Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Rennais - 1. října 2022   17:00

Štrasburk
73' H. Diallo
1:3
(0:1)
Rennais
38' Kalimuendo  (Truffert) • 49' Terrier  (Kalimuendo) • 61' Gouiri  (Kalimuendo)
Štrasburk
Sels – Nyamsi, Djiku, Le Marchand – Dagba (65. Fila), Prcić (62. L. Perrin), I. Sissoko (46. H. Diarra), Bellegarde, D. Liénard (C) (63. Delaine) – H. Diallo, Gameiro (76. Kandil).
Risser – Aholou, Doukouré, Jean.
E. Watterllier – J. Haulbert, M. Bberchebru
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Rennais
Mandanda – Rodon, H. Traoré (C), Theate, Truffert (73. Meling) – Ugochukwu, Tait – Bourigeaud (73. Doku), Gouiri (81. Abline), Terrier (81. Assignon) – Kalimuendo (62. Majer).
Alemdar – Belocian, G. Doué, Wooh.

To je pro dnešek všechno, hezký zbytek soboty.
Stade Rennes FC zaslouženě vítězí a prodlužuje svoji šňůru neporazitelnosti v domácí lize na 5 zápasů, navíc se v tabulce posunuje po neúplném 9. kole na 5. místo.

Naopak RC Štrasburk nemá po devátém kole ani jednu výhru a na posun mimo sestupovou čtyřku si tak bude muset počkat.

Dnešní zápas rozhodla jednoznačně červená karta domácího Nyamsiho, po ní už hostující hráči dominovali a Štrasburku vstřelili tři góly, postupně se trefili Arnaud Kalimuendo, Martin Terrier a Amine Gouiri. Za domácí pak už jenom korigoval z penalty Habib Diallo.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14.
90+4'
90+3'
Matthis Abline v ofsajdu.
90+2'
Hráči hostů drží míč na vlastních kopačkách, k žádnému dramatu už tak asi nedojde.
90'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Lovro Majer).
88'
Karol Fila už mohl zprava posílat míč do vápna, situaci ale prováhal a nakonec trefil prvního bránícího hráče hostů.
87'
Na druhé straně měl slušnou šanci Matthis Abline, ten pro změnu vyprášil rukavice strážci domácí branky.
86'
Jean-Ricner Bellegarde teď z volného přímého kopu jenom těsně minul hostující branku! Tohle byla možná poslední šance pro domácí.
84'
Hráči Rennes nejsou teď vůbec přesní ani v jednoduché kombinaci a velice často tak domácím poskytují míč zadarmo.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Matthis Abline,
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Lorenz Assignon.
81'
Thomas Delaine teď hlavičkou z dobré pozice přestřeli branku Mandandy.
80'
Martin Terrier je opět na trávníku, to se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům, kteří na tohoto hráče pískají.
79'
Míč teď drží Štrasburk, který se ještě snaží o zdramatizování utkání.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Nordine Kandil.
75'
Doku nastřelil jednomu z domácích obránců ruku, penalta to ale nebude, ruka byla u těla.
73'
ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Birger Meling,
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Jeremy Doku.
73'
Penaltu s přehledem proměnil HABIB DIALLO.
71'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Hamari Traoré).
71'
Byla nařízena penalta pro RC Štrasburk!
Gameiro už běžel sám na branku, jeho dráhu mu ale faulem uťal Traoré, který dostane žlutou kartu.
68'
Terrier to zkusil po povedené akci svých spoluhráčů z první a svou pumelicí pořádně vymetl rukavice domácímu brankáři.
66'
Jean-Ricner Bellegarde to zkusil ze střední vzdálenost a jeho střele zase tak moc nechybělo!
65'
Rodon zastavil pokus o střelu od Gameira.
65'
ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Karol Fila.
63'
ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Thomas Delaine.
62'
ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Lucas Perrin.
62'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Lovro Majer.
61'
Fantastickou kombinaci na jeden dotek pokazil až Kalimuendo, kterému to ale určitě vadit nebude, protože svojí přihrávkou našel AMINEA GOUIRIHO který už jenom pohodlně zakončil do poloprázdné branky.
60'
Po rohu od Bourigeauda se domácí prokombinovali až k malé domů.
59'
Domácí se po delší době dostali do protiútoku, ten ale výrazně zpomalili a obrana hostů s ním nakonec neměla žádné problémy.
57'
Flavien Tait svou střelou z hranice vápna orazítkoval pravou tyč!
55'
Faul na Traorého, volný přímý kop pro Rennes.
54'
Terrier opět centroval na Kalimuendoa, který si tentokrát s jeho skvělou přihrávkou nedokázal poradit.
53'
Arnaud Kalimuendo zkoušel v trháku přehodit Matze Selse, ten ale skvělým zákrokem udržel domácí ve hře!
51'
Na hřišti zůstává střelec posledního gólu Terrier, rukou klepe o trávník a tak bude muset být ošetřen za postranní čarou.
49'
Arnaud Kalimuendo vracel míč po dobrém náběhu naslepo před branku, domácí obrana ho nezasáhla a balón si nakonec před okrytou brankou našel zcela volný MARTIN TERRIER, 2:0.
47'
Roh zahrával Benjamin Bourigeaud, domácí obrana s ním neměla žádné problémy.
47'
Roh pro hosty.
46'
ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Habib Diarra.
46'
První poločas herně ovládlo hostující mužstvo, jediný gól si připsal Arnaud Kalimuendo, když po přihrávce Truffereta propálil Selse z otočky. V nastavení ještě mohl přidat další trefu Terrier, jeho krásné střele ale chybělo pár centimetrů.

Domácí moc šancí neměli tu největší prováhal Diallo, kterého skvěle vychytal Mandanda, následnou gólovou dorážku Gameria zastavil ofsajd.
Druhý poločas začne přibližně v 18:04
45+3'
45+2'
Martin Terrier po povedené sekvenci hostů napálil břevno!
45'
Dimitri Liénard byl na levé straně úplně volný, jeho centr odvrátil Traore.
43'
Arnaud Kalimuendo se pokoušel obehrát Dagbu, tomu se ale povedlo zatím jediného střelce zastavit skluzem.
42'
Arthur Theate zkoušel svým centrem najít někoho na zadní tyči, jeho pokus byl ale vysoký a nepřesný.
41'
Hráči Rennes nyní kombinují těsně za polovinou hřiště.
38'
Po krátkém odkopu od domácí obrany se k míči dostal Adrien Truffert, který centrem našel ARNAUDA KALIMUENDOA, který se prosadil krásnou střelou z otočky, Matz Sels byl bez šance.
35'
Po rohu Rennes se píská útočný faul, na trávníku zůstal chvilku ležet Djiku, bude ale určitě v pořádku.
34'
S centrem od Trufferta si poradila domácí obrana.
33'
Gameirův průnik po pravé straně byl neúspěšný.
32'
Benjamin Bourigeaud trefil svou střelou zeď.
29'
Vysoká noha Nyamsiho vyústila v červenou kartu!
Velice neohrabaný zákrok.
Navíc bude následovat volný přímý kop asi z osmnácti metrů.
28'
Dobrou šanci teď prováhal Kévin Gameiro, když mu na poslední chvíli vypíchnul míč Rodon.
26'
Sanjin Prcić chyboval ve středu hřiště, po následné útočné akci vyslal centr zleva Terrier, trefil ale pouze rukavice domácího gólmana.
25'
Arnaud Kalimuendo si zpracoval míč rukou, rozehrávat bude Matz Sels.
23'
Vypadalo to na další velkou šanci domácích, tu ale opět zastavil praporek pomezního, máme tu další ofsajd.
22'
Následný útočný faul zastavil útočnou akci domácích.
21'
Sissoko vybojoval aut, vhazovat bude Dagba.
18'
Blesk z čistého nebe! Domácí se dostali do ojedinělého protiútoku a po Dialově střele dorazil míč do branky za hranicí offsidu KÉVIN GAMEIRO, gól tak po zásahu videorozhodčího neplatí.
17'
Štrasburk se teď pouze brání, domácí hráči se vůbec nemůžou dostat k míči.
15'
Truffert u postramní čáry tvrdě zastavil Dagbu, kterému se vůbec nelíbilo posouzení této situace, všechno si to nakonec vyříkal s rozhodčím.
14'
Dlouhá přihrávka od Taita doletěla až k Selsovi.
11'
Kombinaci po zemi od Rennes zastavil presink domácích.
9'
Martin Terrier byl v první velké šanci zápasu! Po skvělé přihrávce Gouiriho vyplaval na levé straně vápna úplně volný, svou střelu z prbní ale poslal pouze do náruče domácího brankáře.
8'
Sissoko posílal do úniku Dagbu, který ale bohužel pro domácí podklouznul.
6'
Kop se mu ale vůbec nepovedl, trefil prvního protihráče ještě před pokutovým územím.
6'
Amine Gouiri byl faulován a tak si také domácí vyzkouší standartní situaci.
4'
Flavien Tait se dostal po rohu k obraženému balónu, svou elegantní zadovkou ale nenašel žádného spoluhráče.
3'
První roh zápasu budou zahrávat hosté.
2'
Hamari Traoré se pokusil o bombu z velké dálky, jeho střela skončila vysoko nad brankou.
1'

RC Štrasburk: Sels – Nyamsi, Djiku, Le Marchand – Dagba, Prcić, I. Sissoko, Bellegarde, D. Liénard (C) – H. Diallo, Gameiro.
Náhradníci: Risser – Aholou, Delaine, H. Diarra, Doukouré, Fila, Jean, Kandil, L. Perrin.
Trenér: Julien Stephan

Stade Rennes FC: Mandanda – Rodon, H. Traoré (C), Theate, Truffert – Ugochukwu, Tait – Bourigeaud, Gouiri, Terrier – Kalimuendo.
Náhradníci: Alemdar – Abline, Assignon, Belocian, Doku, G. Doué, Majer, Meling, Wooh.
Trenér: Bruno Genesio

Rozhodčí: E. Watterllier – J. Haulbert, M. Bberchebru.
Posledních pět vzájemných zápasů:

Štrasburk 2:1 Rennes
Rennes 1:0 Štrasburk
Štrasburk 1:1 Rennes
Štrasburk 0:2 Rennes
Stade Rennes FC

Hostům se daří o poznání více, momentálně jsou na 8. místě s dvanácti body za tři výhry, tři remízy a dvě prohry, navíc mají skvělou sérii, když neprohráli poslední 4 zápasy. Před třemi týdny rozdrtili doma Auxerre 5:0 a o týden později si z Marseille odvezli cenný bod za remízu 1:1.

Gólově se zatím nejvíce prosadil francouzský útočník Martin Terrier, na své pomyslné gólové pažbě má zatím 3 zářezy.
RC Štrasburk

Domácí se zatím nacházejí s pěti body až na 18. místě, ještě nevyhráli a k tomu si připsali 5 remíz a 3 prohry. Před pauzou vynucenou mezinárodními zápasy remizovali doma s Clermontem(0:0) a následně prohráli venku proti Montpellieru(1:2).

Nejlepším střelcem Štrasburku je zatím senegalský útočník Habib Diallo, který má na svém kontě 3 góly.
Po reprezentační přestávce se vrací i francouzská Ligue 1 Uber Eats, dnes se podíváme na zápas 9. kolem mezi domácím RC Štrasburk a hostujícím Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.