MS U20 -  ONLINE PŘENOS -  Uruguay : Ekvádor - 3. června 2019   17:30

1:3
(1:1)
Ekvádor
Ekvádor
31' Alvarado   • 75' Quintero  (Vallecilla) • 83' Plata
Uruguay
Israel – Ancheta, R. Araújo, Méndez (C), Busquets (88. E. Gomez) – Ginella (78. Schiappacasse), Acevedo, Sanabria – P. Rodríguez, Núñez, S. Rodríguez (88. Barrios).
Oliver – Bennett, Burt (všichni Anglie)
Arena Lublin (Lublin)
Ekvádor
Ramírez – Espinoza (C), Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes (89. Alcívar), Quintero – Plata, Rezabala (90+1. Castillo), Alvarado (90+3. Segura) – Campana.
Bellolio, Lara – Alcívar, Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Loor, Segura.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 17:16.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Ekvádoru, který to neměl vůbec dobře rozehrané. Soupeř se totiž dočkal brzkého vedení, avšak Ekvádor si poté vybojoval pokutový kop, který dokázal proměnit. Ve druhém dějství měla územní převahu Uruguay, jenž ale překvapivě inkasovala, o což se postaral Quintero. Aby toho nebylo málo, tak se nechal vyloučit obránce Méndez, z čehož vznikl další pokutový kop pro Ekvádor, který tentokráte proměnil Plata. Kolumbie se tak s tímto šampionátem loučí.
90+5'
90+4'
Uruguay si v závěru utkání vytváří značný nápor, avšak soupeř se nachází v přehuštěném bloku u vápna.
90+3'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Alexander Alvarado, přichází Daniel Segura.
90+3'
Plata se pomalu a jistě dostal na útočnou polovinu, kde do kombinace zapojil Espinozu, jenž raději vyslal přihrávku do bezpečí.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90+1'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jordan Rezabala, přichází Castillo Castillo.
90+1'
Už se delší dobu nehraje, na zemi totiž zůstal ležet Rezabala, kterého z hrací plochy odnesou nosítka.
89'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází José Cifuentes, přichází Jordy Alcívar.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Určitě můžeme počítat s nastavením.
88'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Santiago Rodríguez, přichází Martín Barrios.
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Ezequiel Busquets, přichází Emiliano Gomez.
87'
Ramírez raději na jistotu přihrával před sebe, kde se nacházel Porozo. Ekvádor se snaží napadat rozehrávku, což mu zatím celkem vychází.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, Uruguay nemá moc času na vyrovnání. Soupeř se navíc snaží vycházet ze zajištěné obrany.
83'
Ekvádor právě vstřelil branku!
O postupujícím je zřejmě rozhodnuto! Tentokráte si rozehrávku pokutového kopu vzal na starost GONZALO PLATA, který rovněž mířil doprostřed branky, zatímco se brankář Ramírez vydal na levou stranu.
82'
Alvarado se tlačil do vyložené šance, avšak jeho zakončení dokázal Méndez vyrazit horní končetinou. Jelikož se jedná o obránce, je z toho přímá červená karta a také penalta!
82'
Porozo jednal odvrácením míče do zámezí, díky čemuž mohl soupeř vhazovat. Rodríguez pálil z hranice šestnáctky zhruba metr vedle.
81'
O přihrávku si řekl Rodríguez, který ale nedokázal přesně přihrát na kopačku Aceveda. Následný kontr Alvarada nepřinesl nic kloudného.
80'
Uruguay se pokoušela prodrat po levém křídle, avšak tam se nacházel blok protihráčů. Araújo tak přenášel hru na Busquetse, jenž se neprosadil.
79'
Hráči Ekvádoru zřejmě mohli rozhodnout toto utkání, což se zatím nepodařilo. Naopak se k míči dokázal dostat Porozo jen zasáhl čistě.
78'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Francisco Ginella, přichází Nicolás Schiappacasse.
77'
Ekvádor podnikl rychlý protiútok, při kterém Alvarado dokázal vysunout do šance Campanu, jenž ale selhal. Prvně jmenovaný poté skončil na zemi, už předtím sudí reklamoval ofsajd.
76'
Uruguay to nyní bude mít hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Navíc do konce zápasu nezbývá moc času na vyrovnání.
75'
Tak pozor, Ekvádor se totiž dostává do kýženého vedení! Ekvádor totiž zahrával rohový kop, po kterém se hráči ještě usadili u pokutového území soupeře, kde ze k ráně z druhé vlny dostal SERGIO QUINTERO, který navíc vypálil velice přesně k brankové konstrukci.
74'
Palacios tak dlouho váhal s přihrávkou, až do ní vložil kopačku napadající Ginella. Ekvádor si zajistil autové vhazování z levé strany.
73'
Naopak jsme sledovali dalekonosný odkop od branky, který se snášel až na druhou polovinu, kde ve vzduchu dokázal uspět Araújo.
72'
K rozehrávce se nakonec postavil Araújo, jehož technický projektil prosvištěl metr nad brankou. Ramírez nakonec nemusel zasahovat.
71'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Cifuentes, který si navíc řekl o žlutou kartu. Nakonec z toho bude pouze standardní situace pro soupeře.
66'
Po delší době jsme se konečně dočkali kloudnější šance, avšak stále čekáme na přesnější zásah. Uruguay je nyní o něco aktivnější.
65'
Uruguay mohla jít do vedení! Do vyložené šance se totiž dostal Núňez, který při zakončení trefil pouze rukavici brankáře Ramíreze.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na třetí branku tohoto zápasu stále čekáme. Mimo jiné čekáme na nějakou větší příležitost.
63'
Rodríguez si na pravém křídle dokázal poradit s Quinterem, avšak poté se k němu včas přesunul Vallecilla, jenž odkopl za cenu rohového kopu.
62'
Ramírez odkopával zhruba ke středovému kruhu, kde si jeden z protihráčů pomohl nedovoleným zákrokem. Ekvádor navíc rozehrál urychleně.
61'
Cifuentes to u postranní čáry provedl ukázkově, využil totiž nepozornosti Busquetse, načež ještě otřel míč o kopačky protihráče.
60'
Tentokráte se k autovému vhazování postavil Espinoza, který provedení autu celkem odflákl. Soupeř si ale nepřipravil nic nebezpečného.
59'
Na pořadu dne byl rychlý protiútok Uruguaye, avšak kolmice na Rodrígueze byla až příliš nepřesná. Včas z branky navíc vyběhl Ramírez.
58'
Rodríguez nyní ignoroval lépe postaveného Busquetse, naopak to vzal sám na sebe, avšak jeho centr pravou nohou nebyl nebezpečný.
57'
U míče se sešla dvojice hráčů, přičemž to nakonec na sebe vzal Alvarado, jehož centr se snesl přímo do náruče brankáře Israele.
56'
Nyní k nedovolenému zákroku sáhl obránce Busquets, který poslal k zemi Palaciose. Je z toho žlutá karta a také standardka pro Ekvádor.
55'
Rodríguez se dokázal dostat přes dvojici protihráčů, načež předával na pravou stranu na Ginellu, který byl čistým způsobem zastaven.
54'
U postranní čáry si obrannou povinnost splnil Busquets, který navíc otřel míč o nohu protihráče. Uruguay mohla vhazovat, o balón rychle přišla.
53'
Alvarado raději vracel míč na kolegu Palaciose, který navíc do kombinace zapojil Poroza, jenž v tuto chvíli operuje u své šestnáctky.
52'
Palacios se hezkým způsobem protáhl kolem jednoho z protihráčů, avšak poté se mu nepodařil odcentrovat. Israel bude moci vykopávat.
51'
Až nyní se pokračuje ve hře, mezitím Ekvádor rozehrával od svého pokutového území, načež se bleskovým způsobem dostal na druhou stranu.
50'
Nakonec se jedná o záložníka Aceveda, který zůstal ležet po jednom z hlavičkových soubojů. Nehraje se už více než minutu.
49'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Uruguaye, ke kterému se nakonec vydal lékařský personál.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se autového vhazování chopil Ancheta, který vhazoval podél autové čáry, což přineslo zisk dalšího autu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hráči Ekvádoru, jenž budou hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dva přesné zásahy. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, ve které se do vedení dostala Uruguay, jenž posléze ale přestala hrát. Toho soupeř využil k vyrovnávací brance, načež měl Ekvádor více ze hry. K vidění bylo několik sympatických šancí, avšak žádné další branky jsme se už nedočkali. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45+1'
45+1'
K vidění byla standardní situace pro Uruguay. K rozehrávce se postavil Rodríguez, jehož rána nakonec směřovala těsně nad branku.
45'
Do palebné pozice si dokázal seběhnout Cifuentes, jehož rána z dobré vzdálenosti trefila obětavého protihráče do zad.
43'
Poslední minuty skutečně nejsou příliš záživné, navíc Uruguay naprosto přestala útočit. Naopak se o útočné choutky stará protivník.
42'
Najednou se zpětná přihrávka dostávala na nohu Palaciose, kterému nevyšel první kontakt s míčem. Poté jsme sledovali nešťastnou srážku.
41'
Od své branky rozehrával brankář Ramírez, načež jeho celek zkoušel proniknout na útočnou polovinu, kde ale úspěšně zasahoval Sanabria.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Útočná snaha Ekvádoru je u konce, pomezní sudí si totiž všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Alvarado, soupeř bude rozehrávat.
35'
Poslední minuty tohoto zápasu se výhradně odehrávají ve středu hrací plochy, což logicky nemůže vést k ničemu nebezpečnějšímu.
34'
Na opačné straně hrací plochy se včas podařilo zasáhnout Espinozovi, který na jistotu odpaloval míč daleko za postraní lajnu.
33'
Ekvádor se dokonce mohl dostat do vedení, avšak Campana si během zpracování míče pomohl rukou. Branka logicky platit nebude.
32'
Najednou tu máme pořádnou zápletu, také Ekvádor vstřelil branku hned ze své první vyložené šance. Oba celky mají k vítězství zase stejně daleko.
31'
Je tu vyrovnávací branka tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil ALEXANDER ALVARADO, který na jistotu vypálil doprostřed branky, zatímco se brankář soupeře pohnul opačným směrem.
30'
Zničehonic tu máme pokutový kop pro Ekvádor!
29'
Alvarado to zkoušel nebezpečným centrem do malého vápna, přičemž míč propadl až před Israele, který nadvakrát krotil hrací předmět.
28'
Godoy odehrál míč hlavou na levou stranu, kde Ekvádor vybojoval standardní situaci. Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl Ginella.
27'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí ekvádorský Quintero, jehož přízemní rána zamířila přesně doprostřed branky, což bylo snadné sousto pro Israela.
26'
Ancheta zkoušel dalekonosným pasem najít některého ze svých kolegů, což se nepovedlo. Naopak se včas vrátil Busquets, jenž vypíchl balón.
25'
Navíc si útočným faulem pomohl Núňez, čehož si všiml také hlavní sudí. Zanedlouho dokázal v hlavičkovém souboji zvítězit Godoy.
24'
Espinoza si zkoušel seběhnout na pravou stranu, avšak ani v tomto případě neměl šanci dostihnout prudkou přihrávku. Israel bude rozehrávat.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám nabídla jediný přesný zásah. Navíc sledujeme utkání plné zbytečných nepřesností.
22'
Plata si zkoušel narazit s Campanou, avšak tento záměr přečetl jeden z protihráčů. Uruguay se tak dostala k snadnému vyvezení míče.
21'
Quintero zastavil u brankové čáry pokus o centr v podání Busquetse, na řadu tak přišel rohový kop pro Uruguay. Rodríguez našel hlavu soupeře.
16'
Hodně důležitý zákrok předvedl obránce Méndez, který na přední tyči odklízel prudký centr. Ekvádor bude moci rozehrávat úvodní rohový kop.
15'
Posléze se míč snesl přesně na kopačku brankáře Ramíreze, jenž ihned rozehrával do strany. Ekvádor se pomalu a jistě dostává na polovinu soupeře.
14'
Ekvádor se díky drzosti málem dostal k hranici pokutového území, jenomže aktivní Espinoza našel přihrávkou pouze nohu pozorného Méndeze.
13'
O provedení autového vhazování se postaral obránce Espinoza, který raději spolupracoval s Porozem, jenž přenášel hru na druhou stranu.
12'
V tuto chvíli to bude mít Ekvádor hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá ještě dostatek času na vyrovnání.
11'
Uruguay právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Uruguay si totiž vybojovala standardní situaci na pravé straně hrací plochy. K rozehrávce volného kopu se postavil Sanabria, jehož centr přinesl pořádný zmatek. RONALD ARAÚJO nejprve trefil brankovou konstrukci, načež zametl míč do prázdné brány.
10'
Rezabala se pokoušel prodrat po pravém křídle, avšak daleko se s míčem nedostal. Následnou kolmici dokázal doběhnout Rodríguez, jehož lob včas odehrál do bezpečí vracející se protihráč.
9'
Na jistotu zasahoval Palacios, načež jeho celek postupoval na druhou stranu hrací plochy, kde Alvarado centroval na kopačku Araúja.
8'
Přenesení hry směřovalo na pravou stranu, kam se rychlostně pokoušel dostat Cifuentes, který na prudkou nabídku nakonec nedosáhl.
7'
V krátkém časovém sledu přišel další nedovolený zákrok, po kterém rozehrával volný kop Méndez, který na levém křídle našel kolegu Rodrígueze.
6'
Ve středu hrací plochy se nacházel Acevedo, který to nakonec zvládl na jedničku. U postranní čáry nepřesně přihrával kolega Ancheta.
5'
Poprvé si s míčem zahrál také brankář Israel, který rozehrával konstruktivně do strany. Uruguay to zkouší poklidným vyvezením balónu.
4'
Obrannou povinnost si splnil Porozo, který zkontroloval dráhu letu míče. Nyní bude moci brankář Ramírez odkopávat od své branky.
3'
Hned v úvodu utkání to nekompromisním způsobem řešil obránce Méndez, který pouze odkopával na druhou stranu hrací plochy.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Uruguaye, jenž budou hrát zprava doleva.
1'

Uruguay: Israel – Ancheta, R. Araújo, Méndez, Busquets – Ginella, Acevedo, Sanabria – P. Rodríguez, Núñez, S. Rodríguez.
Náhradníci: R. Rodríguez, Silveira – S. Cáceres, Barrios, M. Araújo, E. Gomez, Schiappacasse, Elizalde, Chacón, Boselli.

Ekvádor: Ramírez – Espinoza, Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes, Quintero – Plata, Rezabala, Alvarado – Campana.
Náhradníci: Bellolio, Lara – Alcívar, Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Loor, Segura.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Burt (všichni Anglie).
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy střetly v lednu a v únoru letošního roku v rámci Mistrovství Jižní Ameriky hráčů do dvaceti let. V obou případech se z vítězství radovala Uruguay. Nejprve zvítězila 3:1, v druhém vzájemném měření sil pak těsně 1:0. Ekvádorci tak svému soupeři mají co vracet.
Ekvádor

Ekvádorci hráli ve skupině B a zakončili jin na třetím místě. Do osmifinále se tak probojovali díky tabulce třetích týmů. Na své konto zapsali čtyři body. V úvodním duelu remizovali 1:1 s Japonskem. Pak přišla prohra 0:1 s Itálií. Skupinu pak uzavřeli výhrou 1:0 nad Mexikem. Nyní je čeká těžký duel s Uruguayí a pokusí se favorita zápasu zaskočit nebo aspoň potrápit. Čeká nás tak zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Uruguay

Uruguay v základní skupině C skončila na prvním místě s plným počtem bodů, tedy devíti a do osmifinále tak šla z nejlepší možné pozice. Uruguayci nejprve porazili Norsko 3:1, poté shodně 2:0 zvítězili také nad Hondurasem a Novým Zélandem. Nyní je cílem této reprezentace postup do čtvrtfinále. Na šampionátu tak chce rozhodně setrvat co nejdéle. Proti Ekvádoru budou fotbalisté Uruguaye favoritem, uvidíme, zda tuto roli opravdu naplní.
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Mistrovství světa do dvaceti let už dospělo do osmifinále a ta se hrají i dnes. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi reprezentacemi Uruguaye a Ekvádoru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.