Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Štrasburk - 14. srpna 2022   17:05

35' Delort
1:1
(1:0)
Štrasburk
55' Gameiro  (Thomasson)
Nice
Schmeichel – Lotomba (90+1. Daniliuc), Todibo, Dante (C), Bard – Ilie (76. Atál), Lemina (68. Rosario), Thuram – Stengs (68. Brahimi), Delort, Gouiri (68. Ramsey).
Boulhendi – Viti, Beka Beka, Claude-Maurice.
H. Ben El Hadj – A. Drouet, A. Viala
Allianz Riviera, Nice
Štrasburk
Sels – Le Marchand, Nyamsi, Djiku (75. L. Perrin) – Delaine (62. Prcić), Aholou (82. H. Diarra), Bellegarde (82. Senaya), D. Liénard (C) – Thomasson – H. Diallo, Gameiro (81. Ajorque).
Kawašima – Doukouré, Jean, Nuss.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek víkendu a příště na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 7:13.
Druhá půle přinesla také jeden gól, tentokrát se o něj postarali hosté, kteří po deseti minutách jejího trvání srovnali. Následovaly šance na obou stranách, oba mančafty mohly vedení strhnout na svoji stranu, ale nestalo se tak. Nice tak zaznamenává druhou remízu ve druhém utkání nové sezóny, Štrasburk první bodový zisk. Nutno dodat, že remíza je nejspíš spravedlivá.
90+7'
90+6'
Hráči Nice se dožadovali druhé penalty v zápase, tentokrát však hlavní arbitr zůstává zcela v klidu.
90+5'
Zahrozilo na druhé straně, Khéphren Thuram se snažil trefit bližší horní roh soupeřovy svatyně, který však minul. Nutno říct, že mnoho nechybělo.
90+3'
Tohle už byla o poznání větší příležitost, Ludovic Ajorque zakončoval v pádu v pokutovém území, ale míč příliš podebral a poslal vysoko nad břevno.
90+2'
Habib Diarra to zkusil z dálky a jeho střela nebyla vůbec špatná, ale přeci jen míč putoval těsně vedle pravé tyče.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Flavius Daniliuc.
90'
Aaron Ramsey zkoušel přímou střelu na bránu, která mu vůbec nesedla a balón letí vysoko nad.
89'
Nice má tlak, po faulu bude rozehrávat standardku z dobré pozice.
88'
Matz Sels musel ven z brány, se štěstím se mu povedlo rukou vyboxovat míč ze vzduchu do bezpečí.
87'
Hosté se musí mít v závěru hodně na pozoru, nyní zblokovali dvě nebezpečné střely protivníka, stav zůstává stále nerozhodný.
84'
Júsuf Atál se málem stal hrdinou svého celku, ovšem svoji nebezpečnou střelu adresoval pouze nad břevno bližší strany soupeřovy brány.
83'
Zblokovanou střelu jednoho z hráčů Nice celkem v poklidu lapil Matz Sels, obrana mu teď pomohla.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Marvin Senaya.
82'
ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Habib Diarra.
81'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Ludovic Ajorque.
80'
Jeden z hráčů Štrasburku dostal nejspíš křeč do nohy a zůstává ležet na trávníku. Chystá se další střídání.
79'
Domácí se dostali do tlaku, ze kterého vytěžili rohový kop.
77'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Pablo Rosario). Vůbec první žlutý trest pro domácí tým v tomto klání.
76'
ze hřiště odchází Rareș Ilie, přichází Júsuf Atál.
75'
ze hřiště odchází Alexander Djiku, přichází Lucas Perrin.
74'
Míč drží na kopačkách hostující celek, ale o nějaké útočné aktivitě si můžeme nechat jenom zdát.
71'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, hraje se daleko od obou branek.
68'
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Pablo Rosario.
68'
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Aaron Ramsey.
68'
ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Billal Brahimi.
67'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Adrien Thomasson), hráč hostů poslal k zemi Maria Leminu.
65'
Dimitri Liénard si sbíhal na křižnou přihrávku na levé straně, míč mu ale utekl za postranní lajnu. Lotomba bude vhazovat.
64'
Domácí se provinili nedovoleným zákrokem, hosté rozehrají ze své poloviny.
62'
ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Sanjin Prcić.
60'
Andy Delort dvakrát selhal v šanci. Nejprve míč nedoběhl včas, podruhé už se dostal do zakončení a střílel k levé tyči, kterou však o kousek minul. Matz Sels by neměl šanci zasáhnout, po balónu se pouze ohlédl.
58'
Skrumáž ve vápně hostů gólem nekončí, hráčům Štrasburku se povedlo odehrát míč do bezpečí.
55'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Štrasburk se raduje z vyrovnání, nejspíš zaslouženě. Thomasson poslal balón do velkého vápna, kam k němu jako první přiběhl KÉVIN GAMEIRO, lehce pravačkou jej tečoval a přehodil vyběhnutého gólmana. Ten se mohl hodně rozčilovat na své spoluhráči, kteří nechali střelci až mnoho prostoru k zakončení.
55'
Calvin Stengs zkusil střelu z dálky, která mu ale vůbec nesedla, míč proletěl vysoko nad bránou.
54'
Znovu si hosté nepřesně přihráli, důsledkem čehož míč končí u gólmana Nice, jenž s rozehrávkou jistě spěchat nebude.
52'
Na druhé straně je domácímu mužstvu odmáván ofsajd.
51'
Na centrovaný míč z pravé strany si mezi dvěma obránci Nice nabíhal jeden z hráčů Štrasburku, ale do zakončení se ke smůle svého mužstva nedostal.
48'
Hosté se dostávali do dobré příležitosti, ale o míč v rozhodujícím momentu v pokutovém území přišli.
47'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Thomas Delaine).
46'
Domácí odchází do kabin spokojenější, hosté mohou litovat dvou velkých nevyužitých příležitostí za bezbrankového stavu, následoval jejich jasný faul ve vápně a proměněný pokutový kop. Od té chvíle byli domácí více na balónu a náskok mohli i zvýšit. Povede se jim to ve druhém dějství? Nebo naopak soupeř vyrovná?
45+5'
45+4'
Hosté to ještě v posledních vteřinách zkusili, ale pro tečovaný míč si vyběhl Kasper Schmeichel a rychle jej uklidil do náruče. A to bylo z první půle vše.
45+2'
Jean-Eudes Aholou byl hodně tvrdým způsobem poslán na travnatou plochu a také zde měla být udělena karta, leč neděje se tak.
45+1'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Maxime Le Marchand).
45'
Hráči Nice se nikam už moc neženou a v klidu volí přihrávky mezi sebou. Něco se však ještě bude jistě nastavovat.
42'
Calvin Stengs pálil levačkou před hranicí pokutového území, jeho přízemní střela šla do bližšího dolního rohu brány, ale Matz Sels se dokázal natáhnout a zabránit druhé inkasované brance.
41'
Domácí vyrazili do rychlé protiakci, ve které ale pokazili kombinaci a z šance tak nebylo nic.
40'
Centrovaný balón od levé postranní lajny doputoval přímo do rukavic připraveného brankáře Štrasburku.
37'
U míče stále domácí tým, který si přihrává u středové lajny.
35'
Nice právě vstřelilo branku!
ANDY DELORT provedl exekuci výborně, levačkou poslal tvrdou ránu ze svého pohledu přesně do levého dolního rohu brány, brankář Štrasburku volil opačný kout.
34'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Gerzino Nyamsi).
33'
Tak teď už byla situace více než jasná, Gerzino Nyamsi poslal ve velkém vápně k zemi unikajícího Gouiriho a tady nemohlo přijít nic jiného než pokutový kop.
31'
Na druhé straně střílel z dálky Alexander Djiku, ale příliš mimo.
30'
Rareș Ilie to sympaticky zkusil z otočky na vzdálenější tyč, míč však proletěl kolem ní a skončil v zámezí.
28'
Na trávníku zůstává ležet Jean-Eudes Aholou, hra je přerušena.
27'
Tečovaný míč se vzduchem snesl do náruče vyběhnuvšího Selse.
26'
Domácí se zmocnili po krátké pauze balónu a pokračují kombinací na útočné polovině.
24'
Rozhodčí přerušuje hru a oba týmy nechává občerstvit u postranní čáry.
23'
Obrovská možnost nepřináší změnu skóre, Alexander Djiku zůstal trestuhodně úplně sám na úrovni penalty, jeho nepříliš povedenou střelu ale dokázal Kasper Schmeichel vyrazit. Podruhé tak podržel výborným zásahem svůj celek.
22'
Po tlaku v útočném pásmu si hosté vynutili další rohový kop.
19'
Domácí nyní reklamovali ruku ve velkém vápně, hra ale pokračuje.
17'
Khéphren Thuram zůstal na levé straně pokutového území osamocen a míč se k němu po rohovém kopu snesl, ovšem hráč si jej nedokázal zpracovat. Poté toho docela litoval, s touto šancí šlo naložit lépeji.
15'
První velká příležitost Štrasburku. Kévin Gameiro se po parádním pasu zjevil prakticky sám před brankářem, ten mu ale dobře zmenšil střelecký úhel a tak hráč hostů střílel jen do vyběhnutého strážce svatyně Nice.
12'
Jordan Lotomba se snažil individuálně proniknout do zakončení, to se mu nepovedlo, o míč jej čistým způsobem připravil jeden ze soupeřů.
12'
Rohový kop si zkusí i hostující tým.
10'
Hodně nepříjemná situace pro hostujícího brankáře. Khéphren Thuram poslal střílený centr na jeho levou tyč, vypadalo to, že Maxime Le Marchand odehraje balón do bezpečí, ale ten si svůj úmysl v poslední chvíli rozmyslel a Matz Sels musel předvést dobrý reflex, natáhnout se a balón konečky prstů levé ruky vyrazit na roh.
10'
Po souboji u středové čáry přichází Štrasburk o balón, domácí budou vhazovat.
8'
Opakovaný záznam ukázal jasné filmování a tady měla být udělena karta.
7'
Kteří se dožadovali vzápětí penalty poté, co jeden z hráč. upadl v pokutovém území, ale hraje se dál.
6'
Po pauze, nutné k ošetření, se může pokračovat. U balónu hosté.
4'
Následoval dlouhý centr na levou stranu pokutového území, kde se srazili dva hráči, situace je posouzena jako faul Nice.
3'
Domácí si vynutili faul na útočné polovině, odkud budou také rozehrávat. Soupeř se stahuje ke svému vápnu.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bard – Ilie, Lemina, Thuram – Stengs, Delort, Gouiri.
Náhradníci: Boulhendi – Atál, Viti, Daniliuc, Rosario, Ramsey, Beka Beka, Claude-Maurice, Brahimi.

RC Štrasburk: Sels – Le Marchand, Nyamsi, Djiku – Delaine, Aholou, Bellegarde, D. Liénard (C) – Thomasson – H. Diallo, Gameiro.
Náhradníci: Kawašima – L. Perrin, Doukouré, Senaya, Prcić, H. Diarra, Jean, Ajorque, Nuss.

Rozhodčí: H. Ben El Hadj – A. Drouet, A. Viala.
Poslední pět vzájemných zápasů

Štrasburk – Nice 0:0
Nice – Štrasburk 0:3
Nice – Štrasburk 0:2
Štrasburk – Nice 1:0

Nice porazilo svého soupeře naposledy 3. března 2019, kdy na svém hřišti zvítězilo těsně 1:0. Zápas tehdy přinesl v závěru dvě červené karty, po jedné na každé straně a v obou případech za nesportovní chování.
Štrasburk

Hosté skončili v loňské sezóně na šesté pozici, na svého dnešního protivníka ztratili tři body a těsně jim tak utekl postup do pohárové Evropy. V prvním utkání nové části přivítali hráči Štrasburku před svými fanoušky silné Monaco, se kterým sehráli vyrovnanou partii, se soupeřem sice prohrávali už o dva góly, sedmadvacetiletý senegalský útočník Habib Diallo však dokázal v 65. minutě snížit a jeho týmu se povedlo v nastavení vyrovnat, gól ale hlavní arbitr po konzultaci s VAR pro ofsajd neuznal. V poslední minutě pohrdl vyrovnáním Thomasson, který tváří v tvář brankáři trestuhodně selhal a jeho celek tak nakonec prohrál těsně 1:2.
Nice

Loňský pátý tým tabulky se poprvé v této sezóně představí před svými fanoušky, na úvod sehrál zápas na hřišti Toulouse, kde od 20. minuty prohrávali a dlouho nemohli na soupeřovu obranu najít recept. To se povedlo až dvanáct minut před koncem základní hrací doby a ač mělo Nice poté v nastavení obrovskou šanci k tomu, aby vedení strhlo na svou stranu, skončil duel nejspíš spravedlivou remízou. O jediný gól se postaral jednatřicetiletý záložník Aaron Ramsey z Walesu.
Dobrý den, 2. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy bude dnes téměř kompletně uzavřeno. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů, jimž se na úvod dařilo rozdílně, jsou to Nice a Štrasburk. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.