Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Montpellier - 20. května 2023   17:00

0:3
(0:1)
Montpellier
38' Ferri  (Savanier) • 47' Nordin  (Chotard) • 89' Sacko  (Chotard)
Nantes
Lafont – Pallois (56. Appuah), Girotto, Castelletto – Merlin (78. M. Sissoko), Moutoussamy (C), Mollet, Centonze – Blas (78. Coco), Simon, Delort (6. Mohamed).
Descamps – Hadjam, João Victor, C. Traoré.
Buquet – Debart, Evrard
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Montpellier
Lecomte – Sacko, Kouyaté (86. Sakho), Estève, I. Sylla – Chotard, Ferri – Nordin, Savanier (C) (70. L. Leroy), Maouassa (79. Sainte-Luce) – Chazrí (70. Mavididi).
Bertaud – Jullien, E. Tchato, Loubatières.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:8.
V příštím zápase Nantes čeká výjezd na Stade Pierre-Mauroy, kde hrává své zápasy Lille, a v posledním zápase sezony, který možná rozhodne o sestupu tohoto tradičního celku, se svěřenci trenéra Aristouyho utkají s jednoznačně posledním Angers.
Naopak na Montpellier čeká příští týden ligové střetnutí s Nice, sezonu pak hráči vedeni Michelem Der Zakarianem ukončí zápasem proti Remeši. Také je nemusí zajímat sestupové starosti, neboť už určitě skončí nanejhůř na 15. příčce.
Je konec! Montpellier poráží domácí Nantes po docela jasném výsledku 3:0. V úvodu zápasu však byli aktivnější domácí, brankář hostů Lecomte ale předváděl skvělé zákroky a nedovolil soupeři skórovat. Skóre se ale i tak měnilo i v úvodním poločase, kdy se po přiťuknutí od Savaniera prosadil Ferri. Hned na začátku druhého poločasu hodil všechny plány Nantes na dramatizaci střetnutí do koše Arnaud Nordin, který po neskutečně přesné přihrávce od Chotarda propálil domácího brankáře Lafonta podruhé. Po zbytek druhého poločasu byli asi malinko aktivnější domácí, avšak nedostali se k pořádnému zakončení. Naopak na druhé straně neustále hrozil Nordin. Už už po vypadalo, že se nakonec výsledek měnil nebude, si připsal druhou asistenci v zápase Chotard, když Falaye Sacko lehce předskočil Centonzeho a Lafont inkasoval podruhé. Více toho tento dnešní zápas nenabídl a skóre se tak ustálilo na 0:3 z pohledu domácích.
90+4'
90+4'
Nantes se snaží v poslední minutách hrát aktivně a před domácími fanoušky vstřelit alespoň jeden gól, jejich snaha ale prozatím v gól nevyústila.
90+3'
Hráči Nantes, přesněji Simon, dostal míč za brankáře Lecomteho, předtím ale hrací předmět opustil hřiště a gól tak logicky leplatí.
90+2'
Po prvním rohovém kopu ze strany hostí bude následovat i druhý roh.
89'
Montpellier právě vstřelil branku! Na přihrávku od Chotarda si naběhl FALAYE SAKHO, který prostřelil brankáře Lafonta a hosté se dnes potřetí radují. Autor gólu pak oslavil svůj gól oslavou, která vypadala, jako by se snažil Sakho nastartovat sekačku.
87'
Z levé strany bude posílat přihrávku k pokutovému území Mollet.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Boubakar Kouyaté, přichází Mamadou Sakho.
86'
Další centr sebral ze vzduchu Lecomte, dnes již několikátý.
84'
Na hrací ploše teď zase sedí hráč Montpellieru, Kouyaté. Rozhodčí jasným gestem ukazuje, že případné prodlevy připočítá k nastavenému času.
83'
Odkopávat bude dnes bezchybný brankář Montpellieru Lecomte.
83'
Na trávníku zůstal sedět Florent Mollet. Uvidíme, zda bude moci pokračovat.
81'
Montpellier už se pomalu, ale jistě blíží k zisku tří bodů. Nantes je v druhém poločase směrem do útoku víceméně bezradné.
80'
Ze středu hřiště bude rozehrávat nově příchozí Moussa Sissoko.
79'
ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Théo Sainte-Luce.
78'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco,
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Moussa Sissoko.
77'
Ludovic Blas zbytečně sestřelil jednoho z hráčů soupeře a za svůj čin vidí žlutý kartónek v ruce rozhodčího.
76'
Kapitán domácích Moutoussamy sice vybojoval míč, ale jeho centrovaná přihrávka míří pouze na tribunu.
76'
Další roh Nantes nedokázalo využít.
75'
Do brejku mířili tři hráči Montpellieru proti dvěma hráčům Nantes, vinou ukopnutí jednoho z nich ale jejich akce skončila.
74'
Nantes rozehrálo standardní situaci nakrátko, následný centr Centonzeho sbírá do rukavic Lecomte.
73'
Ludovic Blas byl podle názoru rozhodčího Buqueta faulovaný, Nantes bude rozehrávat.
72'
První dotyky s míčem si připsali jak nově příchozí Leroy, tak novic Mavididi.
71'
Ztečovaná rána zpoza vápna od střelce druhé branky Nordina nadělala starosti brankáři Nantes, ten ji ale nakonec zkrotil.
70'
ze hřiště odchází Wahbí Chazrí, přichází Stephy Mavididi,
ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Léo Leroy.
69'
Moses Simon zakončoval na bránu brankáře Lecomteho, zařízení ale netrefil a Montpellier bude rozehrávat.
68'
Dnes se pořádně ani jednomu z týmů nedaří ohrozit branku soupeře z centrů od rohového praporku.
67'
Na poslední chvíli zasáhla hostující obrana, kopat se bude rohový kop.
66'
Benjamin Lecomte stále drží čisté konto, a navíc, jako v tomto případě, pomáhá svému týmu s rozehrávkou.
64'
Po několika hlavičkových soubojích se obraně Montpellieru nepodařilo odvrátit míč, a tak se ke střele přes hlavu dostal Ludovic Blas, svým pokusem přeloboval brankáře, míč však končí pouze na horní síti branky.
63'
Špatná rozehrávka od Montpellieru, míče se zmocnili domácí a svou akcí chtějí ohrozit branku soupeře.
63'
Centr mířící do brankoviště sbírá Lecmote.
62'
Faul na levé straně hřiště z pohledu domácích, ti také budou rozehrávat.
61'
Na druhé straně si míč lehce shrábnul brankář Benjamin Lecomte.
61'
Z následného rohového kopu se hráči Nantes ubránili.
60'
Další velká šance Montpellieru! Skvělý pas z vlastní poloviny hřiště dostal Nordin, svým pokusem tentokrát trefil pouze brankáře Lafonta. Tato akce velmi připomínala druhý gól hostů.
59'
Na levé straně byl teď zastavený rychlý Simon, akce domácích ale ještě pokračuje.
58'
Ten také za předchozí faul vidí žlutou kartu.
57'
Útok Nantes zastavil na pravé straně jeden z obránců Montpellieru a hned podniknul protiútok, na konci kterého fauloval Florent Mollet.
56'
ze hřiště odchází Nicolas Pallois, přichází Stredair Appuah.
55'
Po brejku, který vedl Moses Simon, se k zakončení dostal Centonze, střílenou nahrávku ale netrefil vůbec ideálně. Míč končí v zámezí.
54'
Ze standardky to kapitán Montpellieru Savanier zkoušel napřímo, branku však asi o půl metru minul.
53'
Uvidíme velmi zajímavou standardní situaci před brankou Nantes, neboť obránce domácích Pallois fauloval Khazrího.
52'
Centr od rohového praporku se sice stáčel k brance, brankář Lecomte ale i tak nemusel zasahovat.
51'
K jeho rozehrávce přichází Ludovic Blas.
50'
Nantes bude kopat rohový kop po zblokovaném centru.
49'
Moutoussamy (Nantes) ostře došlápl na nohu protihráče a vidí za svůj faul žlutou kartu.
47'
Montpellier právě vstřelil branku! Všechna chvála teď míří nejen za střelcem gólu, ale také za jeho asistentem. Neboť Chotard poslal t hloubi pole brilantní pas přes celou obranu Nantes a ARNAUD NORDIN si míč zpracoval, naznačil kličku navrátivšímu obránci, vystřelil a ranou na zadní tyč nedal šanci brankáři Lafontovi zákroku.
46'
Maouassa a Merlin, oba hráči Nantes, teď udrželi míč na hrací ploše a mohou s ním kombinovat.
46'
Tentokrát měli úvodní výkop na starost domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Po prvním poločase dnešního střetnutí mohou do kabin odcházet spokojenější hosté, kteří vedou od 38. minuty zásluhou Jordana Ferriho. V úvodu zápasu byli ale aktivnější domácí, avšak střely Blase ani Castelletta v brance neskončily, neboť proti nim skvěle zasáhl brankář Montpellieru Lecomte. Ten dokázal zpacifikovat i následnou střelu od střídajícího Mohameda, později ale hlavní rozhodčí Buquet stejně dopísknul ofsajd. Skóre se tak poprvé měnilo až v minutě 38., kdy se po hlavičce Savaniera trefil zmiňovaný Jordan Ferri. Na konci poločasu míč do branky dostal hostující Nordin, gól však kvůli ofsajdu nemohl být uznán, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro hosty.
45+2'
45+2'
Hosté se radovali podruhé, avšak jen chvíli. Dlouhý pas z obranné poloviny Montpellieru zpracoval Nordin, běžel sám na brankáře Nantes a dokázal ho prostřelit. Hned po vstřelení branky jeho radost zmařil pomezní rozhodčí, a tak pokračujeme za stavu 1:0 pro hosty.
45+1'
Po Faulu na Savaniera rozehrávali hosté standardní situaci, po které Alban Lafont jen sledoval dráhu letu míče. Ten však pro jeho štěstí zamířil pouze nad branku.
45'
Po odklizení míče také centr od rohového praporku, ani z něj ale nedokázali hráči Montpellieru ohrozit branku Lafonta.
44'
Další útok hostů je veden přes jejich pravou stranu, přesněji přes Sacka a Khazriho. Po přihrávce zpět do obrany přišla přihrávka zase do útoku. tam byl navíc faulován Nordin a Montpellier bude rozehrávat vylepšený roh.
42'
Montpellier hraje po gólu daleko aktivněji, ale také skvěle eliminují případné protiakce soupeře.
41'
Centr, který letěl do pokutového území, skočil útočníkovi Nantes Mohamedovi na ruku a celá akce tak skončila.
40'
I po vstřeleném gólu se hosté hnali kupředu, o míč ale přicházejí.
38'
Montpellier právě vstřelil branku!
Hosté se radují! Teji Savanier přihrál hlavou skvěle postavenému JORDANU FERRIMU, který podstřelil brankáře Nantes Lafonta. Musíme ale říci, že do tohoto momentu bylo Nantes lepším týmem.
36'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, ale poté dostal přihrávku do běhu Mohamed a nepříjemnou střelu dokázal brankář Lecomte zneškodnit! tyto emoce ale nakonec byly zbytečné, neboť pomezní rozhodčí píská ofsajdové postavení útočícího hráče.
35'
Na půli hřiště vybojoval míč obránce Pallois, dokázal si dokonce přehodit i obránce, ten se však do souboje vrátil a zblokoval centr do pokutového území na roh.
34'
Domácí obranu si teď rozpohyboval Nordin, poté ale přestřelil brankovou konstrukci Lafonta. Ten taky bude mít odkop.
33'
Montpellier kombinuje s míčem na vlastní polovině.
32'
Další zisk ve středu míče si připsala domácí záloha, následné přenesení hry ale dokázal soupeř zblokovat.
31'
Po zahrání zakončoval patou obránce Girotto, minul však branku.
29'
Florian Mollet (Nantes) si už chystal míč na zakončení, zezadu ho ale podkopl jeden z bránících hráčů, rozhodčí zůstává pro tento okamžik klidný. Navíc následuje další roh pro domácí, před kterým ještě Castelleto (Nantes) dostává vysvětlení, jak se (ne)chovat v pokutovém území.
28'
Francouzský křídelník Maouassa získal autové vhazování, po něm ale míč sbírá brankář Nantes, kterým je Alban Lafont.
27'
Brankář Montpellieru Lecomte rozehrává ve spolupráci se svými obránci.
26'
Záloze Montpellieru se sice na chvíli ještě povedlo udržet míč na svých kopačkách, na následný zisk míče v podání Mohameda už ale nestačili zareagovat.
25'
Ale ani z tohoto kopu od praporku Nantes nezahrozilo.
25'
Moses Simon (Nantes) byl přidržen ve středu pole, ve své akci ale pokračoval a získal pro svůj tým rohový kop.
23'
Fotbalisté Nantes si počínali až příliš aktivně a důsledkem jejich aktivity byl faul. Rozhodčí píská do píšťalky.
23'
Falaye Sacko (Montpellier) ve středu hřiště obešel tři protihráče, následnou přihrávku zblokovala domácí obrana.
21'
Teji Savanier z hostujícího celku svou přihrávku teď zahrál jen za autovou čáru. Vhazování pro Nantes.
20'
Merlin (Nantes) ostře dohrál jednoho z hostujících hráčů a vidí od rozhodčího Buqueta jasnou žlutou kartu.
20'
K další střele se dostal zatím hodně aktivní špílmachr Nantes Ludovic Blas, ale ani jeho další střela brankáře Lecomteho nezastrašila.
19'
Obránce Sylla z Montpellieru uklouzl v nepravou chvíli a daroval tak míč soupeři.
17'
Hráč s číslem 99 Khazrí fauloval „domácího“ Merlina, který se svíjí v bolestech a právě asi neprožívá nejúžasnější chvilky své fotbalové kariéry.
16'
Po něm vedl rychlý protiútok Blas, byl však zastaven a vzápětí nastřelen. Autové vhazování pro hosty.
15'
Teji Savanier (Montpellier) se chystá k zahrání dalšího rohu.
14'
Centr od praporku přeletěl všechny hráče na hrací ploše a z vlastní poloviny rozehrává záložník Montpellieru Chotard.
13'
Záložník Nantes Merlin odvrací míč před Khazrím na první rohový kop pro Montpellier.
12'
Po odvrácení se snažil ještě zakončovat Moutoussamy, v době střely už však ležel na zemi a svůj kop přes hlavu namířil jen do koše brankáře soupeře.
11'
Už třetí rohový kop pro domácí.
9'
Další velká šance Nantes! Střelu Castelleta ale dokázal Lecomte vyrazit. Z následného rohu se k hlavičce dostal Mostafa Mohamed, brankář Montpellieru pro tento případ zasahovat nemusel.
9'
Centr z levé strany přeletěl všechny zúčastněné.
7'
Mezitím se Merlin (Nantes) probíjel do pokutového území, následný centr ze vzduchu shrábl brankář Montpellieru.
7'
Tak dnešní představení Delorta skončilo velmi předčasně, zranil se už po dvou minutách a namísto něj se na trávníku pohybuje Mostafa Mohamed.
6'
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Mustafa Mohamed.
6'
Z rohového kopu Nantes nezahrozilo.
5'
První velká šance zápasu! Ludovic Blas dostal skvělou přihrávku za obranu, brankář Lecomte ale jeho střelu z úhlu dokázal vyrazit!
4'
Hra pokračuje i bez útočníka domácích, ti teď hrají v deseti.
3'
Snad poprvé se na útočnou polovinu dostali i domácí, rychlonohý útočník Simon byl ale čistě zastaven. Poté si na trávník sedl Andy Delort a zatím to nevypadá, že by měl pokračovat.
2'
Ofsajd zastavuje další akci hostů.
1'
První akce končí nepřesnou přihrávkou na Khazriho, úvodní doteky s míčem tak předvedou i domácí.
1'
Výkop měli na starost hosté, tedy Montpellier.
1'
Fanoušci na stadionu v Nantes jsou už na svých místech, dnes je uvítalo asi 20°C a polojasno.

FC Nantes: Lafont – Pallois, Girotto, Castelletto – Merlin, Moutoussamy (C), Mollet, Centonze – Blas – Simon, Delort.
Náhradníci: Descamps – Hadjam, João Victor, C. Traoré, M. Sissoko, Coco, Mohamed, Appuah.
Trenér: Pierre Aristouy

Montpellier HSC: Lecomte – Sacko, Kouyaté, Estève, I. Sylla – Chotard, Ferri – Nordin, Savanier (C), Maouassa – Chazrí.
Náhradníci: Bertaud – Jullien, Sainte-Luce, E. Tchato, Sakho, L. Leroy, Loubatières, Mavididi.
Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Buquet – Debart, Evrard.
Vzájemný zápas
Oba celky se naposledy potkaly 15. ledna tohoto roku a bylo z toho docela jednoznačné vítězství pro Nantes 3:0, kdy se prosadil Girotto, Blas a Mohamed. V tomto zápase také padly dvě červené karty, obě na stranu poraženého Montpellieru. Držiteli tohoto nechtěného ocenění byli Khazrí a Wahi.
Z dlouhodobého hlediska je ve srovnání o něco úspěšnější tým z Nantes, který dokázal vyhrál sedmnáct z 44 vzájemných zápasů. Patnáctkrát vyhrál tým z Montpellieru a dvanáctkrát se body dělily.
Sestava Montpellieru z posledního zápasu:
Lecomte – Sylla, Kouyate, Jullien, Tchato (72. Sakho) – Fayad (72. Maouassa), Ferri, Chotard – Mavididi (90. Germain), Wahi, Nordin (90. Gueguin)
Montpellier HSC

Tým z jižního pobřeží Francie hraje ve středu tabulky a v současné době se drží na slušném 12. místě. V odehraných 35 zápasech hráči Montpellier vyhráli v třinácti případech, pouze třikrát se body dělily a sedmnáctkrát nezískali ani bod. Poslední zápas proti Lorientu skončil remízovým výsledkem 1:1, a tak se body rozdělovaly. Už od začátku byli aktivnější hráči Montpellier, šance Wahiho, Kouyatého ani Nordina však končily na bezchybně chytajícímu brankáři Lorientu Mvogovi. I po návratu z kabin byli svěřenci trenéra Michela Der Zakariana jednoznačně lepším týmem, i proto byl pro fanoušky Montpellieru šok, když se prosadil z první větší šance soupeře Faivre. Nakonec bod pro „ La Paillade“ vystřelil ve čtvrté nastavené minutě střídající hráč Faitout Maouassa. I v tomto zápase se tedy body dělily.
Sestava Nantes z minulého zápasu:
Lafont – Pallois, Girotto, Castelletto – Merlin (82. Traoré), Moutoussamy, Mollet, Centonze – Blas – Coco (61. Guessand), M. Simon (74. M. Sissoko)
FC Nantes

Tým z východní části Francie okupuje v tabulce Ligue 1 sestupovou sedmnáctou pozici a v posledních třech kolech se bude snažit o záchranu. V současné době bojuje na dálku hlavně s Auxerre, které má před Nantes jednobodový náskok. V dosavadním průběhu sezony se svěřencům trenéra Pierra Aristouyho povedlo vyhrát pouze šest zápasů, patnáctkrát se celky rozcházely s bodem a čtrnáctkrát tým FC Nantes prohrál. Poslední zápas Nantes dopadl remízou s Toulouse bez branek. V prvním poločase měl dvě velké šance rychlý křídelník Moses Simon, jednou ho vychytal brankář Toulouse, podruhé pokus nigerijského fotbalisty skončil na horní tyči brankové konstrukce. Šance však měl i soupeř, všechny pokusy ale zlikvidoval brankář Nantes Alban Lafont. Do druhého poločasu vstoupilo v lepším rozpoložení domácí mužstvo Toulouse, míč ale do branky nedostalo a oba týmy se rozešly s remízou.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u zápasu 36. kola francouzské nejvyšší fotbalové soutěže. V dnešním zápase se utkají týmy Nantes a Montpellier. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.