Southampton to dokázal, potřetí v řadě zvítězil a zůstává na čele Barclays Premier League. Rozhodující gól vstřelil deset minut před koncem střídající Victor Wanyama, který zaznamenal svůj první gól v dresu Southamptonu a hned vítězný. Swansea měla šance v prvním poločase, když Routledge orazítkoval břevno a hlavičku Bonyho odvrátil na brankové čáře Bertrand. Na to už se ale historie ptát nebude. Konečný výsledek. Swansea 0 Southampton 1.
90+4
90+4
Southamptonu sice nepřidal druhý gól, ale o vítězství už ho nic nepřipraví!
90+3
Tadič roztáhl hru doleva na Pelleho, ten ale uvnitř šestnáctky opět nedokázal jeho dobrou přihrávku zužitkovat a jeho střela levačkou rozvlnila pouze boční síť!
90+2
Tadič opět u míče...
90+1
Tadič uvolnil v šestnáctce Pelleho, který už se dostával za obrannou k míči, Fabianski proti němu ale včas vyběhl a u míče byl jako první!
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Shane Long nedokázal zpracovat pas svého spoluhráče. Následoval odkop od Fabianskiho brány.
89
Žlutou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Southampton FC).
88
Schneiderlin předvedl ostrý zákrok, za který zřejmě uvidí žlutou kartu. Je to tak. Rozhodčí si ho už zavolal na kobereček.
86
Do konce zápasu zbývá 5 minut. Southampton vede nad oslabenou Swansea zásluhou střídajícího Victora Wanyamy 1:0.
85
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Ki Song-jung, přichází Marvin Emnes.
84
Domácí rozehráli rohový kop, po kterém nevzniklo žádné nebezpečí a na řadu může přijít střídání, které připravil manažer Garry Monk.
83
Nyní už je Swansea v držení míče a po zásahu Fonteho vybojovala rohový kop.
82
Swansea se však zatím brání a u míče je Southampton.
81
To je velký zásah do srdcí fanoušků Swansea. Jejich hráči však stále mají šanci vyrovnat, přestože hrají v deseti.
80
Southampton právě vstřelil branku!
VICTOR WANYAMA ukončuje svůj střelecký pust a deset minut před koncem posílá Southampton krásnou střelou do vedení!! Pelle našel na pravé straně šestnáctky Wanyamu, který si míč nejprve zpracoval a poté ho střelou na dlouhou nohu uklidil ke vzdálenější tyči.
79
Shane Long našel na vzdálenější tyči přetaženým centrem jednoho ze svých spoluhráčů, který vracel míč před bránu, tam ale našel pouze obránce Swansea Ashleyho Williamse.
78
Steven Davis napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, aby prověřil pozornost Lukasze Fabianskiho.
77
Fanoušci Swansea stojí za svým týmem a hlasitě je povzbuzují, přestože se domácí převážně jen brání.
76
Na Liberty Stadium panuje naprosto fantastická atmosféra.
75
Tadič se ocitl v ofsajdu a z útoku Southamptonu tentokrát nic nebylo.
75
Swansea se s přibývajícími minutami stahuje před vlastní šestnáctku a spoléhá na protiútoky.
73
Saints vybojovali rohový kop, který rozehrál Tadič, jeho centr byl ale na přední tyči odvrácen.
72
Dušan Tadič rozehrál standardní situaci a rozhodl se pro přímou střelu, která byla velmi dobrá, Fabianski byl ale u své levé tyče včas!
71
V zápasech mezi Swansea a Southamptonem nepadá příliš gólů a ani dnes to nevypadá na nějakou přestřelku.
70
Tadič napřáhl zpoza šestnáctky levačkou ke střele, ta ovšem zamířila vysoko nad.
70
Ronald Koeman využil 20 minut před koncem všechna tři střídání.
69
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Victor Wanyama.
68
Nosítka v akci a Ward-Prowse je za potlesku fanoušků odnášen za postranní čáru.
68
Na hřišti jsou dokonce nosítka, snad to ale nebude tak vážně.
67
James Ward-Prowse má zdravotní potíže a zůstává sedět na hřišti.
66
Graziano Pelle se dostal opět k hlavičce, která tentokrát zamířila těsně vedle levé tyče.
65
Pouze Swansea společně s londýnskou Chelsea vyhráli v letošním ročníku Barclays Premier League oba dva své domácí zápasy.
64
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jack Cork, přichází Steven Davis.
63
Tadič našel přesným centrem uprostřed šestnáctky Pelleho, jehož následná hlavička skončila těsně nad!
62
Long to udělal na pravém křídle dobře a odcentroval, jeho pas ale našel pouze Williamse, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
61
STŘELY NA BRÁNU: Swansea 1 Southampton 2
61
STŘELY CELKEM: Swansea 3 Southampton 3
60
Pelle hledal Corka, jeho přihrávka do šestnáctky ale byla nepřesná.
59
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Nathan Dyer, přichází Jefferson Montero.
58
Graziano Pelle se dostal na přední tyči k hlavičce, která směřovala k pravé tyči, Fabianski byl ale připraven a připsal si další úspěšný zákrok!
57
Saints rozehráli rohový kop, do zakončení se ovšem nedostali.
56
Dušan Tadič se tentokrát místo centru odhodlal ke střele a nebyl to vůbec špatný pokus! Jeho tečovaný pokus skončil těsně nad břevnem!
55
Tadič a další z jeho centrů, který nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
54
DRŽENÍ MÍČE: Swansea 62% Southampton 38%
53
Na Swansea zatím vůbec není vidět, že by hrála o deseti, a předvádí velmi dobrý pressing.
52
Tadič se prezentoval na levém křídle dalším centrem, ten ale opět našel pouze připraveného Fabianskiho.
52
Shane Long posílal do šestnáctky Swansea centr, který v pohodě stáhl ze vzduchu Lukasz Fabianski.
51
Graziano Pelle skóroval v dresu Southamptonu před dnešním zápasem tři góly ze šesti střel na bránu.
50
Pelle se dostal v šestnáctce k míči a poté se snažil patičkou ještě vylepšit pozici pro některého ze svých spoluhráčů, kterého tušil za svými zády, našel však pouze obránce Neila Taylora.
49
Bertrand nejprve špatně přihrál a vzápětí předvedl zbytečný faul u postranní čáry, za který uviděl k radosti domácího manažera Garryho Monka žlutou kartu.
48
Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).
47
Před začátkem druhé pětačtyřicetiminutovky přišel na hřiště Rumun Florin Gardos, který dnes prožívá v dresu Saints debut.
46
Druhý poločas zahájila domácí Swansea, kterou čeká 45 minut bez vyloučeného Bonyho.
46
46
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Maja Jošida, přichází Florin Gardos.
Southampton vyhlíží třetí vítězství v řadě, což se mu povedlo pouze třikrát od návratu do Barclays Premier League v srpnu 2012. Dnes by se mu to mohlo povést znovu, protože na konci prvního poločasu byl vyloučen po druhé žluté kartě Bony Wilfried. Druhý poločas začne za několik málo okamžiků.
Swansea měla v průběhu prvního poločasu na vrh a měla dvě obrovské šance. Wayne Routledge orazítkoval nejprve břevno a několik minut na to zachránil Southampton na brankové čáře po nebezpečné hlavičce Bonyho obránce Ryan Bertrand. Závěr poločasu nabídl ještě jeden zajímavý moment, a to když byl Bony po druhé žluté kartě poslán do sprch. Skóre po prvním poločase. Swansea 0 Southampton 0.
45+3
45+3
Tadič našel v šestnáctce Pelleho, který se snažil sklepnout míč na některého ze svých spoluhráčů, našel však pouze jednoho z obránců Swansea.
45+3
Williams fauloval Corka a Saints budou mít v závěru prvního poločasu zajímavou standardní situaci.
45+2
Sigurdsson příliš dlouho váhal se zakončením a z útoku Swansea vzápětí nic nebylo.
45+2
Forster musel rychle z brány, aby odkopl míč do bezpečí.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
45
Blíží se konec prvního poločasu, který zatím žádnou branku nepřinesl, o zajímavé momenty však nouze není.
44
Fonte šel hodně důrazně do souboje s Routledgem, na rozdíl od Bonyho ale druhou žlutou kartu neviděl.
43
Tadič dokázal z levého křídla odcentrovat, jeho pas ale v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Fabianski.
41
Manažer Garry Monk nemůže uvěřit tomu, co bývalý útočník Sparty vyvedl.
40
Bony nesmyslně dojel zezadu Jošidu a po druhé žluté kartě se musí poroučet do sprch.
39
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Wilfried Bony (Swansea City).
38
Tadič předvedl na levém křídle skvělý sprint, následně mu ale nevyšel centr, který na přední tyči odvrátil připravený Williams.
37
Bony Wilfried byl blízko vstřelení gólu po rohovém kopu, jeho hlavičku ale dokázal na brankové čáře odvrátit dobře postavený Bertrand, který zachránil svůj tým!
36
Swansea přešla do útoku a vybojovala rohový kop.
35
Graziano Pelle v šanci! Útočník Saints si naběhl na Bertrandův centr a na přední tyči nebezpečně vypálil, Fabianski byl ale připraven a jeho přízemní střelu skvělým zákrokem zneškodnil.
34
Na hřišti se to během posledních okamžiků začíná trochu přiostřovat.
33
Hráči Swansea nedokázali přenést hru a Nathaniel Clyne mohl v klidu vhazovat.
31
Ki Song-jung měl před pár okamžiky šanci, když z pravé strany pokutového území nebezpečně vypálil, do jeho střely se ale skvěle vrhl jeden z obránců Southamptonu.
31
Žlutou kartu dostává Maja Jošida (Southampton FC).
29
Swansea je zatím rozhodně aktivnější, žádného gólu jsme se však zatím na Liberty Stadium nedočkali.
26
Bony šel do souboje s Tadičem až příliš důrazně a ve snaze získat míč fauloval.
25
Obránce Swansea si ale vzápětí napravil reputaci, když předvedl další důležitý obranný zákrok a zastavil nebezpečný útok Southamptonu.
24
Taylor zakopl míč do zámezí a nikdo z jeho spoluhráčů a zřejmě ani diváků nepochopil, co zamýšlel. Následoval odkop od brány Saints.
23
Během čtyř zápasů Barclays Premier League mezi Southamptonem a Swansea padlo pouze pět gólů.
22
Bony se pokusil uvnitř šestnáctky o nůžky po centru Shelveyho, pohotové zakončení mu ale nevyšlo.
21
Žlutou kartu dostává José Fonte (Southampton FC).
20
Tadič se málem ocitl s trochou štěstí v obrovské šanci, včas k němu ale na hranici malého pokutového území přistoupil Taylor, který zažehnal hrozící nebezpečí.
20
Žlutou kartu dostává Wilfried Bony (Swansea City).
19
K rozehrání standardní situace se postavil James Ward-Prowse, jeho následný centr do šestnáctky ale hráči v bílém v pohodě odvrátili.
18
Williams fauloval v dostatečné vzdálenosti od vlastní brány Corka.
17
Routledge se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči a poté předvedl pohotový volej, který zamířil vedle pravé tyče.
16
Graziano Pelle se mohl dostat do šance, to by ale nesměl zaznít hvizd hlavního rozhodčího.
15
Sigurdsson se dostal na hranici šestnáctky ke střele pravačkou, jeho pokus ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený Fraser Forster.
14
Saints si připsali minulou sezónu proti Swansea dvě vítězství a během pěti zápasů neutrpěli porážku (2 výhry, 3 remízy).
13
Bony byl tím hráčem, který se málem dostal na hranici malého pokutového území po Shelveyho centru do šance, nevyšlo mu však zpracování.
13
Shelvey posílal do šestnáctky Southamptonu nebezpečný centr, hosté ho ale zvládli odvrátit.
12
FAULY: Swansea 1 Southampton 3
12
Schneiderlin to přehnal s důrazem a ve středu hřiště fauloval svého protihráče.
11
Zatím sledujeme poměrně dost nepřesností ve finální fázi, ani jeden z týmů se zatím nedostal k zakončení.
10
V sestavě Swansea dnes nechybí Ki Song-jung, který se parádně trefil v úvodním zápase proti Manchesteru United a přispěl k výhře svého týmu 2:1.
9
Jošida skvěle zapracoval v obraně a zastavil útok Swansea tažený po pravém křídle. Domácí mohli vzápětí vhazovat.
8
Dyer se snažil vysunout středem hřiště Sigurdssona, jeho přihrávka ale byla nepřesná.
7
Swans podnikli útok, který zhatila nepřesná finální přihrávka, a také Fraser Forster si mohl poprvé osahat míč.
6
Na Liberty Stadium dnes panují ideální podmínky pro fotbal a před námi je zajímavých 90 minut.
5
Dyer se snažil u postranní čáry přesprintovat Bertranda, ten si ale míč dobře pokryl tělem a donutil záložníka Swansea faulovat.
4
Hráči Southamptonu se dostlali na pravém křídle k centru, který na zadní tyči v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Fabiański.
3
Southampton přešel do útoku, ten ale po nepřesné kolmé přihrávce ztroskotal a Fabiański si poprvé osahal míč.
3
Swansea nevstřelila Southamptonu gól 287 minut, tak uvidíme, zda dnes svěřenci Garryho Monka tuto nelichotivou bilanci prolomí.
2
Oba týmy nastoupily do dnešního duelu v tradičních barvách. Swansea v bílém, Southampton v červenobíle pruhované kombinaci.
1
Hlavní rozhodčí Jonathan Moss dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Southamptonu.
1
Těsně před výkopem

Hráči obou týmů jsou již připraveni v tunelu Liberty Stadium, odkud je za malou chvíli přivede na hrací plochu hlavní rozhodčí Jonathan Moss. Swansea povede kapitán Ashley Williams, zatímco Southampton José Fonte.

Swansea City: Fabiański – Rangel, F. Fernández, Williams (C), Taylor – Ki Song-jung, Shelvey – Dyer, Sigurðsson, Routledge – Bony.
Náhradníci: Tremmel – Bartley, Montero, Richards, Carroll, Emnes, Gomis.

Southampton FC: Forster – Clyne, Fonte (C), Jošida, Bertrand – Pellè, Schneiderlin, Ward-Prowse, Cork, Tadić – Long.
Náhradníci: Davis – Gardos, Targett, Davis, Wanyama, Reed, Mayuka.

Rozhodčí: Jonathan Moss. Asistenti: L. Betts, S. Long. Čtvrtý rozhodčí: K. A. Woolmer.
Týmové novinky – Southampton

Sadio Mane dostal pracovní povolení a v pátek se připojil ke svým spoluhráčům, v sobotu však nebude proti Swansea k dispozici. Manu bude nyní sledován a pokud ukáže své kvality, příští úterý by si mohl odbýt debut v zápase Capital One Cupu proti Arsenalu. Tým manažera Ronalda Koemana nezužuje žádné zranění a má k dispozici všechny hráče.

Hráči, kteří jsou k dispozici: Forster, Davis, Clyne, Yoshida, Fonte, Gardos, Alderweireld, Bertrand, Schneiderlin, Davis, Wanyama, Reed, Ward-Prowse, Stephens, Cork, Ramirez, Tadic, Rodriguez, Long, Pelle.
Týmové novinky – Swansea

Argentinský obránce Federico Fernandez je připraven na svůj první debut v Barclays Premier League od začátku zápasu poté, co do Swansea přestoupil minulý měsíc za 8 milionů liber z Neapole. Fernandez nahradil v minulém duelu na Stamford Bridge o poločase zraněného Jordiho Amata, který má poškozené kolenní vazy, a v sobotu by se měl postavit do obrany vedle kapitána Ashleyho Williamse. Zatímco Amat bude šest týdnů mimo hru, do sestavy Swans se naopak vrací útočník Bony Wilfried.

Hráči, kteří jsou k dispozici: Fabianski, Rangel, Fernandez, Williams, Taylor, Ki, Shelvey, Routledge, Dyer, Sigurdsson, Bony, Tremmel, Tiendalli, Gomis, Carroll, Emnes, Montero, Bartley, Richards, Fulton, King, Kingsley.
Southampton

Southampton čekal hned na úvod domácí soutěže Liverpool, kterému svěřenci Ronalda Koemana podlehli těsně 2:1. Saints poté čekal zápas proti West Bromu, který skončil bezbrankovou remízou 0:0. Střelecký pust si Southampton dokonale vynahradil na hřišti West Hamu (1:3) a doma proti Newcastlu (4:0).
Swansea

Swansea vstoupila do nového ročníku Barclays Premier League 2014/15 parádně, když hned na úvod vyloupila Old Trafford a po vítězství 2:1 nad United vyhrála další dva zápasy v řadě proti Burnley a West Bromu. Poté čekal na Swans suverén letošní sezóny, londýnská Chelsea, která svěřence Garryho Monka porazila v zápase bohatém na góly 4:2.
Swansea a Southampton, dva týmy, které se nacházejí na čele tabulky Barclays Premier League. Otázkou je, na jak dlouho. Již v sobotu odpoledne čeká oba týmy vzájemné střetnutí, které slibuje zajímavý duel, jehož mírným favoritem je domácí Swansea. Zápasem z krásného stadionu Liberty Stadium Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.