Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Lyon - 28. srpna 2022   17:05

24' Ito (Busi)
1:1
(1:0)
Lyon
86' M. Dembélé  (Cherki)
Reims
Pentz – Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C) – Busi, Munetsi, Lopy, Locko – K. Doumbia (46. Cajuste) – Ito (67. Agbadou), Balogun (60. van Bergen).
Diouf – E. Touré, Zeneli, Mbuku, Adeline, Flips.
Stinat – Mouysset, Aube
Stade Auguste-Delaune II, Reims
Lyon
Riou – Gusto, T. Mendes (80. Barcola), Lukeba, Tagliafico – Reine-Adélaïde (46. Caqueret), Lepenant, Tolisso (65. Cherki) – Tetê (65. M. Dembélé), Lacazette (C), Toko Ekambi.
Bonnevie – D. Da Silva, Faivre, Henrique.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:12.
Je dobojováno a zápas vítěze nepoznal. Ve druhé půli jsme sledovali snahu Lyonu o srovnání skóre a ta byla ještě umocněná po vyloučení Diona Lopyho. Obrana Reimsu dlouho odolávala, ale v 86. minutě už to hostům klaplo a po Cherkiho centru skóroval hlavou Moussa Dembélé. V nastavení mohl skóre dokonce otočit Lacazette, jeho volej z malého vápna však skončil nad břevnem. Zápas tak skončil výsledkem 1:1, Reims je s dvěma body na 19. místě, Lyonu patří se sedmi body čtvrtá pozice.
90+4'
90+3'
Lacazette byl snad jen decimetry od vítězné branky, když se i přes těsnou obranu dokázal nacpat na malé vápno a snažil se centr z pravé strany volejem usměrnit na branku. Lehce přestřelil!
90+2'
Moussa Dembélé se znova pověsil do vzduchu, nyní ale jeho hlavička letěla o velký kus mimo.
90+1'
Po delší kombinaci u hranice šestnáctky, kdy hráči Lyonu hledali prostor pro střelu, to vzal na sebe Karl Toko Ekambi, jeho dělovka prosvištěla okolo břevna.
89'
Další centry před branku domácích, obrana Reimsu už pouze odhlavičkovává ven z vápna.
88'
Lyon cítí šanci na tři body a tak se zase natlačil do útoku. Po rozehrání rohu ale přišla střela zcela mimo a Pentz teď bude rozehrávat hodně pomalu.
87'
Při souboji s Dembélém se Gravillon zranil a chvíli probíhalo jeho ošetření. Už je ale zase vše připraveno ke hře.
86'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak to nakonec hostům vyšlo a je srovnáno! Na pravé straně se od svých strážců odpoutal Cherki, nacentroval do šestnáctky, kde Gravillona přeskočil MOUSSA DEMBÉLÉ a svou hlavičku uklidil pod břevno Pentzovy branky – 1:1.
85'
Po delší době se hra přesunula na opačnou polovinu, centr do vápna ale adresáty nenašel. Riou si v poklidu vyběhl a ve výskoku lapil míč do rukavic.
84'
Dembélé centroval z levé strany, míč pouze prolétl prostorem a skončil mimo hrací plochu.
83'
Reims je pod tlakem a hraje se hlavně u vápna, zatím ale obrana odolává.
82'
Kousek za šestnáctkou se pravačkou do míče opřel Alexandre Lacazette, k radosti domácího publika to šlo zase vedle.
81'
O malou chvíli později hlavičkoval po centru Dembélé, slabý pokus skončil vedle branky.
81'
Další centr do vápna Reimsu, opět to ale hostům nevyšlo podle představ.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Bradley Barcola.
79'
Po zemi vystřelil hostující Gusto, tohle ale letělo o poměrně velký kus vedle levé tyče Pentzovy branky.
77'
Centr za centrem nyní létá na Pentze, ten nejvážnější předvedl Tagliafico, obrana Reimsu s vypětím všech sil situaci ubránila.
76'
V rukavicích gólmana skončil i dlouhý pas za obranu Lyonu, Riou byl u míče dříve, než dobíhající van Bergen.
75'
Ten rozehrál Cherki, rozhodl se pro přímou střelu, jenže zamířil přesně do Pentzových rukavic.
75'
Pískal se ovšem faul na Lacazetteho u pravého rohu šestnáctky a Lyon tak může pokračovat přímým kopem.
74'
Výsledkem ale z toho všeho byly pouze dvě zablokované střely zpoza pokutového území.
73'
Lyon stupňuje nápor, je tu další rohový kop pro hosty.
71'
Ta se nakonec udělovala, dostal ji ale za protesty domácí trenér Óscar García.
70'
Lacazette fauloval Abdulhamída a domácí se hned zlobili, že útočník Lyonu nedostal žlutou kartu.
68'
Roh se Lyonu nevydařil, míč skončil mimo hrací plochu a Pentz rozehrává. A rozhodně nepospíchá.
67'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Džunja Ito, přichází Emmanuel Agbadou.
66'
Lyon se hned pouští do útoku a chce co nejdříve využít přesilovku. Následovat bude rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Tetê, přichází Moussa Dembélé.
65'
ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Rayan Cherki.
64'
Za protesty navíc dostal žlutou kartu Wout Faes.
64'
Celá situace se ještě kontrolovala u videa, verdikt ale zůstal. Domácí tak budou hrát v deseti.
63'
No a pozor, je tu potíž pro Reims, neboť Dion Lopy šel do souboje s Lacazettem ostrým skluzem a rozhodčí jej za to ocenil rovnou červenou kartou!
62'
Zase tu máme pasáž, kdy se více bojuje, než hraje fotbal, faulem se teď provinil hostující Caqueret.
60'
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Mitchell van Bergen.
59'
Za domácí hrozil Locko, po úkroku na střed ale pravou nohou vystřelil vedle branky.
58'
Opravdu pěkná střela hostů. U šestnáctky se do míče opřel Tetê a tlačil míč k tyči. Pentz ovšem předvedl ještě lepší zákrok a ránu vyrazil!
56'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Munetsi, Riou ale mohl být v klidu, této ráně scházela razance i přesnost.
55'
Do šance se nedostal ani Locko, ten si při pokusu o sprint dal míč daleko od nohy a ten mu utekl do zámezí.
54'
Domácí se snaží o rychlé pasy za obranu, hráči v modrém to ale zatím zvládají sbírat.
52'
Hezká narážečka u pokutového území domácích, Lyon se ale nakonec až před Pentze neprokombinoval.
50'
V úvodu druhé půle se dost bojuje a přibývá nedovolených zákroků. Nyní se pískal útočný faul Reimsu.
49'
Přímý kop si vzal na starost Andrew Gravillon, pěkně překonal zeď a míč se zakroutil jen těsně vedle Riouovy branky!
48'
Píská se i na druhé straně a za faul na Lopyho dostal Maxence Caqueret žlutou kartu.
47'
Přímý kop pro Lyon, z levé strany to po zemi zakroutil přímo na branku Mendes, Pentz na brankové čáře předvedl jistý zákrok.
46'
ze hřiště odchází Kamory Doumbia, přichází Jens Cajuste.
46'
ze hřiště odchází Jeff Reine-Adélaïde, přichází Maxence Caqueret.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:10.
Je za námi první půle, do které měli hosté velmi aktivní vstup a v úvodních minutách měli před Pentzem tlak. Jenže nic z toho jim nevyšlo podle představ a tak se začali osmělovat i domácí hráči. Po několika pokusech o centry přišla 24. minuta, Busiho pas z pravé strany a přesná hlavička Džunji Ita. Ten byl nakonec jediným přesným střelcem poločasu a do šaten se tak odešlo za stavu 1:0- Domácí mohou být spokojení, hráči Lyonu mají rozhodně o čem přemýšlet.
45+4'
45+3'
Změnit to mohl domácí Balogun, který si všiml, že Riou není na brankové čáře a pokusil se jej přehodit z dálky. Gólman Lyonu se ale bleskově vrátil a vše zachránil.
45+2'
Závěr půle se nese už v poklidném duchu, nikdo nikam nepospíchá, nikdo nechce chybovat.
45'
Několik hlavičkových souboj u branky Reimsu, Pentz si vše pohlídal a nepřipustil případné zakončení.
43'
Faul domácího Ita, ten tak zastavil rodící se akci Lyonu. Mohl si ale oddechnout, obešlo se to bez karty.
41'
Už je ale zpět na hrací ploše, síly se nám tak vyrovnaly. Sledujeme teď snahu hostů o tlak u pokutového území.
40'
Gravillon je už mimo hrací plochu, kde bude pokračovat ošetřování a domácí tak budou chvíli hrát v deseti lidech.
39'
Je tu další pauza, neboť po vzdušném souboji zůstal na trávníku ležet domácí Andrew Gravillon a na jeho hlavě se dokonce objevila krev.
37'
Corentin Tolisso prováhal nejlepší moment na střelu a dnes už poněkolikáté skončila rána hostů na blokujícím soupeři.
36'
Už je po všem, Toko Ekambi nedokázal pod těsnou obranou umístit míč na branku a Pentz může v klidu rozehrát.
35'
Hra se přesunula na druhou stranu a Bradley Locko srážel centr na rohový kop.
34'
Nepískal se ani zákrok na Bradleyho Locka u brankové čáry, odkopává se od branky Lyonu.
32'
Po rychlém přechodu do útoku posunul Ito přihrávku do vápna na Baloguna, ten po kontaktu s Riouem šel k zemi, rozhodčí ale ihned ukazoval, že tohle penalta nebude.
32'
Nevedlo se ani Lacazettemu, jeho oblouček do pokutového území skončil u Pentze.
30'
Ito je při chuti. Nyní si nabíhal na prudkou přihrávku po zemi z pravé strany, dostal to ale na paty a i když se snažil o patičku, tak neměl moc šancí uspět.
28'
Domácí poté podnikli rychlý přechod, ve vápně chtěl Balogun přehodit vyběhnutého Rioua, ten byl ale na tuto alternativu připraven a vyšel ze všeho jako vítěz.
27'
Nakonec z toho byl pas rovnou na malé vápno, Pentz na míč včas zareagoval a skryl jej v náruči.
26'
Lyon může zareagovat přímým kop, k brance je to ale něco málo přes třicet metrů.
24'
Reims právě vstřelilo branku!
Domácí tým jde do vedení. Zvýšená aktivita přinesla své ovoce, když přišla akce pravou stranou, Busi nacentroval do vápna, kde si nejvýše naskočil DŽUNJA ITO a svou hlavičku poslal mimo gólmanův dosah – 1:0.
22'
Už je zase vše připraveno ke hře, na trávník se po ošetření vrátí i Thiago Mendes.
21'
Na trávníku probíhá ošetřování hostujícího Mendese, zatímco zbytek hráčů využívá pauzy k občerstvení.
20'
Džunja Ito vystřelil po kličkované, jeho rána přes obránce skončila u jistého Rioua.
19'
Domácí se začínají nadechovat k tlaku a před Rioua létá jeden míč za druhým. Centr z pravé strany dokázal pokrýt Malo Gusto.
18'
Kamory Doumbia pospíchal levou stranou za míčem, Thiago Mendes jej ale u brankové čáry dostihl a čistě jej obehrál.
16'
Teď už musel být Riou pohotovější a čekal ho zákrok ve vápně proti dobíhajícímu Doumbiovi. I tohle gólman Lyonu pokryl.
16'
Už se ale zase hrálo na opačnou stranu a Džunja Ito to zkusil z poměrně ostrého úhlu. Riou se nachytat nenechal a skryl míč ve svých rukavicích.
15'
Toko Ekambi u pomezní čáry skvěle zastavil unikajícího Busiho, Lyon už zase otáčí hru k brance domácích.
13'
Z velké dálky to zkoušel hostující Lepenant, bombou ale trefil pouze stínícího hráče Reimsu.
12'
Je tu krátká pauza, neboť z tribun se na hrací plochu snáší dým z dýmovnic a je snížená viditelnost.
10'
Nakonec tu byl sražený centr, nicméně z toho není ani rohový kop, pouze odkop od Pentzovy branky.
9'
Lacazette skvěle přenesl hru na levou stranu, jeho spoluhráči ovšem nevyužili moment překvapení a zase pouze kombinují u vápna.
8'
Domácí Reims se poprvé dostal do útoku, po sprintu pravou stranou mířila přihrávka na Baloguna, Lukeba ji však zvládl včas zastavit.
7'
Faul na hostujícího Lukebu, rozhodčí zatím řeší vše domluvou a nařízeným přímým kopem.
6'
Další kombinace Lyonu probíhá v uctivé vzdálenosti od branky, hosté hledají cestu k vápnu.
5'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu domácí. Slabá hlavička z vápna však nyní gólmana Pentze neohrozila.
4'
Z levé strany centroval Corentin Tolisso, jeho pas vzduchem skončil u pozorné obrany Reimsu.
3'
Neklaplo to ani Tagliaficovi, jeho střela zpoza pokutového území byla zablokována.
2'
Lyon se hned vydal do útoku, zkusil to zprava i zleva, celá akce však skončila tím, že Toko Ekambimu utekl míč do autu.
1'

Stade de Reims: Pentz – Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C) – Busi, Munetsi, Lopy, Locko – K. Doumbia – Ito, Balogun.
Náhradníci: Diouf – E. Touré, Agbadou, Cajuste, Zeneli, Mbuku, Adeline, Flips, van Bergen.
Trenér: Óscar García

Olympique Lyon: Riou – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Reine-Adélaïde, Lepenant, Tolisso – Tetê, Lacazette (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Bonnevie – M. Dembélé, Cherki, D. Da Silva, Faivre, Caqueret, Henrique, Barcola.
Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Aube.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Auguste-Delaune II začne v 17:05, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jeremy Stinat, kterému budu na pomezí asistovat Christophe Mouysset a Julien Aube.
Stade de Reims

Domácímu celku vstup do nové sezóny nevyšel, po třech kolech jsou na předposledním devatenáctém místě s pouhým jedním bodem. Ten tým vybojoval v minulém kole, kdy po dvou porážkách remizoval 1:1 na trávníku Štrasburku. Za domácí otevřel skóre Djiku, konečný výsledek a dělbu dobu pak v 81. minutě zařídil Balogun.

Olympique Lyon

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na šestém místě mají šest bodů za dvě výhry. Lyon má odehráno o jeden zápas méně a tak je po domácích výhrách nad Ajacciem a Troyes stoprocentní. Právě proti Troyes se gólově prosadili Lacazette, Tagliafico a pak dvakrát Tetê a duel skončil výsledkem 4:1.
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 4. kola mezi týmy Stade de Reims a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.