Rozhodčí Dean ukončil dnešní utkání, ve kterém Swansea porazila Aston Villu 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 53. minutě Fernández, který míč trefil velmi šťastně a zajistil Swansea 3 body. Aston Villa má za sebou další porážku a na záchranu už to nevypadá. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
90+4
90+4
Gomis mohl pojistit vedení domácího celku, když ze své pravačky vyslal přízemní střelu, ale ta jen těsně minula Guzanovu branku.
90+2
Hosté získali výhodu standardní situace v podobě volného přímého kopu, ze kterého vytěžili kop rohový. Nicméně přehled ve vápně měl gólman Swansea, který se dostal k nebezpečnému centru a vyboxoval ho do bezpečí.
90+1
Agbonlahor se řítil do šance, ale Britton ho sundal zezadu a vyfasoval žlutou kartu.
90
Druhý poločas je nastaven o 4 minuty.
90
V samotném závěru utkání byl žlutou kartou potrestán také Lescott.
87
Hned po svém příchodu na hřiště vyfasoval Routledge žlutou kartu za faul.
86
Zraněný Kingsley opouští hrací plochu a místo něj nastupuje na trávník Routledge.
85
Kouč Aston Villy vypadá dost zklamaně a zamyšleně. Určitě s dnešním zápasem spokojen není.
85
Kingsley je opět na trávníku a potřebuje další ošetření.
82
V posledních minutách je na míči převážně domácí tým, ale do šancí se nedostává. Nicméně hosté by potřebovali získat míč pro sebe, uklidnit hru a vytvořit si slibnou šanci.
78
Hrací plochu opustil Barrow, místo kterého přišel Naughton.
77
Aston Villa by velmi ráda alespoň vyrovnala, ale s dnešním nasazením to zrovna na úspěch nevypadá.
74
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Carles Gil, přichází Gabriel Agbonlahor.
74
Střely celkem: Swansea City 9:10 Aston Villa FC.
74
Střely na bránu: Swansea City 1:2 Aston Villa FC.
73
Místo ve vápně si udělal hlavičkující Lescott, který však brankáře Swansea nepřekonal. V 73. minutě se stav skóre nemění.
73
Na centrovaný balon se snažil vyskočit Gestede, ale jeho protihráč byl rychlejší. Následuje další roh pro hosty.
72
Hosté teď trošku zabrali a vytěžili rohový kop. Uvidíme, jak s ním naloží.
71
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Kingsley je za postranní čarou.
71
Tohoto přerušení využívají hráči k občerstvení.
70
V této chvíli je hra přerušena, protože Kingsley zůstal sedět na trávníku a potřebuje ošetřit.
69
Gomis chtěl ohrozit soupeřovu branku, ale nepohlídal si ofsajd, a tak rozhodčí musel hru přerušit.
67
To by ale rohový kop hostů nesměl vypadat takhle tragicky. Centr proletěl pokutovým územím a nikdo ve vínovém dresu se k míči nedostal.
67
Hosté mají příležitost vyrovnat, protože mají k dispozici volný přímý kop a právě ze standardních situací by mohli těžit.
65
S Aston Villou to v letošní sezóně vypadá opravdu bídně a pokud dnes nezabere, tak z Liberty Stadium odjede s prázdnou.
61
Aston Villa sáhla k prvnímu střídání: ze hry odstoupil Veretout, místo kterého přišel Green.
59
Žlutou kartu dostává Gylfi Þór Sigurðsson (Swansea City).
59
Britton se snažil navýšit vedení domácího celku, ale ze své levačky vyslal pouze nepřesnou ránu.
57
Ofsajd a v něm Barrow.
53
Swansea právě vstřelila branku!
Sigurðsson zahrával volný přímý kop a poslal do vápna hezký centr, ke kterému se snažil dostat FEDERICO FERNÁNDEZ, kterému se nakonec podařilo zasáhnout míč a poslat ho do brány. Na centr si totiž vybíhal Guzan, jenž se snažil míč vyboxovat do bezpečí, ale to se mu nepodařilo a místo toho musel balon lovit ze své brány.
51
Hostům se opět podařilo vybojovat balon a přejít s ním na útočnou polovinu, ale k vidění byla další nepřesnost.
50
Aston Villa vystihla nepřesnost v rozehrávce soupeře a získala míč pro sebe, avšak příliš dlouho se s ním nepomazlila a už se musí opět bránit.
50
Druhý poločas zatím pokračuje ve stejném stylu, v jakém probíhál poločas první.
49
Jeden z domácích hráčů se provinil útočným faulem, a tak Swansea o balon přišla. Nicméně fotbalisté v bílých dresech zabojovali a míč mají zpět na svých kopačkách.
48
U míče je teď Swansea, která si hledá cestičku ke Guzanově svatyni, ale pro domácí tým je cesta k brance příliš trnitá, alespoň prozatím.
48
Cissokho se snažil odcentrovat míč před branku, kde číhalo hned několik jeho spoluhráčů, ale nepodařilo se mu to.
46
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Ki Song-jung, přichází Leon Britton.
46
Míč do druhého poločasu uvedla domácí Swansea, která však s rozehrávkou měla obrovské potíže, ale nakonec všechno ustála.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:31.
Rozhodčí Dean ukončil první poločas za stavu 0:0. K vidění toho zatím moc nebylo, spíš nic, než moc. Navíc statistika střel na bránu je mizerná, protože mezi tři tyče směřoval pouze jeden pokus a s ním si Fabiański poradil. Doufejme, že poločas oběma týmům prospěje a ve druhém poločase předvedou jiný výkon.
45+1
45+1
Swansea je u míče a ráda by vstřelila gól do šatny. Nicméně bude to mít velmi složité, protože Aston Villa se brání velmi pozorně.
45
První poločas je nastaven o 1 minutku.
43
Hosté měli výhodu rohového kopu, ale svého soupeře vůbec neohrozili.
42
Gestede si teď ve vápně střihl nůžky, ale Aston Villa se gólu nedočkala, protože pozorný Williams střelu zablokoval. Vypadalo to, že by tuto střelu zneškodnil i brankář Swansea, ale nestihl si zakřičet.
41
Cissokho si nejprve zasekl míč a poté odcentroval míč do vápna, ale jeho centr byl tečován a nikdo ze spoluhráčů se k balonu nedostal.
39
Gomis se snažil ohrozit branku soupeře, ale ani trochu se mu to nepodařilo, protože mu střela vůbec nesedla a míč skončil na tribuně.
37
Swansea však rohový kop rozehrála nakrátko a velmi bídně. Nicméně domácí fotbalisté u míče zůstanou.
37
Aston Villa bude čelit nebezpečné standardní situaci.
35
Zajímavá situace proběhla také na druhé straně, kde byl v šanci Sigurðsson, když dostal přihrávku do vápna a okamžitě vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.
33
Gólman Fabiański si připsal dnešní první zákrok. Hodně prostoru ve vápně teď dostal Gestede, jenž zakončoval hlavou do pravého spodního rohu, ale Fabiański byl pozorný a svůj tým podržel.
32
Barrow si nabíhal do slibné šance, ale nepohlídal si ofsajd, a tak ve hře pokračovat nemohl. To je pro domácí tým obrovská škoda, protože Barrow měl před sebou pouze gólmana Guzana, kterého posadil na trávník a mohl pálit do prázdné brány.
30
Zatím jsou oba gólmani takřka bez práce, avšak sosutředění musí být neustále.
29
Volný přímý kop si vzal na starost Sigurðsson, který ze své pravačky vyslal technickou ránu, ale velmi nepřesnou. Tato standardní situace tak pro hosty nebezpečím rozhodně nebyla. Následuje odkop od brány.
27
Máme tady první žlutou kartu v dnešním utkání, kterou vyfasoval Cissokho. Swansea bude mít výhodu volného přímého kopu, a to ze zajímavé pozice. Uvidíme, zda se hosté dokáží ubránit.
27
Běží 27. minuta a k vidění zatím nebyla jediná střela na bránu.
25
Sigurðsson tentokrát vyslal centr na přední tyč, kde byl ale připravený Hutton, který míč odvrátil do bezpečí. Následuje aut pro domácí tým.
25
Sigurðsson ze své kopačky vyslal další povedený centr a získal další roh pro Swansea.
24
Sudí ještě uklidňuje hráče ve vápně.
24
Z volného přímého kopu vytěžil domácí tým další standardní situaci, tentokrát kop rohový.
23
Kapitán Lescott se provinil faulem a Swansea dostává výhodu standardní situace.
22
Rohový kop si vzal na starost Veretout, který odcentroval míč na malé vápno, kde našel hlavičkujícího Clarka, ale jeho pokus byl nepřesný. Ve 22. minutě se stav skóre nemění.
21
Aston Villa teď podnikla postupnou útočnou akci podél pravé postranní čáry a vybojovala rohový kop. Domácí tým se tak musí pozorně bránit.
21
Ve 21. minutě svítí na informační tabuli skóre 0:0 a pokud zápas bude pokračovat ve stejném tempu, nejspíš tento stav vydrží až do konce utkání. Doufejme, že oba celky zaberou a jejich výkon se výrazně zlepší.
20
Aston Villa měla k dispozici další autové vhazování a opět letěl míč až na hranici malého vápna, ale hosté branku soupeře neohrozili.
19
No, teď to vypadalo, že Williams zahrál ve vápně rukou, ale sudí si ničeho nevšiml. Aston Villa se cítí ublížená.
19
Máme tady další autové vhazování pro hosty. Vypadá to na dlouhý hod do vápna.
18
Už se pokračuje ve hře, která opět probíhá mezi pokutovými územími. Aston Villa má k dispozici aut.
17
Všechno začal souboj Williamse s Gestedem, kteří šli do souboje a Williams pak úmyslně udeřil svého protihráče do obličeje. Tato situace si říkala o žlutou kartu. Nedivím se, že celá Aston Villa byla touto situací rozhozená.
16
Na trávníku se teď šťouchají hráči a zasahovat musí rozhodčí, který celou situaci klidní.
13
Na malém vápně se k centrovanému míči prodral hlavičkující Cork, ale jeho pokus byl nepřesný, a tak Guzan zasahovat nemusel a nyní provede odkop od brány.
12
Na hřišti se toho opravdu moc neděje, ale Swansea teď ze své aktivity vytěžila rohový kop.
11
Swansea se přesunula na soupeřovu polovinu, ale branku Guzana vůbec neohrozila.
8
K vidění byla první zajímavá akce, o kterou se postaral Ayew, který obehrál protihráče a pak si navedl míč na střelu, která však skončila nad bránou.
8
Aston Villa je u míče a pohybuje se s ním na soupeřově polovině, avšak domácí tým rozehrávku soupeře neúnavně napadá.
7
Gomis napadal rozehrávku soupeře, ale míč pro Swansea nezískal, protože obraně vypomohl brankář Guzan, který vsadil na dlouhý odkop.
6
V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Navíc oba celky doprovází řada nepřesností. Nicméně takový průběh se dal očekávat.
5
Gomis sice obdržel přihrávku od spoluhráče, ale měl u sebe hned dva bránící fotbalisty, kteří mu nic nedovolili a o míč ho připravili.
5
Na druhé straně ani Aston Villa se s míčem příliš dlouho nepomazlila.
4
Swansea se snažila přesunout na útočnou polovinu, což se jí sice podařilo, ale po nepřesné přihrávce o balon přišla.
3
Na úvod zahrávala Aston Villa volný přímý kop, před kterým se domácí tým sice ubránil, ale hosté u míče zůstali. K balonu se pak ve velkém vápně dostal Lescott, jenž si připravil míč na střelu, ale branku minul.
2
Cissokho obdržel na levém křídle přihrávku a poté odcentroval míč do vápna, avšak našel pouze náruč brankáře Swansea, který balon uklidil do své náruče.
1
Podle postavení v tabulce, obou týmů, dnešní zápas zrovna největším lákadlem není. Nicméně na druhou stranu oba týmy potřebují bodovat a měly by pro to udělat maximum. Uvidíme, kdo na konci zápasu bude šťastnější.
1
-4
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.

Swansea City: Fabiański – Rangel, A. Williams (C), F. Fernández, Kingsley – Cork, Ki Song-jung – Barrow, Fer, G.Þ. Sigurðsson – B. Gomis.
Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Britton, Paloschi, Routledge, Montero, Naughton.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Lescott (C), Clark, Cissokho – Gueye, A. Westwood, Veretout – J. Ayew, Gestede, Gil.
Náhradníci: Bunn – Okore, Bacuna, Sinclair, Agbonlahor, C. Sánchez, Green.

Rozhodčí: Dean – Cook, Collin.
Aston Villa FC je na sestupové 20. pozici a na svém kontě má pouhých 16 bodů. Hráči Aston Villy pouze třikrát zvítězili, sedmkrát remizovali a zažili už dvacet hořkých porážek. Dosavadní stav skóre je 22:57.
Swansea City se v tabulce nachází na 16. pozici a na svém kontě má 33 bodů. Swansea osmkrát zvítězila, devětkrát remizovala a třináctkrát byla poražena. Dosavadní stav skóre je 30:40.
Příjemný večer všem fanouškům anglického fotbalu. Premier League má na programu 31. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí Swansea City a Aston Villa FC. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu, jehož název je Liberty Stadium a sídlí ve Swansea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.