Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Fürstenwalde : Wolfsburg - 12. září 2020   15:30

Fürstenwalde
9' Geurts
1:4
(1:2)
Wolfsburg
Wolfsburg
23' Joao Victor   • 29' Joao Victor   • 60' Gerhardt   • 77' Guilavogui
D. Richter – Wunderlich (46. Hempel) (C), J. Weiß, Mareš, Michel – Kanther (46. Martynets), Ciapa (65. Turci), Putze, Geurts – Stagge (65. Atici), Shoshi (81. Thamke).
Simon – Böcker, Komnos, Thamke, Hempel, Turci, Atici, Martynets, Schiemann.
Schröder – Rohde, Häcker.
AOK Stadion, Wolfsburg
Wolfsburg
Pervan – Klaus, Lacroix, Guilavogui (C), Paulo Otavio (79. Horn) – Gerhardt, Arnold (62. X. Schlager) – Steffen (62. Marmoush), Mehmedi (74. Bialek), Joao Victor – Weghorst (62. Ginczek).

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního odpoledne.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 21:11.
Rozhodčí už nenastavil ani sekundu navíc a ukončil jednoznačné utkání německého poháru. Wolfsburg v něm zdolal i přes úvodní inkasovanou branku Fürstenwalde pohodlně 4:1 poté, co ve druhém poločase stvrdili vítězství Vlků přesnými trefami Gerhardt a kapitán zelených Guilavogui.
90'
89'
Union se nadále snaží alespoň o druhý čestný úspěch, obrana Wolfsburgu už ale nehodlá dopustil další obdrženou branku ve své síti.
85'
Duel dnešních soupeřů už dostal zjevně dohrávají charakter, ač se sem tam objeví ještě nějaká snaha o změnu skóre.
83'
Nádherná průniková přihrávka na Martynetse nakonec nepřinesla Uniona kýžený úspěch v podobě druhého gólu v utkání. Křídelník Fürstenwalde totiž naložil naprosto mizerně se slibně rozvíjející se šancí a jeho přihrávka do pokutového území by nenašla spoluhráče, ani kdyby dokázal vyvinout rychlot na 100 metrech jako sprinter Bolt.
82'
Vlci stále nemají dost a vrhají své síly do útoku. Naposledy musel Richter vytasit bleskový zákrok tváří v tváří dělovce Joao Victora, který cílil na hattrick v dnešním utkání.
81'
Střídání v týmu Union Fürstenwalde: ze hřiště odchází Shoshi, přichází Thamke.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otavio, přichází Horn.
77'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Kapitán Vlků JOSUHA GUILAVOGUI se na svou branku hlavou ani příliš nenadřel. Stačilo mu si seběhnout včas na bližší tyč na centr z rohového praporku a vhodným natočením své hlavy umístit míč na vzdálenější tyč soupeřovy branky.
76'
Joao Victor v dnešním utkání čaruje. Nyní našel nádhernou přihrávkou před brankou svého spoluhráče, ten ale trestuhodně neproměňuje.
75'
Žlutou kartu dostává Paulo Otavio (VfL Wolfsburg).
74'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Mehmedi, přichází Bialek.
72'
Na trávníků zůstává bezvládně ležet hráč Vlků Otavio, který si stěžuje na bolest v oblasti břicha. Věřme, že bude brazilský zadá brzy v pořádku a schopen pokračovat ve hře.
71'
Následuje faul hráče v bílém dresu, který přisuzuje míč opět na kopačky Wolfsburgu.
70'
Střelec první branky Geurts využil školáckého zaváhání stopera soupeře, obral jej o míč před pokutovým území a následnou dělovkou orazítkoval horní tyč Pervanovy svatyně! Velká smůla pro Union.
69'
Tu ale Shoshi napálil pouze do skákající zdi, která odrazil míč do zámezí.
67'
Wolfsburg už se snaží vyloženě o poklidné dohrání dobře rozehraného zápasu, Union ale začíná přece jenom ještě kousat. Nyní mají hráči v bílém slibnou standardní situaci z hranice pokutového území.
65'
Střídání v týmu Union Fürstenwalde: ze hřiště odchází Stagge, přichází Atici.
Střídání v týmu Union Fürstenwalde: ze hřiště odchází Ciapa, přichází Turci.
64'
Na Wolfsburgu je patrné, že jej třetí branka uklidnilia. Hráči Vlků dostlai mnohem větší klid na kopačky a nikam ani zbytečně nespěchají s rozehrávkou.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Steffen, přichází Marmoush.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Weghorst, přichází Ginczek.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Arnold, přichází X. Schlager.
60'
Nádherná průniková přihrávka a Wolfsburg vede o dvě branky. YANNICK GERHARDT využil skvělé šikovnosti Victora a i s dávkou štěstí nakonec v samostatném úniku procedil míč pod Richterem.
57'
Hráči v zeleném uklidňují hru poklidnou rozehrávkou u svého brankáře. A jak bylo zřejmé na základě posledních minut, Pervan s rozehrávkou nespěchá a nechává své spoluhráče vydechnout.
56'
I z něj dokázali hráči Fürstenwaldu zahrozit, obrana Vlků ale stihla včas míč odklidit do bezpečí. Nutno ale podotknout, že poslední momenty zápasu patří Unionu.
55'
Union přece jenom začíná kousat. Obrana Wolfsburgu měla v poslendích chvílích co dělat, aby udržela svoji bránou neposkvrněnou druhou obdrženou brankou. Union bude zahrávat rohový kop.
53'
Pokus o rychlé vhazování Unionu skončil až míčem těsně před pokutovým územím Pervana, hráči v bílém se ale dlouho rozmýšleli, jak vlastně s míčem naložit a výsledkem nemohlo být nic jiného, než ztráta míče.
52'
Neuběhlo ani deset minut z druhé půle a jedno je jasné – pokud chce Union s dnešním kláním ještě něco udělat, bude muset zapnout své motory na 150, ne-li 200 %. Hráči Fürstenwaldu se bez pochyb snaží, ale na bundesligový celek nebude jejich průměrný výkon stačit.
51'
Skvělá rána z voleje z hranice pokutého území! Brankář Richter ale prokázal skvělé reflexy a zamezil třetímu míčí v utkání za jeho záda a brankovou čárou.
50'
Neskutečná rychlost Victora donutila z rychlé akce zahrát Union míč znovu na rohový kop.
49'
Velmi dobrá šance Wolfsburgu byla zastavena až brankářem Richterem, který míč vyrazil na rohový kop. Vlci jsou velmi aktivní hned na začátku poločasu a je zjevné, že si budou chtít dokráčet pro uklidňující branku.
47'
Druhý poločas začal z divoka a Vlci se hned hrnou do útoku, šikulu Victora ale nachytal čárový sudí v ofsajdovém postavení.
46'
Střídání v týmu Union Fürstenwalde: ze hřiště odchází Kanther, přichází Martynets.
Střídání v týmu Union Fürstenwalde: ze hřiště odchází Wunderlich, přichází Hempel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Divoká první půle je za námi. Union se na jením začátku dostal nejprve překvapivě do vedení díky penaltě a přesnému zásahu Geurtse, Wolfsburg ale následně zcela převzal otěže utkání a naprosto zaslouženě srovnal díky brazilskému kouzelníkovi Joao Victorovi, který pálil přesně hned dvakrát a otočil tak vývoj utkání ještě před poločasem.
45'
45'
A ani z něj toho Vlci příliš nevytěžili. Nepovedený centr odkázal míč na polovinu hřiště.
44'
Wolfburg se bleskově dostal až do vápna Unionu, centrovaný míč ale skončil po bloku obránce na rohovém kopu.
43'
Pervan si vyměňuje míč se svými spoluhráči a pomalu hledá cestu k rozehrávce.
42'
Držet protihráče se nevyplácí. Své o tom ví nyní i hráč Wolfsburgu, který zastavil Kanthera rozbíhajícího se do protiútoku svými dlouhými pažemi. Logicky nemohlo následovat nic jiného, než odpískání standardní situace pro Union.
41'
Vypadá to vypadá, že se první poločas již dohraje bez výraznější změny ve skóre. Oba týmy toho mají fyzicky zjevně dost a přestávka, která přijde za pár chvil, oběma bodne.
40'
Po delší odmlce se k útočnému snažení vydali i hráči Wolfsburgu. Nepřesný centr Joao Victora je ale vyhání zpět na polovinu hřiště.
39'
I Wolfsburg ale ukazuje, že není každou minutu posvícení. Nákop až do vesmíru skončil pravděpodobně až za branami stadionu. Snad dopadající míč na cestu vedoucí okolo stadionu nezpůsobil žádné trable.
38'
Pokud existuje pozitivum na útočné hře Unionu v dosavadním průběhu utkání, tak je to snajpr Shoshi. Nedá se mu upřít snaha, boj o míč, ale bez podpory svých spoluhráčů toho sám moc nezmůže stejně jako nyní, kdy byl odstaven proti přesile hned tří obránců.
37'
Aby to ale brankáři Vlků nebylo líto, zopakoval jeho minelu i gólman Richter, jehož nákop skončil dokonce až v zámezí. Wolfsburg tak může vhazovat.
36'
Míč se opět ocitl v moci Wolfsburgu, nákop Pervana ale nebyl z řady těch přesnějších.
34'
Hra se v posledních momentech lehce uklidňuje. Dkůazem budiž delší interval držení míče Fürstenwaldu vyplývající z menšího napadání VfL.
32'
Sporný moment v pokutovém území Unionu. Brankář Richtera přejel přes nohy Mehmediho, který následně upadl. Rozhodčí Schröder přesto signalizuje odkop od branky.
31'
Union dostal možnost na pár chvil uklidnit hru na svých kopačkách, síla Vlků v napadání je ale nad jeho možnosti a schopnosti.
29'
I s velkou dávkou štěstí proletěl míč Mehmediho až na osamoceného JOAO VICTORA na vzdálenější tyči, které neměl větší potíže s doklepnutím mičudy za brankovou čáru. Wolfsburg tak očekávaně po průběhu hry srovnává.
27'
A ani tahle snaha nebude znamenat pro Fürstenwalde nic dobrého. Útočný faul na Otavia přisuzuje míč opět do moci zelených.
26'
Zní to až neuvěřitelně, ale hráči Unionu se na soupeřově polovině ocitají s míčem po dobrých 15 minutách.
25'
Vlci nemají dost. Další rána Mehmediho z hranice pokutového území skončila jen těsně nad horní tyčí soupeřovy branky.
23'
Už to vypadalo, že další velká šance Wolfsburgu zůstane zmařena, ale přece je tu vyrovnávací branka! JOAO VICTOR stál v pravý čas na pravém místě a včasným doklepnutím dostal míč za Richterova záda.
21'
Vlci se znovu vrací s rozehrávkou na svou polovinu.
20'
Neuvěřitelná práce Richtera! Ten sám proti 2 soupeřům zabránil skvělým zákrokem nohou jistému vyrovnávacímá gólu.
19'
Vlci uklidňují tempo hry na své polovině a chystají se k dalšímu postupnému útoku.
16'
Union má co dělat, aby stíhal zastavovat průnikové přihrávky Vlků. Jsou to přesně ty malé věci, které v konečném důsledku ukazují v herním projevu rozdíl 4 soutěží mezi oběma týmy.
15'
Po dlouhé době se k držení míče dostali hráči v bílých dresech a očekávaně si dávají s vhazováním na čas. Poslední minuty totiž jednoznačně patřily jejich soupeři.
14'
Otavio znovu vhazuje z levé strany a Vlci postupují směrem kupředu. Obranný blok Unionu odolává.
13'
Pokus o lobovanou přihrávku do pokutového území se nesetkal s pochopením Weghorsta, který nechal míč doputovat do náruče Richtera.
12'
Wolfsburg se nenechvá otřást inkasovanou brankou a hledá cesty k vyrovnání.
11'
Jeden z hráčů Unionu zůstal na pár chvil otřesen po nepříjemném střetu s protihráčem. Wolfsburg sportovně vrací míč na kopačky Unionu.
9'
Fürstenwalde právě vstřelilo branku!
DARRYL JULIAN GEURTS mířil z penaltového puntíku naprosto přesně a nechytatelnou střelou k levé tyči s řádnou razanci nedal Pervanovi šanci zasáhnout.
8'
Levý bek Otavio nešťastně srazil soupeře svým skluzem na okraji pokutového území a rozhodčí Schröder ukazuje na penaltový puntík!
7'
Přesto se kosovský snajpr Shoshi dostal k nebezpečné hlavičce, ta ale letěla mimo prostor tří tyčí, tudíž skóre zůstává nerozhodné.
6'
I hráči Fürstenwalde se osmělují k útoku, jejich postupné kombinaci ale schází přesnost.
5'
První velké šance Vlků! Polský zadák Bialek dostal nádhernou průnikovku do vápna a stříleným centrem hledal své spoluhráče ve vápně. Bohužel pro hráče v zeleném ale míč pouze prolétl pokutovým územím a skončil na vhazování.
4'
Brazilský šikula Joao Victor se snažil prosmýknout hned okolo dvojice soupeřů, na jednoho z nich ale nevyzrál a u míče je Union hrající dnes v bílých dresech.
3'
Wolfsburg s rozehrávkou nikam nespěchá, brankář Pervan uklidňuje situaci. Při výběru rozehrávky mu ale ani nepomáhá sluníčko, které mu svítí přímo do očí.
2'
První útočné snažení Unionu ukončil útočný faul.
1'

Union Fürstenwalde: D. Richter – Wunderlich (C), J. Weiß, Mareš, Michel – Kanther, Ciapa, Putze, Geurts – Stagge, Shoshi.
Náhradníci: Simon – Böcker, Komnos, Thamke, Hempel, Turci, Atici, Martynets, Schiemann.

VfL Wolfsburg: Pervan – Klaus, Lacroix, Guilavogui (C), Paulo Otavio – Gerhardt, Arnold – Steffen, Mehmedi, Joao Victor – Weghorst.
Náhradníci: Kasten – Malli, Horn, Bialek, X. Schlager, Brooks, Marmoush, Ginczek, Siersleben.

Rozhodčí: Schröder – Rohde, Häcker.
Union Fürstenwalde

Tým z malebného městečka Fürstenwalde nad Sprévou hrající Regionální ligu Severovýchod, tedy čtvrtou nejvyšší soutěž v Německu, čeká zápas roku. Hráči, kteří běžn, obrazně řečeno hrají za pivo a klobásu se na trávníku postaví profíkům, které již o 5 dní později čeká druhé předkolo Evropské ligy na půdě albánského Kukesi.
VfL Wolfsburg

Tradiční německý celek, kterým v minulosti prošly jména jako Kevin de Bruyne, Edin Džeko nebo Julian Draxler se chystá na svou 24. sezónu v Bundeslize. Pryč jsou časy, kdy se tým ze severního Německa stal mistrem ligy v sezóně 2008/2009, přesto stále patří i po několika horších sezónách k německé smetánce. Důkazem budiž loňské 7. místo v lize v neuvěřitelné konkurenci skvělých mančaftů nebo postup do osmifinále Evropské ligy, kde Vlkům vystavil stopku až ukrajinský Šachťar Doněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.