Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Černá Hora - 28. května 2018   18:00

Černá Hora

Je konec! Dnešní nezáživné utkání nakonec končí bezbrankovou remízou. Oba celky se prezentovaly doslova vycházkovým tempem, nicméně vyložené šance se počítaly pouze na domácí straně. Snad tři loženky spálil věhlasný kanonýr Džeko.
90+5'
90+2'
Domácí jsou i nadále výrazně aktivnější, před malým momentem se málem do zakončení natlačil Džeko.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Ke konci zápasu se Bosna ještě nadechuje k sympatickému tlaku, hosté budou chtít uhrát remízu.
88'
Hostující brankář Petkovič si dával s výkopem hodně načas, nakonec se vše obešlo bez žlutého kartónku.
87'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Luka Mirkovič, přichází Deni Hočko.
87'
Sarič se ujal rozehrávky rohového kopu z levé strany, hlavička v podání Kodra skončila v náruči brankáře.
86'
Vranješ neohroženě zavítal na polovinu soupeře, kde ale pouze přeposlal míč vedle stojícímu Cimirotovi.
85'
Jovovič se snažil vydolovat míč proti přesile protihráčů, Bosna se ale řítí na druhou stranu.
83'
Marušič se v krátkém časovém sledu dostal už k druhému autu, následně provede také třetí.
81'
Máme před sebou něco málo přes deset minut hry. Černá Hora nyní svádí se svým protivníkem velice vyrovnanou partii.
80'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Jankovič, přichází Asmir Kajevič.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Fatos Beqiraj, přichází Luka Dorděvič.
79'
Džeko zkoušel ze vzduchu sklepnout na svého parťáka Kodra, který se ale v dobře nahrávky nacházel v ofsajdu.
78'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Bojan Nastič, přichází Toni Šujnič.
77'
Na opačné straně to individuálně zkoušel Vešovič, který ale narazil hned na prvního bránícího hráče.
76'
Džeko se kostrbatým způsobem pokoušel dostat do zakončení, včas ale zasáhla obrana soupeře.
75'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Filip Stojkovič, přichází Aleksandar Boljevič.
74'
Do další šance se dostal střídající Duljevič, který parádním obstřelem směřoval svůj pokus k zadní tyči. Tam byl ale připraven Petkovič.
73'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stefan Mugoša, přichází Vladimir Jovovič.
73'
Kapitán Bećiraj to přehnal s agresivitou a hodně přehnaným způsobem skolil k zemi Todoroviče.
72'
Džeko obdržel přihrávku na levou stranu, odkud zkoušel vypálit po zemi na vzdálenější tyč. Tu nakonec minul o pár centimetrů.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Kdo čekal ofenzivní hody, tak musí být rozhodně zklamán. Zápasu chybí jakýkoliv náboj.
70'
Hodně nenápadný Bećiraj si příliš neporozuměl s míčem, po jeho kontaktu bude vhazovat soupeř.
69'
Vešovič musel počkat na podporu svých kolegů, následně se ale Mugoša příliš dlouho neohřál s míčem.
68'
Džeko to nyní zamýšlel velmi chytře, průnikovou přihrávku mezi dva bránící hráče nakonec zastavil Kopitovič.
67'
Stojkovič si vzal na starost autové vhazování, kterým našel pouze důrazného Vranješe.
66'
Už poměrně dlouhou dobu čekáme na něco nebezpečného. Bosna jakoby opustila od své aktivity z prvního poločasu.
65'
Vešovič měl u levé autové čáry sice hodně prostoru, což mu naopak uškodilo a míč skončil až za brankovou čárou.
64'
Stojkovič to u vlastního vápna udělal parádně, před dotírající smečkou protihráčů konstruktivně rozehrál.
63'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nebojša Kosovič, přichází Stefan Lončar.
62'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Višcá, přichází Haris Duljevič.
61'
Máme za sebou hodinu hry a stále čekáme na úvodní branku. Druhý poločas se opět nese ve vycházkovém tempu.
60'
Vranješ si nechtěl komplikovat život a po krátkém váhání nakopl míč na druhou stranu. Šimič ho hodně rychle vrátil zpět.
59'
Džekovi nyní absolutně nevyšel driblink s míčem, kulatý nesmysl skončil až u brankáře Petkoviče.
58'
Nastič se jako první dostal k volnému balónu, posléze ho ještě potom fauloval napadající Mugoša.
57'
Aby toho nebylo málo, tak další útočný manévr v podání domácích hráčů skončil ofsajdem Todoroviče.
56'
Džeko zbytečně nezpanikařil a místo střely volil kolmici na Višću. Ta ale byla o něco delší, Petkovič je bez zásahu.
55'
Netrvalo dlouho a s agresivitou to přehnal domácí Sarič, po jehož faulu Černá Hora okamžitě rozehrála.
54'
Právě druhý jmenovaný si potáhl balón blíže k šestnáctce, načež vypálil pouze do ochranné sítě za bránou.
53'
Jankovič si nevěřil na průnik kolem Nastiče, a proto zvolil přenesení hry na Vešoviče.
52'
Žlutou kartu dostává Edin Višća (Bosna a Hercegovina).
51'
To nebylo vůbec špatné. Černohorci opět zaspali u vlastní šestnáctky a málem se do vyložené šance dostal Cimirot.
50'
Džeko se obtočil kolem svého strážce a poté oslovil volného Nastiče. Jeho centr na zadní tyči skončil pouze na hlavě Šimiče.
49'
Na druhé straně mohl Bećiraj servírovat kolmici na volného Mugošu, včas ale zakročil Vranješ.
48'
Todorovič se celkem snadným způsobem dostal na druhou stranu hrací plochy, kde ale narazil na Marušiče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nenabídlo žádnou přesnou trefu. Více ze hry má ale Bosna, jenž si vytvořila snad tři stoprocentní šance. Naopak hosté toho směrem dopředu moc nepředvedli, Šehič je bez vážnějšího zákroku.
45+6'
45+3'
Bosna se dostala k dalšímu rohovému kopu, který pro změnu dokázal odklidit do bezpečí Mugoša.
45+2'
Žlutou kartu dostává Marko Jankovič (Černá Hora).
45'
První poločas bude nastaven o šest minut.
42'
Kousek před pokutovým územím byl poslán k zemi Pjanič a domácí mají k dispozici velice zajímavý přímý kop.
41'
Právě zmiňovaný záložník Višća si při předchozím souboji přivodil nějaké menší poranění, na nic vážného to ale nevypadá.
40'
To jsou věci! Višća se prodral až k hranici šestnáctky, odkud vybídl ke skórování Džeka. Domácí forvard ani tentokráte neprostřelil Petkoviče.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
V posledních minutách sledujeme o poznání ofenzivnější podívanou, Bosna se stále přibližuje k brance soupeře.
37'
Vešovič kroutil míč směrem do branky, nicméně na bližší tyči ho stačil odhlavičkovat Pjanič.
36'
Na druhé straně se Todorovič prezentoval hodně nepovedenou přihrávkou na Šehiče, rohový kop pro hosty.
35'
Fatální zaváhání hostující obrany mohl potrestat Višća. V době zakončení ale volil slabý lob, se kterým počítal také Petkovič.
34'
Další šance Džeka! Domácí kanonýr se z otočky opřel do míče a ten skončil na bližší konstrukci.
33'
Vešovič táhl nadějnou akci svého celku, v rychlostním souboji proti Vranješovi ale neuspěl.
32'
Todorovič vhazoval od pravé postranní čáry, načež Kosovič zablokoval centr od Cimirota.
31'
Máme za sebou třetinu hry. Zatím sledujeme hodně vycházkové tempo, o žádných útočných manévrech nemůže být řeč.
30'
To byla velká šance! Poprvé o sobě dal vědět zřejmě nezvučnější hráč na hrací ploše Edin Džeko, jeho rána zpoza šestnáctky těsně minula břevno.
29'
Rohový kop v podání Černohorců nenabídl žádné zakončení, Marušičovi scházelo jen pár centimetrů.
28'
Jankovič dokázal přejít přes laxně bránícího Nastiče a poté jeho následnou přihrávku srazil do zámezí Bičakčič.
27'
Višća měl na pravém křídle celkem dost prostoru na ideální centr, ten ale doklouzal do náruče znuděného Petkoviče.
26'
Po delší době se k práci s balónem dostal také Šehič, který na nic nečekal a na druhé straně hledal Kodra.
25'
Bosna a Hercegovina je sice neustále u míče, přechod na útočnou polovinu je ale příliš kostrbatý.
24'
Stojkovič si všiml celkem volného Jankoviče, kterému ale uskočil balón od kopačky a následně se ho zmocnil soupeř.
23'
Rovněž se poprvé do útočného výpadu zapojil Kodro, který ale nenavázal na dobrou přihrávku od Višćy.
22'
Střídající Bičakčič se okamžitě seznámil s kulatým nesmyslem, se kterým přešel na druhou polovinu.
21'
V tuto chvíli se dlouho nehrálo, probíhalo totiž loučení s trojicí domácích fotbalistů. Hezký fotbalový moment, nyní se už může pokračovat ve hře.
20'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Spahič, přichází Bičakčič.
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Ibiševič, přichází Kodro.
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Misimovič, přichází Sarič.
19'
Nakonec se zdá být všechno v pořádku, Černohorci sportovně odevzdali míč soupeři.
18'
Na zelený pažit přispěchal lékařský personál, který si vzal do péče jednoho z hostujících hráčů.
17'
Netrvalo dlouho a domácí měli k dispozici další roh. Tentokráte míč odvrátil na přední tyči Tomaševič.
16'
K rozehrávce oné standardky se postavil Pjanič, jehož hodně nebezpečný centr pouze proskákal šestnáctkou.
15'
Šehič musel hodně rychle vystartovat z branky, neboť se za kolmicí řítil Bećiraj. Na druhé straně si Bosna vybojovala úvodní rohový kop.
14'
Kosovič rozehrál standardku kousek od vlastní šestnáctky, následně se ale k míči dostal soupeř, konkrétněji Todorovič.
13'
Nakopávaný balón měl směřovat na rozběhnutého Viścu, který ale prudkou nabídku nezastihl na hrací ploše.
12'
Bosna a Hercegovina se stále nemůže dostat na útočnou polovinu, nyní si faulem pomohl Jankovič.
11'
Ibiševič naznačil pohyb vpřed a poté se vydal zpět na obrannou polovinu, kde zapojil do rozehrávky Spahiče.
10'
Mugoša se řítil za zdánlivě ztraceným míčem, avšak u rohového praporku nevybojoval rohový kop.
9'
Vešovič si to chtěl namířit po levém křídle, čistým způsobem ho ale odtlačil od balónu Todorovič.
8'
V prostřihu jsme si mohli všimnout, že se domácí Cimirot chytal za stehenní sval. Uvidíme, zda bude potřebovat vystřídat.
7'
K rozehrávce se postavil Jankovič, jehož střílený centr dopadl na hlavu Bećiraje, který ale hlavičkoval v ofsajdu.
6'
Na pořadu dne bude standardní situace. Nedovoleným zákrokem se provinil domácí Cimirot.
5'
Poprvé se dostali trochu déle k práci s míčem hosté, Kosovič vybojoval na pravé straně autové vhazování.
4'
Vranješ se pokoušel zastihnout prudkou přihrávku, míč ale přeci jenom opustil hrací plochu.
3'
Hned v úvodu se dostal k práci s míčem stoper Spahič, který ho okamžitě poslal na pravou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehič – Spahič, Vranješ, Nastič, Todorovič, Misimovič, Pjanič, Višća, Cimirot, Ibiševič, Džeko (C)
Náhradníci: Bajič, Duljevič, Pirič, Kenan, Miloševič, Sarič, Lončar, Zakarič, Bičakčič, Šunjič, Zukanovič, Čivič, Kjosevski

Černá Hora: Petkovič – Vešovič, Tomaševič, Mirkovič, Simič, Stojkovič, Marušič, Kosovič, Jankovič, Bećiraj (C), Mugoša
Náhradníci: Mijatovič, Haksabanovič, Kopitovič, Kajevič, Bakrač, Loncar, Radunovič, Dorděvič, Boljevič, Jovovič, Hočko.
Černá Hora

Fotbalisté Černé Hory předváděli v základní skupině velmi sympatické výkony, které nakonec nepřinesly kýžený postup na Mistrovství světa. Domácímu celku dnešního utkání se absolutně nepovedli poslední dva zápasy, ve kterých nezískal ani bod. Na druhou pozici se poté posunulo Dánsko, které navíc postoupilo na samotný turnaj. Černá Hora se opírala o velmi efektivní útok, jenž měl na kontě průměr dvou branek na zápas. Nejlepším střelcem tohoto celku byl Stevan Jovetič, který nasázel sedm branek.
Bosna a Hercegovina

Fotbalisté Bosny a Hercegoviny by určitě chtěli zapomenout na letošní kvalifikaci. Tento celek byl společně s Belgií největším favoritem, tento papírový předpoklad ale hrubě nevyšel. Na druhé místo se totiž vměstnalo ambiciózní Řecko, které logicky odsunulo Bosnu na třetí příčku, která logicky nepřináší účinkování na MS. Domácí tým dnešního utkání se opíral o druhou nejlepší ofenzívu soutěže, na druhé straně byla defenzíva třetí nejméně propustná.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa v Rusku se neúprosně blíží, nicméně ještě před ním si to v přátelském zápase rozdá Bosna a Hercegovina a Černá Hora.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.