Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Stade Brest - 16. října 2022   15:00

Nantes
35' Simon  • 36' Ganago  • 71' Mohamed (M. Sissoko) • 88' M. Sissoko (Blas)
4:1
(2:1)
Stade Brest
18' Fadiga  (Pereira Lage)
Nantes
Lafont (C) – Appiah (84. Castelletto), Girotto, Pallois, Merlin – Moutoussamy, Chirivella (89. Coco) – Blas, Ganago (67. M. Sissoko), Simon (84. Corchia) – Mohamed (84. Guessand).
Descamps, Petrić – Achi, Bamba.
Bollengier – Mouysset, Coniglio
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
25 759 diváků
Stade Brest
Bizot – Uronen, Brassier, Darí, Fadiga – Lees-Melou (C) (73. Camara), Belqebla – Honorat (66. Le Douaron), Pereira Lage (73. Magnetti), Del Castillo (66. Cardona) – Slímání (66. K. Dembélé).
Coudert – Duverne, Arconte, Camblan II.

FC Nantes s přehledem poráží v derby Stade Brestois 29 4:1. Byť soupeř vedl domácí dokázali svou převahu zúročit ve čtyři trefy Simon (penalta), Ganago, Mohamed a střídající Sissoko. Tudíž vůbec nevadila zahozená penalta Ludovica Blase z prvního poločasu.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:10.
90+4'
90+3'
Rozehrávka Stade Brestois rohu nakrátko žádné ovoce nepřinesla.
90+3'
Přízemní střelu Belqebla vytěsnil svým zásahem na rohový kop brankář Lafont!
90+2'
Obrana soupeře Brestu pokryla bez obtíží centrovaný míč z rohového kopu.
90+1'
Ludovic Blas získal pro svůj celek rohový kop.
89'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Marcus Coco.
88'
Nantes právě vstřelili branku!
Parádní přihrávku Ludovica Blase dokázal ve čtvrtý gól přetavit z bezprostřední blízkosti zakončující MOUSSA SISSOKO – 4:1! Asistence: Ludovic Blas.
86'
Dobře načasovaná přihrávka našla v pokutovém území Moutoussamyho, který opět prokázal svou nepovedenou koncovkou, že se nemůže řadit do kategorie kanonýrů.
84'
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Sébastien Corchia,
ze hřiště odchází Dennis Appiah, přichází Jean-Charles Castelletto,
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Evann Guessand.
82'
Chystá se hromadné střídání u týmu FC Nantes.
81'
Držení míče je nicméně stále příznivější pro vedoucí FC Nantes v poměru 59%:41%.
80'
U míče jsou nyní více hráči Stade Brestois, ale v dostatečné vzdálenosti od branky Lafonta.
79'
Ani centr vyslaný z kopačky Jere Uronena nedokázal odemknout pozornou obranu FC Nantes.
77'
Čerstvý Karamoko Dembélé se odvážně pustil do souboje jeden na jendoho a vytěžil z něj roh pro svůj tým Stade Brestois.
76'
Mohamed vybojoval rohový kop, ale centr z rohu velmi snadno odehrála obrana Stade Brestois do bezpečí mimo své pokutové území.
75'
Hlavička zakončujícího Le Douarona končí pouze pár decimetrů mimo tři tyče branky FC Nantes.
73'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Hugo Magnetti,
ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Mahdi Camara.
71'
Autorem branky je MUSTAFA MOHAMED, když se prosazuje ze střední vzdálenosti přízemní střelou – 3:1! Asistence: Moussa Sissoko.
68'
Moses Simon neuspěl v souboji jeden an jednoho, ale je z toho alepsoň rohový kop.
67'
ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Moussa Sissoko.
66'
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Jérémy Le Douaron,
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Irvin Cardona,
ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Karamoko Dembélé.
64'
Ignatius Ganago byl chycen do ofsajdové pasti.
63'
Dennis Appiah se při individuální akci neprosadil, když byl zastaven obráncme soupeře.
62'
Centr z přímého kopu Ludovica Blase po kterém neúspěšně zakončoval pallois hráči Stade Bretsois přežili bez úhony.
60'
Ze země za pomoci spoluhráčí s bolestivou grimasou v obličejí vstává Merlin.
58'
Sražený centr zprava tečí bránícího hráče donutil opět k výtečnému zásahu brankáře Lafonta, jenž míč vyškrábl prsty mimo svou branku!
56'
Mohamedova střela byla zablokována bráníícm hráčem v pokutovém území, navíc byl opět mírně se zpožděním odpískán ofsajd.
55'
U pravé postranní čáry Moutoussamyho ubránil bránící Lilian Brassier.
54'
Po přihrávce zprava mohl právě Slímání z ideální pozice penaltového puntíku skórovat svou pravačkou, jenže přízemní střela o několik centimentrů minula levou tyč.
53'
Ganago se dopustil na půlící čáře faulu na Slímaního.
51'
Několik velmi lehkých ztrát míče za sebou zaznamenali hráči FC Nantes.
50'
Ganago nesrovnal svá mířidla a minul branku soupeře, navíc byl pískán ofsajd.
49'
Mohamed byl natěsno bráněn v pokutovém území Fadigou a je tedy z toho rohový kop pro Nantes.
48'
Pallois odkopem míče založil rychlý brejk Ganaga, který byl vzápětí přenesen na Ludovica Blase na druhé straně hřiště, když v tom momentě byla přerušena hra rozhodčím, kvůli ležícímu Pereira Lagemu v pokutovém území Nantes.
47'
Následný centr z rohového kopu končí pouze v rukavících brankáře Lafonta.
46'
Moutoussamy nebyl úspěšný při bránění Pereira Lageho – rohový kop pro Stade Brestois.
46'
Již ve druhé minutě skončil odkop obránce Stade Brestois pouze na břevně a v desáté minutě zahrál rukou Fadiga, jenže Ludovic Blas pokutový kop neproměnil, když nechal vyniknout brankáře Bizota.

O šest minut později právě Fadiga dostal překvapivě hosty do vedení! O pět minut později měl další branku po rohu na kopačce Lees-Melou jenže tentokráte reflexem čaroval brankář Lafont!

Právě kapitán Stade Brestois stáhl k zemi, když hasil kiks spoluhráče Brassiera pronikajícího Ganaga a Moses Simon z další penalty již vyrovnal – 1:1!

A hned po rozehrávce po inkasované brance následovala hrubka Darího, kterou potrestal Ganago – 2:1.

Veškeré důležité momenty z utkání včetně branek připravil v gifech kolega Jan Hochman.

Fauly: 6:7
45+2'
45+2'
Nepřesný pas mezi dva obránce Stade Brestois ukončí nastavený čas prvního poločasu.
45+1'
Velké štěstí pro hosty, že při sprintu jeden na jednoho byl rychlejší a i úspěšnější obránce v červeném dresu.
44'
I Honorat musí vypomáhat přetížené defenzívě svého týmu.
43'
Ludovic Blas svou kombinací skvěle rozebral obranu Stade Brestois, z čehož nakonec vyplunula pouze nedůrazná koncovka Moutoussamyho se kterou si brankář Bizot dokázal poradit.
42'
Slímání se řítil na branku soupeře, ale než stačil vystřelit tak ho obrana Nantes čistě zpacifikovala.
42'
U postranní čáry se faulem provinil Quentin Merlin.
41'
Po centru Blase byla nejprve střela Ganaga zablokováno a posléze volej z druhé vlny obránce Girotta letěl daleko mimo branku soupeře.
40'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Mathias Pereira Lage) za faul.
39'
Pereira Lage nehezky dohrál v osobním souboji Pedra Chirivellu.
39'
Po druhé brance jsou v každém souboji hráči Nantes o krok rychlejší než soupeř.
38'
Domácí fanoušci jásají a tradičně spustili velmi slušnou pyroshow.
37'
To byla velmi rychlá a neskutečná otočka v podání hráčů FC Nantes.
36'
Neskutečným kiksem ihned po rozehrávce inaksované brance se prezentoval obránce Dari, který posílal nesmyslně míč na svého brankáře, což skvěle vystihl a posléze i potrestal IGNIATIUS GANAGO – 2:1!
35'
Autorem branky z pokutového kopu je MOSES SIMON, byť se prosazuje s obrovským štětsím – 1:1!
33'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Pierre Lees-Melou) za faul.
32'
Lilian Brassier tragicky odehrál míč hlavou a těsně před brankou stáhl kapitán Lees-Melou unikajícího Ganaga k zemi – pokutový kop!
31'
Nepřesná kombinace domácích končí předčasně přesně na hranici pokutového území soupeře.
30'
Úvodní půlhodina nabídla jednu branku, neproměněnou penaltu a mnoho dalších šancí, divák se rozhodně nenudí.
28'
Ganago zařadil vyšší, rychlostní stupeň, ale na poslední chvíli skvěle zasáhl obránce Darí – rohový kop pro Nantes.
27'
Rohový kop FC Nantes zprava byl následně zakončen velmi nepřesným pokusem Moutoussamyho mimo branku Stade Brestois.
25'
Mozek hry Stade Brestois byl nedovoleně atakován ve středu hrací plochy.
24'
Blas výborně tvrdě tělem odstavil za míčem sprintujícího Harise Belqeblu.
23'
Rohový kop byl na první tyči prodloužen na vzdálenější, kde kapitán Pierre Lees-Melou měl na kopačce druhou branku, ale skvělý reflex osvědčil brankář Lafont!
22'
Centr Slímaního byl před nabíhajícími spoluhráči odehrán obranou ve žlutých dresech na rohový kop.
21'
Následný centr Blaseho byl odehrán mimo hrací plochu za postranní čáru.
20'
Po rozehrání přímého kopu se hráči FC Nantes k ničemu podstatnému nedostali.
18'
Brest právě vstřelil branku!
Z padoucha se stal hrdinou pro jlouček fandů Stade Brestois. Pereira Lage skvěle udržel míč v pokutovém územím proti třem protihráčůma následně ho předal do druhé vlny NOAHOVI FADIGOVI jenž ho přesnou střelou levé nohy umístil přímo do sítě, byť si Lafont na balon šáhl – 0:1! Asistence: Mathias Pereira Lage.
16'
Hráči Stade Brestois se sice dostali na útočnou polovinu hřiště, ale bez toho aniž by dokázali ohrozit střelbou branku Lafonta.
15'
Hvizd hlavního rozhodčího předčasně ukončuje útočné snažení.
14'
Útok Nantes zastavil skvělou defenzivní činnosti povětšinou hráč ofenzivního charakteru Pereira Lage.
13'
Ve středu hřiště byl nedovoleně dohrán Jere Uronen.
12'
Blas poslal míč k levé tyči což výtečně vystihl brankář Bizot a vyražený míč nedokázal do branky dorazit z dobré pozice dorážející spoluhráč Blase!
11'
Penaltu bude zahrávat Ludovic Blas.
10'
Hlouček hráčů Stade Brestois ještě diskutuje s rozhodčím.
10'
Centr Mosese Simona nešťastně srazil rukou již v pokutovém území bránící Noah Fadiga – pokutový kop!
9'
Nicolas Pallois zakládá další útočnou snahu celku FC Nantes.
8'
Rychlý brejk Stade Brestois po levé straně hřiště do otevřené obrany soupeře skončil pouze ukličkováním se v pokutovém území.
7'
Střelu soupeře zprava na poslední chvíli srazil na rohový kop obětavý kapitán Stade Brestopis Lees-Melou.
6'
Po prohraném souboji ve vzdušném prostoru potřebuje lékařské ošetření středopolař Samuel Moutoussamy.
5'
Ludovic Blas ve spolupráci s Appiahem vybojovali u pravého rohového praporku pouze autové vhazování.
4'
Větší herní aktivita je evidentně vidět v úvodu tohoto utkání na kopačkách hráčů FC Nantes.
3'
Další útok Nantes byl přerušen kvůli útočnému faulu Ignatiuse Ganaga.
2'
Centr zleva si dezorientovaný obránce Stade Brestois Achraf Darí srazil přímo do břevna!
1'
Nedovolený přestupek znamená změnu míče do vlastnictví hráčů FC Nantes.
1'
První nákop soupeře bezchybně odehrál z první nohou brankář Lafont.
1'
Hráči FC Nantes nastoupí k derby ve žlutých dresech, Stade Brestois 29 by mělo hrát v červených dresech.

FC Nantes: Lafont (C) – Appiah, Girotto, Pallois, Merlin – Moutoussamy, Chirivella – Blas, Ganago, Simon – Mohamed.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Corchia, Castelletto, Achi, M. Sissoko, Coco, Bamba, Guessand.
Trenér: Antoin Kombouaré

Stade Brestois 29: Bizot – Uronen, Brassier, Darí, Fadiga – Lees-Melou (C), Belqebla – Honorat, Pereira Lage, Del Castillo – Slímání.
Náhradníci: Coudert – Duverne, Magnetti, Camara, Le Douaron, Arconte, Cardona, Camblan II, K. Dembélé.
Trenér: Bruno Grougi

Rozhodčí: Bollengier – Mouysset, Coniglio.
Předpokládané absence:

FC Nantes

Fábio a Traore (oba poraněné koleno)
Centonze (svalové zranění)

Stade Brestois 29:

Cardona a Mounie (oba nespecifikované zranění)
Chardonnet (žluté karty)
Lees – Melou (osobní důvody)
FC Nantes na dno tabulky rozhodně nepatří. Jneže dojíždí na dva faktory, velmi úzký kádr a velmi náročný program na který v tomto klubu nejsou zvyklí. V dvojutkání s německým Freiburgem dvakrát podlehli 0:2 a 0:4! V lize tým inkasoval naposledy také dva velmi nepříznivé výsledky 1:4 s Monacem a 0:3 se Stade Rennes.
Stade Brestois dokázalo porazit pouze angers 3:1 a to je během deseti kol velmi málo, tudíž tuto ošemetnou situaci zákonitě neustál trenér Michel Der Zakarian, kde mu navíc zlomila vaz porážka doma s „Lorientem 1:2“, což je také bretańské derby. dočasně ho nahradil trenér rezervy Bruno Grougi, nicméně Stade Brestois má vyhlídnutou náhradu v podobě extrenéra Lille Jocelyna Gourvenneca.
Los jedenáctého kola svedl dohromady momentálně dva nejhorší týmy Ligue1. Mimo to půjde o sledované bretańské derby. Utká se favorizovaný celek FC Nantes (19) proti poslednímu Stade Brestois (20). Kanárci nahráli o bod více než soupeř.

ŽK: 31. Castelletto – 52. Chardonnet, 85. Brassier

Navíc v Coupe de France byl úspěšnější opět tým FC Nantes 2:0 po dvou brankách Ludovica Blase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.