodu zdravotníků odchází za postranní lajnu, je jasné, že změna bude nutná.
49'
Quentin Merlin bez cizího zavinění padl na zem a vypadá to na nějaké zranění. Uvidíme, zda bude moci pokračovat dál, ale moc to nevypadá.
47'
Nepřesná rozehrávka hostů končí u Lafonta, který v klidu rozehrává.
46'
První půle je minulostí a gól v ní nepadl. Šance měla obě mužstva, v té asi největší trefili hosté břevno, domácí pak nevyužili samostatný únik. Nantes bylo možná kapánek aktivnější, Lyon hrozil z protiútoků. Stav odpovídá dění na hřišti, hra je velmi vyrovnaná a rozhodnout může jeden gól.
45+1'
45+1'
Evann Guessand si vyskočil na centr a z hranice malého vápna poslal nebezpečný míč na bránu, Anthony Lopes však podržel svůj tým a výtečně zasáhl.
45'
V závěru přichází ještě jeden roh Nantes.
44'
Rychlý protiútok nyní Lyonu nevyšel, Karl Toko Ekambi předvedl pěkný kotrmelec, když vlastní vinou zakopl.
42'
Pokus jednoho z hráčů Nantes z dálky letí vysoko nad, takto to jistě myšleno nebylo.
41'
Rohový kop domácích šanci nepřinesl, Anthony Lopes balón snadno schoval do rukou.
40'
Pěkná kombinace Lyonu, na jejíž konci přišla střela na bližší tyč, proti které však zasáhl dobrým zákrokem Lafont. Po trefeném břevnu druhá velká šance hostů.
38'
Pěknou individuální akci předvedl Quentin Merlin, jeho zakončení ale postrádalo větší přesnost a Anthony Lopes celkem s poklidu zasáhl.
36'
Rohový kop pro Nantes, které tak může zkusit znovu zahrozit.
34'
Moussa Sissoko mohl poslat svůj tým do vedení, měl dost času si promyslet, kam svou střelu adresuje, nakonec to bylo na bližší stranu, avšak do nohou strážce svatyně Lyonu.
33'
Maxence Caqueret se nebojácně vrhl po míči ve vápně, po kontaktu skončil na trávníku, ale faul to není.
30'
Karl Toko Ekambi byl faulován, jeho spoluhráči rozehráli velmi rychle, což možná byla chyba, neboť o míč vzápětí přišli a sami se připravili o balón.
29'
Anthony Lopes byl připraven, vyběhl z brány a letící míč sebral do náruče, čímž zabránil šanci Nantes.
27'
Domácí kombinují na své polovině, v posledních minutách se toho na hřišti mnoho neděje.
24'
Alexandre Lacazette si zpracoval balón, svou střelu adresoval na vzdálenější tyč a ač si Lafont na míč sáhl, ten skončil v jeho síti. Gól však Lyon oslavovat nemůže, ofsajd.
22'
Moses Simon se snažil obejít hostujícího obránce, ten mu nakonec skluzem překazil střelu a míč zblokoval do zámezí.
21'
Anthony Lopes vyběhl až ke středovému kruhu, aby byl u balónu jako první.
19'
Karl Toko Ekambi si nezpracoval letící centr, ke střele ve vápna se tak nedostal, neboť mu míč utekl do zámezí.
18'
Rozhodčí nařizuje odkop od brány, třebaže se hosté dožadovali druhého rohového kopu.
17'
Moses Simon si na hranici pokutového území zpracoval míč, popošel více dopředu a pálil z levé strany, ovšem jeho zblokovaná rána letí do zámezí.
15'
Kombinace hráčům Nantes nevyšla podle plánu, dopředu může Lyon.
14'
Hosté si počínali na útočné polovině nedovoleně, Alban Lafont se postará o rozehrávku a hra se tak otáčí.
12'
Evann Guessand prudký pas nedokázal před postranní lajnou doběhnout, rozehraje Lopes.
10'
Evann Guessand odvedl dobrou práci, když si zpracoval centr na pravé straně, poté přihrál na střed před malé vápno, kde stál zcela volný Mustafa Mohamed, který však střelou bez přípravy odehrál míč vysoko nad.
8'
Rozehrávku ale provedla domácí desítka velmi špatně, balón odehrála za vzdálenější postranní čáru.
7'
Fauloval hostující tým, Ludovic Blas rozehraje z pravého křídla nedaleko vápna.
4'
Thiago Mendes svou pěknou střelou přes zeď orazítkoval břevno na vzdálenější straně brány Nantes, od něj se míč odrazil do zámezí.
3'
Hosté budou hned v úvodu rozehrávat přímý kop z hodně dobré pozice.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Girotto, Merlin – Guessand, M. Sissoko, Chirivella, Simon – Mohamed, Blas.
Náhradníci: Descamps – Corchia, Diaz, C. Traoré, Coco, Doucet, Abdoul-. Bamba, Ganago, Zeze.
Trenér: A. Kombouare.

Olympique Lyon: Lopes – Kumbedi, Lovren, Lukeba, Tagliafico – Lepenant, Caqueret – Tetê, T. Mendes, Toko Ekambi – Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Diomande, Gusto, Faivre, Reine-Adélaïde, Tolisso, M. Dembélé, Cherki, Barcola.
Trenér: L. Blanc.

Rozhodčí: M. Bollengier – A. Viala, B. Courbet.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Nantes 3:2
Nantes – Lyon 0:1
Nantes – Lyon 1:2
Lyon – Nantes 3:0
Nantes – Lyon 3:4 (Pohár)

Nantes z posledních pěti soubojů na svém hřišti (když počítáme i pohárové utkání) porazilo Lyon jen jednou.
Lyon

Hosté jsou naopak na osmé příčce, na kontě mají čtyřiadvacet bodů. Mimo svůj stadion se jim ale nedaří, z osmi mačů si přivezli sedm bodů, když vybojovali pouhé dvě výhry a jedinou remízu, k tomu přidali jedenáct vstřelených a čtrnáct inkasovaných branek. Poslední venkovní duel jim ale vyšel, když porazili Brest hokejově 4:2. Dokáží poprvé v sezóně vyhrát mimo své hřiště dvakrát po sobě?
V čele tabulky střelců mužstva, a třetím nejlepším střelcem ligy, je s deseti brankami Francouz Alexandre Lacazette.
Nantes

Domácímu celku patří až patnácté místo se sedmnácti body, na svém hřišti si z osmi klání odnesl třináct bodů za tři výhry a čtyři remízy, prohrál v jediném případě, vstřelil dvanáct gólů a o tři méně inkasoval. Naposledy před svými fanoušky porazil Auxerre těsně 1:0 gólem Coca ze 74. minuty, pro kterého to byla premiérová trefa sezóny.
Nejlepším střelcem mužstva je však s pěti zásahy Nigérijec Moses Simon.
Dobrý den, kompletní 18. kolo dnes nabídne svým fanouškům nejvyšší francouzská fotbalová liga. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů ze spodní a střední části tabulky, jsou to Nantes a Lyon. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.