Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Reims - 2. října 2022   15:00

Troyes
51' Odobert  • 90' Porozo
2:2
(0:1)
Reims
13' Balogun  (Ito) • 53' Ito  (Flips)
Troyes
Gallon – T. Baldé (65. Bruus), Porozo, Salmier (65. Ugbo), Palmer-Brown, Larouci – Ripart, Kouamé, Agoumé (34. Odobert) – Tardieu /C/, M. Baldé.
Lis – Conté, Rami, Chavalerin, Dingomé.
Millot – Jeanne, Le Tellier
Stade de l'Aube, Troyes
9402 diváků
Reims
Diouf – Gravillon, Agbadou, Abdulhamíd /C/ – van Bergen (73. Diakité), Matusiwa (78. Doumbia), Cajuste, Locko – Ito, Flips (64. Holm), Balogun (64. Adeline).
Pentz – Keita, Zeneli, Koeberle, Mbuku.

Derby oblasti Grand-Est končí smírně, když po přestávce na vyrovnávací branku Troyes po kiksu brankáře Dioufa dokázal okamžitě odpovědět Itó. Právě japonský útočník byl však chvilku nato vyloučen a drtivý tlak domácích v přesilovce nakonec přece jen přinesl v poslední minutě zasloužené vyrovnání.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:14.
90+7'
90+7'
Poslední nákop do šestnáctky vyslal Bruus, jenže domácí opět nedovoleně atakovali brankáře Dioufa a to byla zřejmě tečka za dnešním derby.
90+7'
V hektickém závěru zápasu je za hromadnou strkanici trestán žlutou kartou také Erik Palmer-Brown (Troyes).
90+7'
Žlutou kartu viděl Emmanuel Agbadou (Remeš).
90+6'
Žlutou kartu dostává za faul v dostřelové vzdálenosti před velkým vápnem Ibrahim Diakité (Remeš).
90+4'
Trestný kop od postranní čáry zakroutil Bruus, po několika odrazech v přehuštěném prostoru posouvá míč hlavou na malé vápno Ripart a po něm hlavičkuje Porozo vysoko nad břevno.
90+2'
Radost na stadiónu může propuknout naplno, VAR sdělil hlavnímu rozhodčímu do sluchátek, že na gólové akci nic závadného nebylo.
90'
Troyes právě vstřelilo branku! Ale bude platit? Sudí komunikuje s VAR, sklepnutý křížný pas dostal z malého vápna do sítě z možného ofsajdu JACKSON POROZO.
89'
Z 25 metrů střílel Larouci přímo do Dioufovy náruče.
89'
Dnešní utkání sleduje 9402 diváků.
87'
Larouciho centr byl sražen za postranní čáru a rozhodčí zahání spěchajícího krajního beka s vhozením autu o deset metrů dozadu na správné místo.
86'
Diouf odkopává míč od kopačky Baldého, zachytávají ho však opět modří, kteří nepolevují sevření.
84'
Brankář Diouf sice podrazil Mamu Baldého, ale penalta to nemůže být v žádném případě, protože guinejsko-bissauský útočník vybíhal z jasného ofsajdu.
83'
Žlutou kartou byl napomínán za protesty proti otočenému autu Andreas Bruus (Troyes).
82'
V rychlém sledu byli v akci u nákopů vzduchem oba brankáři. Do útoku teď opět míří Troyes.
80'
Obětí faulu se stal Florian Tardieu, domácí však rozehrávají přímý kop jen do šířky a hosté posléze odkopávají míč do zámezí.
78'
Remeš má pro dnešní zápas dostřídáno:
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Kamory Doumbia.
77'
Yehvann Diouf je v pořádku a za pískotu domácích příznivců si chystá rozehrávku trestného kopu.
76'
Po něm je však Ripartovi pískán faul na brankáře Dioufa, jenž zůstává ležet uvnitř své brány.
75'
Gravillon hlavičkoval přes břevno vlastní brány, domácí rozehrají jubilejní desátý roh.
75'
Adeline zavařil Dioufovi nesmyslnou malou domů skoro od rohového praporku, brankář zareagoval včas skluzem. Troyes zůstalo u míče a Bruusův ostrý centr hosté uklízejí na roh.
73'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Ibrahim Diakité.
72'
Troyes v přesile neúnavně útočí, ani osmý roh však kvůli faulu na brankáře nevyšel.
71'
Domácí fanoušci i hráči po Ripartově zastavené hlavičce volali po penaltě za ruku, rozhodčí je však jiného názoru. Agbadou ji zastavil břichem a záznam mu dává za pravdu.
70'
Tečovaný nákop z dálky vynesl domácím roh.
69'
Na velkém vápně hezky podebral míč Ugbo obloučkem přímo na kopačku Mamy Baldého, který se neopřel do balonu naplno a posílá ho vysokým obloukem jen do Dioufovy náruče.
68'
Hosté ubránili roh a zakopávají míč až na soupeřovu polovinu.
67'
Pokračuje přesilovkový nápor Troyes, na zadní tyči zavíral křížný pas Ugbo, ale o zlomek vteřiny dříve byl u míče Locko a odvrací na roh.
65'
Dvakrát střídal také ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Yoann Salmier, přichází Ike Ugbo,
ze hřiště odchází Thierno Baldé, přichází Andreas Bruus.
64'
Dvojité střídání v celku Stade de Reims:
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Martin Adeline,
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Noah Jean Holm.
63'
Z dálky pálil Porozo prudce do brankáře Dioufa, který jen hrudí vyráží před sebe. Neméně tvrdá dorážka Mamy Baldého z hranice šestnáctky pak letí nad břevno.
62'
Pro rohový kop si do vzduchu došel brankář Remeše s jistotou.
62'
Diouf vyškraboval skákavý centr jednou rukou před sebe jen na kopačky Kouamého, proti jehož ráně byl vleže dost bezmocný. Naštěstí ho zastoupil rozštěpem obránce Agbadou.
61'
Domácí kapitán Tardieu srazil nedovoleně k zemi Baloguna.
59'
Začíná přesilovka Troyes, první střelu v ní levačkou vyslal Mama Baldé. Z dvaceti metrů však bránu vysoko překopl.
57'
Žlutou kartu snad za řeči při následné strkanici dostává i brankář Troyes Gauthier Gallon.
56'
Rovnou červenou kartu dostává za faul na Poroza uprostřed hřiště Džunja Itó (Remeš).
55'
Trestný kop pro domácí po ošklivém faulu na Poroza, který zůstává ležet bez hnutí na trávníku.
53'
Remeš právě vstřelila branku!
Domácí se z vyrovnání dlouho netěšili. Alexis Flips si zpracoval míč na hrudi a z pravé strany šestnáctky poslal krásně načechraný centr před bránu. Tam ho podskočilo hned několik hráčů, do správných míst ho přeposlal až číhající DŽUNJA ITÓ.
51'
Troyes právě vstřelilo branku!
Fatální chybu brankáře Dioufa, kterému odskakuje míč od nohy při rozehrávce, okamžitě potrestal střídající WILSON ODOBERT.
48'
Remešská defenzíva ani teď nepovolila a zakopává míč za postranní čáru.
47'
Obléhání šestnáctky po rohu přineslo jen jeho opakování. Tardieu se sice krásně kličkou zbavil van Bergena, ale poté centroval jen o dalšího protihráče.
46'
Hned z první akce po pravém křídle vybojovalo Troyes rohový kop.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 63% – 37%, střely na bránu 1:1, střely mimo 3:1, rohy 2:1, fauly 7:4, ofsajdy 0:0.
Fotbalisté Remeše v derby Grand-Est ukončili dvouzápasovou sérii bez vstřeleného gólu a jsou zatím na dobré cestě ukončit i stejně dlouhou minisérii porážek. V Troyes se sice moc k míči nedostávají, ale sázka na brejky jim v průměrném zápase vynesla vedení po šesté sezonní trefě Folarina Baloguna.
45+2'
45'
Renaud Ripart nabídnutou příležitostí pohrdl a trestný kop z pokutového oblouku posílá o půl metru nad břevno.
44'
Zbytečný faul Remeše, domácí rozehrají trestný kop z ideálního místa uvnitř pokutového oblouku.
44'
Po pravé čáře zasprintoval Kouamé, přízemní centr však nasměroval na kopačky hostů.
43'
Nákop naslepo letí za bránu Gauthiera Gallona, který spěchá s rozehrávkou.
40'
Vzápětí zahrozili domácí, i když to nebyla tak zjevná příležitost. Mama Baldé se v obležení dvou strážců prosadil a nataženou nohou usměrnil centrovaný míč těsně vedle brány.
39'
Na rohový kop si naskočil Andrew Gravillon a při jeho prudké hlavičce zachránila domácí tyč!
38'
První rohový kop Remeše vybojoval Itó na Salmierovi, který marně reklamuje Japoncovo zatahání za dres.
37'
Júnis Abdulhamíd přistrčil míč hlavou brankáři naslepo, takže úplně neodhadl místo, kde Diouf stál, ten ale stačil změnit směr a malou domů zachytit.
35'
Matusiwa nabíhal mezi dva hráče, k míči se neprobojoval a jednoho ze soupeřů zatahal za dres. Rozhodčí ponechává Troyes výhodu.
34'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odkulhal zraněný Lucien Agoumé, nahrazuje ho Wilson Odobert.
32'
Nikým neatakovaný Agoumé špatně došlápl, chytá se za stehno a usedá na trávník, rychle k němu míří zdravotnická pomoc z lavičky Troyes, ale zřejmě to nepůjde.
29'
Centr Renauda Riparta do šestnáctky vyvolal sérii hlavičkových soubojů a vše končí útočným faulem Poroza. Tomu se verdikt nelíbí a zlostně bouchl míčem o zem.
28'
Domácí to dál zkoušejí, ale s pramalým výsledkem. Také u Salmierovy kolmice byli dříve červenobílí, i když se míč, který nechávali doklouzat do zámezí, zastavil a musel k němu vystartovat brankář Diouf.
27'
Larouciho průnik zastavil v pokutovém území čistě Abdulhamíd.
26'
Dvojice remešských obránců zatarasila cestu k nakopávanému míči Mamovi Baldému a sebrat ho tak v pohodě mohl Yehvann Diouf.
24'
Gravillon si v plné rychlosti zasekával míč a uklouzl bez cizího zavinění.
22'
Balogun se pokusil o překvapivý střílený centr šajtlí přes obránce, dobrému úmyslu však scházelo přesné provedení.
20'
Dalekonosný nákop skočil o trávník do připravených rukavic domácího brankáře Gallona.
19'
Žlutá karta pro ESTAC Troyes. Yoann Salmier ošklivým skluzem sestřelil rozběhnutého Ita.
16'
Larouci poslal vysoký míč před remešskou bránu, kde svedl hlavičkový souboj Ripart a odražený míč napálil z otočky v těžké pozici vysoko nad břevno Mama Baldé.
15'
Řada je na fotbalistech Troyes, kteří však zatím jen buší do plných.
13'
van Bergen uvolnil na pravém křídle Džunju Ita, jehož přesný centr přes obránce usměrnil ve skluzu z malého vápna do sítě mezi nedůraznými domácími beky nejlepší střelec klubu FOLARIN BALOGUN.
11'
Rohový kop poté hostující Agbadou razantně odhlavičkoval.
11'
Červenobílí se ocitli ve svěráku, nemohli dostat míč ze své šestnáctky a nakonec jsou vděční za rohový kop.
10'
Bradley Locko zezadu okopával Kouamého, trestný kop z půlky hřiště rozehrává Troyes.
9'
Cajuste podrazil rozběhnutého Agoumého, rozhodčí Millot prozatím kartu z kapsičky nevytahuje.
7'
Thierno Baldé si narazil v rychlosti na pravé lajně s Ripartem, včas ho ale zakřižoval Agbadou.
5'
Obě mužstva se střídají v opatrném seznamování s míčem okolo půlící čáry.
2'
Rohový kop byl dobře rozehraný, po hlavičce Jacksona Poroza však má míč pevně v rukavicích remešský brankář Diouf.
1'
Hned v první minutě se prosadil Tardieu k hlavičce, kterou hosté zblokovali na roh.
1'
Domácí hrají celí v bleděmodré, hosté mají červené dresy s bílými rukávy a bílé trenýrky.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – T. Baldé, Porozo, Salmier, Palmer-Brown, Larouci – Ripart, Kouamé, Agoumé – Tardieu (C), M. Baldé.
Náhradníci: Lis – Conté, Rami, Bruus, Chavalerin, Dingomé, Odobert, Ugbo.
Trenér: Irles.

Stade de Reims: Diouf – Gravillon, Agbadou, Abdulhamíd (C) – van Bergen, Matusiwa, Cajuste, Locko – Itó, Flips, Balogun.
Náhradníci: Pentz – Diakité, Keita, Zeneli, Doumbia, Adeline, Koeberle, Mbuku, Holm.
Trenér: García.

Rozhodčí: Millot – Jeanne, Le Tellier.
Vzájemné zápasy
Troyes zvítězilo nad Remeší třikrát v řadě. Loni v lize vždy nejtěsnějším rozdílem 1:0 doma a 2:1 venku, předchozí duel se odehrál s výsledkem 2:0 na jaře 2017 ve druhé lize.
Hráči Troyes se vrátili do nejvyšší soutěže loni a záchrana z 15. místo pro ně byl velký úspěch, když v předchozích čtyřech případech (2007, 2013, 2016 a 2018) vždy okamžitě sestoupili do druhé ligy.
Stade de Reims přicestuje k derby regionu Grand-Est v podstatně horší náladě. Poslední dva duely před reprezentační přestávkou s Lens a v Toulouse Remeš nebodovala ani neskórovala a s pouhými šesti body je v letos rozšířeném (kvůli zúžení soutěže od příštího ročníku) pásmu sestupu.
Také Remeš má pětigólového střelce, kterým je host z londýnského Arsenalu Folarin Balogun. Dvakrát se trefil Džunja Itó, pro změnu letní posila z Genku.
ESTAC Troyes zahájilo Ligue 1 třemi porážkami, v dalších pěti zápasech se ovšem ziskem deseti bodů posunulo do klidnějších vod tabulky. Minule dokázali fotbalisté Troyes dvěma góly Baldého otočit výsledek v Clermont-Ferrandu, na 3:1 pak výhru hostů zpečetil v závěru Ripart. Právě Mama Baldé z Guineje-Bissau je s pěti góly nejlepším střelcem, když se odpoutal od třígólového Floriana Tardieua.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.