Uruguay - Jihoafrická republika | ONLINE | 27.5.2017 13:00 | MS U20 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám krásný sobotní den.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 12:10. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.
Je dobojováno! Jihoafrická republika ve svém závěrečném představení na šampionátu získala svůj první bod za bezbrankovou remízu 0:0 s Uruguayí. Ta si tak jenom stvrdila konečné první místo ve skupině a už se může připravovat na blížící se osmifinálové boje. Jihoafričané naopak končí čtvrtí a v nejbližší době je čeká přesun domů.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Agustín Canobbio skončil v šestnáctce na zemi. Zákrok na něj však byl posouzen jako čistý, a tak se místo penalty bude konat odkop od jihoafrické branky.
90+2
A ještě jednou Nicolás de la Cruz, který konečně dobře nasměroval svou střelu z pětadvaceti metrů, ovšem Mpoto skokem k levé tyči balón bezpečně zastavil před brankovou čarou.
90+1
De la Cruze zradilo zpracování po přihrávce od Rodrígueze a nikým nehlídaný si v pokutovém území ukopl míč do zámezí. Škoda pro Uruguay!
90
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty nastaveného času!
89
Dnešní utkání sleduje 7 707 diváků.
88
Valverde o pár chvil později rozehrál uruguayský rohový kop, po němž balón jenom tak prolétl skrz pokutovým územím až do autu.
87
Sibongakonke Mbatha nedal další vyloženou šanci! U Meleho pravé tyče byl včas u Singhova milimetrově přesného centru, ale z bezprostřední blízkosti přesměroval míč nad branku!
86
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nicolás Schiappacasse, přichází Joaquín Ardaiz.
85
Žlutou kartu dostává Rodrigo Bentancur (Uruguay).
84
Utkání nám velmi rychle dospělo do své závěrečné fáze. Stále více to vypadá na to, že už se branky nedočkáme.
82
Ani z tohoto mráčku nezaprší. Carlos Benavídez zkusil střelecké štěstí z pětadvaceti metrů, ale Mpoto si nepřesný pokus zkontroloval pouhým pohledem.
81
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Thabo Cele, přichází Sipho Mbule.
80
Santiago Bueno si naskočil na dobrý centrovaný balón, jenže hlavičkou z velké výšky zamířil výrazně vedle pravé tyče.
79
Nicolás de la Cruz zvolil prudkou střelu, kterou napálil jednoho z hráčů v jihoafrické zdi. Míč se odrazil na rohový kop.
78
Podobná situace bude k vidění také na druhé straně poté, co Benavídeze pro změnu zfauloval Grant Margeman.
77
Singh při standardní situaci z neúplně ideálního střeleckého úhlu snad poprvé přihrával do nitra šestnáctky, kde ale poslal míč jen na nohu urugayského protivníka.
75
Žlutou kartu dostává Carlos Benavídez (Uruguay).
74
Velkou chybu v jihoafrické obraně málem potrestal Nicolás Schiappacasse, který se kličkou na hranici vápna zbavil posledního zadáka, jenomže ze čtrnácti metrů vystřelil nad branku!
73
Pokusů z úctyhodné vzdálenosti je k vidění poměrně mnoho. Z obrovské dálky to nyní zkusil Grant Margeman, nicméně uruguayská branka v ohrožení opět nebyla.
72
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Masilake Phohlongo, přichází Matlala Makgalwa.
72
Nakonec z toho byla přihrávka na osu hřiště, odkud z dobrých třiceti metrů nepřesně vystřelil právě mnohokrát faulovaný de la Cruz.
71
Nicolás de la Cruz potvrdil roli otloukánka a po zákroku Mbathy vybojoval pro Uruguay další standardní situaci. Na přímou střelu to ale není.
70
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Juan Manuel Boselli, přichází Carlos Benavídez.
69
Mbatha si navedl míč na levačku a vystřelil ze sedmnácti metrů. Jeho pokus lehce tečoval Bueno, ovšem pozorný Mele si i tak bez větších problémů poradil.
68
Luther Singh nemohl zakončovat do prázdné branky, neboť do přihrávky z pravého konce pokutového území se položil Mele a odrazil míč do bezpečí.
67
Canobbio se elegantně prokličoval do šestnáctky, kde se o něj postaral Mokoena. Hra se rychle obrací na útočnou polovinu Jihoafrické republiky.
66
Federico Valverde podle očekávání vystřelil, balón ale příliš podebral a poslal ho několik metrů od Mpotovu branku.
65
Margeman zezadu zastavil rychlejšího de la Cruze a vyfasoval žlutou kartu. Kromě toho má Uruguay k dispozici přímý kop.
65
Sibongakonke Mbatha si při spoluhráčově nákopu nenápadně zaběhl za obranu. Z hranice pokutového území vyslal lobovanou střelu, kterou kromě Meleho ale přehodil také brankovou konstrukci.
64
Thabo Cele se prodral až do velkého vápna. V zahuštěném prostoru také vystřelil, ale Mele ani v tomto případě zasahovat nemusel.
63
Prodloužený prudký centr propadl až k Bentancurovi, jenž ale vypadal hodně překvapeně a hlavou balón nezpracoval.
62
Rodríguez si vyměnil míč se spoluhráčem, ale skrz Margemana odcentrovat nedokázal. Je z toho rohový kop.
61
Hodina hry je za námi. Jihoafrická republika po přestávce působí o něco živějším dojmem a ještě se určitě pokusí zabojovat o první vítězství na turnaji.
60
Nicolás de la Cruz byl už asi popáté faulován. Po jeho rozehrávce ale Uruguay o míč přišla a musí se rychle vracet před Meleho.
59
Uruguayské napadání nadělalo obráncům JAR menší problémy u vlastního vápna. Afričané ale vše vyřešili a mohou hledat recept na obranu soupeře.
58
Mondli Mpoto odložil odkop od branky a vyžádal si ošetření. Těžko říct, při kterém momentu si ublížil, avšak vypadá to, že bude moci pokračovat.
57
Federico Valverde cpal míč k vzdálenější tyči, kterou o kousek ale minul. Následuje jen odkop od branky Mpota.
56
Frosler si pomohl nedovoleným zákrokem na de la Cruze a také Uruguay si jeho zásluhou vyzkouší standardní situaci z kraje hřiště.
55
Z nařízeného Rohového kopu už Jihoafričané nezahrozili. Díky odpískanému faulu navíc mohou rozehrávat Uruguayci.
54
Pravá noha Luthera Singha opět zakroutila míč na bránu. Míč ale letěl doprostřed branky ideálně pro Meleho, který jej vyboxoval do relativního bezpečí.
52
Další centr do velkého vápna Jihoameričané odvrátili jen částečně. Vzápětí došlo k faulu a JAR tak bude opět zahrávat standardní situaci z levé strany.
51
Bafana Bafana zpřesnili kombinaci a po změně stran jsou zatím nebezpečnějším týmem. Zadáci Uruguaye se v těchto minutách rozhodně nenudí.
50
Tak to bylo zahrané opravdu nádherně! Byl to Singh, který z levé autové čáry vystřelil rovnou na branku a Mele měl velké štěstí, že se balón zastavil o horní tyčku!
49
Phohlongo byl na levém křídle faulován Buenem, který byl v souboji pozdě. Je z toho standardní situace pro JAR.
48
Luther Singh napřáhl k odvážné střele z pětatřiceti metrů. Míč k jeho smutku ale nabral opačnou faleš a Mele mohl zůstat v naprostém klidu.
47
Teboho Mokoena zatáhl za dres unikajícího de la Cruze a jako první hráč na hrací ploše inkasoval žlutou kartu.
46
Agustín Canobbio si hrudníkem parádně zpracoval nákop ze středu hřiště a z pravé strany pohotově vypálil jen těsně vedle vzdálenější tyče!
46
Začal druhý poločas.
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka, která nezaujaté fotbalové příznivce rozhodně nenadchla. Statistici napočítali celkem devět střeleckých pokusů, jenomže ani jeden z nich do prostoru mezi třemi tyčemi neletěl. Za zmínku tak stojí jenom dvě uruguayské hlavičky, proti kterým Mpoto ale rovněž zasahovat nemusel.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Hráči "La Celeste" už jenom čekají na hvizd ruského rozhodčího, aby se mohli vydat do kabiny.
45+1
Nastavuje se 1 minuta.
45
Do zakončení se africký tým ale nedostal, nyní za to mohly hned tři chytré kolmice, které se Uruguaycům ale povedly zastavit.
44
Thabo Cele s Modisem zabojovali u rohového praporku a díky vhazování udrželi míč na jihoafrických kopačkách.
43
José Luis Rodríguez si sice troufl na individuální průnik, ale ten byl poměrně rychle zastavený. Následuje postupný útok Jihoafrické republiky.
42
Rychlý protiútok tři na tři zůstal k nespokojenosti uruguayské lavičky nezakončen. Na druhé straně skončila další rychlá akce ofsajdem Phohlonga.
41
Luther Singh se zbavil svého strážce jenom částečně, na levém konci pokutového území si až moc předkopl míč a ten skončil v zámezí.
40
Mondli Mpoto si nechal vystavět tříčlennou zeď, kterou Boselli obstřelil, ale míč zároveň poslal do míst, které si jihoafrický brankář pohlídal.
39
Rodrigo Bentancur si drze navedl míč mezi dva obránce a nechal se faulovat Phohlongem. Je z toho snad první zajímavější standardka pro Jihoameričany.
37
Po faulu na de la Cruze znovu rozehrávali Uruguayci. Další přihrávka od Rodrígueze už tak vydařená ale nebyla.
36
Rodríguez se blýskl skvělým centrem do volného prostoru, kam si zaběhl Schiappacasse. Ten zkusil zakončit hlavou, jenže míč se po odrazu o trávník vydal mimo prostor branky. Celou situaci navíc ještě jistil Mukumela.
34
Nicolás Schiappacasse byl úplně volný na levé straně, kam také dostal přihrávku, jenže špatným prvním dotykem si ukopl míč až do náruče Mpota.
33
Reeve Frosler si ani teď nepočínal příliš šikovně a tým JAR jeho vinou o balón poněkolikáté přišel krátce po přechodu půlící čáry.
32
Z nepovedené narážečky mezi dvěma Jihoafričany resultuje pouze odkop od branky jihoamerického výběru.
31
Hráč Atlética Madrid vybojoval pro svůj tým alespoň aut, ale z něj muži v modročerných dresech už nic víc nevytěžili.
30
A znovu pohodlný zisk balónu na straně Uruguaye. De la Cruz poté roztáhl hru na levou stranu, kde se snaží něco vymyslet Schiappacasse.
29
Hlavně Jihoafričany navíc trápí časté ztráty na útočné polovině. Chtějí hrát co nejrychleji, ale to se jim příliš nevyplácí.
28
Na tempu hry je znát, že oběma celkům už o nic nejde. Možná i proto jsme mohli vidět maximálně jednu vážnější šanci na straně Uruguaye.
26
Juan Manuel Boselli s rozehrávkou dlouho otálel, nakonec posadil míč na Schiappacasseho, ale ten z těžké pozice nevtěsnal svůj pokus mezi tři tyče.
25
Ti to zkusili po pravé straně a ze své snahy vytěžili vůbec první rohový kop tohoto střetnutí.
24
Mokoenovi chyběl krok, aby dokázal zpracovat přihrávku do volného prostoru na hranici pokutového území. Místo jeho šance tak útočí Uruguayci.
23
Mondli Mpoto během patnácti sekund zastavil dva přetažené nákopy Uruguayců a nenechal je nikterak zakončit.
22
Uruguayci pochybili v rozehrávce, což ale záhy napravili zastavením stříleného centru do malého vápna.
21
Na druhé straně byl na kraji šestnáctky opomenut Nicolás Schiappacasse, který si zpracoval přízemní přihrávku, avšak křižnou střelou minul vzdálenější tyč o velký kus.
20
Malebogo Modise dokázal odcentrovat přes dva obránce, ovšem Mele znovu zasahovat nemusel, neboť jeden z jeho spoluhráčů střelu ze střední vzdálenosti zablokoval.
19
De la Cruz chtěl vystřelit zpoza šestnáctky, ale trefil předním stojícího hráče. Následná Bentancurova pobídka do vápna hledala Canobbiiu, ale ten na míč o kousíček nedosáhl.
18
"Hosté" přenesli těžiště hry zleva doprava a zase zpátky. Celá jejich akce skončila ranou Modiseho, který však Meleho svatyni minul o několik metrů.
17
Uruguayci zastavili soupeřovu akci po pravém křídle a sami se pomalounku vydávají kupředu. Obrana JAR už ale je skonsolidovaná.
16
Mathías Olivera měl spoustu času na přípravu centru z levé strany. K němu také došlo, ovšem míč zastavil první jihoafrický obránce.
15
Santiago Mele vyběhl až na samotnou hranici velkého vápna, kde s námahou vyboxoval balón do bezpečí. Po faulu jeho spoluhráče ve středu hřiště ale bude muset zůstat nadále v pozoru.
14
Vše se naštěstí obešlo bez krvavého šrámu, a tak se oba fotbalisté za pár vteřin vrátí zpět do hry.
13
Nepříjemný střet na půlící čáře odnesli Teboho Mokoena a Santiago Bueno. O něco hůře na tom bude obránce Uruguaye, který je v leže ošetřován.
11
Krásná jednoduchá akce v podání Uruguaye! Canobbio si naběhl pro Valverdeho nákop, u penalty se ocitl zcela sám, avšak hlavičkou poslal míč nad horní tyč!
10
Uruguay ale získala míč a po pravé straně prošla až do vápna, v němž byl několika důraznými zákroky zastaven Nicolás de la Cruz.
9
José Luis Rodríguez se u střídaček dostal do obležení několika soupeřů, kteří jej přinutili k chybě. Do útoku tak míří Jihoafričané.
8
Zbytečné ztráty na obou stranách zasekly hru v prostoru u půlící čáry. Po malé domů od Matíase Viñi hraje Santiago Mele.
7
Jinak se hraje v poklidném tempu, čemuž napomáhá také komorní atmosféra. Na stadion v Inčchonu si moc fanoušků cestu nenašlo.
6
Až teď o sobě dali vědět také hráči JAR, kteří se natlačili před pokutové území, ale tam se útočným faulem na Rodrígueze provinil Thabo Cele.
5
Jihoameričané ovládají hru, nyní však už dlouhou dobou zakládají další útočnou akci od vlastního gólmana.
3
Ten zatím zůstává nezaměstnán, neboť dalekonosný pokus z kopačky Federica Valverdeho prolétl hodně vysoko nad jeho brankou.
2
První vteřiny jsou velmi opatrné, Uruguay je častěji u balónu, ale s ním se zatím nepřiblížila brance, kterou hájí Mondli Mpoto.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali hráči Jihoafrické republiky, kteří nastupují ve žlutozelené, zatímco Uruguayci v modročerné kombinaci dresů.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Uruguay: Mele – J. L. Rodríguez, Viña, Bueno, Olivera – de la Cruz (C), Bentancur, Valverde, Boselli, Canobbio – Schiappacasse.
Náhradníci: Tinaglini, Freitas – Gularte, Saracchi, Ardaiz, Benavídez, Amaral, Viera, Waller, Rogel.

Jihoafrická republika: Mpoto – Modise, Malepe (C), Mukumela, Phohlongo – Mokoena, Mbatha – Margeman, L. Singh, Cele – Frosler.
Náhradníci: Tshabalala, Kubheka – Saralina, Mthethwa, Meyiwa, Jordan, Mbule, Makgalwa, Kammies, Kodisang.

Rozhodčí: Karasev – Averjanov, Kalugin (všichni RUS).
Jihoafrická republika

Zástupce afrického fotbalu už taky zná svůj osud. V prvních dvou utkáních ve skupině totiž vstřelil jedinou branku, která navíc na vítězství nad Japonci nestačila. Po prohře 1:2 Jihoafričany čekal výběr favorizované Itálie, jež naplnila předpoklady a zvítězila 2:0. Jihoafrická republika tak jistojistě poletí domů už po utkání s Uruguayí, neboť nemůže skončit lepší než čtvrtá.
Uruguay

Jihoameričané mají už před dnešním střetnutím zajištěný postup do osmifinále. Na úvod šampionátu nejprve udolali Italy 1:0 a o tři dny později si poradili také s Japonci, které porazili 2:0. V tabulce skupiny D tak Uruguayi patří s šesti body první příčka, ze níž už ji nemůže nikdo sesadit, a tak se dá očekávat, že hlavní opory pro dnešní duel zůstanou pouze na lavičce.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu mistrovství světa hráčů do 20 let. Od třinácti hodin se zaměříme na duel mezi Uruguayí a Jihoafrickou republikou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud