Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Troyes - 23. dubna 2023   15:00

Nantes
25' Pallois (Blas) • 90+6' Guessand (Mollet)
2:2
(1:0)
Troyes
64' M. Baldé   • 90+2' Odobert
Nantes
Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Pallois, Merlin (71. João Victor) – M. Sissoko (86. Mollet), Moutoussamy – Blas (86. Coco), Simon (86. Guessand), Delort (71. Ganago) – Mohamed.
Petrić – Corchia, Hadjam.
J. Pignard – L. Coniglio, H. Ocak
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Troyes
Gallon – Palmer-Brown, Rami (C) (83. Salmier), Zoukrou – Bruus, Kouamé, Agoumé, Larouci – Reine-Adélaïde (72. Ugbo), Odobert – M. Baldé.
Lis – Porozo, Kohon, Palaversa, Mazou-Sacko, Yade, Fage.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:10.
To byl tedy závěr, hostům se povedlo ve druhém dějství, krátce po hodině hry, vyrovnat a nerozhodný stav pak vydržel hodně dlouho, až do konce základní hrací doby. V nastavení se pak hostům povedlo dokonat obrat a zdálo se, že si odvezou všechny body s sebou, opak byl ale pravdou, domácím se povedlo ještě odpovědět a duel tak končí řekl bych spravedlivou remízou.
90+10'
90+6'
Nantes právě vstřelili branku!
Gól platí, hosté reklamovali ruku, ovšem rozhodčí po osobním shlédnutí záznamu dospěl k rozhodnutí, že vše bylo v rámci pravidel. Po centru do vápna se k míči dostal jako poslední EVANN GUESSAND a střelou na bližší stranu překonal gólmana Troyes, které tak přichází o cennou výhru v poslední minutě.
90+6'
Nantes se povedlo skórovat, ovšem rozhodčí se ještě radí s VAR, zda bylo gólu dosaženo regulérně.
90+5'
Domácí se ještě snaží s výsledkem něco udělat, času jim však už mnoho nezbývá.
90+2'
Troyes právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš. Hosté vyrazili do otevřené obrany domácích, Rominigue Kouamé přihrával na pravou stranu zcela volnému WILSONU ODOBERTOVI, jehož první ránu dokázal Lafont ještě vyrazit, ovšem na dorážku byl už krátký.
90+1'
Co chybělo, hostům nyní pomohlo po hlavičce domácího hráče břevno, od kterého se balón následně odrazil do zámezí.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Fabien Centonze).
90'
Další rohový kop Nantes, které má šanci vrátit vedení zpět na svou stranu.
88'
Těsný ofsajd a v něm domácí celek.
87'
Domácí rozehráli rohový kop, Gauthier Gallon vyboxoval balón od své brány.
86'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Evann Guessand.
86'
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco.
86'
ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Florent Mollet.
85'
Hlavní arbitr posoudil souboj o balón jako faul, hosté se musí stáhnout na svoji polovinu.
83'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Yoann Salmier.
82'
Obrat byl málem dokonán. Wilson Odobert střílel levačkou nebezpečně v pokutovém území, Lafont s menšími obtížemi stačil míč vyrazit mimo tři tyče. Nyní je třeba brankáře Nantes pochválit, výborný zákrok.
80'
Jenže vzápětí se situace obrací a jsou to domácí, kteří se vinou nedovoleného zákroku musí vrátit na svou polovinu.
79'
Nantes vybojovalo faul na útočné polovině, může tak zkusit zahrozit.
77'
Ike Ugbo se zcela jasně dotkl jako poslední balónu, právě od zmíněného hráče se míč odrazil do zámezí, takže to místo rohu bude jen odkop od brány.
75'
Ludovic Blas zůstal po kontaktu s protihráčem chvíli na trávníku, ale brzy se zvedl a třetí střídání na straně Nantes zatím není nutné.
73'
Dlouho to však netrvalo a brankář může pokračovat.
73'
Alban Lafont zůstává na trávníku poté, co se srazil s novým mužem na trávníku Ugboem.
72'
ze hřiště odchází Jeff Reine-Adélaïde, přichází Ike Ugbo.
71'
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází João Victor.
71'
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Igniatius Ganago.
68'
Nyní už Gauthier Gallon ukrývá míč do rukou a uklidňuje hru.
68'
Andy Delort zkoušel ohrozit bránu soupeře přímou střelou, míč tečovala dobře postavená zeď na roh.
67'
Fabien Centonze si vynutil faul před hranicí vápna a tohle je pro hostující tým těžká situace.
66'
Přetažený centr na druhé straně míří do zámezí, bylo to s tečí a následovat bude roh.
64'
MAMA BALDÉ provedl exekuci velmi dobře, pravačkou odehrál míč ze svého pohledu k levé tyči a ač Lafont vystihl směr, na balón neměl šanci dosáhnout.
63'
Hosté mají šanci složit reparát, neboť budou kopat penaltu. Vyrovnají nyní?
61'
Rominigue Kouamé byl velmi blízko vyrovnání, svou střelu z pravé strany však odehrál kousek vedle vzdálenější tyče. Nyní bylo Troyes velmi blízko.
59'
Střela z úhlu jednoho z hráčů Nantes doputovala přímo do náruče připraveného gólmana Troyes.
56'
Domácí byli pod mírným tlakem, ovšem akce Troyes končí hodně nepřesnou střelou z pravé strany.
55'
Jeff Reine-Adélaïde si u levé postranní čáry vynutil faul, jeho tým tak zůstane u míče.
52'
Míč se nyní snesl na horní síť brány Troyes, Gallon vzápětí rychle rozehrává.
50'
Hra se nyní převáží ze strany na stranu, šance k vidění nejsou žádné.
47'
Přetažený centr z pravého křídla nikdo z hráčů Nantes nezpracoval, domácí ale drží balón nadále ve své moci.
46'
Domácí jsou zatím o něco aktivnější a zaslouženě vedou poté, co jednu ze svých možností dokázali využít. Naopak soupeř toho směrem dopředu mnoho nepředvedl, Lafont ještě nezasahoval proti jediné střele.
45+2'
45+1'
Pěkná kombinace Troyes byla zakončena střelou bez přípravy, o níž se postaral Mama Baldé, jenž ale trefil pouze obránce.
43'
Nyní se hostům nepovedlo projít přes pevnou zeď domácích obránců. Alban Lafont mnoho práce dosud neměl.
42'
Hodně špatná přihrávka Troyes, nakopnutý míč letí až k domácímu gólmanovi, který může v klidu rozehrát.
39'
Hosté nyní obléhají pokutové území Nantes, do šance se jim ale dostat nedaří.
37'
Domácí rozehráli roh, Gallon vyboxoval míč do bezpečí.
35'
Velká šance Nantes zůstává nevyužita. Před gólmana Troyes zůstal zcela volný jeden z hráčů, hlavou odehrál balón mezi tři tyče, avšak Gauthier Gallon fantasticky zasáhl, míč vyrazil a podržel své barvy.
33'
Jeden z hostů nyní zkoušel v situaci jeden na jednoho kličku protihráči, ale ta se mu vůbec nepovedla.
31'
Moussa Sissoko zůstává ležet na trávníku a zpět na nohy se mu moc nechce.
30'
Obrana Troyes si nyní poradila s potencionálním nebezpečím a hosté vyráží dopředu.
28'
Už to mohlo být o dva góly. Mustafa Mohamed si zpracoval míč v pokutovém území a z úrovně penalty střílel z otočky po zemi, ovšem Gallon perfektně zakročil a zastavil míč včas před brankovou lajnou.
27'
Domácí pokračují v aktivitě, nyní rozehrají rohový kop.
25'
Máme tu první gól zápasu. Blas poslal křižný centr na vzdálenější tyč, kam naběhl nepohlídaný NICOLAS PALLOIS a zblízka hlavou odehrál balón do rukavic brankáře Troyes, od kterých se míč následně odrazil do sítě.
23'
Gauthier Gallon pomohl svým spoluhráčům a letící míč vyboxoval daleko od své svatyně.
23'
Gauthier Gallon vyškrábl točený míč se štěstím konečky prstů znovu ven z hrací plochy a roh se tak bude opakovat.
22'
Ludovic Blas si vyskočil na centr, hlavou odehrál míč vysoko nad, ovšem bylo to i s tečí, takže následuje roh.
21'
Jeff Reine-Adélaïde pálil levačkou z dálky, jeho nepřesný pokus ale končí pouze v zámezí.
20'
Hráčům ve žlutých dresech nevyšla kombinace v šestnáctce Troyes, o míč tak přichází.
18'
Wilson Odobert měl dobrý záměr, ovšem provedení už bylo horší. Přihrávku z pravé strany adresoval po zemi jen k brankáři Nantes, který padl na zem a míč uklidil do náruče.
16'
Další faul, tentokrát si počínal nedovoleně Mustafa Mohamed, který celkem zbytečně v souboji o míč poslal protihráče k zemi.
13'
Mustafa Mohamed si počínal v obraně nedovoleně, jeho tým bude čelit nepříjemné standardce.
11'
Hráči Nantes se dostali s míčem do pokutového území, kde ale nic nevymysleli a musí zpátky.
8'
Zblokovaný centr a druhý roh pro domácí tým.
7'
Domácí si vynutili faul, rozehrávat budou na soupeřově straně, nedaleko jeho velkého vápna.
5'
Na druhé straně zastavuje pěknou kombinaci Troyes ofsajd.
4'
K hlavičce se na hranici malého vápna sice dostal jeden z hráčů domácího celku, balón šel ovšem přímo do rukou Gallona.
3'
Nantes si hned na úvod vybojovalo rohový kop.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Pallois, Merlin – M. Sissoko, Moutoussamy – Blas, Simon, Delort – Mohamed.
Náhradníci: Petrić – Corchia, Hadjam, João Victor, Coco, Mollet, Guessand, Ganago.
Trenér: A. Kombouare.

ESTAC Troyes: Gallon – Palmer-Brown, Rami (C), Zoukrou – Bruus, Kouamé, Agoumé, Larouci – Reine-Adélaïde, Odobert – M. Baldé.
Náhradníci: Lis – Porozo, Salmier, Kohon, Palaversa, Mazou-Sacko, Ugbo, Yade.
Trenér: P. Kisnorbo.

Rozhodčí: J. Pignard – L. Coniglio, H. Ocak.
Vzájemné zápasy

Nantes vyhrálo tři poslední vzájemné mače, které se odehrály na jeho trávníku. Troyes se povedlo na hřišti soupeř vyhrát naposledy 17. ledna 2011, kdy uhrálo těsné vítězství 1:0.
Troyes

Hosté se pomalu smiřují se sestupem, na předposlední pozici s 21 body mají ztrátu na šestnáctý Brest už deset bodů. Mimo svůj trávník odehráli šestnáct zápasů a přivezli si devět bodů díky třem výhrám, vstřelili třiadvacet gólů a o dvacet více jich inkasovali. Bodovat se jim mimo své hřiště povedlo naposledy 2. ledna, kdy zvítězili 3:2 ve Štrasburku.
Mama Baldé z Guiney je s jedenácti zásahy v čele tabulky střelců mančaftu.
Nantes

Domácí tým se drží těsně nad hranicí sestupu, patří mu patnáctá pozice s 31 body. Na svém trávníku si z patnácti utkání odnesl devatenáct bodů za čtyři výhry a sedm remíz, vstřelil sedmnáct branek a o dvě více inkasoval. Nyní však čeká už čtyři zápasy na vítězství před svými fanoušky.
Nejlepším střelcem je osmigólový Egypťan Mostafa Mohamed.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.