Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Rennais - 29. prosince 2022   19:00

Ukončeno
Reims
6' Balogun (Flips) • 22' Flips  • 84' Balogun 
3:1
(2:1)
Rennais
45+1' Theate  (Terrier)
Reims
Sestavy:
Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Munetsi, Matusiwa, Flips (69. K. Doumbia) – Zeneli (74. van Bergen), Ito (85. Lopy) – Balogun (85. Holm).
Náhradníci:
Pentz – Busi, Gravillon, Guitane, Locko.
Rozhodčí
Ben El Hadj – Pasqualotti, Ocak
Stade Auguste-Delaune, Reims
Rennais
Sestavy:
Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Truffert (46. Meling) – Tait (64. Xeka), Ugochukwu (83. Sulemana), Gouiri – Bourigeaud, Kalimuendo (46. Doku), Terrier (90. Abline).
Náhradníci:
Alemdar – G. Doué, Francoise, Rodon.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 10:11. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 8:8.
Remeš po pauze způsobené konáním světového šampionátu předvedla výborný výkon, když na domácí půdě porazila favorizované Rennes 3:1.

Domácí se v průběhu první půle ujali dvoubrankového vedení trefami Folarina Baloguna a Alexise Flipse, hosté se těsně před odchodem do šaten vrátili na dostřel brankou Arthura Theateho. Kýženého vyrovnání už se však Rennes nedočkalo, naopak šťastným způsobem přidal svůj druhý gól v utkání Folarin Balogun, čímž pečetil vítězství domácího mužstva.

Svěřenci kouče Smita se díky vítězství posunuli v tabulce na desáté místo, Rennes zůstává třetí s pětibodovým odstupem na druhé Lens.
90+5'
Konec zápasu.
90+5'
Utkání už se dohrává jen z nutnosti. Hosté udržují míč na kopačkách, ale dopředu se neženou, čekají na závěrečný hvizd sudího.
90+4'
S malou domů si Steve Mandanda věděl rady. Dlouho neotálel a hrál z prvního doteku, u pravé lajny našel volného Hamari Traorého.
90+3'
Remeš vrhla podle očekávání zbytky sil do defenzivy. S Bourigeaudem se stáhl Júnis Abdulhamíd a hrací předmět hlavou usměrnil do zámezí.
90+2'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Arthur Theate vyslal dlouhý nákop za obranu, Birger Meling míč dostihl až těsně za postranní čárou.
90'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Matthis Abline.
89'
Fotbalisté v modrých dresech kombinují kolem poloviny hřiště. Ve finále akce přeci jen dostal přihrávku do vápna Martin Terrier, leč sám proti třem neuspěl.
88'
Opět si o pozornost řekl Kamaldeen Sulemana. Jenže ani v tomto případě mu centr nevyšel, kulatý nesmysl ze vzduchu sebral na brankové čáře Yehvann Diouf.
87'
Rohový kop se hostujícímu celku nepovedl. Kamaldeen Sulemana byl tím, kdo centroval, našel jenom hlavu bránícího Doumbii.
85'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Junja Ito, přichází Dion Lopy.
85'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Noah Jean Holm.
84'
Remeš právě vstřelila branku!
Obrovská smůla potkala hosty, kteří zřejmě ztratily i ty poslední naděje na bodový zisk. Proti průnikovému pasu vyběhl Mandanda, jenže ve skluzu trefil pouze protihráče Omariho, od nějž se míč odrazil k FOLARINU BALOGUNOVI a anglický útočník míč hlavou snadno nasměroval do prázdné brány.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Kamaldeen Sulemana.
82'
Rychlé rozehrávce soupeře zabránil Folarin Balogun odkopnutím míče daleko od místa přestupku, žlutá karta je logickým vyústěním.
82'
Centrovaný míč směřoval do prostoru, kde se nacházel Júnis Abdulhamíd, ještě o něco výše ale vyskočil bránící Lesley Ugochukwu.
81'
Roh pro Remeš. Mitchell van Bergen neměl moc na výběr, ovšem ze zdánlivě ztracené situaci získal standardku, když napálil Theateho a obránce balón ve hře neudržel.
80'
Benjamin Bourigeaud zvedl hlavu a odcentroval do vnitra pokutového území, kde hlavičkoval Martin Terrier, Yehvann Diouf vytáhl výborný zákrok levou rukou.
79'
Po pravé lajně nabral rychlost Jeremy Doku. Prosmýkl se až do pokutového území, jenže vypálil jenom do obránce.
78'
Jednoho protihráče se Folarin Balogun zbavil. Posléze si zkusil narazit s Junjou Item, jenže zpětnou nahrávku dostal v momentě, kdy byl za posledním obráncem. Ofsajd tedy i na domácí straně.
77'
Hosté v posledních minutách dost často útočí po pravé straně přes Bourigeauda. Opět jsme byli svědky stříleného centru, který Terrier patou prodlužoval na Dokua a ten se dopustil útočného faulu.
76'
V další akci si Bourigeaud tak dobře nepočínal. Neporadil si se zdánlivě jednoduchým zpracováním, balón věnoval pozornému Agbadouovi.
75'
Benjamin Bourigeaud zajímavě centroval na přední tyč, kam nabíhal Martin Terrier. Míč minul, ale případný gól by stejně pro ofsajd neplatil.
74'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Mitchell van Bergen.
73'
Benjamin Bourigeaud poslal od praporku mizerný centr. Hrací předmět nasměroval přímo do rukavic gólmana Yehvanna Dioufa, jenž nepochybil.
72'
Standardku v podobě rohového kopu urval pro Rennes Jeremy Doku. Už to vypadalo, že se prožene kolem Foketa, obránce ale v poslední chvíli zblokoval míč mimo hrací plochu.
71'
Vysoko presující Folarin Balogun vyvinul velký tlak na Arthura Theateho, který si nevěřil na rozehrávku dopředu, sáhl k malé domů.
70'
Zatím to vypadá, že domácí mají hru pod kontrolou. Udržují míč daleko od vlastní brány, soupeře k ničemu nepouští. Rennes potřebuje něco změnit.
69'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Kamory Doumbia.
68'
Rozběhnutý Benjamin Bourigeaud centroval z pravého křídla v plném sprintu po zemi. Jeremy Doku pouštěl míč za sebe, kde však už žádný spoluhráč nebyl.
67'
Na druhý gól v zápase měl políčeno Arthur Theate. Hlavou však zakončoval z těžké pozice a přímo do rukavic připraveného Dioufa.
66'
Faul Abdulhamída. Domácí kapitán vystoupil proti Martinu Terrierovi, místo trefení míče protihráče zezadu podrazil.
65'
Rohový kop pro hostující celek vybojoval Warmed Omari. Pod tlakem příkladně zabojoval a napálil clonícího Foketa.
64'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Xeka.
63'
Individuálně pokusil štěstí Amine Gouiri. Jednoho protihráče se zbavil, jenže pak se před něj postavil Júnis Abdulhamíd a přes něj již neprošel.
62'
Taktický faul vymyslel na polovině hřiště Lesley Ugochukwu. Byl si vědom, že Azor Matusiwa může postupovat do slibné příležitosti, soka zastavil lehkým potažením za dres.
61'
Konečně zaútočili i hosté. Jmenovitě Jeremy Doku, který si věřil na Emmanuela Agbadoua, přes nějž se však neprobil, bránící hráč posléze odkopával do autu.
60'
Znovu si řekl o slovo Arbër Zeneli. V tomto případě volil střílený centr na hranici malého vápna, kam vyběhl Steve Mandanda a kulatý nesmysl sevřel v rukavicích.
59'
Žlutému trestu neunikl Warmed Omari. Fauloval při probíhajícím útoku soupeře zakončeným ránou Ita do břevna. Arbitr Ben El Hadj si hříšníka zapamatoval a po přerušení hry mu udělil kartu.
59'
Mandandu zachránilo od třetího inkasovaného gólu břevno! V situaci čtyři na čtyři Zeneli pěknou nahrávkou vnějším nártem přenesl míč doprava na Junju Ita, jehož dělovka skončila na brankové konstrukci.
58'
Ani další útok Remeše neskončil úspěchem. Alexis Flips dal centru od levé lajny přílišnou výšku, Marshall Munetsi na něj nedoskočil.
57'
Z levé lajny si míč do vnitra pokutového území navedl Arbër Zeneli. Vypálil pravým nártem pouze do dobře clonícího Flaviena Taita.
56'
O dlouhé autové vhazování se postaral Hamari Traoré. Hledal nejspíše Jeremyho Dokua, jehož Júnis Abdulhamíd přeskočil bez větších problémů.
55'
Pohybem si řekl o míč k pravé lajně Benjamin Bourigeaud. Jenže nahrávka Lesleyho Ugochukwua byla příliš dlouhá a adresát míč nestihl ve hře.
54'
Směrem dozadu se skvěle vrátil Emmanuel Agbadou. V rychlostním souboji porazil Martina Terriera a míč odpálil do zámezí.
53'
Při střetu s protihráčem inkasoval nepříjemný úder do hrudníku Marshall Munetsi. Avšak balónem, o faulu nemohla být řeč.
52'
Ani další útočná akce Rennes nebyla úspěšná. Odražený míč potom nepovedeně napálil Benjamin Bourigeaud, pomalu letící míč snadno chytil do rukavic Diouf.
51'
Po levé straně nabral velkou rychlost Jeremy Doku. Pokusil se prostrčit míč mezi dvěma protihráči, pravou nohou předvedl úspěšný obranný zákrok Thomas Foket.
50'
O malou domů si řekl Steve Mandanda. Pro míč si vyběhl mimo pokutové území, načež nahrával po zemi Theatemu.
49'
Středem hřiště nabral velkou rychlost Lesley Ugochukwu. Věřil si na průnik do pokutového území, těsně před ním ho obral Marshall Munetsi.
48'
Fotbalisté v modrých dresech hned útočí. Od levé lajny centroval Martin Terrier, našel však jenom hlavu protihráče Abdulhamída.
47'
Jak je vidět, tak trenér Génésio nebyl s výkonem svých svěřenců v prvním poločase spokojený, proto zvolil dvojí střídání, to by mělo hru oživit.
46'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Jeremy Doku.
46'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Birger Meling.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
První poločas zápasu mezi Remeší a Rennes rozhodně nenudil. Přinesl tři góly, přičemž v těsném náskoku se nachází domácí mužstvo. Svěřenci kouče Smita si vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou tref Folarina Baloguna a Alexise Flipse. Hosté ovšem nesložili zbraně a v jediné nastavené minutě půle se vrátili na kontakt, prodloužený centr Terriera uklidil do brány stoper Arthur Theate. Druhá pětačtyřicetiminutovka slibuje pořádně napínavou podívanou.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Rennes právě vstřelilo branku!
Důležitý gól do šatny, který hosty vrací do hry o body! Rohový kop byl rozehrán na krátkou vzdálenost. Z pravé strany posléze odcentroval Bourigeard a míč šikovně prodlužoval za sebe Terrier, ARTHUR THEATE snadno uklízel do odkryté části brány.
44'
Protiútok táhl po pravém křídle Junja Ito. V plném sprintu volil polovysoký centr na Marshalla Munetsiho, ten neměl žádnou šanci na hrací předmět dosáhnout.
43'
Ukázkový obranný zákrok předvedl u levé lajny Arbër Zeneli. Počkal si na kličku Lesleyho Ugochukwua a čistým způsobem ho odzbrojil.
42'
Sám proti třem Martin Terrier neměl moc šancí na úspěch. Vzápětí Benjamin Bourigeaud stáhnutím Munetsiho zabránil rychlému brejku Remeše, za což si vysloužil kartónek žluté barvy.
41'
Dlouhé autové vhazování Emmanuel Agbadou nasměroval do vápna. Defenzivní povinnosti si splnil Adrien Truffert, míč navíc zvládl sklepnout pro Bourigeauda.
40'
Sám na brankáře upaloval Folarin Balogun. Kličku vyběhnuvšímu Mandandovi protáhl příliš, slabé zakončení zastavil před brankovou čárou Truffert. Pomezní posléze zvedl praporek na znamení ofsajdu.
39'
Do vápna nabíhal na dobře myšlenou nahrávku Folarin Balogun. V rychlostním souboji však prohrál s Arthurem Theatem, domácí budou zahrávat roh.
38'
Zase Arnaud Kalimuendo , který se opět uvolnil po pravé straně. V tomto případě volil střílený centr, ovšem příliš blízko bráně, gólman Diouf jej sebral do rukavic.
37'
Netrvalo dlouho a hráči v modrých dresech opět získali míč do svého držení. Zprava centroval Arnaud Kalimuendo, vzdušnému prostoru kraloval Júnis Abdulhamíd.
36'
Narážečka mezi Martinem Terrierem a Lesleym Ugochukwuem nevyšla. Zpětný pas očekával Júnis Abdulhamíd a pravou nohou míč zastavil pro sebe.
35'
Opět dostal malou domů Yehvann Diouf, tentokrát ale pod tlak. Nekomplikoval si situaci a z první odkopával do zámezí.
34'
Je pochopitelné, že domácí nikam nespěchají. Párkrát si vyměnili míč stopeři, nohama si zahrál i brankář Diouf.
33'
Za parádním pasem po lajně běžel Junja Ito. Zpracování zvládl, nicméně totéž nelze říct o kličce proti Truffertovi, získal alespoň aut.
32'
Vypadá to, že snad Traoré bude schopen v zápase pokračovat. Z důvodu ošetřování ale samozřejmě musí za postranní čáru, takže hosté chvíli budou hrát v deseti.
31'
Faulovaným byl hostující kapitán Hamari Traoré. Při dopadu bolestivě upadl na pravé koleno a vyžádal si ošetření.
30'
Byť těsně bráněný, tak si Folarin Balogun poradil se zpracováním pasu do vápna. Kulatý nesmysl si nechal skočit a nártem ho napálil o kus vedle levé tyče.
29'
Přetažený centr si našel Lesley Ugochukwu. Po rychlém zpracování střílel placírkou z lehkého záklonu nad horní tyč.
28'
Příliš dlouho otálel Arnaud Kalimuendo. Nakonec volil nahrávku na pravou stranu šestnáctky, kde číhal Lesley Ugochukwu, jeho střílený centr srazil Abdulhamíd na roh.
27'
Steve Mandanda vytáhl parádní dvojzákrok. Nejprve vychytal z levé strany osamoceně postupujícího Zeneliho, načež si poradil i s prudkou dorážkou De Smeta.
26'
Jako další centroval do vnitra velkého vápna Benjamin Bourigeaud. Proti míči skvěle vystartoval Yehvann Diouf a míč udržel v rukavicích.
25'
Tlak Rennes pokračoval rohovým kopem. Přizvednutý centr si našel Arthur Theate, zakončení v záklonu patičkou však nenasměroval mezi tři tyče.
24'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Martin Terrier. Dostal se k němu na hranici vápna odražený balón, z prvního doteku ovšem pálil s přispěním bránícího fotbalisty vedle pravé tyče.
22'
Remeš právě vstřelila branku!
Stillova družina odskakuje do dvoubrankového náskoku! Centr De Smeta odvracel pod tlakem Baloguna slabě před sebe. Uvnitř vápna se do balónu nártem opřel ALEXIS FLIPS, za projektilem mířeným do pravého horního rohu plachtil gólman marně.
22'
Fotbalisté Remeše podnikli rychlý protiútok. Po levé lajně nabral velkou rychlost Arbër Zeneli, jenže se mu nedostalo podpory a sám proti dvěma neuspěl.
21'
Exekuce standardní situace se chopil Benjamin Bourigeaud. Centr do pokutového území mu vůbec nevyšel, míč nasměroval do koše brankáře Dioufa.
20'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Junja Ito. Japonský reprezentant nezachytil sprint Martina Terriera a zezadu ho stáhl za dres k zemi, ze slibné šance tedy nebylo nic.
19'
Výborně si vedl proti dvojici protihráčů Thibault De Smet. Hodil si balón po lajně, Lesley Ugochukwu jej zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku.
18'
Na dlouhý nákop za obranu Folarin Balogun nereagoval, zrovna totiž zpomaloval. V klidu nechal hrát gólmana Mandandu.
17'
Na polovině hřiště fauloval Martin Terrier. Neodhadl správně, kam Azor Matusiwa udělá kličku, konkurenta zatáhl za dres.
16'
Když to jde, tak si Hamari Traoré zbytečně nekomplikuje život. Znovu neváhal a volil obranný odkop, tentokráte míč opustil hrací plochu bez doteku některého z protihráčů.
15'
Do zakončení se hnal Folarin Balogun. Dostal zajímavý oblouček za obranu, ale míče se nedočkal, před anglickým forvardem odkopával Arthur Theate do autu.
14'
Zkušeně si poradil Hamari Traoré. Moc dobře tušil o blížícím se Flipsovi, jehož z otočky napálil a získal tak pro Rennes autové vhazování.
13'
Dobrou práci odvedl směrem dozadu Thomas Foket. Zakřižoval Kalimuenda a kulatý nesmysl před ním odpálil do zámezí.
12'
Svěřenci kouče Génésia sice pokračují na balónu, avšak daleko od soupeřovy svatyně. Kombinace probíhá kolem poloviny hřiště.
11'
Do hry nohama byl zapojen i gólman Steve Mandanda. Poradil si na jedničku, z první volil přízemní pas na osamoceného Trufferta.
10'
Nedovolený zákrok vybojoval na svou osobu Lesley Ugochukwu. Příliš pozdě ho dohrál Arbër Zeneli, když mu bolestivě přišlápl levou nohu.
9'
Hosté si jsou vědomi, že musí pořádně přidat, pokud chtějí natáhnout sérii utkání bez porážky. Zdá se, že inkasovaný gól byl dostatečným budíčkem, neboť hráči v modré nyní dominují na míči.
8'
Zprava centroval do vnitra pokutového území Benjamin Bourigeaud. Domácí defenziva si poradila, mimo vápno odkopl balón Júnis Abdulhamíd.
6'
Remeš právě vstřelila branku!
Domácí celek je za velkou aktivitu v úvodu zápasu odměněn vedoucím gólem! Přenesení doprava na Ita vyšlo na jedničku. Následovalo sklepnutí na Flipse, který přesným centrem našel úplně volného FOLARINA BALOGINA a ten pravačkou z voleje napálil míč prudce pod břevno, Mandanda byl bez šance.
5'
Velkou hrubku vyrobil Arthur Theate. Do příležitosti mířil Folarin Balogun, který ještě nahrával po levé ruce spoluhráči, střelu z první v poslední chvíli zblokoval skluzující obránce!
4'
Rohový kop byl překvapivě rozehrán za velké vápno, kde číhal Thomas Foket, jeho centr proletěl nad hlavami ve vápně přítomných fotbalistů.
3'
Po pravém křídle nabral velkou rychlost Junja Ito. Krásně obelstil osobního strážce, načež napálil jiného clonícího soka a získal pro Reims roh.
2'
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání v tradičních červených dresech, fotbalisté Rennes pro dnešní střetnutí zvolili dresy barvy modré.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Stade de Reims: Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Munetsi, Matusiwa, Flips – Zeneli, Ito – Balogun.
Náhradníci: Pentz – Busi, K. Doumbia, Gravillon, Guitane, Holm, Locko, Lopy, van Bergen.
Trenér: Will Still

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Truffert – Tait, Ugochukwu, Gouiri – Bourigeaud, Kalimuendo, Terrier.
Náhradníci: Alemdar – Abline, Doku, G. Doué, Francoise, Meling, Rodon, Sulemana, Xeka.
Trenér: Bruno Génésio

Rozhodčí: Ben El Hadj – Pasqualotti, Ocak.
Stade Rennes FC

Rennes starosti ohledně záchrany řešit nemusí, naopak živí reálné naděje o šanci zabojovat klidně i o kvalifikaci do Ligy mistrů pro příští sezónu, neboť se nachází na třetím místě, před sebou má pouze Lens a suverénní PSG. Génésiova družina nepoznala hořkost porážky už čtyři měsíce, během této doby odehrála napříč všemi soutěžemi sedmnáct utkání. Kromě tuzemské soutěže zůstává i v jarní fázi Evropské ligy, v rámci 1. kola změří síly s ukrajinským Šachtarem. Střelecké produktivitě mužstva vévodí jedenáctigólový Martin Terrier.
Stade de Reims

Fotbalisté Reims se zatím pohybují ve středu tabulky, jsou třináctí se ziskem sedmnácti bodů. Avšak musí si dávat velký pozor, protože na sestupem ohrožené Auxerre mají k dobrou pouhé čtyři body, takže po dvou zápasech může být vše jinak. Svěřenci kouče Stilla v lize neprohráli už sedmkrát v řadě, nicméně hned pětkrát remizovali. Nejlepším střelcem týmu je Folarin Balogun s osmi trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer. Vítám vás při sledování 16. kola francouzské Ligue 1, u zápasu mezi Reims a Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud