Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Marseille - 29. října 2022   21:00

Štrasburk
76' Mothiba (Bellegarde) • 90+4' Gameiro
2:2
(0:2)
Marseille
8' Dieng  (López) • 35' Kaboré  (Clauss)
Štrasburk
Sels – Nyamsi, L. Perrin, Le Marchand – Pierre-Gabriel (77. Dagba), Thomasson (C) (66. Prcić), Aholou (66. Ajorque), Bellegarde, Delaine (77. D. Liénard) – Gameiro, H. Diallo (46. Mothiba).
Kawašima – H. Diarra, Doukouré, I. Sissoko.
Buquet – Debart, Luczynski.
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Marseille
López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (65. I. Touré) – Kaboré, Guendouzi, Veretout (46. Rongier), Clauss (46. Tavares) – Ünder (72. Gerson), Payet (C) – Dieng (80. Harít).
Blanco – Sánchez, L. Suárez, Elmaz.

Fotbalisté Marseille museli po třech prohrách zabrat a první poločas jim vyšel náramně. Už v osmé minutě otevřel skóre Mamba Dieng, na jehož trefu o necelou půl hodinu později navázal Issa Kaboré. Šance si vytvářel i Cengiz Ünder, na rozdíl od svých afrických kolegů však nanejvýš trefil tyč. Blízko byl i jeho soupeř Ronael Pierre-Gabriel, jenž nastřelil břevno. Do kabiny tak Štrasburk odešel za stavu 0:2.

A recept na gól neuměl domácí tým najít ani dlouho po přestávce. Teprve čtvrt hodiny před koncem dostal Štrasburk na dostřel Lebogang Mothiba a Racing měl najednou o co hrát. Kolem defenzivy Marseille pomalu utahoval smyčku, ale když Kévin Gameiro v infarktovém závěru neprostřelil Lópeze, byla nálada na bodu mrazu. Jenže francouzský veterán si nakonec spravil chuť, když v poslední nastavené minutě fantastickou ranou srovnal na konečných 2:2.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:5.
Rohy: 3:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:11.
90+4'
90+4'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné se stává skutečností! Už to vypadalo, že si hosté závěr pohlídají, opak je však pravdou a na Stade de la Meina vytryskl gejzír radosti. KÉVIN GAMEIRO skvěle načasoval náběh do pokutového území, aby se levačkou opřel do odvráceného centru a s přispěním zad bránícího hráče zavěsil míč pod břevno. Za brilantním volejem francouzského veterána se Pau López jen ohlédl, stejně jako za světelnou tabulí, na níž svítí stav 2:2.
90+2'
Colin Dagba vhazuje na útočné polovině, vteřiny neúprosně tikají.
89'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (trenér Julien Stéphan).

Nesportovní chování.
89'
Pau López se blýskl zákrokem večera, když vychytal zblízka dorážejícího Gameira! Štrasburk v infarktovém závěru zatím nesrovnal a jeho trenér Julien Stéphan vidí za nevhodné pokřikování po rozhodčím žlutou kartu.
87'
Na druhé straně se podobným centrem prezentoval Dimitri Lienard, i tentokrát zakročila obrana.
85'
K balonu se postavil Dimitri Payet, zvedl hlavu a odcentroval do vápna. Na penaltě se nejvýše dostal Lucas Perrin, jenž odklidil míč do bezpečí.
84'
Matteo Guendouzi v souboji muž proti muži svého strážce nepřehrál, Marseille ale vydržela u míče a po faulu na Gersona bude kopat standardku.
82'
Le Marchandův centr má v rukou Pau López. A s rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchá.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Amín Harít.
78'
Vrátit Marseille dvougólový náskok chtěl Nuno Tavares, jeho rána ale pouze proletěla nad břevnem.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Colin Dagba.
77'
ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Dimitri Liénard.
76'
Štrasburk dramatizuje závěrečnou čtvrt hodinku! V pokutovém území stojící LEBOGANG MOTHIBA si za Pierrem-Gabrielem tělem zpracoval Bellegardeho chirurgicky přesný pas a levačkou z otočky nedal Lópezovi sebemenší šanci. Krásná trefa do levé šibenice vrací Štrasburk do hry.
75'
Držení míče: 45% : 55%.
74'
Ronael Pierre-Gabriel nevěděl, jak zezadu Guendouziho obrat o míč, a tak si ho k sobě pravou rukou přitáhl. To neuniklo pozornosti muže s píšťalkou, jejíž tón se v poněkud ponuré atmosféře okamžitě ozval.
72'
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Gerson.
72'
Něco s tím udělat chtěl Lebogang Mothiba. Jeho střele Ludovic Ajorque duchapřítomně uhnul, ale ani to nemusel dělat , protože ta stejně skončila mimo.
71'
Dvacet minut před koncem má Štrasburk co dělat, s Marseille prohrává 0:2.
70'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Nuno Tavares).

Druhý karetní prohřešek má na svědomí Nuno Tavares, střídající hráč se provinil zdržováním hry.
68'
Štrasburk nedokáže odebrat míč soupeři a z tribun se místy snáší pískot.
67'
Thomas Delaine se při napadání rozehrávky Marseille dopustil útočného faulu. Míč si před ním dobře pokryl Issa Kaboré.
66'
ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Ludovic Ajorque.
66'
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Sanjin Prcić.
65'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Isaak Touré.
63'
Teď už s míčem kopou fotbalisté Marseille. A i když obránce Mbembu dobře otravoval Gameiro, k míči se bývalý francouzský reprezentant nedostal.
62'
Kévin Gameiro k radosti publika zesměšnil soupeře jesličkami, to však bylo z jeho strany vše.
61'
Issa Kaboré nabil před hranicí vápna Guendouzimu, ten modrý štrasburský blok nepropálil.
60'
Držení míče: 49% : 51%.
58'
Dimitri Payet chtěl na levé straně vápna ošálit Perrina přešlapávačkou. To se mu částečně povedlo, takže byl z toho centr na zadní tyč. Tam nikým neatakován naběhl Cengiz Ünder, ale stejně jako v několika předchozích šancích i tentokrát selhal. Tureckému hráči se dnes lepí smůla na paty.
57'
Domácí roztáhli hru doprava, odkud odcentroval Lucas Perrin. Za nákopem spěchal Ronaël Pierre-Gabriel, ale souboj jeden na jednoho nezvládl.
55'
Fotbalová krása se poněkud vytratila, nyní sledujeme bojovnou pasáž o každý metr hřiště.
53'
Faulovaný Jean-Eudes Aholou se po krátkém ošetření zvedl ze hřiště, odkulhal za postranní čáru a co nevidět se zase vrátí zpátky. Děje se tak právě teď.
52'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Bamba Dieng).

První kartu v zápase obdržel netradičně hrotový útočník. Autor úvodní trefy Bamba Dieng přišel do souboje o zlomek vteřiny později a přišlápl Aholouovi nárt.
50'
Hosté ve středovém kruhu přišli o míč a dopředu s ním běžel Thomas Delaine. Rozhlédl se kolem sebe, avšak svůj pas na zadní tyčku přetáhl.
49'
Jordan Veretout vyhrál uprostřed hřiště hlavičkový souboj pro Guendouziho, ten na malém prostoru neměl komu přihrát a tak raději otočil hru dozadu.
47'
Štrasburk svým aktivním přístupem zahnal rozehrávající Marseille do úzkých, Sead Kolašinac nezazmatkoval a situaci vyřešil takzvanou malou domů.
46'
ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Lebogang Mothiba.
46'
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Nuno Tavares.
46'
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Valentin Rongier.
46'
Fotbalisté Marseille museli po třech prohrách zabrat a první poločas jim vyšel náramně. Už v osmé minutě otevřel skóre Mamba Dieng, na jehož trefu o necelou půl hodinu později navázal Issa Kaboré. Šance si vytvářel i Cengiz Ünder, na rozdíl od svých afrických kolegů však nanejvýš trefil tyč. Blízko byl i jeho soupeř Ronael Pierre-Gabriel, jenž nastřelil břevno. Marseille tak i díky troše štěstí neinkasovala a ve Štrasburku vede dvougólovým rozdílem.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:3.
45+3'
45+2'
Ou, Bamba Dieng dostal tvrdý úder vykopnutým míčem do hlavy. Ještěže se mílovými kroky blíží pauza, během které bolest zaručeně pomine.
45+1'
Štrasburk pod tlakem zapojuje do rozehrávky i vlastního brankáře.
43'
Přestože se nad ním skláněl celý lékařský tým, Bamba Dieng odešel ze hřiště po svých. A za lajnou už se přihlásil o návrat do hry. Rozhodčí mu okamžitě vyhověl.
42'
Další hráč na zemi. Po nezaviněném střetu tam zůstává autor úvodního gólu Bamba Dieng.
40'
Zatímco otřesený Kolašinac leží na zemi, jeho spoluhráči se snaží reklamovat penaltu. Na jejich prosby nicméně Ruddy Buquet nehledí.
39'
Při standardce Marseille se zničehonic ocitl na zemi Sead Kolašinac. Opakované záběry ukázaly, že od Nyamsiho inkasoval úder loktem do tváře.
37'
V hledišti to pořádně zahučelo poté, co Ronael Pierre-Gabriel orazítkoval břevno! Chybělo pár centimetrů a Štrasburk by byl zpátky v zápase.
35'
Marseille právě vstřelilo branku!
Pěkná souhra, při které to Marseille prokombinovala z vlastního území až do kuchyně. Diagonální přihrávku na levou stranu vápna obdržel Jonathan Clauss, na zadní tyč mu naběhl ISSA KABORÉ a snadno zvýšil na 2:0.
33'
Sražená přihrávka a další roh pro Štrasburk. Ani teď z toho nic nebylo, Ronaël Pierre-Gabriel si musí přiznat, že vesmírná střela se mu prostě nepovedla.
32'
Jeho exekutor zakroutil míč na branku, kde měl vše pod kontrolou gólman Pau López.
31'
Roh pro Štrasburk.
30'
Držení míče: 40% : 60%.
29'
Dimitri Payet si vyšlápl na Jean-Ricnera Bellegardeho a může být rád, že unikl karetnímu trestu.
28'
Jonathan Clauss málem pokazil přihrávku na Dienga, aby Dimitri Payet těsně po odpískání faulu zblízka napálil obránce Delaineho.
26'
Šance na obou stranách hřiště! Nejprve po Gameirově centru pálil Habib Diallo jen o kousek vedle, zanedlouho poté nastřelili aktivně hrající Cengiz Ünder tyč!
25'
V pokračující akci nadvakrát vystřihl nůžky Bamba Dieng. Napoprvé minul, napodruhé přestřelil.
24'
Hosté se nastěhovali do pokutového území a v něm Cengiz Ünder po kontaktu s Delainem upadl. Penalta? Podle rozhodčího v žádném případě.
23'
Marseille opět v útoku a tentokrát zakončila. Byl to Matteo Guendouzi, kdo nevěděl, co s míčem. Bohužel pro Olympique napálil jen obránce.
22'
Matteo Guendouzi ukazuje palec Claussovi, který ho chtěl poslat za obranu. Těžký balon však Guendouzi nezpracoval a meruna mu odskákala ze hřiště.
21'
Ve vlastním území kombinující hosté trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
19'
Dobrá zpráva! Naštěstí nešlo o nic vážného, Marseille má svého kapitána zpátky na ploše.
18'
Ou, Dimitri Payet si přivodil zranění z předchozího souboje a přímo na hřišti se něj stará tým lékařů.
16'
Cengiz Ünder zahrozil podruhé za posledních šest minut! Turecký záložník tentokrát vybombil ze střední vzdálenosti, na zneškodnění jeho děla musel Matz Sels použít obě ruce.
15'
Držení míče: 47% : 53%.
14'
O Habiba Dialla se postaral Leonardo Balerdi. Další aut pro Štrasburk na útočné polovině.
13'
Domácí postoupili vpřed a rychlý balón za obranu vyslal Kevin Gameiro. Tedy chtěl vyslat, dráhu míče totiž přeťal obránce. Je z toho jen aut.
11'
I proto Racing raději uklidňuje hru.
10'
A se Štrasburkem mohlo být ještě hůř, kdyby Cengiz Ünder o kousek nepřestřelil břevno! Divákům se hra domácího týmu nelíbí, což dávají najevo svými mohutnými hlasivkami.
8'
Teď už je to gól! Asistenci při něm má brankář Pau López. Jeho daleký výkop zaskočil dva obránce, mezi nimiž přes Le Marchandovu holeň střílel BAMBA DIENG. Oblouček senegalského útočníka zapadl přímo pod břevno, pro Matze Selse nechytatelná záležitost.
6'
Marseille nezůstala střelecky pozadu. Dimitri Payet uvnitř vápna roztancoval Perrina a nabídl míč před bránu Ünderovi. Ten trefil pouze obránce.
5'
Po něm se Štrasburk vrátil do útoku. Thomas Delaine přihrávkou proti noze vyzval k zakončení Jeana-Eudese Aholoua, ten z hlubokého záklonu přestřeluje.
4'
Z brejku vyslal finální přihrávku Maxime Le Marchand. Tomu nabíhal Kévin Gameiro, ale dlouhý balon na hrací ploše nedoběhl. Následuje odkop.
3'
Po rozvážné kombinaci si balon na centr připravil Pau López. Na hrotu hledal Bambu Dienga, před ním dokázal odvrátit Lucas Perrin.
2'
Domácí tým daleko nepronikl a teď už s míčem hraje jeho soupeř. Sead Kolašinac si na souboj jeden na jednoho netroufl a raději otočil hru zpátky.
1'
Zahajovací výkop si vzal na starosti Štrasburk.
1'
Dámy a pánové, je to tady! Fotbalisté obou celků předstupují před televizní kamery, kam je vede pětačtyřicetiletý Ruddy Buquet. Domácí budou hrát v modrých dresech, hosté v bílých.

RC Štrasburk: Sels – Nyamsi, L. Perrin, Le Marchand – Pierre-Gabriel, Thomasson (C), Aholou, Bellegarde, Delaine – Gameiro, H. Diallo.
Náhradníci: Kawašima – Dagba, Ajorque, H. Diarra, Mothiba, Doukouré, D. Liénard, I. Sissoko, Prcić.
Trenér: Julien Stéphan.

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac – Kaboré, Guendouzi, Veretout, Clauss – Ünder, Payet (C) – Dieng.
Náhradníci: Blanco – Gerson, Harít, Sánchez, L. Suárez, Rongier, Tavares, I. Touré, Elmaz.
Trenér: Igor Tudor.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Luczynski.
Co se týče vzájemných zápasů obou dnešních soupeřů, tak v nich má suverénně navrch Marseille. Olympique naposledy odešel poražen v dubnu 2005 (bereme-li v potaz jen zápasy Ligue 1), od té doby nad Štrasburkem hned osmkrát vyhrál a pětkrát s ním remizoval.
Jednoduché to nemá ani v tabulce pátá Marseille, která se kromě ligové soutěže (7-2-3) musí vypořádat i s Ligou mistrů. Možná právě proto v posledních zápasech výsledkově tápe. Olympique v Ligue 1 prohrál třikrát v řadě (vždy o jeden gól) a psychickou deku ze sebe nesundal ani v týdnu ve Frankfurtu, kde po porážce 1:2 klesl na dno skupiny D. Aby postoupil, musí v závěrečném domácím vystoupení bezpodmínečně porazit první Tottenham.
Štrasburk s jedinou výhrou (1-6-5) balancuje na hraně sestupu. Nad vodou ho drží remízy, třeba jako minulý týden v Toulouse. V jednom z hlavních evropských měst leteckého a kosmického průmyslu byl k vidění pěkný zápas. Fotbalisté Racingu v něm sice nabrali dvougólové manko, ale po mnohačetném střídání vstali z mrtvých a ztrátu dohnali. V 65. minutě snížil střídající Mothiba a v 73. minutě srovnal penaltovou dorážkou Gameiro. Štrasburk mohl chtít klidně víc, protože posledních dvacet minut hrál po vyloučení Nicolaisena v přesile. To přiznal i po zápase rozhořčený trenér Julien Stéphan, podle něhož byla jeho týmu v 90. minutě odepřena penalta.
Dobrý večer u Ligue 1! Francouzská nejvyšší soutěž má na programu 13. kolo, v jehož rámci na sebe mimo jiné narazí Štrasburk a Marseille. Zápas na Stade de la Meinau začne ve 21 hodin a jako hlavní rozhodčí ho odřídí pětačtyřicetiletý Ruddy Buquet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.