Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Auxerre - 13. listopadu 2022   13:00

Paris SG
11' Mbappé (N. Mendes) • 51' Soler (N. Mendes) • 57' Hakimí (Soler) • 81' Sanches (Ekitike) • 84' Ekitike
5:0
(1:0)
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Mukiele, Ramos (75. Kimpembe), N. Mendes – Soler (61. Sanches), Danilo Pereira, Verratti (82. Zaire-Emery) – Messi (75. Sarabia), Mbappé, Neymar (75. Ekitike).
Rico – Bernat, Vitinha, Bitshiabu.
Leonard – Mugnier, Boudikian
Parc des Princes, Paříž
Auxerre
Costil – Joly (58. Hein), Raveloson, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko (58. G. Perrin), B. Touré, Sakhi (84. M'Changama), Autret (69. Charbonnier) – Niang (58. Da Costa).
Léon – Bain, Bernard, Camara.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 5:7.
V Parku princů se překvapení nekonalo. Přes trochu slabší první půli PSG smetlo nováčka z Auxerre 5:0 a na čele Ligue 1 získalo zpět pětibodový náskok na Lens. Hosté předváděli sympatický výkon, dokud jejich ztráta nenarostla na tři góly. Potom už to byla exhibice a k Mbappému, Solerovi a Hakimímu se do listiny střelců přidali i střídající Sanches s Ekitikem. Celkově šlo o velmi poklidný duel, nepadla v něm ani jedna karta.
90+1'
89'
Pablo Sarabia nacentroval na Mukiele, jenž se kvalitně zavěsil do vzduchu, ale hlavou vypálil vysoko nad břevno.
88'
Natěšený Ekitike si věřil na dva hráče. Ti ho zastavili jen za cenu faulu, takže se připravuje standardní situace.
85'
Aby toho nebylo pro Jeanviera málo, tak se při osudném souboji s Ekitikem zranil. Asi to bude vážnější, odnášen bude na nosítkách.
84'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Náskok PSG narůstá o pátý gól! Julian Jeanvier udělal strašidelnou hrubku. Na hranici vápna váhal s malou domů a nechal se obrat o míč HUGEM EKITIKEM. Ten se ocitl sám před brankou a střelou do protipohybu Costila dal svůj první gól v dresu francouzského mistra.
84'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Youssouf M'Changama.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Warren Zaire-Emery.
81'
Costil se mohl přetrhnout, ale bez dostatečné pomoci obrany čtvrté kapitulaci nezabránil. Poté, co chytil pokus RENATA SANCHESE, vypíchl míč z kopaček Ekitikeho. Ten proto vracel míč Sanchesovi a ten ho odrazem o levou tyč konečně vyslal do sítě.
80'
Více než deset minut před koncem se Neymar s Messim odebrali ze střídačky do šatny. Co nevidět už se budou připojovat k národním týmům Brazílie a Argentiny.
80'
O Mendesovi se dá říct to samé. Na kontě už má dvě asistence. K té třetí teď měl hodně daleko, protože mu nevyšla krátká přihrávka k Mbappému.
79'
Mensah učebnicově zakřižoval Hakimího, kterého to tradičně táhne do křídelních prostorů.
78'
Jeanvier zavřel Mbappého, který se zrovna pokoušel ze vzduchu zpracovat pas od Sarabii. Je to míč pro Costila.
77'
Čerstvý Sarabia se připomněl centrem z levé strany. Costil ho jednoruč lapil a okamžitě se snažil rozjet Perrinův protiútok.
75'
ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Presnel Kimpembe.
75'
ze hřiště odchází Neymar, přichází Hugo Ekitike.
75'
ze hřiště odchází Lionel Messi, přichází Pablo Sarabia.
73'
Da Costa neměl šanci v souboji s Ramosem, když usiloval o příchozí centr z produkce Gideona Mensaha.
72'
Je více než jasné, že Pařížané nemají plynový pedál sešláplý až na podlahu. V posledním zápase před světovým šampionátem se nikdo nechce zranit.
71'
Laxní přípravná fáze PSG vyústila v chybu uprostřed hřiště a brejk Perrina, který zkoušel překvapit Donnarummu střelou z třiceti metrů. Zůstalo jen u přání.
70'
Heinův roh letěl do správných míst. Žádný z hlavičkářů však na balon o milimetry nedosáhl.
69'
ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Gaëtan Charbonnier.
68'
Na Sakhiho oblouček reagoval Da Costa. Těžká střela z voleje byla Mukielem vychýlena na rohový kop.
67'
Hakimí sladil náběh s krásnou přihrávkou za obranu, jenže pak zadrbal přihrávku pod sebe. Mbappé stál o několik metrů vedle.
66'
Neymar měl vpravo dva volné hráče. Vybral si Messiho, který se drobnými krůčky posunul k hranici vápna a technickou střelou políbil ze svého pohledu levou tyč.
64'
Hamza Sakhi neodhadl výšku Da Dosty a adresoval mu přehnaně vysoký centr, jenž doplachtil až k Hakimímu.
62'
Náznak rychlého brejku PSG pokazil Neymar, který špatně nasměroval přihrávku k rozběhnutému Mbappému.
61'
ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Renato Sanches.
60'
Držení míče: 60 % – 40 %.
58'
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Gaëtan Perrin.
58'
ze hřiště odchází Paul Joly, přichází Gauthier Hein.
58'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Nuno Da Costa.
57'
A je hotovo, Galtierova jedenáctka vede už o tři góly! Začátkem gólové akce byl spolehlivě ubráněný roh. Díky přihrávce Solera ještě z vlastní poloviny vyběhl do úniku AŠRAF HAKIMÍ a u vysoko stojícího gólmana vystřelil do pravého dolního rohu brány.
56'
Mukiele měl zase problém s Niangem, který mu zahrál na housle. Před Autretem odpálil míč na roh Sergio Ramos.
54'
Hamza Sakhi se postavil k realizaci rohového kopu. Bídný centr na přední tyč neznamenal žádné nebezpečí.
53'
Niang dostal míč na prsa. Na akrobatické zakončení si ale nevěřil a po přihrávce mimo vápno už se celá akce zasekla.
51'
Druhá střela PSG končí druhým gólem! I v tomto případě v něm měl prsty Mendes, který nešel odstavit od míče a z levé čáry pronikl až do vápna. Krátká přihrávka pod sebe pak měla za následek gólovou hlavičku CARLOSE SOLERA.
50'
Další náznak ligového nováčka. Opět u tuho byl M'Baye Niang, jehož křížná střela letěla o metr vedle.
49'
Neymar vytahoval míč z obranné poloviny. Mbappé se mu okamžitě nabízel náběhem, ale jeden z hostů přihrávku na něj vystihl.
48'
Ve stylu hry se asi moc měnit nebude. Domácí si přihrávají ve středním pásmu a čekají na vhodný okamžik k překvapivé přihrávce za obranu.
47'
Zahajovací výkop druhého poločasu měla Paříž. V akci zůstávají původní jedenáctky včetně Hakímího, který schytal kopanec během postupu po pravé lajně.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Vedoucí tým Ligue 1 jde na přestávku s náskokem, ale že by jeho kouč Christophe Galtier měl moc důvodů k radosti, to se říct opravdu nedá. Po souhře mezi Messim a Mendesem v jedenácté minutě slízl smetanu Mbappé, což byla jediná pořádná šance PSG. Více střeleckých pokusů mělo nečekaně Auxerre. Největší možnost Nianga však ztroskotala na Donnarummovi.
45+2'
45+1'
Pařízanům nezaklapla ofsajdová past. Utekli přes ni dva hráči, nicméně Hamza Sakhi Donnarummu tragicky provedenou střelou ze střední vzdálenosti neprověřil.
44'
Ašraf Hakimí vychytrale otřel míč o svého strážce a získal tím roh, ze kterého vůbec nic nevykvetlo. Míč je zpátky na půlce.
43'
Sympatický výkon Auxerre dehonestuje neschopnost doručit pořádný míč do šestnáctky. Skoro za celý poločas se to Mensahovi, Sinayokovi a dalším nepovedlo ještě ani jednou.
42'
Mensah čelil presinku Hakimího. Pomohl si přihrávkou směrem k vlastní brance a u té vše vyřeší dlouhý nákop Costila.
41'
Už tradiční obrázek, kdy se Mbappé snaží trhat obranu. Nyní však neměl šanci nákop ze středu hřiště dostihnout.
40'
Danilo Pereira skolil Nianga, který zůstává v nefotbalové poloze u domácí střídačky. Sympaticky mu pomáhá kouč Galtier.
38'
Mbappé dostal průnikovku pozdě. Poté, co za obranou nabídl Messimu míč před poloprázdnou kasu, šel praporek pomezního opět do vzduchu.
37'
Hostům nevyšly dva pokusy o centrované míče. Místo toho došlo na Tourého nedovolený zákrok, jenž poněkolikáté odnesl Neymar.
36'
Neymar podél lajny vysouval Messiho, který z téměř nulového úhlu políbil jenom vnější boční síť. Navíc mu byl domáván ofsajd.
35'
Autretův centr s klidem vyhlavičkoval Ramos. Poté šel k zemi Messi a Pařížané jsou zpátky na míči.
34'
Sinayoko využil volnou pravou část hřiště, kde si také Auxerre zajistilo rohový kop. Přes veškerou snahu mu nezabránil Mendes.
33'
Joly poskytl domácím roh. Rozehrán byl na Messiho, na jehož centr nečekal u vzdálenější tyče ani jeden jeho kumpán.
32'
Messi přenesl těžiště na trochu volnější levou stranu. Hosté se opět seběhli k míči jako vosy a díky faulu Neymara mají na chvíli klid.
31'
Třetina zápasu uplynula. Pařížané podle očekávání vedou, ale kromě gólu Mbappého neměli žádnou další příležitost.
30'
Mbappé tancoval na levém křídle bez efektu. Několikero mužů v bílém zamezilo tolik chtěné přihrávce.
29'
Joly bez respektu dohrál Neymara a jeho stojnou nohu. Brazilský reprezentant bolestivě padl na záda.
28'
Držení míče: 65 % – 35 %.
27'
Julian Jeanvier přemístil střílený centr před Costilovu branku na rohový kop.
26'
Domácí útočí do zahuštěného bloku. Většina hráčů sází na Messiho kreativitu, takže na něj posílají velké množství přihrávek.
25'
Paul Joly přerušil kolotoč domácích přihrávek. S pokusem o vyslání Nianga do protiútoku se ale unáhlil a balon odevzdal.
23'
Opět zablokovaný Messi, který se tentokrát rozhodl pro střelecký pokus zpoza pokutového území. Pařížanům míč ještě zůstane.
22'
Hosté udělali lacinou chybu v rozehrávce od své šestnáctky. Napravili ji tím, že zabarikádovali cestu zamýšlené Messiho přihrávce.
21'
Sinayoko si popoběhl k rohu šestnáctky. Tam vyprodukoval něco, co vzdáleně připomínalo střelu na zadní tyč. Byla ale slabá a Donnarumma se nezapotil.
19'
Další dlouhý pas směřující za Mukieleho s Ramosem. Nianga tentokrát neposlechl první dotek a míč mu utekl do zámezí.
18'
PSG si tak dlouho s míčem nepohrálo. Brzy ho muselo odevzdat vinou faulu Marca Verrattiho.
17'
Auxerre ukazuje, že nechce být jen sparing partnerem. Po rohovém kopu vzorně kombinují kolem velkého vápna.
16'
Sakhi přechytračil domácí defenzivu exkluzivním nákopem, na který nejlépe zareagoval Niang. Rychle se otočil nad balonem a halfovejem na přední tyč otestoval připravenost Donnarummy.
15'
Zdvojený Niang se spokojil se ziskem rohového kopu, jehož strůjcem byl Autret. Po rozehrání na malou vzdálenost ale došlo jen na neadresný nákop k Donnarummovi.
14'
Hamza Sakhi na půlce schytal faul Danila Pereiry. Chvíli mu trvalo, než se postavil zpátky na nohy, ale nakonec se to obešlo bez zásahu masérů.
13'
Kontrola u obrazovek skutečně proběhla, ale platnost gólu byla videorozhodčími konfirmována. .
12'
Hosté ještě před samotnou gólovou situací reklamovali ruku útočícího Neymara v návaznosti na centr Carlose Solera. Co na to video?
11'
Pařížané poměrně brzy vedou! Messi vyčaroval krásný oblouček do náběhu Mendese. Ten z jedničky posunul míč o kus vedle a KYLIAN MBAPPÉ ho s minimem času na přípravu z prvního doteku uklidil za Costila.
10'
Deset z jedenácti fotbalistů Auxerre se zatáhlo do své šestnáctky. Není divu, že si domácí hvězdy nenašli žádnou cestičku do palebné pozice.
9'
Poprvé se balón podíval také před Donnarummu. Byla to ale krátká epizoda, s jistotou ho odklidil do bezpečí Hakimí.
8'
A znovu podobný scénář s Messiho průnikovkou pro Mbappého. Tomu tentokrát skočil pod nohy zkušený Costil.
7'
Jubal dobře zanalyzoval balón za obranu a odkopl ho nabíhajícímu Mbappému přímo před nosem.
6'
Při nedělním odpoledni je to zatím vlažný začátek. Auxerre se jen velmi pomalu posouvá k útočné polovině.
5'
Kylian Mbappé ve sprintu stíhal míč, který se blížil ke koncové čáře. Podle sudích už centroval z autu, takže si Costil zopakuje odkop od branky.
3'
Mbappé hledal způsob k nalezení Messiho. Argentinec byl zády brance odzbrojen a svým barvám nezajistil ani roh.
2'
Pařížané na svém hřišti nastoupili v modrých dresech. Velký outsider z Auxerre je v bílém.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Mukiele, Ramos, N. Mendes – Soler, Danilo Pereira, Verratti – Messi, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Rico – Sarabia, Bernat, Kimpembe, Sanches, Vitinha, Ekitike, Bitshiabu, Zaire-Emery.
Trenér: Christophe Galtier

AJ Auxerre: Costil – Joly, Raveloson, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko, B. Touré, Sakhi, Autret – Niang.
Náhradníci: Léon – Bain, M'Changama, Bernard, G. Perrin, Da Costa, Hein, Charbonnier, Camara.
Trenér: Christophe Pélissier

Rozhodčí: Leonard – Mugnier, Boudikian.
AJ Auxerre

Ligový nováček dnes bude čelit velké výzvě. Jakýkoliv bodový zisk by byl ohromnou senzací, byť mezi francouzskou smetánkou rozhodně nehraje druhé housle. Auxerre posbíralo tři výhry a ve čtyřech dalších zápasech dokázalo alespoň remizovat. Po čtrnácti kolech mu patří patnáctá pozice s náskokem dvou bodů na čtyřčlenné sestupové pásmo. Hosté na konci října zdolali Ajaccio a navázali na to venkovní remízou 1:1 s Troyes. V týmu přitom nemají nikoho, kdo by měl na kontě více než dva góly. Na marodce jsou Pellenard, Pereira a M´Changama.
Paris Saint-Germain

Pařížané ve čtrnácti odehraných kolech ztratili pouhé čtyři body za remízy s Monakem a Remeší. Nepřekvapivě jim před tímto víkendem náleželo v tabulce Ligue 1 první místo s pětibodovým náskokem na Lens. Třetí Rennes bylo vzdáleno dokonce deset bodů. PSG, které naposledy porazilo 2:1 Lorient, disponuje jasně nejúdernější ofenzivou. Průměrně dává 2,7 gólu na zápas, přičemž o post nejlepšího střelce se dělí jedenáctigóloví Neymar a Mbappé. Se zdravotními problémy se potýkají Pembélé, Ruiz a brankář Navas.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu patnáctého kola Ligue 1. Od třinácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi PSG a Auxerre!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.