To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný letní den a u dalších onlajn přenosů na počtenou.
Korejci si tedy pohlídali postup, když v dnenším utkání uhájili bezgólovou remízu s Gabunem. Afričané se s olympijským turnajem loučí, Korejci postupují do čtvrtfinále.
90+3
Jung bude odkopávat od branky.
90+2
Rohový kop pro Gabun, jedna z posledních šancí pro africký tým.
90
Rozhodčí Královec přidá k dnešnímu utkání ještě 3 minuty.
89
Tvrdá rána Nzambeho skončila až na tribuně stadionu Wembley.
88
Zajímavá standartka pro Gabun z nějakých 22 metrů.
87
Krásným pokusem nůžkami se prezentoval střídající H. Kim.
86
Korejci začínají zdržovat, vědí, že i bezbranková remíza jim stačí k postupu do čtvrtfinále.
83
Další centr do pokutového území vyboxoval Ovono.
82
Brankář Jung dostává za zdržování žlutou kartu.
80
Poslední střídání i v korejském týmu, odchází C. Park, přichází H. Kim.
80
Zajímavý pokus o centr musel Jung vytěsnit na roh.
78
Aubameyangova střela nebyla nijak nebezpečná.
78
Ovono si počkal na hlavičku Korejců po přímém kopu.
76
Poslední střídání v řadách Gabunu, místo Meyeho hraje Nono.
75
Mbinguiova střela neletěla na branku.
73
Roh pro Korejce.
71
Park jen o kousek nedoskočil na krásný centr!
70
Korejci v druhé půli tlačí svého soupeře před jejich pokutové území. Ovšem ne a ne dát gól.
67
Druhé střídání Gabunců, odešel Madinda, přišel Mbingui.
65
Korejci své akce zdá se překombinovávají.
64
Přihrávku C. Kima nikdo z korejských fotbalistů nezasáhl, takže ji v klidu sebral Ovono.
61
Druhé střídání Korejců, odešel záložník B. Kim, nahradil ho Ji.
60
Na hřišti se přiostřuje, sudí Královec uděluje první žlutou kartu střídajícímu Ndoumbouvi.
58
Baek v krátkém období poněkolikáté zkusil své štěstí, teď ve své největší šanci přepálil branku z 10 metrů!
57
Ovono byl u míče dříve než všichni útočníci Koree.
55
Další Baekova střela, znovu hodně mimo.
53
Dobývání branky Gabunu pokračuje, Baek neuspěl.
51
Ošetřován je Yun.
49
Roh pro Jižní Koreu.
48
Přímočará akce Korejců skončila zblokovanou střelou.
47
Aubameyang se vyhnal až za autovou čáru.
46
46
Korejci o půlce vystřídali, odešel J. Park, přišel Nam.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+3
Park byl v průniku včas zastaven.
45+3
Korejcům nevyšla kombinace, Baek si neporozuměl s Kimem.
45+2
Závěr prvního poločasu si s míčem na kopačkách užívají stopeři Gabunu.
45
Sudí Královec v první půli nastaví 3 minuty, což je hlavně kvůli ošetřování Tandjigory.
45
V závěru prvního poločasu zajímavá standardtní situace pro Jižní Koreu, zahraje jí Baek.
44
Přímý kop Korejců skoro z půlky málem skončil brankou, to by ovšem Hwang musel na míč nejdříve doskočit.
43
Technický pokus Madindy skončil vedle.
42
Ndoumbou ale přetáhl roh tolik, že skončil až za brankovou čarou.
41
Rohový kop pro Gabun.
40
Aubameyang zkusil štěstí z přímého kopu z nějakých 35 metrů, nemohl uspět.
39
Dalekonosný pokus Engongy skončil vysoko nad Jungovou brankou.
37
Další ošetření, tentokrát pomoc lékářů potřebuje Baek.
35
Boussoughou v poslední chvíli vypíchl Baekovi míč v dobré příležitosti.
33
Následný přízemní centr Aubameyanga skončil v náruči Junga.
32
Snad poprvé se hráči Gabunu dostali k pokutovému území Korejců, všechny střely ale dokázali hráči Jiýní Koree zblokovat.
31
Míč má ve své moci Ovono, Gabunci se budou snažit dostat se postupným útokem k brance soupeře.
29
Diváci se baví mexickou vlnou. Je vidět, že je fotbal zatím příliš nechytil.
29
Další centr do pokutového území Gabunu pouze proletěl za autovou čáru.
28
Koova hlavička šla jen těsně vedle levé tyčky Ovonovy branky!
26
Meyeho hlavička z rohového kopu šla hodně mimo.
25
První roh pro Gabun vybojoval aktivní Aubameyang.
23
Ovono dobře zasáhl hlavou mimo pokutové území.
23
Aubameyangův centr proletěl napříč celým pokutovým územím.
21
Dlouhý nákop Gabunců v pohodě sebral brankář Jung.
20
Dalekonosná střela obránce Kima nemohla nijak ohrozit Ovona v brance Gabunu.
18
Teď se stejnou hrou prezentují i hráči Gabunu.
16
Korejci drží míč, obránci si přihrávají na své vlastní polovině.
13
Další velká příležitosti kapitána Parka, který už byl tváří tvář Ovonovi, ten ho ovšem vychytal!
12
Obránce Kim hlavičkoval, ale obránci Gabunu stihli vykopnout míč ještě než přešel brankovou čáru, konkrétně to byl Dinda.
11
První rohový kop utkání zahraje Ki.
10
Tandjigora kvůli svému zranění nemůže pokračovat ve hře, nahradí ho Alexander Ndoumbou.
10
Odkop od brány Ovona.
9
Oba týmy zatím nepředvádějí moc pohledný fotbal, na Korejcích je vidět, že jim stačí remíza, proto se nikam moc neženou.
7
Hezká akce Gabonců neskončila střelou, Aubameyanga nepustila korejská obrana k zakončení.
5
Tandjigora znovu leží na hřišti, teď už bude muset být odnesen na nosítkách a dnešní zápas pro něj s největší pravděpodobností končí.
4
Dlouhý nákop z vlastní poloviny si ve v pokutovém území našel kapitán Park, vypálil bez přípravy, ale jeho střela nebyla tak razantní, a tak Ovono neměl moc problém.
4
Až teď se Tandjigora vrací na hřiště.
3
Tandjigora je stále ošetřován mimo hrací plochu, nevypadá to s ním moc dobře.
2
Už se znovu hraje.
1
V páté vteřině hned tvrdý faul kapitána Parka, na zemi se v bolestech svíjí Tandjigora.
1

Jižní Korea: Jung - Yun, Y. Kim, Hwang, C. Kim - Ki, B. Kim, Baek, Koo, J. Park - C. Park

Gabun: Ovono - Dinda, Nzambe, Ndong - Engonga, Madinda, Tandjigora, Boussoughou, Obiang - Aubameyang, Meye

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula.
Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit český sudí Pavel Královec, na lajnách mu budou pomáhat Martin Wilczek a Antonín Kordula.
Možná nejexotičtější země v rámci fotbalového turnaje, fotbalisté Gabonu vstoupili do turnaje také remízou, když ve čtvrtek se rozešli smírně se Švýcary po plichtě 1:1, branku vstřelil Aubameyang. Nedělní utkání s Mexičany už ale afričtí fotbalisté nezvládli a týmu okolo hvězd Salcida a Dos Santose podlehli 0:2. S jedním bodem tak mají mizivou šanci na postup do vyřazovacích bojů.
Korejci začali turnaj slibnou remízou 0:0 s favoritem skupiny z Mexika. V tomto utkání byli dokonce Mexičanům více než nepříjemní a po závěrečném hvizdu měli na svém kontě větší procento držení míče. V neděli se poté hráči Jižní Koree střetli se Švýcary, toto utkání měli po celou dobu pod svou kontrolou a po brankách Parka a Kima zvítězili 2:1. Na svém kontě tak mají 4 body a k jistotě postupu do čtvrtfinále jim stačí remíza.
Vítejte u online přenosu z utkání základní skupiny olympijského turnaje vefotbale mužů, ve kterém se střetnou zatím druhá Jižní Korea s posledním Gabonem. Jedná se o zápas v rámci skupiny B.