Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Nantes - 31. srpna 2022   19:00

Štrasburk
28' H. Diallo (Prcić)
1:1
(1:0)
Nantes
85' Mohamed  (Guessand)
Štrasburk
Sels – Doukouré, Djiku, Pierre-Gabriel – Delaine, Aholou (73. Dagba), Bellegarde, H. Diarra (73. Thomasson), D. Liénard (C) (24. Prcić) – Gameiro (73. Ajorque), H. Diallo.
Kawašima – Jean, Mothiba, Nuss.
Turpin – Gringore, Danos
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Nantes
Lafont (C) – Girotto (79. Doucet), Pallois, Appiah (79. Coco) – Corchia (61. Fábio), Moutoussamy, Guessand, Blas, Castelletto – Mohamed, Bamba II (61. Achi).
Descamps, Petrić – Affamah, Chirivella, Diaz.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:17.
Štrasburk ani v pátém kole na první výhru nedosáhl. Souboj s Nantes rozehrál obstojně, jenže po gólové hlavičce Dialla byl až moc pasivní a v závěru zápasu za to byl potrestán vyrovnáním egyptského útočníka Mustafy Mohameda. Alsasané zakončí dnešní den v sestupovém pásmu, zatímco Nances bude s šesti body uprostřed tabulky.
90+2'
90+2'
Na druhý pokus už to byl kvalitní banán od Delaineho. Ajorque se s ním v náběhu nepotkal a míč propadl do Lafontovy náruče.
90+2'
Delaine zkazil centr a musel se spolehnout na pomoc dvou obránců, kteří se postarali o likvidaci Thomassonova protiútoku.
90'
Mohamed Achi to zkusil z větší dálky. Skončilo to blokem ještě na hranici pokutového území. Domácí nakonec budou za bod rádi.
89'
Dagba si v defenzivní činnosti tentokrát poradil na jedničku. Palloisovi nedovolil hlavičkovat na Selsovu bránu.
88'
Rohový kop pro Nantes. Chystá se ho rozehrát Marcus Coco.
87'
U kanárků mohlo být ještě veseleji. Dost času na palbu zpoza šestnáctky měl Blas. Sels měl štěstí, že vypálený míč šel jen doprostřed branky.
85'
Nantes právě vstřelili branku!
Hosté v 86. minutě dosáhli na vytoužené vyrovnání! Gólovou akci započal dlouhý pas z hloubi pole. Dagbovi s Doukourém se poté nedařilo hosty oddělit od míče. MUSTAFA MOHAMED si ho po sklepnutí Fábia a drobné pomoci Guessanda dvakrát zasekl a pravačkou neomylně zavěsil k zadní tyči.
83'
Kanárci už to vzadu hrají na velké riziko. Riskantním způsobem nyní Dialla obral o velkou šanci Jean-Charles Castelletto.
82'
Bellegarde se ocitl na hrotu, kam posílal přihrávku Ajorque. Výborně ji vystihl Coco a při vybíhání mimo vápno si řekl o faul.
81'
Vstupujeme do závěrečných deseti minut. Štrasburk už delší dobu brání těsný náskok. Na stadionu je cítit nervozita, protože Alsasané první výhru v ročníku nutně potřebují.
79'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Lohann Doucet.
79'
ze hřiště odchází Dennis Appiah, přichází Marcus Coco.
78'
Dennis Appiah vypíchl hrací předmět Dagbovi. Potom, co si Guessand počkal na druhou vlnu, se představil i jako centrující hráč, leč před brankou Selse nikoho v modrém nenašel.
77'
Ludovic Blas to zkoušel individuálně, ale Bellegarde ho odřízl od balonu ještě dříve, než se přiblížil palebné pozici.
76'
Delaine měl kolem sebe moře volného prostoru. Dopředu se mu ale nechtělo, po přenesení doprava zůstává Štrasburk zaseklý na místě.
74'
Julien Stéphan vytušil, že by nebylo špatné o něco více kontrolovat situaci na bojišti. Tři nové tváře by tomu měly pomoci.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Habib Diarra, přichází Adrien Thomasson.
73'
ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Colin Dagba.
73'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Ludovic Ajorque.
72'
Z Blasova centru napravo od pokutového území kýžená hlavička vznikla, nicméně přistála až na střeše Selsovy brány.
71'
Habib Diarra docela zbytečně povalil Blase. Kromě dvojnásobného střídání Štrasburku se chystá i hostující standardka.
70'
Třiadvacetiletý kapitán Lafont naplno využil své výšky a stáhl si ve vzduchu centr, který mířil někam k Diallovi.
69'
Fábio zezadu přišlápl nohu běžícího Gameira. Bez protestů přijal žlutý trest od velezkušeného rozhodčího Clémenta Turpina.
68'
Moutoussamy rozehrává z půlící čáry. Nemusí řešit žádný presink, Štrasburk se drží v předepsaném postavení.
66'
Roh se odehrál ve větším klidu, avšak míč setrval v moci kanárků i pro nadcházející desítky sekund. Alsasanům začíná být horko.
65'
Hráči z lavičky se postarali o jednu z mála velkých šancí Nantes! Zprava centroval Fábio a z voleje zakončoval Achi. Sels svůj tým podržel zákrokem na přední tyči.
64'
Evann Guessand dostal balon od čerstvého Achiho. Zprava ho adresoval do ohně, ale defenziva v modrém se ani teď přechytračit nenechala.
63'
Hostující lodivod Antoine Kombouaré byl napomenut za své nevhodné chování žlutou kartou.
62'
Nicolas Pallois se vrhl pod nohy Ahaoloua a odrazil míč na roh. Ten byl přerušen ještě před doletem míče před branku, na vině byl útočný faul.
61'
ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Fábio.
61'
ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Mohamed Achi.
60'
Držení míče: 51 % – 49 %.
59'
Obrana Štrasburku toho hostům moc nepovoluje. Antoine Kombouaré si je toho vědom, a tak už má připraveny minimálně dvě střídání.
58'
Jean-Ricner Bellegarde se omlouvá za nezvládnuté zpracování Prcićova přenesení k pravé lajně. Slibně vypadající akce skončila hned v zárodku.
57'
Mustafa Mohamed byl o krok v ofsajdu. Líbivá křižná střela už přišla po odpískání, Sels ji navíc fantasticky vytěsnil.
56'
Prcićem nabízená diagonála propadla skrz celé pokutové území a výsledkem je pouze odkop od branky.
55'
Otáčející se Aholou se zjevil v obklíčení ze všech stran. Díky faulu Girotta získal pro hosty standardní situaci.
53'
Teď už to vypadalo nadějněji. Corchiův balón sklepával Bamba na střed, nicméně tam Prcić hlavou vyrobil malou domů Selsovi.
52'
Zprava centroval Corchia, zleva zase Moutoussamy. V obou případech se Mohamed, Bamba ani nikdo jiný k zakončení nepropracoval.
51'
Lafont výborně vyběhl z brány i z celého pokutového území. Míč, který spadl za jeho obránce, odpálil před kopačkou Dialla do klidnějších vod.
50'
Sébastien Corchia se na pravé straně nezbavil Delaineho. Zase se začíná od Selse.
49'
Bellegarde zcela nezamezil centru Bamby, který však vycestoval za zadní čáru. Zpět do hry uvede balon Mats Sels.
48'
Stačil jeden dlouhý míč a Alsasané byli ve třech proti třem. Nevyústilo z toho nic podstatného, Dialla odzbrojil Castelletto.
47'
Delaineho centr Pallois snadno zlikvidoval. Rychlý přechod Nantes zazdila nepřesnost Evanna Guessanda.
46'
Na pohled i podle čísel šlo o vyrovnaný poločas. Nantes se oklepalo ze slabšího úvodu a párkrát zatopilo obraně Alsasanů v čele se Selsem, který vytáhl šanci Appiaha. Skóre se pohnulo ve 28. minutě. Centr střídajícího Prciće perfektně zužitkoval Habib Diallo.
45+3'
45+2'
Jean-Eudes Aholou se vleže drží za hlavu. Míří za ním lékaři, takže se konečný hvizd první půle trochu odkládá.
45+1'
Dennis Appiah je směrem do ofenzivy hodně vidět. Jean-Ricner Bellegarde s jeho hrátkami vedle pokutového území ale nebyl srozuměn a kromě zisku míče si zároveň vynutil faul.
44'
Teď už se zkušený střelec Gameiro do hry zapojil. Posouval míč pod sebe na Prciće, jehož projektil ztroskotal na jednom z obránců.
43'
Gameiro moc dotyků s míčem neměl. Nyní dopředu věděl, že ho nemá šanci získat. Zakřižoval ho Castelletto.
41'
Abdoul-Kader Bamba si před brankou nenašel zajímavý Corchiův centr. Obdobný průběh měl i nařízení rohový kop.
40'
Rychlý výpad Alsasanů po levé straně. Diallovi se nepovedlo lépe zakončit z centru, který drobně ovlivnil bránící Girotto.
39'
Ismaël Doukouré se stal obětí Guessandova útočného faulu. Domácí vyřešili přechodovou fázi nákopem, který skončil až u Lafonta.
38'
Blasův centr zprava spustil vícero soubojů. V přelidněném trestném území se míč odrazil ke Guessandovi a ten ho posunul přesně tam, kde stál brankář Sels.
37'
Na druhé straně se o zisk standardní situace zasloužil Corchia. V palebné pozici míč ale neleží, Blas bude centrovat.
36'
Přímého kopu se ujal Jean-Ricner Bellegarde. Z minimálního rozběhu dal míči velkou razanci, jenže s umístěním to tak dobré nebylo. Míč přeletěl Lafontovu bránu o mnoho metrů.
34'
Samuel Moutoussamy uštědřil Prcićovi kopanec někam na břicho a na konci 34. minuty se stal prvním napomínaným hráčem.
34'
Indispozici ležícího Blase rozhodčí neřešili. Stejně tak Gameirův pád na hranici vápna, jenž byl na konci protiútoku způsoben Palloisem.
33'
S výrazným zpožděním se mával a pískal ofsajd Bamby, který delší dobu tahal míč směrem do levého křídla.
32'
Aholou přebral pas od Gameira a odvážně napřáhl ještě před velkým vápnem. Levačkou napálil dobře postavenou obranu Nantes.
31'
Gameirův postup se zasekl na hranici velkého vápna. Hostům pomohl Girotto, jenže jeho kolegové z ofenzivy si balonu dlouho neužili.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
28'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Všechno zlé je k něčemu dobré! Za zraněného Liénarda přišel na trávník Sanjin Prcić a během pár minut se podepsal pod vedoucí gól! Guessand po rohovém kopu neuklidil míč do bezpečí, zmíněný Bosňan zleva nacentroval a Lafont neměl žádnou šanci proti tvrdé hlavičce HABIBA DIALLA.
27'
Ze zahuštěného středu vybruslil Delaine. Zleva čechral míč na přední tyč, kde vznikl domácí rohový kop.
25'
Alsasané začali lépe, ale v nedávné době kontrolu nad zápasem ztratili. Nyní mají problém se založením z vlastní půlky.
24'
ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Sanjin Prcić.
22'
Dimitri Liénard je zpátky v nefotbalové pozice. Sundává si kapitánskou pásku a to je jasný znak toho, že bude muset střídat.
21'
Moutoussamyho pokus z dálky neprošel. Corchia ještě centroval, ale domácí fotbalisté Selse ve štychu nenechali.
20'
Při trpělivé kombinaci se dopředu vytáhl Appiah. Bez vědomí obrany Štrasburku pálil zpoza vápna a dobře tlačil míč na zadní tyč, kterou výborně uchránil Sels.
19'
Delaineho centr měl k dokonalosti hodně daleko. Míč se vracel na střed a tam si řekl o faul hostující Mohamed.
18'
Navazoval rohový kop, ale to už se u domácí branky žádné dramatické momenty neděly.
17'
Blas narýsoval z obranné poloviny senzační pas za obranu. Moutoussamy si ale chystal střelu z pravé strany příliš dlouho a Doukouré mu ji před Selsem stačil zablokovat.
15'
Dennis Appiah vybídl k centru Bambu, ale Sels si ve svém pracovišti letící míč sebral pro sebe.
14'
Dlouhý nákop na Dialla. Lafont musel své vyběhnutí zastavit, protože by už hrál mimo pokutového území. Zastoupil ho Appiah.
13'
Nicolas Pallois zůstává bezchybný. Nyní rezolutně vykopl do bezpečné vzdálenosti centr Thomase Delaineho.
12'
Djiku přetáhl nákop mimo hřiště. Corchia vhazuje u své šestnáctky, Alsasané určitě zkusí zapresovat.
11'
Bellegarde získal proti dvojbloku rohový kop. Sám ho rozehrál, jenže na přetažený centr nikdo dosáhnout nemohl.
10'
Mustafa Mohamed aktivně presoval. Do problémů dostal Doukourého, ale Štrasburk přesto o míč nepřišel.
9'
Blasova střela z třiadvaceti metrů byla zablokována vlastním spoluhráčem. Obléhání vápna definitivně zastavilo Corchiovo nabourání do Liénarda.
8'
Thomas Delaine měl nakopnutý kotník. Potřebovalo to i zásah realizačního štábu, nicméně na nutnost střídání to nevypadá.
7'
Spoluhráči už podruhé přecenili rychlost Abdoula-Kadera Bamby. Hostující útočník pas do křídla ve hřišti neudržel.
6'
Mustafa Mohamed se poctivě vrátil na vlastní polovinu. Fauloval ho Doukouré a Nantes se na chvíli vymaní z tlaku.
5'
Pierre-Gabriel měl na malý moment otevřenou dálnici na pravé straně. Pallois si toho všiml a dalším kvalitním obranným zákrokem hrozbu zažehnal.
4'
Obecenstvo prosilo Turpina o penaltu za údajnou ruku, která měla zastavit centr Liénarda. Ani VAR tomu nenapomohl.
3'
Gameiro se utkal s Palloisem a hned napoprvé se přesvědčil o tom, že to proti tomuto zkušenému obránci nebude mít ani trochu jednoduché.
2'
Míč uvedli do pohybu fotbalisté Nantes, kteří nastupují ve žlutých dresech. Štrasburk je v modrobílých barvách.
1'

RC Štrasburk: Sels – Doukouré, Djiku, Pierre-Gabriel – Delaine, Aholou, Bellegarde, H. Diarra, D. Liénard (C) – Gameiro, H. Diallo.
Náhradníci: Kawašima – Ajorque, Dagba, Jean, Mothiba, Nuss, Prcić, Thomasson.
Trenér: Julien Stéphan

FC Nantes: Lafont (C) – Girotto, Pallois, Appiah – Corchia, Moutoussamy, Guessand, Blas, Castelletto – Mohamed, Bamba II.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Affamah, Achi, Coco, Doucet, Fábio, Chirivella, Diaz.

FC Nantes

Kanárci vkročili do sezóny dvěma dělbami bodů. Nerozhodně hráli s Angers i s Lille a po porážce 1:2 už potřebovali nutně zabrat. To se jim před třemi dny také podařilo. Nantes doma porazilo Toulouse 3:1 a v tabulce se vyšvihlo na jedenácté místo. Do čela tabulky střelců se s dvěma góly posunul Nigerijec Moses Simon.
RC Štrasburk

Alsasané zůstávají výrazně za očekáváním. Po čtyřech kolech nemají na kontě žádné vítězství. Jediné dva body získali díky remízám 1:1 s Nice a Remeší, což jsou dva týmy z nejhorší trojky. Štrasburk je se skóre 3:5 šestnáctý. Po jednom gólu mají na kontě Diallo, Djiku a Gameiro.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Štrasburkem a Nantes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.