Hezký zbytek dne.
Utkání mezi Kanadou a Švédskem nakonec končí smírným výsledkem 2:2. Evropanky dnes smutnit nemusí, jelikož měly postup do dalších bojů již zajištěn. Příště by je ale ztráta dvougólového vedení mohla velice mrzet. Do vedení dostala výběr tří korunek ve 14. minutě Hammarstromová. O dvě minuty přidala další trefu Jakobssonová a vypadalo to, že si Švédky dokráčí pro vítězství. Kanada ale dokázala krátce před přestávkou snížit zásluhou Tancrediové a stejná hráčka pak šest minut před koncem základní hrací doby zařídila i vyrovnání.

Do dalších bojů postupuje ze skupiny F kromě Švédska a Kanady také Japonsko.

90+3
Z rohového kopu Mathesonové nic nebylo.
90+2
Kanaďanky pohodlně kombinují na své polovině. S bodem jsou, zdá se, nad míru spokojeny.
90+1
Již běží nastavený čas.
88
Poslední změna v kanadské sestavě. Dolů jde Schmidtová, opačným směrem putuje Parkerová.
86
Zápas končí pro Naultovou, místo které si na posledních pár minutek zakope Stewartová.
84
Kanada právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš! MELISSA TANCREDIOVÁ srovnává přesnou hlavičkou k tyči na 2:2!
81
Třetí gól Švédek měla na kopačce Almgrenová, ta však minula prázdnou branku!
77
Po patičce Kyleové se k dělovce dostala Sinclairová. Míč ale zaplachtil mimo branku.
75
Kanadská lavička posílá do hry čerstvou krev. Kyleová se bude snažit pomoci svým spoluhráčkám ke srovnání, pro Filignovou duel skončil.
73
Nadějnou akci Kanady pokazila Mathesonová nepřesnou přihrávkou.
71
Obraz hry je v posledních minutách téměř neměnný. Kanaďanky se vehementně snaží něco udělat s nepříznivým stavem, proti pozorné švédské obraně se ale nedokážou zámořské hráčky prosadit.
67
Za svůj faul na půli hřiště obdržela Nilssonová žlutou kartu.
64
Filignová stála v ofsajdu.
63
Druhá změna ve švédské sestavě. Ze hry je stažena Asllaniová, místo které si zahraje Almgrenová.
61
Střídající Lisa Dahlkvistová se zapisuje do listiny potrestaných hráček.
58
Ačkoliv se Schelinová hnala proti značné přesile, nakonec dokázala svou sóloakci dovést k finální střele. A její pokus prolétl jen těsně vedle levé tyče!
56
Kanaďanky se po střele z voleje v podání Tancrediové dožadovaly odpískání ruky a tak i pokutového kopu. Hlavní sudí Eun Ah Hong ale jejich prosby nevyslyšela.
53
Registrujeme první střídání. Ze hry odešla Fischerová a nahradila ji Dahlkvistová.
48
Za obranu se dostala Tancrediová, ta ale tváří v tvář Lindahlové selhala! Následně se ke střele dostala Filignová, ale míč zachránila metr před brankovou čárou jedna ze švédských bránících hráček.
47
Kanada začala velice aktivně. Rána Sinclairové ale letěla vysoko nad horní tyč.
46
Kanaďanky byly v samotném úvodu mírně lepším týmem. Poté však přišly dvě povedené akce Švédek a bylo všemu jinak. Dvougólové vedení Evropanek stáhla krátce před přestávkou Tancrediová na rozdíl jednoho přesného zásahu. Vše je tak před druhým poločasem stále otevřené.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
44
Centr spoluhráčky poslala MELISSA TANCREDIOVÁ do protipohybu švédské brankářky Lindahlové a krátce před přestávkou tak snižuje!
43
Rozehrála jej Schmidtová, fotbalistky s javorovým listem ve vlajce se ale neprosadily ani tentokrát.
42
Kanada má k dispozici rohový kop.
37
Přímý kop Sinclairové se neujal. U míče jsou Švédky.
35
Wilkinsonová se zapomněla v nefotbalové pozici a je jí máván a následně i pískán ofsajd.
33
Rychlá, nadějně se rozvíjející akce vedená středem hřiště, ztroskotala na pozorné švédské defenzívě.
30
Žlutou kartou je potrestána švédská kapitánka Nilla Fischerová.
28
Tancrediová je načapána v ofsajdovém postavení.
27
Ze švédského rohu "nezapršelo".
24
Do soupeřova vápna se prodrala kanadská kapitánka Sinclairová, která byla dle mého názoru zastavena nedovoleně a oprávněně se tak zlobí na rozhodčí, jejíž píšťalka mlčí. Následuje odkop od švédské svatyně.
22
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní se ke střele dostala Asllaniová, její pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
21
Hráčky vedoucího týmu se teď vlastní nepřesností v kombinaci připravily o míč a dopředu tak mohou jít opět děvčata v červených dresech.
19
Kanaďanky se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, do zakončení se ale dostat nedokážou.
16
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to je pro dosud velice aktivní Kanadu hodně studená sprcha. Tentokrát se zrodil centr z levé strany, na který vyběhnuvší McLeodová nedosáhla a pro na zadní tyči číhající SOFII JAKOBSSONOVOU už nebyl problém dostat míč do brány.
14
Po centru z pravé strany hrací plochy se k míči dostala MARIE HAMMARSTROMOVÁ, která přesnou trefou otevírá skóre zápasu.
12
Následný rohový kop zakončila nepřesnou hlavičkou Sesselmannová.
11
Obrovská šance na druhé straně! Lindahlová musela pozorným vyběhnutím hasit zakončení jedné z kanadských hráček, následně se po střele další hráčky v červeném dresu kutálel míč do prázdné brány, ale nakonec jej z jeho dráhy odklonila Nilssonová!
11
Střílený centr z pravé strany musela hasit pozorným zákrokem brankářka McLeodová.
10
Na konci desáté minuty je stav stále bezbrankový. Více ze hry mají zatím hráčky Kanady.
6
Do slibné pozice pro zakončení se dostala Tancrediová. Míč ale nedokázala ve skluzu uklidit do sítě.
4
Kanadskou akci přerušil praporek rozhodčí, která signalizovala ofsajd Filignové.
2
Švédky hrají v tradičních žlutomodrých dresech, Kanaďanky pak v červených.
1
Zbývá ještě představit oba trenéry. Tím kanadským je Brit John Herdman. Švédky trénuje krajan Thomas Dennerby.

Kanada: McLeodová - Moscatová, Wilkinsonová, Sesselmannová, Naultová - Mathesonová, Scottová, Schmidtová - Sinclairová (C), Tancrediová, Filignová

Švédsko: Lindahlová - Sembrantová, Berglundová, Thunebrová, Nilssonová - Fischerová (C), Asllaniová, Hammarstromová, Segerová - Schelinová, Jakobssonová

Rozhodčí: Eun Ah Hong (KOR) - Sarah Ho (AUS), Kyoung Min Kim (KOR).
Hostitelem tohoto mače bude St. James´ Park. Své domácí zápasy zde hraje přední mančaft anglické Premier league Newcastle United.
Hezký den. Dnes na nás v rámci olympijského turnaje žen čekají poslední duely základních skupin. Připomínám, že do čtvrtfinálových bojů postupují z každé skupiny dva nejúspěšnější celky a dva nejlepší týmy ze třetích míst.

V tomto duelu už nepůjde ani tak o postup, jako spíš o vytvoření si výhodné pozice pro čtvrtfinále. Švédky jsou se čtyřmi body v čele své skupiny, Kanaďanky mají o bod méně a jsou na třetím místě. V tabulce třetích míst jsou však kanadské fotbalisty na prvním místě a postup by je tak či tak neměl minout.

Kanada vstoupila do turnaje prohrou s Japonskem v poměru 1:2. O tři dny později se již mohly hráčky radovat z tříbodového zisku za výhru 3:0 nad Jihoafrickou republikou. Reprezentaci této země zdolaly také Švédky, které v tomto duelu zaznamenaly hned čtyři přesné trefy a zvítězily 4:1. V utkání s Japonskem se pak zrodila bezbranková remíza.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.