Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Ajaccio - 13. května 2023   21:00

Paris SG
22' Ruiz (D. Pereira) • 33' Hakimí  • 47' Mbappé (Ekitiké) • 54' Mbappé  • 73' Youssouf(vl.)
5:0
(2:0)
Paris SG
Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira (70. Bitshiabu) – Hakimí, Verratti (64. Vitinha), Ruiz (64. Sanches), Bernat (84. Zaïre-Emery) – Messi, Ekitiké (83. Soler), Mbappé.
Rico – Gharbi, Nhaga, Housni.
Gaillouste – Evrard, Grosbost
Parc des Princes, Paříž
Ajaccio
Sollacaro – Youssouf, Avinel, Vidal, I. Diallo (71. Alphonse) – Barreto (83. Chabrolle), Marchetti, Mangani, Coutadeur (C) (63. M. Soumano), Spadanuda (63. Chegra) – El Idrissy (63. Nouri).
B. Leroy – Mayembo, Khelifa, Be. Touré.

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:6.
Rozhodčí vyhodnotil, že není sebemenší důvod něco ve druhé půli nastavovat, takže utkání končí po devadesáti minutách jasnou výhrou domácích 5:0. Výsledek naprosto přesně odpovídá tomu, co jsme mohli sledovat na hrací ploše. Domácí předvedli kvalitní výkon, na který hosté naprosto nestačili. Kaňkou na utkání pro Pařížany je určitě naprosto zbytečná červená karta pro Hakimího, za což ho jiště trenér nepochválí. Ve druhé půli vstřelil dvě branky Kylian Mbappé a poslední gól si hostující obrana vstřelila sama. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90'
89'
Závěr zápasu se mílovými kroky přibližuje a sledujeme kombinaci domácích na útočné polovině.
88'
Střídající Zaïre-Emery byl na zadní tyči, kam propadl míč, ale jeho pumelice končí hodně mimo branku.
87'
Zápas se již spíše dohrává v poklidném tempu, ani jeden z celků se nikam příliš nežene.
86'
Na druhé straně mířil hráč Ajaccia na zadní tyč, ovšem o kousek minul i branku.
85'
Mbappé se pokusil prohodit soupeře ve vápně, ale ten jeho záměr odhalil, takže nenechal završit domácího útočníka hattrick.
84'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Warren Zaïre-Emery.
83'
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Carlos Soler.
83'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Mickaël Barreto, přichází Florian Chabrolle.
82'
Mickaël Barreto vypustil střelecký pokus, který však vůbec nemířil do prostoru branky.
81'
Emoce snad již vychladly, hlavní viníci jsou potrestáni, takže můžeme pokračovat ve hře.
80'
U videa rozhodčí správně viděl, že Mangani by také zasloužil červenou kartu za rozmíšku s Hakimím.
79'
Celá poměrně nepřehledná situace je ještě konzultována s videorozhodčím.
78'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Marquinhos).
78'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Vincent Marchetti).
77'
Naprosto zbytečná červená karta pro hráče týmu, který vede 5:0. Ašraf Hakimí neudržel nervy na uzdě a musí opustit hřiště.
76'
Na hrací ploše planou velké vášně, rozhodčí Gaillouste bude mít ještě hodně k řešení.
75'
I nadále sledujeme jednoznačnou převahu vedoucího celku francouzské Ligue 1.
73'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Přetížená obrana Ajaccia inkasuje dnes již popáté. Míč se dostal na levou stranu k Marquinhosovi, který vypustil střelecký pokus, jenž mimo dosah brankáře tečoval MOHAMED YOUSSOUF a je tak autorem vlastní branky.
72'
S centrovaným míčem do pokutového území si obrana Ajaccia dokázala poradit.
71'
ze hřiště odchází Ismael Diallo, přichází Mickaël Alphonse.
70'
ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází El Chadaille Bitshiabu.
69'
Ismael Diallo potřebuje lékařské ošetření, uvidíme, zda bude schopen v utkání pokračovat. Nějaký rozruch je také na střídačce domácích, kde se dá očekávat střídání.
68'
Mbappé sice dokázal přejít přes soupeře, jenže pak poslal nepřesný pas na spoluhráče.
67'
Hra se opět vrací do starých kolejí, když s míčem u kopaček se pohybují domácí hráči.
66'
Hodně nepovedený střelecký pokus hostů nenadělal nejmenší starosti italskému reprezentačnímu brankáři.
64'
Také Pařížané mění hráče. Pro dnešek mají odpracováno Verratti s Ruizem, které nahradí Vitinha se Sanchesem.
63'
Trojité střídání hostů. Ze hry odstoupili Coutadeur, El Idrissy a Spadanuda, které nahrazují Soumano, Nouri a Chegra.
62'
Pokus domácího mužstva dostat se z levé strany do pokutového území ztroskotal na obraně soupeře.
61'
Tempo utkání poněkud opadlo, což se asi příliš nelze divit, jelikož domácí mají již luxusní náskok.
60'
Danilo Pereira vypustil střelecký pokus, se kterým si Sollacaro dokázal poradit.
59'
Pařížané se znovu vrací k osvědčenému držení míče na útočné polovině a pozvolné kombinaci.
58'
Lionel Messi předvedl něco ze svého technického umění, nicméně akce nakonec k ničemu zásadnímu nevedla.
57'
Nedovoleného zákroku se dopustil Sergio Ramos, který v souboji lehce přistrčil El Idrissyho.
56'
Hosté by rádi dosáhli alespoň čestného úspěchu, takže se vydávají na útočnou polovinu.
54'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Ovšem na druhé straně se opět jásá. KYLIAN MBAPPÉ si pohlídal ofsajd, Ramosův nákop nešťastně zahrál Avinel přímo k mladému střelci, který z voleje prudkou ranou skóruje.
53'
Po rohovém kopu defenziva PSG odvrátila na další roh. Barretův centr z druhé strany odvrátil Ramos hlavou mimo vápno a následná střela Manganiho se mezi tři tyče nevešla.
52'
Sergio Ramos výborným zákrokem ve skluzu na poslední chvíli zamezil soupeři zakončit a odehrál na roh.
51'
Domácí se znovu snažili zaskočit obranu Ajaccia, což se jim nakonec těsně nepodařilo.
49'
Po rohu se míče zmocnil Gianluigi Donnarumma, kterého poté ještě fauloval Clément Vidal.
47'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Po centru na Mbappého a zblokované střele se k míči dostali hráči PSG, ovšem ani Ekitiké nedokázal dostat míč patičkou na branku, nicméně k míči se dostal KYLIAN MBAPPÉ, jenž pod tělem brankáře Sollacara dostal míč těsně za brankovou čáru.
46'
Obránce Ajaccia na poslední chvíli ve skluzu zastavil míč v cestě na nabíhajícího soupeře.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme mohli vidět hned dvě branky a také naprostou dominanci domácího družstva. Pařížané byli ve všech ohledech lepším týmem a po zásluze odchází do kabin za dvoubrankového vedení. O první branku se postaral ve 22. minutě Fabián Ruiz, jehož za jedenáct minut napodobil Ašraf Hakimí. Domácí měli více ze hry a pokud by mělo utkání pokračovat podobným tempem, hrozí debakl pro Ajaccio, který víceméně nepředvedlo nic. Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+3'
45+1'
Hosté se také dostali na útočnou polovinu a hned vypadal jejich centr nebezpečně, ovšem byl o kousek delší, než by nabíhající hráči potřebovali.
45'
Kylian Mbappé si ve snaze dostat se k míči počínal nedovoleně. Terčem jeho faulu byl Mohamed Youssouf.
44'
Hosté se k míči příliš nedostávají. Domácí v poklidu kombinují na útočné polovině.
43'
Ani další standardní situace z dílny Paris Saint-Germain nebyla příliš nebezpečná. Messiho centr odvrátil obránce, navíc došlo k útočnému faulu Ekitikého.
42'
Marocký reprezentant Hakimí končí na trávníku po nedovoleném zákroku Ismaela Dialla.
41'
Volný přímý kop však žádné závažné nebezpečí pro defenzivní řady Ajaccia neznamenal.
40'
Nedaleko pokutového území Ajaccia došlo k nedovolenému zákroku, takže uvidíme volný přímý kop PSG.
38'
Nákop na Mbappého nebyl špatný, francouzský kanonýr zvládl špičkou kopačky líznout míč, ale Sollacaro byl na svém místě.
37'
Ismael Diallo prohrával rychlostní souboj s Hakimím, ale ještě mu znemožnil poslat centr do vápna, který alespoň zblokoval na roh. Po něm se hosté ubránili.
35'
Hosté nyní budou mít hodně těžkou situaci, protože prohrávají o dvě branky a téměř se nedostali na soupeřovu polovinu.
33'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Centr z levé strany si dokázal najít tísněný Kylian Mbappé, jenž zakončil a brankář Sollacaro zvládl míč vytěsnit, jenže dobíhající AŠRAF HAKIMÍ dopravil míč do odkryté branky. Situaci si ale šel ještě prohlédnout rozhodčí k videu kvůli možné ruce Mbappého, nicméně branku zůstává uznána.
32'
Kylian Mbappé si ve vápně obhodil soupeře, ale neočekával, že se zezadu přiřítí ještě další hráč Ajaccia, který ho obral o míč.
30'
Po rohu se k míči dral Sergio Ramos, ovšem jako první byl u míče brankář, který byl navíc faulován.
29'
Ašraf Hakimí si narazil se spoluhráčem a ještě zvládl udržet ve hřišti těžkou přihrávku, kterou o obránce poslal na roh.
28'
Hosté poprvé v dnešním utkání nějak souvisleji kombinují. Akci přerušil přestupek proti pravidlům na útočné polovině.
27'
Messiho tečovanou střelu si pohlídal Sollacaro, takže zůstává v platnosti nejtěsnější vedení domácích.
26'
Mickaël Barreto neměl moc šancí proti dvojici soupeřů, takže byl připraven o míč.
24'
Mounaïm El Idrissy měl míč na noze na útočné polovině, ale nedokázal sám nic vymyslet a neměl podporu spoluhráčů.
22'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Pohledná akce PSG končí vedoucí brankou. Danilo Pereira vymyslel krásnou přihrávku, kterou převzal FABIÁN RUIZ a přesnou střelou nedal Sollacarovi šanci zasáhnout. Dobrou práci odvedl i Etikité, který pohybem odlákal obránce, takže Španěl měl volnou cestu k brance.
21'
Pokračuje se ve hře a opět sledujeme kombinaci Pařížanů na útočné polovině.
20'
Hugo Ekitiké skončil na trávníku v pokutovém území Ajaccia poté, co si obhodil soupeře, ale sudí Gaillouste nechává pokračovat ve hře.
19'
Domácí sice mají výraznou územní převahu, nicméně zatím ani jednou nevystřelili na branku.
18'
Hugo Ekitiké sice zapomněl míč za sebou, ale ještě zvládl vybojovat alespoň autové vhazování.
17'
Rozehrávky volného přímého kopu se ujal Lionel Messi, načež Clément Vidal zvládl před nabíhajícím hráčem zakročit a odhlavičkoval.
16'
Hugo Ekitiké se stal obětí nedovoleného zákroku, po němž sudí Gaillouste hříšníkovi zatím pouze domlouvá.
15'
Kombinace Paris Saint-Germain se momentálně odehrává poměrně daleko od Sollacarovy branky.
14'
Při kontaktu Lionela Messiho s míčem se opět ozývá pískot tribun v pařížském Parku princů.
13'
Z pravé strany odcentroval Youssouf, našel ve vápně Barreta, jehož hlavičku však pohodlně pokryl Donnarumma.
12'
Opět to zaskřípalo na levé straně PSG, takže vhazovat může Mohamed Youssouf.
11'
Fabián Ruiz na levé straně přišel o míč, načež se ještě Ekitiké pokoušel získat míč, leč pouze fauloval.
10'
Lionel Messi poslal míč do pokutového území, ale tam ho odvrátil jeden z bránících hráčů v červenobíle pruhovaných dresech.
9'
Juan Bernat poslal z levé strany ostrý pas před branku, kde soupeř odehrál na roh.
8'
Obléhání pokutového území Ajaccia pokračuje, obrana Korsičanů je však zatím poměrně pevná.
7'
Míč letěl zprava do vápna na Mbappého, který chtěl za nohou zakončit, ale úmysl se mu zdárně realizovat nepodařilo, takže nakonec ani Avinel zakročit nemusel.
6'
Hráči celku z hlavního města Francie se několika přihrávkami dostali až na vlastní polovinu, odkud provedou novou útočnou snahu.
5'
Míč opět zamířil mimo hrací plochu, takže z klidu může vykopávat brankář Sollacaro.
4'
Další míč mířící na Mbappého byl o kousek delší, než by kanonýr PSG potřeboval.
3'
Domácí jsou i nadále aktivní a kombinují s míčem u kopaček na soupeřově polovině.
1'
Favorité utkání se hned v úvodní minutě ujali míče, ale centr Messiho na Mbappého byl příliš dlouhý.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira – Hakimí, Verratti, Ruiz, Bernat – Messi, Ekitiké, Mbappé.
Náhradníci: Rico – Bitshiabu, Gharbi, Nhaga, Sanches, Vitinha, Zaïre-Emery, Soler, Housni.

AC Ajaccio: Sollacaro – Youssouf, Avinel, Vidal, I. Diallo – Barreto, Marchetti, Mangani, Coutadeur (C), Spadanuda – El Idrissy.
Náhradníci: B. Leroy – Mayembo, Khelifa, Alphonse, Chabrolle, Be. Touré, Nouri, M. Soumano, Chegra.

Rozhodčí: Gaillouste – Evrard, Grosbost.
Zápas na Parc des Princes začne ve 21:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

HLavním sudím tohoto utkání bude Pierre Gaillouste, kterému budou na pomezí asistovat Valentin Evrard a Mathieu Grosbost.
Paris Saint-Germain

Domácí tým je v tuto chvíli lídrem soutěže s 78 body, má na druhé Lens šestibodový náskok a je tak docela blízko dalšímu mistrovskému titulu. V minulém kole se PSG vrátilo po domácí porážce 1:3 proti Lorientu na vítěznou vlnu a v Troyes vyhrálo po po gólech Mbappého, Vitinhi a Ruize 3:1. A dnes bude opět favoritem.

AC Ajaccio

Hosté mají zcela jiné starosti, neboť na 18. místě mají pouze 23 bodů a záchrana je už pouze v oblasti opravdu divoké teorie. Ajaccio nevyhrálo už devět kol, obrana nepracuje vůbec dobře a útok už tři kola nedal branku. Naposledy hrálo Ajaccio doma proti Toulouse, diváci se gólu nedočkali a s remízou 0:0 určitě nebyli spokojeni.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 35. kola mezi týmy Paris Saint-Germain a AC Ajaccio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.