Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Bělorusko - 9. června 2018   18:00

Finsko
Finsko
8' Uronen  • 75' Yaghoubi
2:0
(1:0)
Bělorusko
Bělorusko
Finsko
Hrádecký – Toivio, Raitala (64. Granlund), Uronen, Halsti, Kamara (54. Schüller) – Lod (75. Skrabb), Sparv – Soiri (46. Yaghoubi), Karjalainen (90. Lam), Väyrynen (81. Sadik)
Bělorusko
Ščerbitskij – Veretilo (46. Volodko), Gavrilovič, Poljakov (64. Pavlověc), Matvejčuk (46. Šitov), Baga, Karnickij (79. Kisljak), Kovalev (68. Stasevič), Laptěv, Ščikavko (46. Dragun), Skavyš

Je za námi přátelské utkání mezi Finskem a Běloruskem. Domácí Finsko bylo po celou dobu lepším týmem a zaslouženě vítězí. Bělorusko toho moc nepředvedlo. Až na pár šancí bylo jasně horším celkem.
90+2'
90'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Karljalainen, přichází Lam.
88'
O vítězi dnešního přátelského utkání je prakticky rozhodnuto a zápas se dohrává.
85'
Jeden z hostujících hráčů fauloval a Finsko se znovu ujme balonu.
81'
Hostující obrana odvrátila balon z přímého kopu mimo nebezpečí.
81'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Väyrynen, přichází Sadik.
80'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
79'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Karnickij, přichází Kisljak.
75'
Finsko právě vstřelilo branku!
A domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! MOSHTAGH YAGHOUBI obešel jednoho z běloruských obránců a následně vystřelil. Střela nebyla kdovíjak přesná, ale prošla běloruskému brankáři přímo pod tělem – 2:0!
75'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lod, přichází Skrabb.
68'
Utkání znovu doprovází řada nepřesností. Ani jeden z týmů si není schopen pořádně přihrát.
68'
Žlutou kartu dostává Šitov (Bělorusko).
68'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Kovalev, přichází Stasevič.
64'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Poljakov, přichází Pavlověc.
64'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Raitala, přichází Granlund.
63'
Po delší odmlce kombinuje znovu Bělorusko, kterému se do šance dostat nedaří.
59'
Hostující obrana v poklidu kombinuje a míří směrem vpřed.
54'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Kamara, přichází Schüller.
54'
Domácí budou zahrávat další standardní situaci.
49'
Druhý poločas pokračuje ve stejném tempu jako ten první.
46'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Soiri, přichází Yaghoubi.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ščikavko, přichází Dragun.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Veretilo, přichází Volodko.
46'
První poločas utkání mezi Finskem a Běloruskem je za námi. Domácí tým je jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vede. Bělorusko zatím drží nad vodou brankář Ščerbitskij, který předvedl několik parádních zákroků.
45+1'
44'
První poločas se již prakticky dohrává, ani jeden tým nechce obdržet branku.
41'
Väyrynen hlavičkoval těsně před brankářem hostujícího Běloruska, který znovu předvedl parádní zákrok!
37'
V posledních minutách hru doprovází řada nepřesností a nevynucených chyb.
32'
Velká šance Běloruska! Karnickij byl zcela sám před brankářem Hrádeckým, ale jeho střelu dokonale zblokoval jeden z finských stoperů na rohový kop.
29'
Exekutorem se stal Ščikavko, který však finskou branku přestřelil asi o dva metry.
28'
Na druhé straně budou mít dobrou šanci ke skórování hostující hráči, kteří budou rozehrávat standardní situaci z nějakých sedmnácti metrů.
26'
Väyrynen vstřelil branku, ovšem předcházela tomu hra rukou, tudíž balonu se ujmou hostující hráči.
25'
Žlutou kartu dostává Skavyš (Bělorusko).
24'
Dmitrij Baga fauloval jednoho z finských protihráčů a domácí budou rozehrávat standardní situaci.
23'
Bělorusku se zatím vůbec nedaří kombinovat, z čehož plynou velmi časté ztráty.
19'
Další šance finského národního týmu! Robin Lod zkusil vystřelit zpoza pokutového území, ale znovu zasáhl brankář Ščerbitskij, který nebezpečnou střelu vyrazil.
15'
Balon skončil v zámezí a brankář Ščerbitskij bude odkopávat od své branky.
11'
Běloruská obrana zatím nepracuje vůbec dobře. Tentokrát se za hostující obranu dostal Pyry Soiri, ale brankář Ščerbitskij, který zažívá premiéru v běloruském národním týmu, finského hráče parádně vychytal.
10'
Na druhé straně fauloval jeden z běloruských hráčů. Finsko je znovu na balonu.
8'
Rasmus Karjalainen našel mezi běloruskou obranou nabíhajícího si JEREHO URONENA, který se trefil přesně do běloruské branky – 1:0!
5'
Bělorusko se po pěti minutách dostalo na polovinu finského celku a snaží se kombinovat.
2'
Hned v úvodu měli výhodu standardní situace domácí, ale bohužel tuto příležitost ke skórování nevyužili.
1'

Finsko: Hrádecký – Toivio, Raitala, Uronen, Halsti, Kamara – Lod, Sparv – Soiri, Karjalainen, Väyrynen
Náhradníci: Jaakkola, Viitala – Granlund, Lam, Pirinen, Sadik, Schuller, Skrabb, Taylor, Toivomaki, Vaisanen, Yaghoubi

Bělorusko: Ščerbitskij – Veretilo, Gavrilovič, Poljakov, Matvejčuk, Baga, Karnickij, Kovalev, Laptěv, Ščikavko, Skavyš
Náhradníci: Gorbunov, Gutor – Drugun, Kisljak, Majevski, Pavlověc, Saroka, Savickij, Šitov, Svěcov, Stasevič, Volodko.
Ani jeden z týmů nebude účastníkem nadcházejícího Mistrovství světa, tudíž jde pouze o klasický přípravný zápas, nikoliv o generálku na Mistrovství světa. Domácí Finsko naposledy odehrálo přátelské utkání čtyřmi dny, kdy podlehlo Rumunsku 0:2. Naopak Bělorusko remizovalo na domácí půdě s Maďarskem 1:1. Oba týmy se naposledy potkaly pět let zpět, když hráli kvalifikaci o Mistrovství světa. Utkání skončilo remízou 1:1. V historii zatím Bělorusko nikdy Finsko neporazilo, naopak Finsko zvítězilo pouze jednou.
Krásný den u sledování fotbalového online přenosu mezi Finskem a hostujícím Běloruskem.