Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Paris SG - 15. ledna 2023   20:45

Rennais
65' H. Traoré (Truffert)
1:0
(0:0)
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Rodon, Wooh, Theate, Truffert (76. Meling) – Ugochukwu, Majer (89. Tait), D. Doué (68. Doku) – Gouiri (89. Sulemana), Kalimuendo (76. Assignon).
Alemdar, Salin – G. Doué, Belocian.
B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu
Roazhon Park, Rennes
Paris SG
Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Danilo Pereira (83. Sanches) – Mukiele (56. Hakimí), Zaire-Emery (72. Soler), Vitinha (72. Ruiz), Bernat – Messi, Neymar – Ekitike (55. Mbappé).
Navas – Bitshiabu, Gharbi, Housni.

A to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a úspěšně vstupte do nového týdne. Na shledanou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 1:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:17.
Domácímu celku se ve druhém dějství povedlo skórovat, když se krátce po hodině hry prosadil Traoré, jeho gól se ve finále ukázal jako rozhodující, jeho tým už další zásahy nepřidal, ale zároveň ani neinkasoval. Ta tam byly dnes výkony Messiho a Mbappého z MS, dnes byli oba fotbalisté, stejně jako celý tým PSG, zcela neviditelní. Jediný, kdo zaslouží pochvalu, byl Donnarumma, jenž dlouho držel výbornými zásahy svůj tým nad vodou, za inkasovaný gól rozhodně nemohl.
90+7'
90+7'
Lorenz Assignon mohl dát výsledku definitivní podobu, v přečíslení obdržel přihrávku na pravou stranu a střílel už v pokutovém území na bližší stranu, zamířil příliš vysoko nad, ovšem mrzet jej to už moc nemusí.
90+6'
Ještě jedna skrumáž před bránou Rennes, žádný z hostujících fotbalistů se ovšem ke střele nedotal.
90+5'
Dobrou hrou si domácí hráči vynutili faul u středového kruhu a jdou si pro cenné vítězství nad gigantem.
90+4'
Tým z hlavního města má tlak, nyní vybojoval rohový kop.
90+2'
Domácí tým odkopává míč daleko do bezpečí, hosté musí začít ze své poloviny.
90+1'
Neymar se málem dostal do šance, zabránila mu v tom domácí obrana.
90'
Centr hostů z levé strany proletěl kolem odkryté části domácí svatyně, cestu do ní si ale míč nenašel.
89'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Flavien Tait.
89'
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Kamaldeen Sulemana.
87'
Roztržka mezi hráči, Hamari Traoré byl hodně nevrlý poté, co byl faulován jeho spoluhráč. Situaci si vyříkával s Neymarem, ale žlutit se ani v tomto případě nebude.
85'
Fabián Ruiz na nic nečekal a volný míč ihned odehrál směrem na bránu, mířil však příliš vysoko nad.
84'
Domácí takticky zdržují poleháváním, což se jejich soupeři moc nelíbí.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Renato Sanches.
82'
Dalšího rohu se už hosté nedovolali, naopak po faulu musí míč odevzdat.
81'
Juan Bernat si zpracoval míč na levé straně vápna, levačkou poslal svoji střelu pouze nad bránu. Bylo to nejspíš s tečí, neboť následuje roh.
79'
Hosté sice drží míč na kopačkách, ale zmůžou se jen na kombinaci daleko od soupeřovy brány, Rennes dnes velmi dobře brání.
76'
ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Birger Meling.
76'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Lorenz Assignon.
74'
Arnaud Kalimuendo signalizuje nějaké zdravotní problémy, bude nutné střídání.
74'
Lovro Majer rozehrál rohovýn kop, v pokutovém území ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
72'
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Fabián Ruiz.
72'
ze hřiště odchází Warren Zaire-Emery, přichází Carlos Soler.
71'
Útočná snaha PSG byla neúspěšná, míč putuje k domácímu gólmanovi, který jistě pospíchat s rozehrávkou nebude.
68'
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Jeremy Doku.
65'
Rennes právě vstřelilo branku!
Nyní už se domácí radují a to zřejmě zaslouženě. Truffert dokázal udržet míč ve vápně na hrací ploše, přihrávkou dozadu na střed vybídl ke střele svého spoluhráče, tím byl HAMARI TRAORÉ, jenž se opřel do balónu a zamířil přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam Gianluigi Donnarumma nemohl dosáhnout.
64'
Domácí rozehrávají na útočné polovině, hlavní arbitr je zatím hodně benevolentní, co se týče nedovolených zákroků. Párkrát mohl tasit kartu, ale neučinil tak ani v jednom případě.
62'
Kylian Mbappé poslal do šance ve vápně Juana Bernata, ten po souboji o míč skončil na trávníku, ale penalta to nemůže být, soupeř zahrál balón jako první.
60'
Hosté odvrátili míč do bezpečí a vyráží do rychlé protiakce.
58'
Další faul hostů, provinil se Vitinha a tentokrát by se už mělo žlutit. To se neděje, přesto je tu přímý kop pro domácí z dobré pozice.
57'
Lovro Majer střílel levačkou velmi dobře do vzdálenějšího dolního rohu brány, Gianluigi Donnarumma tam byl včas a míč stihl vyrazit. Už poněkolikáté tak podržel své barvy.
56'
ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Ašraf Hakimí.
55'
ze hřiště odchází Hugo Ekitike, přichází Kylian Mbappé.
55'
Désiré Doué byl faulován před vápnem, hosté reklamovali, že jako první byl zasažen míč, arbitr je ale jiného názoru.
53'
Zblokovaná přihrávka z pravé strany letí do zámezí, PSG rozehraje další roh.
50'
Gianluigi Donnarumma popošel z brány a v malém vápně sebral míč do rukou.
50'
Rohový kop rozehraje domácí tým.
48'
Nordi Mukiele se opřel hlavou do míče a nechal vyniknout domácího gólmana, který vyrazil míč z brankové čáry, gól by ale ani tak neplatil, neboť se hosté chytili do ofsajdu.
48'
Juan Bernat nedokázal prokličkovat do zakončení, o míč přišel, ten končí v zámezí a PSG bude zahrávat roh.
46'
První půle nepřinesla nic mimořádného, dvě velké šance byli k vidění na stranu Rennes, ovšem s oběma si dokázal poradit Gianluigi Donnarumma. Hosté navzdory hvězdnému obsazení v útoku nepředvedli nic a pokud chtějí dnes uspět, budou muset hodně přidat.
45+2'
45+1'
Hugo Ekitike střílenou přihrávkou netrefil bránu, místo toho adresoval míč za vzdálenější postranní čáru.
44'
Nordi Mukiele neměl šanci prudký míč u postranní čáry zpracovat, domácí budou vhazovat.
42'
Domácím utekl míč od kopaček, jejich útočná akce tím končí.
40'
Nyní fauloval pro změnu domácí celek, rozehrávat tedy bude mužstvo v bílých dresech kousek před středovou lajnou.
39'
Tvrdá rána, kterou na bránu vyslal Amine Gouiri, nadělala brankáři PSG nemalé potíže, přesto se mu povedlo vyrazit balón do bezpečí.
38'
Hra se hodně přerušuje a to vinou faulů hostujících hráčů.
36'
Karta udělena není, hráč Rennes pokračuje dál ve hře.
35'
Další faul ze strany hostů, Adrien Truffert zůstává po kontaktu s protihráčem na trávníku.
33'
Následovala prudká střela na vzdálenější stranu, kterou však dlouhán Gianluigi Donnarumma celkem snadno vyrazil.
32'
Arnaud Kalimuendo skončil po kontaktu s protihráčem na trávníku, jeho tým rozehraje zajímavou standardku.
30'
Domácí zastavili útočnou akci soupeře, míč letí za postranní lajnu a celek z hlavního města pokračuje vhazováním.
28'
Konečně nějaké vzrušení, obrovská šance Rennes, kterou musel hasit obr v hostující svatyni. Arnaud Kalimuendo pálil bez přípravy, ovšem Gianluigi Donnarumma včas zasáhl a míč bravurně vyrazil.
25'
PSG drží míč více na kopačkách, Rennes však dobře brání prostor před svým vápnem.
23'
A nedočkají se ani nyní, Vitinha překazil rozehrávku Rennes, jenže poté místo přihrávky střílel a míč poslal vysoko nad bránu.
22'
Navzdory předním pozicím obou celků v tabulce je hra zatím hodně nudná, pořádné šance se diváci ještě nedočkali.
19'
Lionel Messi začal celou akci a poté ji i zakončil střelou v pokutovém území bez přípravy, míč letí vysoko nad.
16'
Lionel Messi fauloval, když poslal k zemi Douého, čímž připravil svůj tým o míč.
16'
Domácí odvrátili míč pouze do autu, hosté tak budou pokračovat v útočné akci.
13'
Messi si nabíhal na letící míč, ten však až k argentinské hvězdě nedorazil.
11'
Kombinace před velkým vápnem hráčům PSG nevyšla dle představ, hra se otáčí.
10'
Gianluigi Donnarumma vyběhl proti volnému míči a uklidil jej do rukavic.
9'
Lovro Majer sice nedokázal z levého křídla odcentrovat včas, akce jeho celku však pokračuje.
6'
Nyní kombinuje hostující tým, ale rovněž daleko od soupeřovy svatyně.
3'
Domácí kombinují na své polovině, zatím jsme neviděli žádnou větší možnost.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Rodon, Wooh, Theate, Truffert – Ugochukwu, Majer, D. Doué – Gouiri, Kalimuendo.
Náhradníci: Alemdar, Salin – Assignon, Meling, G. Doué, Belocian, Tait, Sulemana, Doku.
Trenér: B. Génésio.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Danilo Pereira – Mukiele, Zaire-Emery, Vitinha, Bernat – Messi, Neymar – Ekitike.
Náhradníci: Navas – Hakimí, Bitshiabu, Ruiz, Sanches, Soler, Gharbi, Mbappé, Housni.
Trenér: C. Galtier.

Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu.
Posledních pět vzájemných zápasů

PSG – Rennes 1:0
Rennes – PSG 2:0
Rennes – PSG 1:1
PSG – Rennes 3:0
Rennes – PSG 2:1

Rennes se proti PSG na svém hřišti daří, prohrálo s ním naposledy 23. září 2018, kdy si celek z hlavního města odvezl tři body za výhru 3:1.
PSG

Gigant z hlavního města vévodí tabulce s 47 body, druhé Lens je pozadu o tři body. Pařížský tým je v tabulce venkovních týmů rovněž nejlepší, z devíti mačů si přivezl dvaadvacet bodů díky sedmi výhrám a jedné remíze, vstřelil pětadvacet gólů a pouhých pět inkasoval. Prohrál v jediném případě, a sice v tom zatím úplně posledním mači mimo svůj stadion, když prohrál se zmíněným Lens 1:3.
Kylian Mbappé je se třinácti góly nejlepším střelcem mančaftu a zároveň i celé ligy.
Rennes

Domácí tým se nachází na čtvrté pozici, na kontě má 34 bodů a na třetí Marseille ztrácí bodů osm. Na svém hřišti se mu daří, z devíti klání zaznamenal osm výher a jedinou porážku, vstřelil třiadvacet branek a jen sedm inkasoval. V posledním duelu před svými fanoušky doslova vyválčili hráči Rennes výhru 2:1 nad Nice, když druhý gól vstřelili v 89. minutě.
Jeden z gólů vstřelil i Francouz Martin Terrier, s devíti zásahy nejlepší střelec týmu.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude završeno 19. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu souboj celků z vrchní části tabulky, jsou to Rennes a PSG. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.