SESTŘIH Premier League: Liverpool - Leicester 2:2

Ne a ne! Liverpool letos v Premier League třikrát za sebou nevítězí. Dnes byli Reds blízko k dosažení této mety. Po výhrách s Burnley a Swanseou vedli nad posledním Leicesterem po půli 2:0, když oba góly zaznamenal z pokutových kopů kapitán Gerrard. Lišky však soupeři mezi 58. až 60. minutou zasadily těžký úder v podobě zásahů Davida Nugenta a Jeffa Schluppa. Na remíze 2:2 už nic nezměnil ani závěr zápasu, kdy se vítězství na svou stranu snažily strhnout oba týmy. Liverpool tak po náznaku zlepšení spadl zpět na zem, naopak Foxes získali z posledních dvou zápasů čtyři body a ukázali, že se s nimi ve hře o záchranu ještě musí počítat.
90+4
90+4
Vše skončilo Gerrardovou ranou vysoko nad. Zdá se, že Liverpool dnes nezvítězí, přestože po půli vedl o dva góly.
90+3
Cambiasso sebral šanci Lambertovi, když míč odhlavičkoval na roh...
90+3
Mahrez tentokrát zahrával standardku od postranní čáry a našel pouze hlavu bránícího hráče.
90+2
Mahrez napálil jen zeď a odražený míč uklidil Sakho do autu.
90+1
Steven Gerrard navíc vidí žlutou kartu.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty. Leicester má k dispozici přímý kop z dobré vzdálenosti poté, co Gerrard fauloval Schluppa.
90
Hraje se nahoru – dolů! Nugent střelou z ostrého úhlu vyprášil rukavice brankáře Mignoleta.
89
Žlutou kartu dostává Matty James (Leicester City).
89
Sterling nasadil míč na hlavu Markovićovi, který zamířil vedle horního rohu hostující brány!
88
Borini upadl v šestnáctce po souboji tělo na tělo s Morganem. Třetí penalty v zápase se domácí nedočkají!
86
Rychlý brejk domácích. Sakho vysunul Hendersona, který šel z levé strany na bránu Lišek, ale trefil jen vyběhnutého Hamera. Ten míč vyrazil na roh.
86
Další rohový kop hostí. Pro balón si tentokrát došel Simon Mignolet.
85
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Rickie Lambert.
84
Mahrez míč kroutil přímo do brány a Mignolet ho vyboxoval jen k Wasilewskému. Polský stoper nedokázal prostřelit blokujícího protihráče.
83
Foxes získali roh.
83
Domácím se teď nic nedaří. Coutinhova střela sestřelila spoluhráče Boriniho, který stál na malém vápně...
82
Také Sterling vzal vše na sebe a jeho střela doskákala do rukavic Hamera.
81
Držení míče v procentech ve 2. poločase: 54:46
80
Sakhovi byl odpískán faul na Nugenta. Domácí hráč se zlobí, ale rozhodčí Jones je neoblomný.
79
Coutinho se rozhodl pro individuální akci a z rohu pokutového území zamířil do míst, kde stál připravený brankář Hamer.
78
Schlupp obešel Hendersona a odcentroval do náruče Mignoleta. I hosté hrají sympaticky na tři body.
77
Další velká šance! Henderson hrál opět před bránu na Boriniho. Ten tentokrát mířil do prostoru mezi tyčemi, ale do cesty se mu přimotal spoluhráč Marković.
75
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Leonardo Ulloa.
74
Velkou šanci si vytvořil Liverpool! Sterling nahrál před bránu Borinimu, který z gólové pozice přestřelil.
73
S domácími mohlo být ještě hůře! Schlupp nahrál na hranici šestnáctky Nugentovi, do jehož hodně nebezpečné střely stačil skočit Sakho. Stoper Reds tak ulehčil situaci svému brankáři.
72
Brendan Rodgers posiluje ofenzivu svého týmu. Defenzivního záložníka Lucase Leivu střídá ofenzivní Lazar Marković.
71
Míč poslal do šestnáctky Moreno. Před Sterlingem zasáhl stoper Wasilewski.
70
Na hráčích Reds je patrná nervozita. Domácí působí trochu bezradným dojmem.
68
Hosté zahrávali standardní situaci z nějakých 25 metrů. Technická střela Mahreze skončila tak metr a půl vedle tyče.
67
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Dean Hammond, přichází Esteban Cambiasso.
66
Z 20 metrů vypálil Lucas Leiva, Hamer má míč v náručí.
65
Sterlingův průnik úspěchem neskončil. Hráč Liverpoolu nedokázal procpat míč před bránu.
64
Domácí se snaží opět přebrat kontrolu nad zápasem. Proti nabuzenému soupeři to však mají těžké.
62
Sektor hostujících fanoušků je na nohou. Fanoušci Foxes křičí a zpívají.
60
Leicester právě vstřelil branku!
To je neskutečné! Leicester potřeboval jen dvě minuty na vymazání dvougólového manka! JEFF SCHLUPP se z 18 metrů po zemi trefil k pravé tyči a Mignolet na míč nedosáhl – 2:2.
58
Foxes jsou zpět v zápase! Pas Jamese sklepl Vardy hrudí proti noze DAVIDOVI NUGENTOVI, který zpoza šestnáctky propálil Mignoleta. Míč zapadl k levé tyči.
57
Náznak šance! Nugent míč hlavou sklepl na vzdálenější tyč, kde na něj nedosáhl Hammond.
57
Schlupp vybojoval na Canovi rohový kop.
55
Adam Lallana zápas nedohraje. Nahradil ho Fabio Borini.
54
Hra je přerušena, ošetřován je domácí Adam Lallana.
53
Vardy si zpracoval dlouhý pas, využil podklouznutí Tourého a už se zdálo, že se dostane do dobré šance. V šestnáctce ho však stačil odzbrojit Sakho.
51
Moreno v hlavičkovém souboji pustil míč do autu. Liverpool vhazuje.
50
Hosté se snaží, Schlupp se ale v šestnáctce neprosadil.
48
James měl kolem šestnáctky poměrně dost prostoru k tomu, aby zamířil. Míč však umístil vysoko nad břevno.
47
Raheem Sterling se už řítil proti hostujícímu brankáři, ale pískán byl ofsajd.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 2:0
Střely mimo – 5:4
Rohové kopy – 2:1
Držení míče (%) – 63:37
Po první půli vede Liverpool nad posledním Leicesterem 2:0, což ale úplně nevystihuje to, co se na trávníku dělo. Foxes se totiž prezentovali sympatickým fotbalem a zejména v úvodu favorita hodně trápili. Mahrez hned ve 2. minutě trefil z přímého kopu tyč a stejný hráč si poté vytvořil ještě jednu velkou šanci. V 16. minutě však Sterlingův centr trefil do ruky Wese Morgana a proti Leicesteru byla odpískána penalta, kterou proměnil Steven Gerrard. Ve 40. minutě pak přišla prakticky identická situace, rukou hrál tentokrát Simpson, a domácí kapitán z dalšího pokutového kopu zvýšil na 2:0.
45+3
45+3
Nugentův centr zblokoval Gerrard a v první půli se už nic nestane.
45+2
Steven Gerrard zahrál roh na Jordana Hendersona, který se na hranici šestnáctky opřel do míče half-volejem a poslal balón těsně vedle levé šibenice. Tohle by byl krásný gól, pokud by Henderson mířil ještě o něco přesněji.
45+1
První půle bude nastavena hned o tři minuty.
45
Hammond fauloval Coutinha a Reds mohou pokračovat v držení míče.
45
Domácí rozehráli nakrátko a Lišky se dokázaly ubránit.
44
Roh pro Liverpool...
44
Gerrard vyslal dlouhý pas na nabíhajícího Hendersona, který míč na trávníku nestihl. Vhazují hosté.
42
Hráči Liverpoolu sice soupeře nepřehrávají, ale vedou 2:0 a první půli tak mohou dohrávat v klidu.
40
Liverpool právě vstřelil branku!
Brankář Hamer zkusil stejnou stranu, kam STEVEN GERRARD poslal míč v prvním případě. Kapitán Reds však po zemi zamířil do opačného kouta brány a zvyšuje tak na 2:0.
39
Druhá penalta pro Liverpool v zápase a opět za ruku! Coutinho píchnul míč kolem Simpsona, který si na něj sáhl svou dlaní. Rozhodčí Jones opět neváhal.
38
Raheem Sterling se na rohu šestnáctky hezky zbavil bránícího hráče, poté ovšem vypálil vedle bližší tyče.
37
Standardka Gerrarda propadla až k Tourému, který ale míč usměrnil jen do rukavic Hamera.
37
Poměrně brzké střídání Leicesteru, ze hřiště odchází Danny Drinkwater, přichází David Nugent.
36
Marcin Wasilewski (Leicester City) poslal k zemi Sterlinga a dostává žlutou kartu.
35
S dotírajícím Vardym si poradil Kolo Touré.
34
Držení míče v procentech: 58:42
33
Pas Gerrarda hledal nabíhajícího Sterlinga. K němu míč nepustili Morgan s Wasilewskim.
32
Nyní Sakho rozehrával v šestnáctce hodně riskantně, ale míč se nakonec dostal k Hendersonovi, který s ním mohl vyjet dopředu.
31
Sakho našel přesným pasem Morena, který míč předal Lallanovi. Ten z hranice šestnáctky jen těsně minul vzdálenější tyč brány Leicesteru.
29
Centr Mahreze byl přetažený a míč následně opustil hrací plochu.
28
Schluppova zpětná přihrávka hledala v šestnáctce Drinkwatera. Domácí stačili odehrát do autu.
27
Po centru Morena zakončoval z hodně těžké pozice mimo Adam Lallana.
27
Domácí nyní zklidňují hru sérií krátkých přihrávek.
25
Liverpool drží jednobrankové vedení, nutno však říci, že lepším týmem je zatím nováček z Leicesteru.
23
Protiútok Liverpoolu. Coutinho nahrál Morenovi, který se u vápna uvolnil. Jeho střela však byla sražena a pro míč si pak došel brankář Hamer.
22
Další nebezpečný přímák Mahreze byl tečován zdí tak, že míč skončil těsně nad bránou. Je z toho roh.
21
Lucas navíc dostal žlutou kartu.
21
Sakho s Lucasem Leivou zastavili Mahreze jen za cenu faulu. Zajímavá standardka pro hosty.
20
Lišky se dostaly do dalšího zakončení. Schlupp z levé strany vápna netrefil domácí bránu.
19
Centr Simpsona mířil na zadní tyč, Schlupp se ale k hlavičce neprosadil.
17
Brankář Hamer sice vystihl stranu, kam STEVEN GERRARD penaltu zahrál, ovšem domácí kapitán míč umístil tak přesně k tyči, že na něj gólman Leicesteru nemohl dosáhnout.
16
Penalta pro Liverpool! Coutinho našel dalším přesným pasem rozběhnutého Sterlinga, který balón posílal před bránu, ale trefil pouze ruku skluzujícího Wese Morgana!
15
Wasilewski sklepl vysoký míč k Schluppovi, který si ho na hranici pokutového území připravil a vypálil vedle tyče.
14
Sledujeme velmi sympatický výkon Leicesteru. Foxes si na Anfieldu nepočínají jako poslední tým tabulky.
12
Hosté byli už podruhé blízko gólu! Schlupp utekl po levé straně a jeho přízemní centr propadl až k Mahrezovi, který z prostoru penaltového puntíku přestřelil!
11
Gerrard se pokusil najít Hendersona. Ten ale na dlouhý míč nedosáhl a hosté budou vhazovat.
10
Tentokrát Coutinho vysouval Sterlinga, před kterým míč sebral vyběhnuvší brankář Hamer, jenž velmi dobře přečetl celou situaci.
8
Coutinho našel nadýchaným pasem Hendersona, který byl ale v ofsajdu. Nicméně, tohle byla dobrá ukázka, jak mohou domácí překonat obranu soupeře.
7
Z pravé strany centroval Simpson, odvracel právě Touré.
7
Kolo Touré je zpět na trávníku.
6
Ošetřování liverpoolského stopera bude pokračovat v zámezí, hra byla opět zahájena.
5
Touré je stále ošetřován a u střídaček se již rozcvičuje Dejan Lovren.
4
Kolo Touré se ve vzdušném souboji střetl s Schluppem a zůstává ležet na trávníku.
4
Foxes nezačali špatně, nyní si vynutili autové vhazování poblíž vápna soupeře.
2
Na druhé straně zakončoval první akci Liverpoolu Coutinho, který z 20 metrů zamířil nad.
2
Wow! Riyad Mahrez zkusil ze standardky zaskočit Mignoleta přímou střelou a málem se mu to povedlo. Míč skončil na bližší tyči brány Liverpoolu!
1
Hosté se pustili do prvního útoku a Moreno musel faulovat Riyada Mahreze.
1
Dozněl chorál You'll Never Walk Alone a nyní již může zápas začít.

Liverpool FC: Mignolet – Can, K. Touré, Sakho – Henderson, Gerrard (C), Lucas Leiva, A. Moreno – Coutinho, Sterling, Lallana.

Náhradníci: Ward – Lovren, Lambert, Manquillo, Borini, Marković, Ojo.

Leicester City: Hamer – Simpson, Wasilewski, Morgan (C), Schlupp – De Laet, James, Drinkwater, Hammond, Mahrez – Vardy.

Náhradníci: Smith – Moore, Cambiasso, Ulloa, Knockaert, Nugent, Lawrence.

Rozhodčí: M. Jones – M. Scholes, E. Smart.
První vzájemný zápas v sezóně:
Oba kluby se utkaly už na začátku prosince v Leicesteru. Úspěšnější byl Liverpool, který si domů odvezl vítězství 3:1. Domácí se přitom v zápase ujali vedení, Ulloy sice mířil jen do tyče, ale míč se od ní odrazil do brankáře Mignoleta a od něho putoval za brankovou čáru. Reds však rychle srovnali zásluhou Lallany a v 54. minutě už vedli, když míč napálil do sítě kapitán Gerrard. Hostující vítězství pak v závěru pečetil Henderson.
Liverpool FC (8. místo, 8 výher, 4 remízy, 7 porážek, skóre 26:25, 28 bodů)
Reds si prožili hodně špatný start do sezóny, kdy vypadli z Ligy mistrů a v tabulce PL se často pohybovali až ve druhé desítce. Období kolem Vánoc však přeci jen naznačilo zlepšení. Liverpool nejprve doma remizoval 2:2 s Arsenalem, byť byl v zápase lepším týmem, na Boxing day sice nepředvedl v Burnley přesvědčivý výkon, přesto však dokázal 1:0 vyhrát, a to nejlepší si svěřenci Brendana Rodgerse nechali na 28. prosince, kdy doma rozstříleli 4:1 Swanseu a diváci na Anfieldu od svého týmu sledovali asi nejlepší fotbal v sezóně. Tým z města Beatles by chtěl výkonnostní vzestup potvrdit i na Nový rok, kdy hostí poslední Leicester. Reds ztrácejí na pohárové příčky už jen pět bodů a další výhra by je vysněnému cíli zase přiblížila.

Liverpoolu bude oproti poslednímu zápasu scházet stoper Martin Škrtel, který si proti Leicesteru odpyká trest za žluté karty. Na marodce pak zůstávají Allen, Johnson, Flanagan a útočník Daniel Sturridge.

Posledních pět zápasů Liverpool v PL:
Liverpool – Sunderland 0:0
Manchester Utd. – Liverpool 3:0
Liverpool – Arsenal 2:2
Burnley – Liverpool 0:1
Liverpool – Swansea 4:1
Leicester City (20. místo, 3 výhry, 4 remízy, 12 porážek, 17:31, 13 bodů)
Foxes tabulku soutěže uzavírají. Svěřence Nigela Pearsona na dno přikovala tragická série, kdy mezi 6. a 18. kolem uhráli mizerné dva bodíky. Obrovská úleva přišla až v neděli, kdy Leicester vydřel vítězství 1:0 na půdě Hullu, o kterém rozhodl ve 32. minutě Riyiad Mahrez. Fanoušci Lišek věří, že tento úspěch by mohl tápající tým nastartovat. Nováčka však ještě čeká hodně těžká práce, na záchranu nyní ztrácí tři body.

Manažer Leicesteru Nigel Pearson nemůže počítat s vykartovaným obráncem Paulem Koncheskym. Hrát nebude ani zraněný Andy King. a především brankář Kasper Schmeichel.

Posledních pět zápasů Leicesteru v PL:
Aston Villa – Leicester 2:1
Leicester – Manchester City 0:1
West Ham – Leicester 2:0
Leicester – Tottenham 1:2
Hull – Leicester 0:1
Krásný Nový rok všem fanouškům dobrého fotbalu! Anglická Premier League nezahálí ani po silvestrovské noci a hned první den roku 2015 tak můžeme sledovat zápasy 20. kola jedné z nejlepších soutěží na světě. Já Vás provedu utkáním mezi Liverpoolem a Leicesterem City. Osmý Liverpool se snaží dotáhnout na pohárové příčky a proti nováčkovi by rád potvrdil lepšící se formu. Lišky tabulku soutěže uzavírají a na Anfield Road zajíždí v roli velkého outsidera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.